Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-08-08, 11:28
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από CloudZero
Και μένα με ξένισαν λιγάκι τα πρώτα επεισόδια του supernatural, αλλά από εκεί και ύστερα μου άρεσε πολύ. Ο τρίτος κύκλος τελειώνει με πολύ ενδιαφέρον τρόπο και σε αφήνει με την αγωνία για την συνέχεια. Το πρώτο επεισόδιο του τέταρτου κύκλου, θα προβληθεί στις 18/9/2008.
Ε? Γαματο δεν ηταν
Ο τυπος εχει μπλεξιματα τωρα
Αντε να δουμε πως θα σωσει την ψυχη του
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-08-08, 06:14
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Καλημερα σας
Το παρακολουθω απο την αρχη μου αρεσε σαν θεμα και οχι σαν ταινια αλλα μπορω να πω οτι εχει εξελιχθει πολυ ωραια. Οι ηθοποιοι εχουν μπει στο πετσι του ρολου, εχει ποιο πολυ αγωνια και γενικα ολο το σκηνικο σε τραβαει να το δεις
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-08-08, 10:48
Το avatar του χρήστη bladerunner
bladerunner Ο χρήστης bladerunner δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2004
Περιοχή: Πειραιάς - Ελλάδα
Μηνύματα: 143
Talking

Ζητάω συγνώμη από όλα τα μέλη που συμμετέχουν σε αυτό το thread αλλά θα ξεφύγω λίγο από το θέμα για να απαντήσω στο μέλος enatassa (θα το 'κανα νωρίτερα αλλά έχω διάβασμα. Όχι για τη NASA...!)

Καταρχάς να υπενθυμίσω ότι το forum είναι για να ανταλλάσσουμε απόψεις κι όχι για επιθέσεις. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον πριν από 4 χρόνια....

---------------------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatassa
Βρε παιδιά αφού δεν σας αρέσει:

1ον Γιατί την βλέπετε; Δεν είναι και στην μεσημεριανή ζώνη για να πεις κάθησα να φάω, άνοιξα το χαζοκούτι και την βλέπω γιατί δεν έχει κάτι άλλο. Είναι στη 1 το βράδυ!!!!! ΕΛΕΟΣ

2ον Γιατί την σχολιάζετε; Σας ενδιαφέρει ή μήπως είστε κριτικοί και ζήτησε κανείς την γνώμη σας; Πιστέψτε με, κανένας δεν νοιάζεται για το αν σας αρέσει ή όχι... Αν σας αρέσει καλώς... αν όχι μην μας πρήζετε. Απλά μην την βλέπετε.


Σε τελική ανάλυση, βρε bladerunner ΓΙΑΤΙ ασχολείσαι και ξέρεις τόσες λεπτομέρειες, εφόσον δεν την γούσταρεις την σειρά??????? Κοιμήσου και μην την βλέπεις...απλά τα πράγματα.

Εναλλακτική πρόταση: Κάνε κάτι περισσότερο εποικοδομητικό με την ΦΑΙΑ ΟΥΣΙΑ σου!!! Λύσε το Σκοπιανό, το Κυπριακό, βρες μια λύση για να σταματήσουν να λιώνουν οι πάγοι τέλος πάντων και αφησέ μας εμάς να ασχολούμαστε με τέτοιες χαμηλού επιπέδου σειρές...

Άντε και στην NASA σου εύχομαι!!! Τρέμετε όλοι εσείς στο
ακρωτήριο Canaveral!!!!!!
---------------------------------------

Μα δεν την βλέπω τακτικά... ΜΙΑ ΦΟΡΑ την είδα και έμαθα όλες αυτές τις λεπτομέρειες. Τόσο εύστοχο το σενάριο... Να ενημερώνει τον τηλεθεατή για γεγονότα 22 χρόνων σε 5 λεπτά.

Όσο για την υπεροψία που μου προσάπτεις και ότι θεωρώ τον εαυτό μου άτομο υψηλού επιπέδου (ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ!?!?) δεν καταλαβαίνω από πού το συμπέρανες... Από τη ΦΑΙΑ ΟΥΣΙΑ που ανέφερα..? Μα δεν είπα ότι μου περισσεύει, αλλά πως προσπαθώ να διασώσω όση έχω...

Και μεσημεριανά βλέπω (όταν έχω χρόνο) και reality και άλλα τηλεσκουπίδια ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΛΕΣΚΟΥΠΙΔΙΑ. Στην τελική δεν αρνούμαι ότι την trash TV των ’90s την έφαγα με τους κουβάδες. Αυτή η σειρά όμως -για μένα- ούτε σε αυτή την κατηγορία δεν ανήκει (τα πρώτα δείγματα της τουλάχιστον, γιατί τα μέλη που παραθέτουν ΑΠΟΨΗ βλέπω ότι σιγά-σιγά την κρίνουν θετικά, ίσως όντως να έχει στρώσει...)

Και δεν είμαι τηλεκριτικός (αν και έχω υπάρξει αρρωστημένα τηλεορασάκιας), την γνώμη μου λέω όπως και τόσα άλλα άτομα εδώ μέσα.

Τώρα εσύ για να θίχτηκες και να επιτίθεσαι έτσι ή ποσοστά έχεις από το STAR (βρε μπας και την διάλεξες εσύ?) ή γνωρίζεις κάποιον από τους συντελεστές της σειράς αυτοπροσώπως.

Απόψεις όπως του Ματ11 και του CloudZero με πείθουν να την ξαναδώ μια από αυτές τις μέρες...

Παιδια θα τα ξαναπούμε σύντομα!
__________________
Έτρεχα σας το ορκίζομαι. Έτρεχα χωρίς να κοιτάω τους άλλους.
Έτρεχα και προσπερνούσα. Έτρεχα μέχρι που κατάλαβα ότι τερμάτισα.


Και βρέθηκα μόνος μου....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-08-08, 12:59
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bladerunner
Ζητάω συγνώμη από όλα τα μέλη που συμμετέχουν σε αυτό το thread αλλά θα ξεφύγω λίγο από το θέμα για να απαντήσω στο μέλος enatassa (θα το 'κανα νωρίτερα αλλά έχω διάβασμα. Όχι για τη NASA...!)

Καταρχάς να υπενθυμίσω ότι το forum είναι για να ανταλλάσσουμε απόψεις κι όχι για επιθέσεις. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον πριν από 4 χρόνια....

---------------------------------------

---------------------------------------

Μα δεν την βλέπω τακτικά... ΜΙΑ ΦΟΡΑ την είδα και έμαθα όλες αυτές τις λεπτομέρειες. Τόσο εύστοχο το σενάριο... Να ενημερώνει τον τηλεθεατή για γεγονότα 22 χρόνων σε 5 λεπτά.

Όσο για την υπεροψία που μου προσάπτεις και ότι θεωρώ τον εαυτό μου άτομο υψηλού επιπέδου (ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ!?!?) δεν καταλαβαίνω από πού το συμπέρανες... Από τη ΦΑΙΑ ΟΥΣΙΑ που ανέφερα..? Μα δεν είπα ότι μου περισσεύει, αλλά πως προσπαθώ να διασώσω όση έχω...

Και μεσημεριανά βλέπω (όταν έχω χρόνο) και reality και άλλα τηλεσκουπίδια ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΛΕΣΚΟΥΠΙΔΙΑ. Στην τελική δεν αρνούμαι ότι την trash TV των ’90s την έφαγα με τους κουβάδες. Αυτή η σειρά όμως -για μένα- ούτε σε αυτή την κατηγορία δεν ανήκει (τα πρώτα δείγματα της τουλάχιστον, γιατί τα μέλη που παραθέτουν ΑΠΟΨΗ βλέπω ότι σιγά-σιγά την κρίνουν θετικά, ίσως όντως να έχει στρώσει...)

Και δεν είμαι τηλεκριτικός (αν και έχω υπάρξει αρρωστημένα τηλεορασάκιας), την γνώμη μου λέω όπως και τόσα άλλα άτομα εδώ μέσα.

Τώρα εσύ για να θίχτηκες και να επιτίθεσαι έτσι ή ποσοστά έχεις από το STAR (βρε μπας και την διάλεξες εσύ?) ή γνωρίζεις κάποιον από τους συντελεστές της σειράς αυτοπροσώπως.

Απόψεις όπως του Ματ11 και του CloudZero με πείθουν να την ξαναδώ μια από αυτές τις μέρες...

Παιδια θα τα ξαναπούμε σύντομα!
Παρολο που δεν ανακατευομαι σε τετοια ηθελα να πω σε εσενα enatssa οτι ο bladerynner εχει δικιο, ουτε ειναι σωστες οι ειρωνιες, ουτε οι επιθεσεις και με αυτα να επιβαλλεις στους αλλους τι ειναι σωστο ή οχι τι καλο και τι κακο. Εδω καταθετουμε τις σκεψεις μας και τις εμπειριες μας και δεν ειναι σωστο ο καθενας να τις ειρωνευετε (γενικα μιλαω για ολο το φορουμ).
Τωρα αν σε ολους μας αρεσαν τα ιδια πραγματα τοτε θα υπηρχε ενα καναλι στην τηλεοραση και ενα θεμα να βλεπαμε και ολη θα ειμασταν ευτυχισμενοι και μονοι.
Συμβουλη: Δεν χριαζετε να πορονεσε τοσο


Φιλικα
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-08-08, 14:28
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Το είδατε το χθεσινό? Ωραίο ήταν
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-08-08, 16:50
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alkatar
Το είδατε το χθεσινό? Ωραίο ήταν
Απο τα ποιο καλα που εχει παιξει. Συμφωνεις?
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-08-08, 17:24
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ματ11
Απο τα ποιο καλα που εχει παιξει. Συμφωνεις?
Χεχε σίγουρα ένα απο τα καλύτερα όποιος/α θέλει ας ρίξει μια μάτια εδώ πολυ γέλίο http://www.youtube.com/watch?v=HckvfRYt-l8
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkatar : 20-08-08 στις 17:25
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-08-08, 23:32
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Το σημερινό και αν ήταν ωραίο αν εξερέσουμε αυτό με τους εξωγήινους ειδηκά στο σημείο που περιέγραφαν σε αυτόν τον Mπομπ τι είχε γίνει στο clubακι ή στο τέλος ο πειρασμός του Ντιν με τις γκόμενες wanna be
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-08-08, 03:24
Το avatar του χρήστη gkantemis
gkantemis Ο χρήστης gkantemis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bladerunner
Είναι πολύ μάγκες και αντιμετωπίζουν τις υποθέσεις τους με την άνεση τηλεφωνικής παραγγελίας πίτσας. Ίσως η τελευταία τους ελπίδα για τηλεθέαση ήταν να πουλήσουν sex appeal στα κοριτσάκια. Ποιος ξέρει…
Φίλε μου μην κρίνεις ενα βιβλίο απο το εξώφυλλο του (στην συγκεκριμένη περίπτωση, απο 1 επεισόδο και απο το trailer)
Εχω δεί και τους τρείς κύκλους και περιμένω με ανυπομονησια να ξεκινήσει κ ο τέταρτος.
Δεν ξέρω σε ποιο επεισοδιο είδες οτι αντιμετωπίζουν "δουλειές" με ανεση τηλεφωνικής παραγγελίας, παντως αν ξεκινήσεις να το δεις απο τον πρώτο κύκλο θα τους λυπηθείς απο το ξύλο που τρώνε....
Οσο για το "βοδίσιο" βλεμμα του Dean, σαν χαρακτήρας στην σειρά εχει ΠΟΛΛΑ ψυχολογικά προβλήματα, δεν νομίζω να ειναι τυχαίο αυτό το βλεμμα :P

Δεν ειναι τέλειο αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο χάλια οσο περιγράφεις :P
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity and i'm not sure about the the universe (Albert Einstein)
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 01-09-08, 14:30
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από CloudZero
Στο εξωτερικό. Εδώ θα την δούμε με την γνωστή "μέθοδο"
Παρόλο που πέρασε πολύς καιρός θα σε ρωτίσω, ποιά είναι γνωστή μέθοδος????

Α και κάτι ακόμα απο σήμερα δεν θα το βάζει πια το SUPERNATURAL έβαλαν ένα άλλο στην θέση του
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.