Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 16-08-07, 01:07
Το avatar του χρήστη Eagle's Ascension
Eagle's Ascension Ο χρήστης Eagle's Ascension δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2007
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Γύρω στο 2018 η Μητέρα Γη θα περάσει μία μεγάλη Μύηση και θα κάνει ένα σημαντικό βήμα εξέλιξης πρός την επόμενη διάσταση συνειδητότητας. Όσα όντα θα δονούνται σε μήκος κύματος όπως αυτό της Γης θα μείνουν να συνεχίσουν την εξελικτική πορεία. Όσα όχι...
Κάθαρση λοιπόν...
__________________
Will is the Power that drives the Force
Love be the Power that drives my Will
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 16-08-07, 01:57
Το avatar του χρήστη boogieman
boogieman Ο χρήστης boogieman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-01-2005
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

.....μου αρεσει η τοποθετηση σου Eagle's Ascension....
λεγεται οτι αυτη η διαδικασια εχει ηδει αρχισει,και οτι το 2012 θα ειναι "full force"....αλλαγη των συχνοτητων σε υψηλοτερα πιο ραφηναρισμενα επιπεδα....το "πεπλο" μεταξυ των κοσμων θα λεπτενει ολο και περισσοτερο οσο παει....
ειπαμε....ας ετοιμαστουμε για συναρπαστικο ταξιδι..

....Shift Happens.....
__________________
"We are the Ones we've been waiting for"
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 19-08-07, 21:42
Το avatar του χρήστη sora_1
sora_1 Ο χρήστης sora_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2007
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Καλησπερα ειμαι νεος στο forum,μολις σημερα γραφτηκα!
Το βρισκω εξαιρετικα ενδιαφερον το θεμα και διαβασα ολες τις σελιδες και τις αποψεις περι "καταστροφης" ή μιας νεας αρχης για τον κοσμο μας!
Με ολα αυτα που διαβασα κατεληξα στο συμπερασμα πως οντως ειναι πιο λογικο για ενα νεο ξεκινημα στην ανθρωποτητα παρα μια καταστροφη ομως ειχε υποθει και παλιοτερα (2000) και τελικα δεν εγινε κατι τετοιο!
Τελος θελω να πω πως περιμενω με ανυπομονεσια εκεινη τη μερα να δω τη τελικα θα γινει , μιας και ειναι και πολυ συντομα!!!!

Λευτέρης
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 20-08-07, 00:13
fotis mixaleas Ο χρήστης fotis mixaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2007
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

θα ηθελα να υπενθυμισω οτι οταν στην ελληνικη λεει-λεμε οτι θα ερθει το 'τελοσ" του κοσμου κανουμε 1 λαθοσ αφου οι προφητειεσ μιλανε για ΣΥΝ-ΤΕΛΕΙΑ οτι θα ερθει [ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ Κ ΟΧΙ "ΤΕΛΟΣ"} κ γιαυτο ο αγιοσ παροτι προφητευει τοσο πονο χαμο κ οδυνες στο τελος κλεινη με την "ευχη-προτροπη" με τα λογια "....αμην Κυριε γρηγορα ελθου"!! για να γινουν ο λ α!! ακριβως διοτι ως Αγιος ξερει κ τι λει ,τι "βλεπει" κ προλεγει σε μας κ το οτι ερχετε κ μιλαει για μια ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ κατασταση που αλλου εχει υπωθει μεταξει αλλων οτι {...ο ανθρωπος τοτε θα ειναι καινος[=χωρις] στομαχου αρα δεν θαχει εξαρτηση τροφης =υλησ κ γιαυτο "δεν θα υπαρχει θανατος" οπωσ λεει λογο της ..".αναβαθμισης" ασ το πουμε απλοικα. Οι σκοταδιστεσ εχουν δωσει την λεξει "τελοσ" με την ενοια τησ ανυπαρξιασ μετα.Δεν θα μπορουσε να ειναι ετσι αφου ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δημιουργει ο θεοσ ειναιναι μεν μεταβαλομενο πλην ομωσ ΑΘΑΝΑΤΟ.Ο Τ Ι Δ Η Π Ο Τ Ε! Ευχαριστω.Φωτησ Μιχαλεας.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από virus
Σύμφωνα με το ημερολόγιο των Μάγια θα "ολοκληρωθεί ένας κύκλος" το έτος 2012. Λοιπόν τι πιστεύετε ότι θα γίνει? Θα είναι το τέλος του κόσμου ή είναι μια ακόμη προφητεία που δεν θα ολοκληρωθεί ποτε??
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 20-08-07, 08:30
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Συγγνώμη γιατί έχουμε χάσει τη μπάλα εδώ πέρα..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Eagle's
Γύρω στο 2018 η Μητέρα Γη θα περάσει μία μεγάλη Μύηση και θα κάνει ένα σημαντικό βήμα εξέλιξης πρός την επόμενη διάσταση συνειδητότητας.
Έχει συνειδητότητα η Γη; Έχει και βούληση;

Και τι εννοείς με το θα περάσει μια μεγάλη Μύηση;

Σας παρακαλώ μη πετάτε ωραίες λέξεις χωρίς να εξηγείται κιόλας τι λέτε.. και ουσία να έχουν τα λεγόμενα σας χάνουν την αξια τους και το επίπεδο πιάνει πάτο..
..για χάρη των αναγνωστών

Είναι και το άλλο της Nirava
Παράθεση:
Εχω κι εγώ κάτι πληροφορίες σχετικά, σύμφωνα με τις οποίες ο Ανθρωπος θα περάσει απο την 3η διάσταση στην 4η το 2012 και στην 5η διάσταση το 2017. Αυτό εν ολίγοις σημαίνει, πως δονούμενος σε διαφορετικη συχνότητα, θα "ανέβει" σκαλί συνειδητότητας. Θα αντιλαμβάνεται διαφορετικά τον εαυτό του, θα μπορεί να εισχωρεί σε ταυτόχρονες-παράλληλες πραγματικότητες (θα μπορεί να είναι πολυδιαστασιακό όν), θα αποκτήσει διαφορετική αίσθηση του χρόνου, θα αποκτήσει διαφορετικού είδους αποδοχή της πραγματικότητάς του, δίχως επικρίσεις και άλλες τοξικές συμπεριφορές και διάφορα άλλα.
Τι εννοείς θα περάσει σε αλλη διάσταση; Το καταλαβαίνεις τι είναι αλλη διάσταση τι είναι 3 τι 4 και τι 5 η έτσι απλά το λες; Και τι είναι τελοσπάντων αυτή η δόνηση σε διαφορετική συχνότητα και πια είναι η σημερινή δόνηση;

Μη με παρεξηγήσετε δεν το λέω για να χαλάσει το κλίμα, απλά και εγώ έτσι καταπινα ότι διάβαζα και τα πετούσα χωρίς να ξέρω τι σημαίνουν μονο και μονο επειδή ήταν όμορφα.. αλλα δε βγαίνει πουθενά με αυτά κανεις δε βγάζει νόημα.

Όσον αφορά τους θεούς που θα έρθουν για να μας κάνουν μάγκες εμάς τους έλληνες.. δε το σχολιάζω πλέον..
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos : 20-08-07 στις 08:41
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 20-08-07, 12:47
sumotori Ο χρήστης sumotori δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-03-2007
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Nirava,
...."...έχω κάτι πληροφορίες ότι...."

Από που τις έχεις τις πληροφορίες ? Από τη ΝΑΣΑ ??
__________________
sumo is the way to the top
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 21-08-07, 15:29
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Και εγώ έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες με τον Giorgo. Εξηγήστε μας παρακαλώ που στηρίζονται όλα αυτά.. Δυστυχώς έχω την εντύπωση ότι πια πολλοί πετάνε λέξεις που δεν έχουν ιδέα τι σημαίνουν και αμέσως μετά αρχίζει το παραμύθι για την αλληγορική σημασία των λέξεων, τους μη μυημένους, αυτούς που δεν κατανοούν κτλ κτλ.. Δυστυχώς δεν είναι έτσι όταν οι λέξεις έχουν άρρηκτη εγγενή σύνδεση την επιστήμη. Για αυτό και θέλω ακριβώς να μου εξηγηθεί πως γίνεται ένας πλανήτης να έχει συνειδητότητα, ποια είναι σε Hertz η συχνότητα δόνησης και πως αυτή αλλάζει, πως γίνεται (με μαθηματικά πάντα) ένα 3-διάστατο ον (άντε 4-διάστατο αν βάλεις και το χρόνο) να γίνει πολυδιάστατο..Πράγματα τα οποία έρχονται σε πλήρη αντίθεση με το πως γνωρίζουμε ότι λειτουργεί το σύμπαν. Τι βιβλία γράφουν τέτοια πράγματα.. Αν όλα αυτά έχουν άλλη σημασία, κρυμμένη πίσω από τις λέξεις, θα ήθελα να τη κατανοήσω..
__________________
Φιλικά,
Quendi

Science-fiction is an existential metaphor that allows us to tell stories about the human condition. Isaac Asimov once said individual science fiction stories may seem as trivial as ever to the blind critics and philosophers of today, but the core of science fiction, it's essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 23-08-07, 13:00
thibaios Ο χρήστης thibaios δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Κυκλοφορεί ένα εξαιρετικό αφιέρωμα του History Channel πάνω στο θέμα. Το έχω σε TV-Rip (γύρω στα 400 ΜΒ). Όποιος ενδιαφέρεται ας το δηλωσει για να βρούμε έναν τρόπο να σας το δώσω.
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 28-08-07, 21:54
Το avatar του χρήστη boogieman
boogieman Ο χρήστης boogieman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-01-2005
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

..."Warriors of the Rainbow"...προφητεια των Hopi Indians,για την φυλη που ανεγερθει για να αλλαξει την πορεια των ανθρωπων και της γης...

http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...ideoid=6625296

...η αλλαγη πρεπει να ερθει μεσα απο την καρδια,και οχι απο το μυαλο...
αφιερωμενο σ'αυτους που ακολουθουν τον δρομο της καρδιας...
--Shift Happens---
__________________
"We are the Ones we've been waiting for"
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 08-09-07, 13:03
notimportant Ο χρήστης notimportant δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-09-2007
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή απαντηση

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Eagle's Ascension
Γύρω στο 2018 η Μητέρα Γη θα περάσει μία μεγάλη Μύηση και θα κάνει ένα σημαντικό βήμα εξέλιξης πρός την επόμενη διάσταση συνειδητότητας. Όσα όντα θα δονούνται σε μήκος κύματος όπως αυτό της Γης θα μείνουν να συνεχίσουν την εξελικτική πορεία. Όσα όχι...
Κάθαρση λοιπόν...


Για ποια ανθρωποτητα μιλατε (ολοι); Για ποιους ανθρωπους; Για ανθρωπους που περπατανε στον δρομο χωρις να κατεχουν το σωμα τους, τις αισθησεις τους, για ανθρωπους χωρις δακρυσμενα ματια γεματα ενεργεια, για κοιμισμενους θεους σε σκεψεις και συναισθηματα;
Ποια ανθρωποτητα; Η ανθρωποτητα του καταπιεσμενου φοβου, και των συνεχων "εξωτερικων" παρατηρησεων και συμπερασματων στα παντα και στους παντες; Του εφυσηχασμου και του γραφειου; Του καφε και της τηλεορασης; Του γηπεδου και της μπαλας;
Που ειναι οι θεοι ανθρωποι που ακτινοβολουν χωρις να πουν μια λεξη, που ζουν σαν να πεθαινουν την καθε στιγμη, που νιωθουν την ζωη στα παντα γυρω τους χωρις να κρινουν; Που ειναι οι θεανθρωποι;
Εγω βλεπω μονο μαθητες, δεν εχω δει εναν δασκαλο και εχω περπατησει ολη την Αθηνα. Φαινεται οτι η ευκολια με την οποια αρχισαν να εξελλισσονται οι "επιστημες" απο ενα σημειο και μετα, εδωσαν μεσα απο την αφελεια και τον φοβο το "πλεονεκτημα" στην ανθρωποτητα να αρχισει να εξαπλωνεται και να βελτιωνει οχι την σχεση της με την ζωη αλλα οτιδηποτε αφορα το σωμα και το βιωτικο επιπεδο μεσα απο ενα χοντροκομμενο τροπο συλλογικης συνειδησης, αυτο θεωρηθηκε το ιδανικοτερο ή εστω το πιο σημαντικο. Η επαφη αφυπνισμενου δασκαλου και μαθητων χαθηκε αφου οι σκεψεις κερδισαν το παιχνιδι και ομαδες ολοκληρες πληθυσμου αρχισαν να μπαινουν σε εναν αργο θανατο, αυτον ολου του "συστηματος" που υπαρχει στην παρουσα φαση. Δημιουργηθηκε το "σχισμα αναμεσα σε ανατολη και δυση" το οποιο ομως για'μενα δεν υπαρχει (εφ'οσον το επιπεδο του πλανητη εχει αλαξει και πολλοι θυμουνται προηγουμενες ζωες οπου καθως το σωμα ξυπναει θυμαται και πολλες τεχνικες και συνειδησιακα επιπεδα τα οποια ειχε πετυχει). Ολο το παρων συστημα ειναι μια ψευδαισθηση και δεν θα αντεξει γιατι βασιζεται στην δειλια και τις υποσχεσεις. Θα πεσει και θα πεσει ασχημα, ολα τα προτυπα θα καταρριφθουν, ο χρονος για τους φωτισμενους δεν θα υπαρχει αφου βλεπω συνενωση αστρικου και φυσικου που σημαινει οτι ολες οι δυναμεις των γιογκι, ζεν μαστερς και λοιπων θα ειναι διαθεσιμες σε οποιους εχουν αληθινα δουλεψει στον εαυτο τους (τηλεμεταφορα και οτιδηποτε σχετιζεται με την απευθειας "παραβιαση" ολων των φυσικων νομων και απαλοιφη ολων των προηγουμενων καρμικων εμπειριων της ψυχης).. επιτελους ξυπνηστε γιατι η Γη ξυπναει, δεν εχει να κανει με το τι λετε και τι γνωριζετε και το τι θα παρετε ή θα δωσετε απο τους αλλους γυρω σας, η Γη ξυπναει και αποβαλλει ενα συσσωρευμενο καρμα το οποιο περιβαλλει οτιδηποτε αφορα το εγω, ενα απο αυτα ειναι η οποιαδηποτε εκλογικευση, η οποιαδηποτε χρηση του εγω μεσα απο ψευτοσυμβασεις, η οποιδηποτε αναβολη της ενωσης με το τωρα. Ή ζειτε ή οχι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.