Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-05-11, 13:50
bloody angel Ο χρήστης bloody angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Tinos
Μηνύματα: 21
Question Άγνωστο πρόσωπο

Tο καλοκαίρι του 2009 είχαμε πάει στην Αθήνα για λίγες ημέρες για το γάμο της ξάδερφής μου. Μία μέρα πριν επιστρέψουμε, πήγαμε να μείνουμε στο σπίτι μιας οικογενειακής μας φίλης που έχει και 2 κόρες(η μία βρισκόταν εκτός Αθήνας), στο Χολαργό όπου έγινε κάτι παράξενο. Το βράδυ έπεσα και κοιμήθηκα στο διπλό κρεβάτι της κόρης της εγώ με τη γιαγιά μου και η κόρη κοιμήθηκε μαζί με τη μάνα γιατί δεν χωρούσαμε αλλιώς. Άργησε λίγο να με πάρει ο ύπνος αλλά τελικά κατάφερα και κοιμήθηκα. Ήταν αρκετά νωρίς το πρωί,όταν άνοιξα τα μάτια μου.Δίπλα μου ακριβώς ξαπλωμένη αντί τη γιαγιά μου πρόσεξα μία κοπέλα που κοιμόταν την οποία πρώτη φορά έβλεπα! Δεν μπορούσα να καταλάβω ποια ήταν.Υπέθεσα πως θα ήταν κάποια γνωστή τους ή κάποιο άτομο που μιας και ήμουν μισοξυπνητή δεν μπορούσα να γνωρίσω και θα ήρθε να ξεκουραστεί εφόσον η γιαγιά μου σηκώνεται πολύ νωρίς.Έτσι γύρισα από την άλλη ψιλομπερδεμένη. Σε λίγα λεπτά όταν ξαναγύρισα μήπως και καταλάβω ποιος είναι δεν υπήρχε κανείς!!!! Όταν σηκώθηκα και ρώτησα αν μπήκε κανείς από τους τρεις ή κάποιος άλλος γνωστός τους μέσα στο δωμάτιο η απάντηση όλων ήταν αρνητική και η κόρης της γυναίκας που μας φιλοξένησε κοιμόταν ακόμα μέσα άρα αποκλείετε να μπήκε. Όμως είμαι σίγουρη πως κάποιος ήταν δίπλα μου...Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τι μπορεί να έγινε....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bloody angel : 10-05-11 στις 13:52
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-05-11, 15:41
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloody angel Εμφάνιση μηνυμάτων
Tο καλοκαίρι του 2009 είχαμε πάει στην Αθήνα για λίγες ημέρες για το γάμο της ξάδερφής μου. Μία μέρα πριν επιστρέψουμε, πήγαμε να μείνουμε στο σπίτι μιας οικογενειακής μας φίλης που έχει και 2 κόρες(η μία βρισκόταν εκτός Αθήνας), στο Χολαργό όπου έγινε κάτι παράξενο. Το βράδυ έπεσα και κοιμήθηκα στο διπλό κρεβάτι της κόρης της εγώ με τη γιαγιά μου και η κόρη κοιμήθηκε μαζί με τη μάνα γιατί δεν χωρούσαμε αλλιώς. Άργησε λίγο να με πάρει ο ύπνος αλλά τελικά κατάφερα και κοιμήθηκα. Ήταν αρκετά νωρίς το πρωί,όταν άνοιξα τα μάτια μου.Δίπλα μου ακριβώς ξαπλωμένη αντί τη γιαγιά μου πρόσεξα μία κοπέλα που κοιμόταν την οποία πρώτη φορά έβλεπα! Δεν μπορούσα να καταλάβω ποια ήταν.Υπέθεσα πως θα ήταν κάποια γνωστή τους ή κάποιο άτομο που μιας και ήμουν μισοξυπνητή δεν μπορούσα να γνωρίσω και θα ήρθε να ξεκουραστεί εφόσον η γιαγιά μου σηκώνεται πολύ νωρίς.Έτσι γύρισα από την άλλη ψιλομπερδεμένη. Σε λίγα λεπτά όταν ξαναγύρισα μήπως και καταλάβω ποιος είναι δεν υπήρχε κανείς!!!! Όταν σηκώθηκα και ρώτησα αν μπήκε κανείς από τους τρεις ή κάποιος άλλος γνωστός τους μέσα στο δωμάτιο η απάντηση όλων ήταν αρνητική και η κόρης της γυναίκας που μας φιλοξένησε κοιμόταν ακόμα μέσα άρα αποκλείετε να μπήκε. Όμως είμαι σίγουρη πως κάποιος ήταν δίπλα μου...Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τι μπορεί να έγινε....
Σου έχει ξανατύχει ποτέ να δεις κάτι παράδοξο?Συνήθως στα άτομα που τυχαίνουν ανεξήγητα δεν ξεκινάνε έτσι κάποια στιγμή υπάρχει προιστορία.
Για να το κάνω πιο απλό αν είσαι δέκτης τέτοιων μεταφυσικών καταστάσεων θα έχεις ξανανοιώσει κάτι αντίστοιχο.
Υπάρχουν κατ`εμένα πνεύματα αλλά δεν πάνε σε όποιον να ναι, εμφανίζονται σε αυτόν που μπορεί να τους δει η για να περάσουν ένα μήνυμα η απλά για να δηλώσουν τη παρουσία τους.Η κοπέλα ίσως ζούσε παλιά εκεί .Το σπίτι ήταν παλιό ποιος έμενε πριν τη φίλη εκεί,ρώτησες?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-05-11, 16:00
bloody angel Ο χρήστης bloody angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Tinos
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Crystalline water Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου έχει ξανατύχει ποτέ να δεις κάτι παράδοξο?Συνήθως στα άτομα που τυχαίνουν ανεξήγητα δεν ξεκινάνε έτσι κάποια στιγμή υπάρχει προιστορία.
Για να το κάνω πιο απλό αν είσαι δέκτης τέτοιων μεταφυσικών καταστάσεων θα έχεις ξανανοιώσει κάτι αντίστοιχο.
Υπάρχουν κατ`εμένα πνεύματα αλλά δεν πάνε σε όποιον να ναι, εμφανίζονται σε αυτόν που μπορεί να τους δει η για να περάσουν ένα μήνυμα η απλά για να δηλώσουν τη παρουσία τους.Η κοπέλα ίσως ζούσε παλιά εκεί .Το σπίτι ήταν παλιό ποιος έμενε πριν τη φίλη εκεί,ρώτησες?
χμ η αλήθεια είναι πως.δεν θυμάμαι να μου έχει ξανατύχει κάτι αντίστοιχο.Το σπίτι(διαμέρισμα) δεν θα το πεις και πολύ παλιό...Και απ'ότι πληροφορήθηκα οι γνωστοί μας ήταν οι πρώτοι που πάτησαν το πόδι τους εκεί μέσα και μάλιστα όταν το πήραν ήταν μισοτελειωμένο και έφεραν μαστόρους και το έφτιαξαν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bloody angel : 10-05-11 στις 16:01
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-05-11, 18:50
Το avatar του χρήστη Basilis2010
Basilis2010 Ο χρήστης Basilis2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Προφανως εκει που κτιστηκε το σπιτι θα πρεπει να πεθανε καποιος δεν εξηγηται αλλιως...η μπορει να εβλεπες οφθαλμαπατη
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-05-11, 21:24
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανως εκει που κτιστηκε το σπιτι θα πρεπει να πεθανε καποιος δεν εξηγηται αλλιως...η μπορει να εβλεπες οφθαλμαπατη
Συμφωνω και γω μαζι σου για να καταλάβεις εγω ηξερα μια πολυκατοικία οπου μου ειχε πει η θεια μου οτι εκει οσο ηταν γιαπί κρεμάστηκε κάποιος στο ενα διαμέρισμα.Αυτο το διαμέρισμα δε πουλιόταν απο τον ιδιοκτήτη ενας θείος που ταν να το παρει δε το πηρε
Τελικά μια καφετέρια το πηρε σα πατάρι αλλα ποτε δε καθόταν εκει κανεις .Τελικα η καφετέρια έκλεισε αν και οι αλλες γύρω δουλευαν.
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-05-11, 06:38
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloody angel
Tο καλοκαίρι του 2009 είχαμε πάει στην Αθήνα για λίγες ημέρες για το γάμο της ξάδερφής μου. Μία μέρα πριν επιστρέψουμε, πήγαμε να μείνουμε στο σπίτι μιας οικογενειακής μας φίλης που έχει και 2 κόρες(η μία βρισκόταν εκτός Αθήνας), στο Χολαργό όπου έγινε κάτι παράξενο. Το βράδυ έπεσα και κοιμήθηκα στο διπλό κρεβάτι της κόρης της εγώ με τη γιαγιά μου και η κόρη κοιμήθηκε μαζί με τη μάνα γιατί δεν χωρούσαμε αλλιώς. Άργησε λίγο να με πάρει ο ύπνος αλλά τελικά κατάφερα και κοιμήθηκα. Ήταν αρκετά νωρίς το πρωί,όταν άνοιξα τα μάτια μου.Δίπλα μου ακριβώς ξαπλωμένη αντί τη γιαγιά μου πρόσεξα μία κοπέλα που κοιμόταν την οποία πρώτη φορά έβλεπα! Δεν μπορούσα να καταλάβω ποια ήταν.Υπέθεσα πως θα ήταν κάποια γνωστή τους ή κάποιο άτομο που μιας και ήμουν μισοξυπνητή δεν μπορούσα να γνωρίσω και θα ήρθε να ξεκουραστεί εφόσον η γιαγιά μου σηκώνεται πολύ νωρίς.Έτσι γύρισα από την άλλη ψιλομπερδεμένη. Σε λίγα λεπτά όταν ξαναγύρισα μήπως και καταλάβω ποιος είναι δεν υπήρχε κανείς!!!! Όταν σηκώθηκα και ρώτησα αν μπήκε κανείς από τους τρεις ή κάποιος άλλος γνωστός τους μέσα στο δωμάτιο η απάντηση όλων ήταν αρνητική και η κόρης της γυναίκας που μας φιλοξένησε κοιμόταν ακόμα μέσα άρα αποκλείετε να μπήκε. Όμως είμαι σίγουρη πως κάποιος ήταν δίπλα μου...Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τι μπορεί να έγινε....
Mιας λές οτι ήσουν μισοξυπνητή υπάρχει μιά ενδιάμεση κατάσταση ανάμεσα στον ύπνο και το ξυπνητό οπου νομίζεις οτι έχεις ξυπνήσει ενώ στην πραγματικότητα βρίσκεσαι σε όνειρο. Το όνειρο σε μεταφέρει δηλαδή στην κατάσταση που ήσουν μόλις πρίν κοιμηθείς με κάποιες διαφοροποιήσεις, το ζείς τόσο έντονα που όταν ξυπνήσεις νομίζεις οτι δέν ήταν όνειρο.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-05-11, 16:55
bloody angel Ο χρήστης bloody angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Tinos
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsilier Εμφάνιση μηνυμάτων
Mιας λές οτι ήσουν μισοξυπνητή υπάρχει μιά ενδιάμεση κατάσταση ανάμεσα στον ύπνο και το ξυπνητό οπου νομίζεις οτι έχεις ξυπνήσει ενώ στην πραγματικότητα βρίσκεσαι σε όνειρο. Το όνειρο σε μεταφέρει δηλαδή στην κατάσταση που ήσουν μόλις πρίν κοιμηθείς με κάποιες διαφοροποιήσεις, το ζείς τόσο έντονα που όταν ξυπνήσεις νομίζεις οτι δέν ήταν όνειρο.
Και πάλι ήταν πολύ παράξενο όνειρο(αν ήταν). Βασικά κράτησε για πολύ λίγο,από τη μία στιγμή στην άλλη. Είχα ανοιχτά τα μάτια και γύρισα από την άλλη μεριά γιατί είχα ψιλοφοβηθεί
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-05-11, 18:50
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloody angel
Και πάλι ήταν πολύ παράξενο όνειρο(αν ήταν). Βασικά κράτησε για πολύ λίγο,από τη μία στιγμή στην άλλη. Είχα ανοιχτά τα μάτια και γύρισα από την άλλη μεριά γιατί είχα ψιλοφοβηθεί
Όντως ισχύει αυτό που σου έγραψα τέτοιου είδους όνειρα κρατάνε πραγματικά πολύ λίγο απο την μιά στιγμή στην άλλη όπως σωστά γράφεις, ξέχνα το και συνέχισε όπως ήσουνα πρίν όλοι μας τα παθαίνουμε αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-05-11, 02:38
Το avatar του χρήστη Basilis2010
Basilis2010 Ο χρήστης Basilis2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Δεν μπορουμε να αποκλησουμε την πιθανοτητα να ειναι καποιο φαντασμα!! αν κρεμαστηκε οπως λες ειναι σχεδον σιγουρο οτι πρεπει να ηταν το φαντασμα αυτουνου που κρεμαστηκε...καλο ειναι ομως προς στιγμην να ακουσουμε και αλλα σχολια μηπως βγουμε σε καποιο συμπερασμα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-12-11, 11:50
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Tο καλοκαίρι του 2009 είχαμε πάει στην Αθήνα για λίγες ημέρες για το γάμο της ξάδερφής μου. Μία μέρα πριν επιστρέψουμε, πήγαμε να μείνουμε στο σπίτι μιας οικογενειακής μας φίλης που έχει και 2 κόρες(η μία βρισκόταν εκτός Αθήνας), στο Χολαργό όπου έγινε κάτι παράξενο. Το βράδυ έπεσα και κοιμήθηκα στο διπλό κρεβάτι της κόρης της εγώ με τη γιαγιά μου και η κόρη κοιμήθηκε μαζί με τη μάνα γιατί δεν χωρούσαμε αλλιώς. Άργησε λίγο να με πάρει ο ύπνος αλλά τελικά κατάφερα και κοιμήθηκα. Ήταν αρκετά νωρίς το πρωί,όταν άνοιξα τα μάτια μου.Δίπλα μου ακριβώς ξαπλωμένη αντί τη γιαγιά μου πρόσεξα μία κοπέλα που κοιμόταν την οποία πρώτη φορά έβλεπα! Δεν μπορούσα να καταλάβω ποια ήταν.Υπέθεσα πως θα ήταν κάποια γνωστή τους ή κάποιο άτομο που μιας και ήμουν μισοξυπνητή δεν μπορούσα να γνωρίσω και θα ήρθε να ξεκουραστεί εφόσον η γιαγιά μου σηκώνεται πολύ νωρίς.Έτσι γύρισα από την άλλη ψιλομπερδεμένη. Σε λίγα λεπτά όταν ξαναγύρισα μήπως και καταλάβω ποιος είναι δεν υπήρχε κανείς!!!! Όταν σηκώθηκα και ρώτησα αν μπήκε κανείς από τους τρεις ή κάποιος άλλος γνωστός τους μέσα στο δωμάτιο η απάντηση όλων ήταν αρνητική και η κόρης της γυναίκας που μας φιλοξένησε κοιμόταν ακόμα μέσα άρα αποκλείετε να μπήκε. Όμως είμαι σίγουρη πως κάποιος ήταν δίπλα μου...Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τι μπορεί να έγινε....
Εγώ πιστεύω ότι είναι αστρικό ονείρεμα και αυτό το άτομο ήταν από άλλη διάσταση. Νομίζεις ότι το έζησες πραγματικά, αλλά είναι μια πραγματικότητα ονείρου. Πολλές φορές το έχουμε πάθει αυτό να μπερδεύουμε το όνειρο με την πραγματικότητα. Είμαι σίγουρη ότι ονειρεύτηκες αλλά έχεις φωλιάσει τη σκέψη ότι το βίωσες. Μπορεί όμως και να το φαντάστηκες.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 21-12-11 στις 11:52
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.