Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-05-08, 13:24
Το avatar του χρήστη chordistis
chordistis Ο χρήστης chordistis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-05-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή δεν συνέβη ωστόσο

Άβαλον: Τι είναι αυτό, κύριε Γκαρσέν, που θα σας έκανε πράγματι χαρούμενο αυτή την στιγμή

Γκαρσέν: (διστακτικά- εσωτερικευμένα) τίποτα ….ή σχεδόν τίποτα …. ή ίσως….ίσως, το να μπορούσα για λίγο να βγω από την φυλακή μου, την φυλακή του μυαλού μου, έτσι ώστε, έστω και για μια μόνο στιγμή, να μπορούσα να δω τι πράγματι μου ανήκει …και τι από όσα νομίζω δικά μου, δεν θα μπορούσε, και δεν θα μου ανήκει ποτέ!

Άβαλον: παράξενη επιθυμία…

Γκαρσέν: η εξήγηση του ονείρου που με συντάραξε χθες το βράδυ….και αυτό θα μου έφτιαχνε την διάθεση …… (δίχως ενδοιασμό συνεχίζει) είδα έναν τεράστιο κάδο σκουπιδιών που απο πάνω του φάνταζε ένα υπέρλαμπρο παλάτι …..όταν δειλά προσπάθησα να περιεργαστώ τα πανέμορφα δώματά του άκουσα μόνο την αντήχηση της ερώτησής μου ΄΄είναι κανείς εδώ;΄΄ αυτό επανειλημμένα…..δίχως να παίρνω καμία απάντηση ….ξύπνησα μέσα στον ιδρώτα…
Άβαλον: μάλιστα…. υπήρχε ανελκυστήρας;
Γκαρσέν: τι αλλόκοτη ερώτηση!
Άβαλον: δίχως να πειράξω τίποτα, έψαχνα να ικανοποιήσω ένα και μόνο ερώτημά μου, μια βαθιά απορία….. που βρίσκεται αυτός που θα έπρεπε να μένει εδώ … έψαχνα έναν κύριο …μια κυρία…κάποιον..και ένιωθα την ζέστη μιας παρουσίας…. ωστόσο δεν μπορούσα να εκτεθώ, να αφεθώ σ’ αυτό το
άγνωστο ΄΄κάτι΄΄ ……….κάτι με άρπαξε από το κέντρο του ονείρου και
με καθοδηγούσε, έμοιαζα ακυβέρνητος και ωστόσο πολύ σίγουρος μαζί…ευαίσθητα διαθέσιμος στο να συμβεί κάτι πολύ συμαντικό …που δεν συνέβη ωστόσο!


Chordistis, το θέμα που άνοιξες δεν είναι δυνατό να σταθεί χωρίς να μας κάνεις κάποιες επεξηγήσεις. Περιμένουμε λοιπόν

Εκ του Συντονισμού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KANE : 07-05-08 στις 13:53
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-05-08, 20:32
Το avatar του χρήστη chordistis
chordistis Ο χρήστης chordistis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-05-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

…….αγαπητή ομάδα συντονισμού, θα ήθελα αρχικά να σας συγχαρώ για την σπουδαία και διόλου εύκολη προσπάθειά σας, αυτό, μαζί με τις καλύτερες ευχές μου για ακόμη περισσότερη σφαιρικότητα και εμπλούτιση του φόρουμ. Μια επ-εξήγηση στο χώρο του ΄΄ανεξήγητου στον χώρο των τεχνών΄΄ αν και ειλικρινά μου ακούγεται κάπως οξύμωρο, όσων αφορά κυρίως τον ΄΄σκεπτικιστικό΄΄ τρόπο προσέγγισης (λένε ότι η τέχνη αναφέρεται με συναισθηματικό τρόπο, στα συναισθήματα) ,…. ωστόσο θα προσπαθήσω να διευκρινίσω πως θεώρησα σωστό να ανοίξω ένα θέμα, με εργαλείο την λογοτεχνία του φανταστικού. Δεν γνωρίζω αν αποτολμώ κάτι τελείως αδόκιμο, πρόθεσή μου ωστόσο είναι μια άλλη μορφή διαλόγου, ελάχιστα
διαφοροποιημένη….με μια μικρή μετακίνηση προς το φανταστικό…και πολύ λίγο απο συνειρμική λογική….φυσικά θα ήμουν πολύ χαρούμενος να τυχαίνει να μην είμαι αμετροεπής, όσο φυσικά και το να βρίσκομαι στην κατάλληλη στήλη. Η μεγαλύτερη ενότητα αν φυσικά ενδιαφερθεί κανείς να απαντήσει ονομάζεται: ΄΄ οι υπερχορδές βρίσκονται δίπλα σου ακριβώς ΄΄

Chordistis ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.