Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #281  
Παλιά 31-07-08, 20:03
PAUL.PHOENIX Ο χρήστης PAUL.PHOENIX δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Εεεε, λογικό ερώτημα.
Εγώ δεν έχω δει τίποτα τέτοιο, με την ίδια λογική όμως θα μπορούσα να σου πω ότι διάβασα κάπου ότι αυτές οι φωτογραφίες είναι απάτη. Παρόλα αυτά δεν έχω ιδέα για τι μιλάμε…
Δώσε ένα link, μια φωτογραφία, μια πηγή, ένα σχόλιο κάπου, οτιδήποτε…
το ντοκυμαντερ είναι από την Επίσημη κρατική τηλεόραση.
http://www.youtube.com/watch?v=l26v0_Zu3j0#
Απάντηση με παράθεση
  #282  
Παλιά 31-07-08, 23:05
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Μέρος του συστήματος είναι και αυτοί. Εσύ πιστεύεις πως κάτι σοβαρό, που δεν θα έπρεπε να ειπωθεί, θα το έλεγαν; Δεν γίνονται αυτά.
__________________
coinsmania
Απάντηση με παράθεση
  #283  
Παλιά 01-08-08, 07:05
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Μάλιστα... Για να δούμε τι έχουμε λοιπόν...
α) Άνθρωποι με 4 δάκτυλα - άρα αρχαίο γένος...
Μήπως ξέρει κανείς τι δουλειά κάνει ο αντίχειρας στους ανθρώπους και γενικά στα πρωτεύοντα;;; Ή μήπως κάθε περίεργη αναπαράσταση του κάθε καλλιτέχνη ή πολιτισμού θα τους θεωρούμε "μη γήινο" στοιχείο; Δηλαδή οι απεικονίσεις των αρχαίων Αιγυπτίων είναι αληθείς!!! Δεν είχαν τα μάτια τους μπροστά, αλλά στα πλάγια σαν τα ελάφια και τα κατσίκια!!!
β) Εξαιρετικό επίπεδο γνώσης και τεχνολογίας... Το περίεργο είναι σε αυτό τον πλανήτη ότι μόλις μία φυλή αναπτύξει μία τεχνολογία την χρησιμοποιεί και το κυριότερο φτάνει από την μία περιοχή του κόσμου στην άλλη (π.χ μετάξι)... Που είναι αυτή η "μοναδική" τεχνολογία; Ααααα την έχουν σκαλίσει οι ίδιο στους βράχους... ΟΥΑΟΥ τεχνολογία να χαρώ εγώ...
γ) Μεταμόσχευση καρδιάς στην αρχαιότητα;;; Δηλαδή οι Αζτέκοι έκαναν φοβερές μεταμοσχεύσεις... Για ψάξε να βρεις τι εννοώ... Υπάρχουν ουκ ολίγες τοιχογραφίες που το δεικνύουν αυτό... Βέβαια δείχνουν ανθρωποθυσίες και ΑΦΑΙΡΕΣΗ της καρδίας του θύματος, αλλά εκεί θα κολλήσουμε τώρα;;;; Μήπως θα κολλήσουμε στην ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ (ιατρική ή μηχανολογική) που χρειάζεται να γίνει μία μεταμόσχευση; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ... Εδώ ένα παραμύθι λέμε για μας πιστέψουν οι άσχετοι...
δ) Μαζί με όλα αυτά τα "καταπληκτικά" ευρήματα έχουν βρεθεί και πλάκες και αγγεία με πολύ "γαργαλιστικές" σεξουαλικές στιγμές... Αναρωτιέμαι, ο "μέγας αυτός ερευνητής", τα άφησε στην άκρη αυτά τα κομμάτια ή τα θεώρησε ποταπά...
ε) Και η κωμωδία συνεχίζεται... "Ήπειροι που σήμερα έχουν εξαφανιστεί..." Ναι ρε μεγάλε ερευνητή... Οι ήπειροι είναι κάτι σαν ένα μεγάλο λεωφορείο και εύκολο να εξαφανιστούν... Μάλλον πήγαν παρέα με την εξαφανισμένη "υπερτεχνολογία"...
ζ) Προσέξτε στο τέλος πόσο διαφορετικά "καλλιτεχνικά" είναι οι "δεινόσαυροι" και τα "καγκουρό" από τα άλλα κομμάτια... Ενώ δηλαδή έχουμε ημιανάγλυφα κομμάτια με τεχνική που ακολουθεί καμπύλες, ακόμα και σε εργαλεία (τσεκούρια) στο καγκουρό ιδιαίτερα έχουμε πολλές αιχμές και το κυριότερα: οι γραμμές του είναι πολύ έντονες...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #284  
Παλιά 01-08-08, 12:32
Το avatar του χρήστη Ποσειδώνιος
Ποσειδώνιος Ο χρήστης Ποσειδώνιος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2006
Περιοχή: Κρητικιστάν
Μηνύματα: 631
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PAUL.PHOENIX
θα στο εξηγήσω αν επιτέλους απαντήσεις γιατι βρέθηκαν αποτυπώματα ανθρώπου και δεινόσαυρου καταγεγραμένα την ίδια χρονική περίοδο και επίσης γιατί οι πέτρες της νάσκα εχουν ανθρώπους και δεινοσαύρους μαζί
Για την Νάσκα να σου πω μόνο ότι είσαι εντυπωσιασμένος μια και το έχεις φρέσκο. Έχω διαβάσει το σχετικό βιβλίο γύρω στα 1980. Θα το δεις αλλιώς αργότερα.

Σημαντικό θα ήταν ίσως αυτό το αποτύπωμα που λες. Φαντάζομαι θα είναι απολίθωμα. Που θα το βρούμε αυτό; Κανένα λινκ, καμιά φωτό ......

Και ας εξηγήσει κάποιος πιο ειδικός τι πρέπει να συμβεί για να απολιθωθεί κάτι και πόσο παλιά είναι τα νεώτερα απολιθώματα. (πόσο χρόνο χρειάζεται η απολίθωση)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ποσειδώνιος : 01-08-08 στις 12:37
Απάντηση με παράθεση
  #285  
Παλιά 01-08-08, 12:47
open mind Ο χρήστης open mind δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

Ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ είναι πράγματι περίεργες οι απεικονίσεις αλλα δεν μπορείς
Να πεις ότι σίγουρα συνέβαινε αυτό που περιγράφει καθώς δεν υπάρχουν άλλες
Αποδείξεις μπορεί δηλαδή να είναι πχ κάποιοι θεοί τους αυτοί που απεικονίζουν
Πιο πολύ με παραξένευσαν οι απεικονίσεις με τα ζώα λέει αν έχει γίνει χρονολόγηση
Και απ αλλού ?αν τα έχει πάει δηλαδή και κάπου αλλου τα ευρήματα ο συγκεκριμένος
Που υποστηρίζει ότι απεικονίζουν δεινοσαύρους οι απεικονίσεις .
Παντος αν δεν βρεθούν οστά που θα χρονολογηθούν στην ιδία περίοδο με αυτή
Που υποστηρίζει δεν υπάρχουν αποδείξεις .
__________________
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ
Απάντηση με παράθεση
  #286  
Παλιά 01-08-08, 12:56
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μας φαινεται απιθανο το γεγονος για υπαρξη αρχαιας υπερτεχνολογιας.ο ανθρωπος βρισκεται τοσα χιλιαδες χρονια στη γη και μονο εμεις καταφεραμε να αναπτυξουμε τεχνολογια και μαλιστα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα.το γεγονος οτι δεν εχουμε βρει κατι η δε μας ειπαν οτι βρηκαμε κατι δεν αποδεικνυει κατι.οι κατακλεισμοι που συνεβησαν στο παρελθον ειναι απο μονοι τους αρκετοι για να εξαφανισουν ολα τα σχετικα τεκμηρια
Απάντηση με παράθεση
  #287  
Παλιά 01-08-08, 13:00
open mind Ο χρήστης open mind δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

bahamut Προσωπικά δεν το αποκλείω όλα είναι πιθανά απλα επειδή δεν υπάρχουν αποδείξεις
Για κάτι τέτοιο δεν μπορούμε να το υποστηρίζουμε .
__________________
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ
Απάντηση με παράθεση
  #288  
Παλιά 01-08-08, 13:31
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μας φαινεται απιθανο το γεγονος για υπαρξη αρχαιας υπερτεχνολογιας.
bahamut
Πάρε αντίστροφα την δική μας τεχνολογία ή ανέλυσε τα βήματα του δικού μας κόσμου και θα καταλάβεις το γιατί...
Ξεκίνα από πολύ απλά: Ένα σχολείο δίνει μάθηση...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #289  
Παλιά 01-08-08, 13:42
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

OANNHSEA
δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο πεπεισμενος για τη μη υπαρξη μιας τετοιας τεχνολογιας.εχω διαβασει πολλα βιβλια πανω στο θεμα και νομιζω οτι υπαρχει επιχειρηματολογια.δε σου λεω οτι εχω πειστει για την υπαρξη της αλλα εχω φτασει σε σημειο να μη θεωρω περιεργη την υπαρξη της αφου πλεον δεν αντιβαινει στη λογκη μου
Απάντηση με παράθεση
  #290  
Παλιά 01-08-08, 13:50
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Απλά να κάνω μια παρατήρηση (αν και πραγματικά πρέπει να πω ότι δεν μου έχει κεντρίσει τόσο πολύ το ενδιαφέρον το θέμα) ο Μηχανισμός των Αντικυθήρων φαίνεται πολύ προηγμένης τεχνολογίας για την εποχή του. Παρόλα αυτά
Α. δεν έχει βρεθεί κάτι παρόμοιο ποτέ παρα νομίζω κάτι παρόμοιο της περιόδου του Βυζαντίου αλλά υποδεέστερο.
Β. Ακόμα μέχρι τώρα βρίσκουμε εφαρμογές του.

Δεν ξέρω αν ήταν κάτι χρήσιμο, εάν λειτουργούσε σωστά, εάν ήταν κάτι ασήμαντο για την εποχή του, αλλά σίγουρα δείχνει ότι υπήρχε ένα υπόβαθρο Α για να γίνει που δεν έχει παρατηρηθεί πριν, ή και μετά από την υποτιθέμενη χρονολογία κατασκευής του.
Αυτό δεν σημαίνει τίποτα. Αλλά δεν αποκλείω και τίποτα…
Καλό μεσημέρι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.