Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-09-16, 17:27
scientist_cain Ο χρήστης scientist_cain δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-09-2016
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raxil Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε justin 19 , κατα τη γνωμη μου εκανες μεγαλο λαθος που σταμάτησες τα φαρμακα.Ενημερωσες τον γιατρο σου? Θα πρέπει πρωτιστως να συζητας μαζι του ο,τι σε απασχολει. Ακολουθω αντικαταθλιπτικη αγωγη εδω και δυο μηνες, μετα απο ενα εξαιρετικα τραυματικο γεγονος. Το ιδιο εκανα και πέρσι αλλα σταματησα τα φαρμακα, γιατι θεωρούσα πως δεν εχουν αποτελεσματα.Ηταν λαθος. Δεν ολοκλήρωσα την αγωγη.Η διαφορα ειναι πως τωρα βλεπω τη διαφορα.Θα σου πω γιατι.Θυμηθηκα τον Θεο.Ειχα απομακρυνθει τοσο....Ειχα αναπτυξει τη δικη μου, μοντερνα θεωρια περι Θεου... Τωρα προσπαθώ, διαβαζω, προσευχομαι. Η θεραπευτικη μου αγωγη φερνει αποτελέσματα, θαυμασια αποτελεσματα. Σου καταθέτω χαρακτηριστικα πως κοιμαμαι χωρις προβλημα. Δεν ξέρω ποσα χρονια ειχα να κοιμηθω, πραγματικα! Τα lexotanil ηταν στην ημερήσια διαταξη και δεν μιλαμε για λιγα mg...
Εν κατακλειδι, θελω να σου πω πως, πρέπει να συνεργαζεσαι στενα με τον ψυχίατρο σου και να εχεις ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ. Ζητειστε και θα σας δοθει....
Ευχομαι απο καρδιας ο,τι καλυτερο για σενα! Ο Θεος να σ ευλογει.
Γεια σου.Σε άλλο θέμα διάβασα οτι δεχεσαι σχεδόν καθημερινές επιθέσεις Μόρας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raxil Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυς καιρος απ τον τελευταίο σχολιασμο. Η Μορα με επισκεπτοταν απο 14 χρονων περιπου. Τρελαινομουν απ το φοβο, την ακινησία, την αισθηση ασφυξίας. Πέρασαν πολλα χρονια και εξοθκειωθηκα μαζι της.Σχεδον δεν φοβομουν. Σιγουρα δεν φοβομουν.Κάποιες φορες και ενω ειχε αραιωσει πολυ το ηθελα κιολας! !!!! Αλλα να μην ημουν μονη μου.Τωρα εχει σχεδον εξαφανιστει. Νομίζω καποια χρονια. ....
Το φαινόμενο αυτο εμφανιζόταν οταν είχες σταματήσει τη φαρμακευτική αγωγή και έιχες μοντέρνα αντιληψη περι Θεου η μετα μόλις την ξαναρχίσες και είχες την τωρινή αντιληψη περι Θεού?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scientist_cain : 11-09-16 στις 17:28
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-09-16, 21:51
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε justin19 καλό και πρέπον θα είναι μια και κατά δήλωση σου πάσχεις από
σχιζοφρένεια σοβαρή πάθηση ας μην κρυβόμαστε καλό θα είναι να απευθυνθείς
ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ
και να του αναφέρεις όλα αυτά τα συμπτώματα γιατι ίσως να χρειάζεται αλλαγή
θεραπείας/φαρμακευτικής αγωγής......
Το εάν είναι άθεη η γιατρός εσένα τι σε πειράζει ;;;;;;
Θεραπεία να υπάρχει....
Επιβάλετε αυτό.....

Άφησε λοιπόν τις γάτες και τα σχετικά....

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR-1 : 11-09-16 στις 21:55
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-09-16, 18:00
Raxil Ο χρήστης Raxil δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2016
Περιοχή: Kapou edo
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Φιλε/η scientist_cain, αδυνατω να συλλαβω το συλλογισμο σου. Αγνοω τι ειδους σχεση μπορει να εχει η επιθεση της Μορας με την αντικαταθλιπτικη, φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθω.Η Μορα εμφανιστηκε σχεδον στην αρχη της εφηβείας μου και ενω δεν ειχα ακουσει ποτε γι αυτην.Ημουν μια συνηθισμενη εφηβη.Στον οικογενειακο και φιλικο μου κύκλο, οι περισσοτεροι εχουν ζησει κατι παρομοιο ή ιδιο.Σ εμενα, δεν υπηρχε '' εικονα'' παρα μονο αισθηση.Οταν δεν την φοβομουν πια, εξαφανιστηκε.Αντιλαμβάνομαι, πως επιχειρεις κάποιο συσχετισμο αντικαταθλιπτικων- Μορας. Δεν υπαρχει κανενας, διοτι για πρωτη φορα στη ζωη μου πηρα τετοιου ειδους φαρμακα περσι τον Οκτωβρη. Οπως ανέφερα, μου συνεβη ενα γεγονος, το οποιο ειναι δυσκολο να σου το περιγραψω , δυσκολο να το συλλαβει και να το διαχειριστει ενας ανθρωπος... Αυτο εγινε δυο χρονια πριν.Μεχρι τοτε, ειχα μια πολυ ομορφη ζωη, προϊόν προσωπικού μοχθου. Απευθύνθηκα σε ψυχολογο, με την οποια δουλευω κατι λιγοτερο απο δυο χρονια. Περιττο να αναφέρω, πως ηταν το ωραιοτερο δωρο που μου εκανα. Επειδη ομως, υπαρχουν. ...συνεπειες. ...ακομη, ζητησα μονη μου να επισκεφθω ψυχιατρο, προκειμενου να αντιμετωπιζω πιο ομαλα κάποια '' εκτακτα συμβαντα" απολυτως σχετικα με την πηγη του απεραντου πονου μου.Και ενω η ψυχολογος μου διαφωνουσε, το εκανα. Η αγωγη που ακολουθω ειναι ελαφρια, επικουρικη θα ελεγα. Γι αυτο και δεν ειδα το αποτελεσμα που νομιζα πως επρεπε να υπαρξει, περσι. Δεν θα ηθελα να επεκταθώ αλλο, νιωθω οτι καταχρωμαι το χωρο και το χρονο.Το γεγονος οτι ειχα απομακρυνθει πολύ απο το Θεο, το αντιληφθηκα σχετικα προσφατα. Ο Θεος ειναι εδω, παντου! Μας περιμένει παντα.Παντοδυναμος, Πανισχυρος, Ελεημων, Πανταχου Παρων και τα παντα πληρων.....!!!!! Στη διαθεση σου, αν εχεις οποιαδηποτε αλλη απορια, αμφιβολια...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-09-16, 19:08
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2015
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από justin19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης μου παρουσιάστηκε μια υποτροφία για ΙΕΚ να σπουδάσω ότι θέλω,αλλά είναι για το δεύτερο χρόνο μόνο οπότε τον πρώτο χρόνο πρέπει να δίνω 280 το μήνα για 12 μήνες.Θα δω πως θα τα βολέψω.Ίσως περιορίσω τις συνεδρίες με ψυχιάτρους,από 4 το μήνα σε 1.
Κατανοώ την ανάγκη σου να εξοικονομήσεις χρήματα, όμως θα πρέπει να στερηθείς κάτι άλλο, συμφωνώ με τον AVATARGR-1 και τη Raxil, ότι πρέπει να κάνεις ο,τι σου λέει ο γιατρός σου.

Εάν περιορίσεις τις συνεδρίες όπως λες, υπάρχει περίπτωση να παρουσιάσεις έλλειψη συγκέντρωσης και να μη μπορείς να ανταποκριθείς στις σπουδές σου.

Raxil λες:
Παράθεση:
νιωθω οτι καταχρωμαι το χωρο και το χρονο
Μη το ξαναπείς, γι αυτό είναι το φόρουμ, για να μπορεί να εκφράζεται ο καθένας όπως θέλει.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-09-16, 13:35
Raxil Ο χρήστης Raxil δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2016
Περιοχή: Kapou edo
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Deadite, σ ευχαριστω για την ευγενικη σου επισημανση! ☺
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.