Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-10-18, 01:44
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
what!?? you kidding me? Aρχισαμε τις νεοταξικες παπαριες?? εσυ πόσα φυλα βλεπεις? στειλε μου να δω φωτο με κανενα καινουριο, και μη μου πεις ειναι οπως νιωθει ο καθενας μεσα του και τετοια. το φυλο ειναι ενα μεσα στο singularity, στο δυιστικο επιπεδο ειναι δυο. Ειμαστε και τα δυο μαζι αλλα βιολογικα στον καθενα υπερισχυει το ενα περισσοτερο και αυτο καθοριζει αν θα γεννηθεις αντρας ή γυναικα, εσυ αναφερεσαι στο φασμα τον σεξουαλικων προτιμισεων. Μην μπερδευεστε. Η ζωη επαναλαμβανεται και συνεχιζει και αυτο το καταφερνει μεσω της συζευξης αντιθετων. Πιστευα οτι μπηκα σε σοβαρο σαιτ και το πρωτο ατομο που απαντησε ειναι ενα απο αυτα που εχουν στο στομα την καραμελα του σεξισμου και του φασιμου και κατι τετοιες μαλακιες. Νεοταξικες πιπες. Στο κατω κατω το παλικαρι ζητησε αποψη για το σκηνικο Αδαμ-Ευα.... ε θελετε δεν θελετε αυτο ειναι ομως. Μυστικιστικη γνωση να χεις μονο και να χεις διαβασει λιγο αριστοτελη, πλατωνα πυθαγορα κλπ κλπ (αντε και μια καλη δοση LSD χωρις να τρως τις ωρες σου σε trance parties ) Εσεις προφανως δεν μπορειτε να το δεχτειτε και θελετε να πιστευετε οτι υπαρχουν και μονοκεροι. Δεν υπαρχει αντρας γυναικα, υπαρχει ενεργητικη και παθητικη δυναμη που μεσα στην σπειροειδη εξελιξη ωθησε και στην βιολογικη τους διασταση. Μην μασατε το κουτοχορτο των παγκοσμιοποιητικων κυβερνησεων της αριστερης ατραπους, προωθουν παθητικες εννοιες, θα σας καψουν.




Χαλάρωσε, δεν είμαστε όλοι SJW...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-10-18, 02:15
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων




Χαλάρωσε, δεν είμαστε όλοι SJW...
Sorry κατι τετοιες απαντησεις μου γυρναν τα μυαλα...τοση ωρα να γραφω για διαστασεις, σκηνικα και κόλπα spiritual να πουμε και να μου λενε οτι προωθω πατριαρχια...damn!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-10-18, 12:16
Το avatar του χρήστη Gnostic Student
Gnostic Student Ο χρήστης Gnostic Student δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2014
Περιοχή: Αθήνα, μετρό Σεπόλια
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid
Το προπατορικό αμάρτημα είναι ο συμβολισμός της πτώσης της κοσμικής ενέργειας σε πιο βαριές διαστάσεις εντροπίας και φθοράς (σεφίρα Μαλκούτ) στις οποίες ζούμε.
Η ιστορία του Αδάμ και της Εύας είναι η ιστορία του ανθρώπου
Ο κόσμος προϋπηρχε ως ξεδίπλωμα του απόλυτου
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-10-18, 16:17
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gnostic Student Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ιστορία του Αδάμ και της Εύας είναι η ιστορία του ανθρώπου
Ο κόσμος προϋπηρχε ως ξεδίπλωμα του απόλυτου
ναι συμφωνω, αλλα πριν τον ανθρωπο ήταν ακομα στο ουρανιο τριγωνο (μπινα-κετερ-χοκμα). Η πτωση δημιουργησε εξτρα σεφιρες
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-10-18, 16:37
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Μιλάτε με γρίφους γέροντες...

Πάντως αυτό που ξέρω βάσει βιολογίας είναι ότι τα φύλα δημιουργήθηκαν από εξελικτικές πιέσεις για πιο δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-10-18, 17:49
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλάτε με γρίφους γέροντες...

Πάντως αυτό που ξέρω βάσει βιολογίας είναι ότι τα φύλα δημιουργήθηκαν από εξελικτικές πιέσεις για πιο δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα.
νταξει δεν αναφερομαι στον αντρα και στην γυναικα..γενικα για την δημιουργια των φυλων σε βιολογικους οργανισμους. Δεν αναιρουμε την επιστημη φυσικα, το πως εγιναν ειναι διαφορετικο απο το γιατι. θεωρω ως πρωταρχικη βαση απλα τις δυο μορφες ενεργειας (passive-active) που εξελιχθηκαν και απεκτησαν βιολογικες προεκτασεις μεσα στους νομους του χαους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.