Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 29-12-07, 01:45
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THE KEEPER OF SECRET
Τι έγινε ρε παιδια? Πολλοι μαγοι και μαγισσες μαζευτήκανε στο Φορουμ.
Μηπως κανείς ξερει κανα ξορκι να πιασουμε τα νουμερα του JOKER?
6 μιλιουνια μοιράζει. Αντε για να πιστουμε κι εμεις οι άπιστοι...
Μόνον που αυτό δεν είναι μαγεία αλλα τσιγγάνικη βλακεία
Η αληθινή μαγεία είναι προs τιμή της θεϊκής πηγής και τρόπος δοξασίας.

Wizen

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wizen : 29-12-07 στις 01:45
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 29-12-07, 11:23
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Wizen
Μόνον που αυτό δεν είναι μαγεία αλλα τσιγγάνικη βλακεία
Η αληθινή μαγεία είναι προs τιμή της θεϊκής πηγής και τρόπος δοξασίας.

Wizen
Επετρεψε μου να συμφωνησω......αν ηταν να χρησιμοποιησουμε τη μαγεια για προσωπικο οφελος οπως πχ για τα νουμερα του Joker, θα φερναμε τα αντιθετα αποτελεσματα....η μαγεια δεν ειναι ενα απλο παιχνιδι που παιζεις με ξορκια και φιλτρα.....αλλα ειναι πραγματικοτητα με πολυ πραγματικες συνεπειες, μεσα στις οποιες ανηκει και ο θανατος....Μπορει να ακουγονται διασκεδαστικα αλλα αν δεν σεβαστεις αυτο που κανεις δεν θα μαθεις ποτε πραγματικα.....
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 29-12-07, 16:22
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Ακριβώς!
Σέβεσαι, την μαγεία, τα πνεύματα που καλείς και τον εαυτό σου, και μειώνεις την ποιότητα της μαγείας, για λόττο και βλακείες.
Για προσωπικό όφελος, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την μαγεία, για προστασία, λεφτά, να βρούμε ένα σωστό σπίτι η μια δουλειά.
Αυτό δεν είναι το κακό, το κακό είναι αν πράττεις μαγεία για ανόητους σκοπούς.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 29-12-07, 16:59
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Wizen
Ακριβώς!
Σέβεσαι, την μαγεία, τα πνεύματα που καλείς και τον εαυτό σου, και μειώνεις την ποιότητα της μαγείας, για λόττο και βλακείες.
Για προσωπικό όφελος, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την μαγεία, για προστασία, λεφτά, να βρούμε ένα σωστό σπίτι η μια δουλειά.
Αυτό δεν είναι το κακό, το κακό είναι αν πράττεις μαγεία για ανόητους σκοπούς.

Δεν θα φερω καθολου αντιρρηση στην αποψη σου.....σε βρισκω απολυτα σωστη/ο .....αλλα για τα λεφτα βρε παιδακι μου δεν ειναι τοσο ευκολο να κανεις ξορκια χωρις να υποστεις τα αντιποινα απο το προσωπικο οφελος......δεν εχω κανει ποτε ξορκι για λεφτα για το λογο του οτι ειναι κατι το οποιο δεν ειναι standard...αν εχεις βρει τον τροπο και το ξορκι αν μπορεις να μου πεις με π.μ.....please!!!!!
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 29-12-07, 18:24
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

δεν ειναι τοσο ευκολο να κανεις ξορκια χωρις να υποστεις τα αντιποινα απο το προσωπικο οφελος

Μα δεν υπάρχει αντίποινα, δεν κάνουμε μαύρη μαγεία.
θα μεταφράσω ένα ξόρκι για λεφτά και θα σου το στείλω
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 29-12-07, 23:58
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Αγαπητοι μου φιλοι WIZEN & WITCH SHADOW στο χωριό μου(πιθανον και στο δικό σας) λεμε πως οσα δε φτανει η αλεπού τα κανει κρεμαστάρια.
Αυτό ακριβώς συμβαίνει και με τους διαφορους(κατα δηλωση τους παντα) μάγους. Ολο γενικότητες, αοριστολογίες και ή κλισέ πλέον απάντηση πως δε γινεται να κανείς μαγεία για ίδιον όφελος και μάλιστα χρηματικό.
Τι κρίμα λοιπόν που κάποιος άλλος θα παρει τα ...μύρια. Εκει να δείτε μαγεία μολις συνειδητοποιήσει οτι κερδισε...!!!
__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 30-12-07, 00:30
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ολο γενικότητες, αοριστολογίες και ή κλισέ πλέον απάντηση πως δε γινεται να κανείς μαγεία για ίδιον όφελος και μάλιστα χρηματικό.
Φαίνεται τότε, πως δεν έχεις γνωρίσει σωστούς μάγους, που να έχουν βγει από σωστή και σοβαρή σχολη.
Αυτοί δεν βγαίνουν σε τηλεοράσεις και περιοδικά, αλλα κάνουν, αυτά που κάνουν... στα κρυφά.
Το ίδιο ισχύ και για τα Medium, που στην αγγλία, ιρλανδία, σκωτία, αμερική, καναδά και australia δουλεύουν ως αστυνόμοι και βρίσκουν άτομα που χάθηκαν.
Η δουλεύουν, όπως η γνωστη αγγελοθεραπευτρια με τέσσερα διπλώματα στην ψυχοθεραπεία, Doreen Virtue, για το καλο της ανθρωπότητας.


Wizen
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 30-12-07, 11:59
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Wizen
Φαίνεται τότε, πως δεν έχεις γνωρίσει σωστούς μάγους, που να έχουν βγει από σωστή και σοβαρή σχολη.
Αυτοί δεν βγαίνουν σε τηλεοράσεις και περιοδικά, αλλα κάνουν, αυτά που κάνουν... στα κρυφά.
Το ίδιο ισχύ και για τα Medium, που στην αγγλία, ιρλανδία, σκωτία, αμερική, καναδά και australia δουλεύουν ως αστυνόμοι και βρίσκουν άτομα που χάθηκαν.



Wizen
Συμφωνω με την Wizen
Μη μας βαζεις ολους στο ιδιο καζανι....οχι τπτ αλλο....δεν θα σε φτασει ενα μονο....
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 31-12-07, 18:18
Το avatar του χρήστη labros
labros Ο χρήστης labros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2004
Περιοχή: Hellas
Μηνύματα: 275
Unhappy

Μιχάλη, μου έχει τύχει ένα παρόμοιο περιστατικό με κάποια κοινά στοιχεία.

Πριν από 4 έτη την ημέρα του Αγ. Πνεύματος μιας και δεν εργαζόμουν εκείνη την ημέρα, με 2 πολύ καλούς φίλους αποφασίσαμε να κάνουμε βόλτα στην Αθήνα. Ενώ διασχίζαμε την πλατεία Κλαυθμώνος άκουσα μια γυναικεία φωνή να φωνάζει το όνομά μου. Σταμάτησα για να δω αν ήταν καμία γνωστή και πριν προλάβω να καταλάβω ότι ήταν τσιγγάνα (ή γύφτισσα) είχε έρθει και με άρπαξε από το χέρι και άλλες 3-4 δικές της είχαν απομακρύνει τους 2 φίλους. Άρχιζε να μου λέει για μένα, για τους δικούς μου ότι είναι καλοί άνθρωποι αλλά η κοπέλα με την οποία είμαι μαζί μου έχει κάνει μάγια όπως και η μητέρα της για να με τυλίξουν. (!!!!!!!) Έμεινα με ανοικτό το στόμα και όσο να προσπαθούσα να συνέλθω να τη διώξω, όλο και περισσότερη δύναμη κατέβαλε για να μην με αφήσει να φύγω (φυσικά όχι μυϊκή). Ξαφνικά μου λέει ότι έχω τη πρόνγκα (εννοούσε πρόκα) και είναι πολύ κακά μάγια και πρέπει να τα διώξει. Μου λέει να ανοίξω το χέρι μου και εκείνη τη στιγμή είδα μια πρόκα μαύρη δεμένη με ένα μαύρο σχοινάκι (τα γράφω και ανατριχιάζω ρε φούστη μου...... ουφφφφ). Χέστηκα πάνω μου αμέσως. Έκατσα σε ένα παγκάκι και εκεί ήταν που παραδόθηκα στις “ορέξεις” της. Μου έλεγε ότι ήθελε, με έσπρωχνε εκεί που ήθελε. Οι δυο φίλοι μου είχαν σχεδόν απομακρυνθεί από τις δικές της που τους έλεγαν διάφορα ακατάληπτα. Για να ελευθερώσει τα μάγια ήθελε χρήματα. Έκανα το λάθος να της δώσω 60 ευρώ, ειλικρινά ως υπνωτισμένος και επέμενε να της δώσω και άλλα. Επέμενε με μανία ότι είχα αρκετά χρήματα μαζί μου. Εγώ να επιμένω πως δεν έχω και αυτή να συνεχίζει ώσπου ακούμπησε το χέρι της στην πλαϊνή τσέπη μου που είχα την κάρτα ανάληψης μετρητών και να μου λέει με αλλαγμένη φωνή ότι έχω ακόμα 2000 ευρώ. ΤΑ ΘΕΛΩ. Ευτυχώς εκείνη τη στιγμή ήρθαν οι φίλοι μου και με κόπο με απαγκίστρωσαν από τα χέρια της.

Δόξα το Θεό, συνήλθα 5 λεπτά αργότερα και ενώ ήμουν ακόμα σοκαρισμένος συνειδητοποίησα ότι στο λογαριασμό μου είχα 2000 ευρώ και κάτι. Τι στο διάολο πως το ήξερε;;; Πως ήξερε το ονομά μου;;;; Πως ήξερε τόσα για τους γονείς μου;;;

Παράξενο περιστατικό, με σημάδεψε αρκετά, μιας και δεν περίμενα τον εαυτό μου μα μαγευτεί/ενδώσει τόσο εύκολα.
Πίστευα ότι ήμουν πιο δυνατός…
__________________
Αγάπα τον πλησίον σου, πρόσεχε τον εαυτό σου
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 06-07-09, 14:49
nikomaxia Ο χρήστης nikomaxia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Βρε παιδιά κανένα ξόρκι ή επωδό για καλή υγεία ξέρει κανείς;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.