Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-10-13, 14:23
llina Ο χρήστης llina δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2013
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή ΣΟΣ Ερμηνεια παραξενου ονειρου

Καλησπερα,
παρακαλω πολυ αν καποιος ξερει ας με βοηθησει να καταλαβω τι σημαινει το παρακατω ονειρο. Το ειδε η Εξαδελφη μου και ειναι ατομο που βλεπει οταν ειναι να συμβει κατι σημαντικο ονειρα σημαδιακα....

Ηταν βραδυ και στεκοταν στην κουζινα του σπιτιου της με αναμενο μονο το φως του αποροφητηρα.Βλεπει λοιπον να μπαινει στην κουζινα η Θεια μας που πεθανε πριν 5 μηνες. Φορουσε σατεν πουκαμισο κεραμιδι η ποροκαλι με μαυρες βουλες και ηταν νεα ομορφη κοκετα (κατι που δεν ισχυε ποτε) και χαμογελαστη. Μαυρη φουστα.Γεια σου θεια, γεια σου Μαρια. Στεκεται λιγο πιο διπλα της και ενω θυμαται οτι την εβλεπε πολυ καλα, εντουτις εκεινη στεκοταν με την πλατη μισογυρισμενη και δεν την κοιτουσε.
Σκυβει λοιπον η Μαρια και αρχιζει να της γυαλιζει τα παπουτσια, που ηταν ολοκαινουρια μοκασινια μαυρα γυαλισμενα. Καθως κανει αυτο Σκεφτεται, καλα το καλσον μου φοραει? Και αυτα τα ποδια δεν μοιαζουν δικα της....
Σηκωνεται και της λεει η Θεια μου χαμογελαστη. Ετοιμη? ή Παμε? κατι τετοιο και εκεινη απαντα χαμογελωντας ναι, να πω και στους αλλους?
Τοτε η θεια κανει ενα μορφασμο σαν ηθελε να δικαιολογηθει για το οχι και της απαντα. Ειναι μονο για σενα...καποια αλλη φορα θα δουμε ...ισως πουμε και στους αλλους.... (δεν ξερει καν ποιους ενοουσε αλλους). Εκει ξυπνησε, και το προκαλεσε αυτη λεει γιατι φοβηθηκε οτι το ονειρο ηταν κακο και δεν ηθελε να δει να φευγει με νεκρο....????....
Σας παρακαλω πειτε μου γιατι θα τρελαθω....
Ευχαριστω ολους....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-10-13, 04:07
Το avatar του χρήστη Tomalok
Tomalok Ο χρήστης Tomalok δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2013
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Η εμφανιση νεκρών συγγενών ειναι συνηθες φαινόμενο σε ονειρα , αυτο που δεν ειναι συνηθισμένο ειναι να φοράνε τα ρούχα σου ή ακόμα περισσότερο να προσέχεις τα ρούχα τους. Θα ελεγα οτι ειναι σημαδιακό αν η ξαδερφη σου βλέπει σημαδιακά ονειρα , αλλα τι ακριβως πρέπει να κανεις οταν σε προειδοποιουν ονειρα ?
Θυμαμαι μια φορά ειδα να πεφτει κευραυνος και μια φωνη να μου λέει "σε εξι μηνες θα ερθω να σε παρω " Για τους επομενους μήνες παρακολουθούσα καθε μέρα το δελτιο για τους ανεμοστρόβιλους αλλα 30 + χρονια μετα δεν ηρθε τιποτα να με πάρει. Ας ειναι λιγο προσεκτική , yellow alert
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.