Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 01-07-12, 21:59
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Angelo Custode Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα να δεις που πίστευα πως οι περισσότεροι σε αυτό το σάιτ δεν είναι στενόμυαλοι !
Αυτό μην το ξαναπείς
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 05-08-12, 14:30
Angelo Custode Ο χρήστης Angelo Custode δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό μην το ξαναπείς
Γιατί παρακαλώ;
__________________
O καλυτερος τροπος να αντιμετωπισεις το τρομο ειναι ισως να αφεθεις στα νυχια του!
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 11-08-12, 18:51
giotikas.panos Ο χρήστης giotikas.panos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-08-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

polu wreo emena exei tria stromata ble pros mov kai endiamesa kapos pros to galazio polu ligo fenete
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 02-10-12, 15:38
Το avatar του χρήστη Cathy
Cathy Ο χρήστης Cathy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Προσωπικά πιστεύω πως στο πείραμα με τον κύκλο που αναφέρει ο rados έχει να κάνει με border contrast effects και όχι με αύρα. Απ'οσο ξέρω αύρα έχουν μόνο τα έμψυχα όντα.
__________________
Όλα τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 23-10-12, 15:57
andromaxos Ο χρήστης andromaxos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2012
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Shady Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν απο πεντε χρονια αρχισε να μου συμβαινει κατι περιεργο.Οταν κοιταζα καποιων για πανω απο 20 λεπτα χωρισ να κοιταξω αλλου εβλεπο κατι σαν φωτεινο περιγραμμα.Με τον καιρο αυτο αρχισε να γινεται ολοκαι πιο ευκολο.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να βλεπω το περιγραμμα σε 10 δευτερολεπτα που κοιταω καποιον ανεξαρτητως αν αυτοσ κινητε η οχι και στο ενα λεπτο περιπου το περιγραμμα εχει μεγεθοσ 7 εκατοστων.Συνηθωσ ειναι ασπρο αλλα μου εχει τυχει να δω και μπλε και πρασινο.Τι ακριβωσ ειναι αυτο που βλεπω?????

Στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο την κουραση αλλα δεν γινεται να ειμαι διαρκως κουρασμενη. Επισης αυτο δεν το βλεπω ποτε οταν κοιταω τον εαυτο μου στηον καθρεφτη η ενα μερος του σωματος μου!!!
εχεις δοκιμασει να εξασκησης την αυρα σου? θα μπορεις να βλεπεις και την αυρα του εαυτου σου σιγουρα τοτε
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 23-10-12, 16:17
andromaxos Ο χρήστης andromaxos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2012
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inspired Hand Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιο πιθανό ήταν να του μετέφερες κακή ενέργεια!..Το να ''κλέψεις'' την αύρα του δε θα του χάλαγε απλά τον ύπνο πιστεύω..!!
Το να βλέπω την αύρα ήταν κάτι που έκανα και εγώ από μικρή..Το άφησα για λίγο και από εκείνη τη στιγμή δυσκολεύομαι πολύ να το κάνω..Ερμηνείες χρωμάτων δεν ήξερα ποτέ και ούτε τα συσχέτισα ποτέ με τους ανθρώπους..
Μπορεί κάποιος γνώστης να μου εξηγήσει τι μπορεί να σημαίνει το κίτρινο χρώμα;(Για την ακρίβεια τίνει προς το πράσινο ορισμένες φορές αλλά κυρίως είναι κίτρινο!)
γενικη ερμηνεια των χρωματων ειναι εδω http://www.astranik.gr/%CE%B5%CF%81%...%B1%CF%83.html και εδω
http://www.astro1.gr/index.php?optio...mid=63&lang=el
αλλα γενικα μπορεις και να αισθανεσαι την αυρα αλλα και οταν την βλεπεις ειδη μεσα σου καταλαβαινεις τη συμβαινει
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 27-10-12, 00:50
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε andromaxos η πρώτη ιστοσελίδα που παραθέτεις έχει 12 χρώματα μια
άλλη ιστοσελίδα λέει 7 όσα και τα τσάκρας....

Καλό θα είναι να μην γινόμαστε δογματικοί με τα χρώματα....
Η εργασία πάνω στα τράκρας θα φέρει και την γνώση για τα χρώματα...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 04-12-12, 13:56
ζετακι Ο χρήστης ζετακι δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-12-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από saimon Εμφάνιση μηνυμάτων
Λιπών έχοντας την ιδιότητα αυτή που συζητάμε αιδώ για το αν και πως βλέπουμε την αύρα να σας δώσω τις δικές μου εμπειρίες

Τα χρώματα είναι κίτρινο χρυσαφή πράσινο μπλε λευκό γκρι μαύρο μοβ κόκκινο και πορτοκαλί

Έχει μεγάλη σημασία να καταλάβουμε την χρίση τους και να αποκωδικοποιούμε σωστά τις πληροφορίες όσοι βλέπουνε και όσο για αυτούς που δεν βλέπουνε
Ρωτήστε και με μεγάλη μου χαρά να βοηθήσω όσο μπορώ και μέχρι εκεί που φθάνουνε οι γνώσης μου
καλησπερα..μια κοπελα μου ειπε εχθες οτι απο μικρη βλεπει αυρες..μαζι μου λεει δεν αισθανεται πολυ ανετα γιατι εχω γκρι αυρα και δν το χει δει πολλες φορες..ουτε φωτιζει λεει ουτε σκουραινει..τι να πιστεψω?και αν συμβαινει κατι τετοιο τι?...τι ειναι αυτο το γκρι τελος παντων?
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 06-12-12, 11:53
Το avatar του χρήστη SecretAngel
SecretAngel Ο χρήστης SecretAngel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Περιοχή: ''Στον κόσμο μου''
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ζετακι Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..μια κοπελα μου ειπε εχθες οτι απο μικρη βλεπει αυρες..μαζι μου λεει δεν αισθανεται πολυ ανετα γιατι εχω γκρι αυρα και δν το χει δει πολλες φορες..ουτε φωτιζει λεει ουτε σκουραινει..τι να πιστεψω?και αν συμβαινει κατι τετοιο τι?...τι ειναι αυτο το γκρι τελος παντων?
Το γκρίζο στην αύρα αναδίδει μια αποπνιχτική ενέργεια, γενικά αντιπροσωπεύει την κατάθλιψη. Όταν το συναντάς στην αύρα κάποιου ανθρώπου, προδίδει ένα στενό μυαλό, σφιχτοκλεισμένο και κλειδωμένο. ΄Ατομα με γκρίζο χρώμα στην αύρα τους είναι άκρως συμβατικοί και δεν έχουν καθόλου φαντασία. Εξωτερικά είναι ψυχροί και σκληροί. Στις σοβαρότερες περιπτώσεις, οι άνθρωποι αυτοί δεν έχουν καθόλου φίλους. Το γκρι συνήθως δείχνει κάποια κούραση, αμηχανία και σε γενικές γραμμές δημιουργεί μία ασάφεια ανεξήγητη. Μερικές φορές αντιπροσωπεύει την αρχή μιας αρνητικής περιόδου της Αύρας, μέσα από γλωσσοφαγιά και άσχημες διαθέσεις ατόμων που έχουν εχθρικές διαθέσεις εναντίον του ατόμου.
Σε γενικές γραμμές αυτή είναι η ερμηνεία του γκρίζου για την αύρα.
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 06-12-12, 18:01
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Οταν συζητάμε κάποιο θέμα πόσοι ψάχνουν μια λογική εξήγηση πριν πάνε στο μεταφυσικό?Ρητορική ερώτηση πάλι.


Αυρες που βλέπουν κάποιοι έχουν πλέον εξηγηθεί ως συγκεκριμένες μορφές επιληψίας,διαταραχή του οπτικού μας κέντρου και σε μερικές περιπτώσεις ως εγκεφαλικές διαταραχές.Τα δε χρώματα της μεθόδου κίρλιαν οφείλονται στο επίπεδο υγρασίας του κάθε σώματος.Τα υπόλοιπα είναι να χουμε να λέγαμε.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.