Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-05-11, 20:28
virgo93 Ο χρήστης virgo93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή ενστικτο; μαγνητης;

λοιπον θα το πω στα γρηγορα και αν ειναι οντως παραξενο θα το εξηγησω. περπατουσα με μια φιλη μου στην παραλιακη και μας φωναξε μια κοπελλα απο μια παρεα. ειναι γνωστη μας και αρχισαμε να μιλαμε. μπροστα μου καθοταν ενα παιδι (τον γνωριζω αλλα οχι προσωπικα) και εγω δεν τον προσεξα καθολου. ουτε καν τον ειδα αν και στεκομουν ακριβως πισω του. απλα ενιωθα τον εαυτο μου να θελει να τον αγγιξει στον ωμο. να σηκωνεται το χερι μου και την τελευταια στιγμη να το σταματω. αλλα αυτο το πραγμα επεμενε. οταν φυγαμε με ρωτησε η φιλη μου αν ειδα τον Κ.(το παιδι που λεμε) και της ειπα οχι.... ενω ηταν μπροστα μου... καμια εξηγηση;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-05-11, 20:34
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Το μυαλό σου ήταν αφηρημένο, δεν σου έχει τύχει πχ να είσαι στο δρόμο και όταν φτάσεις στον προορισμό σου, να αναρωτιέσαι πως έφτασες.. Διότι πχ ήσουν χαμένος στης σκέψεις σου… Ήταν μηχανική αντίδραση…
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-05-11, 20:39
virgo93 Ο χρήστης virgo93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

οχι αγαπητε μου ερμη... απλα αυτο ηταν πολυ παραξενο το σκεφτομαι συνεχως. εκεινος να καθεται εκει χωρις καν να γυρισει πισω και εγω να προσπαθω να το αγγιξω. ειχα πληρη συνειδηση του τι εκανα και προσπαθουσα να τον σταματησω. περιττο να αναφερω οτι η καρδια μου σφυροκοπουσε απο τον κοπο να μην το κανω. σηκωσα το χερι και παλι αρχισα να το σκεφτομαι οτι δεν πρεπει αφου δεν ξερω ποιος ειναι μπροστα μου και το κατεβασα αλλα παλι ηθελε (το χερι) να τον ακουμπισει...

αδιαφορη δεν ημουν
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-05-11, 20:42
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Ναι αλλά τον είδε η κοπέλα που ήσασταν μαζί.. Άρα εσύ έχασες μερικά επεισόδια..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 20-05-11 στις 20:43
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-05-11, 11:46
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

Μήπως υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον από μέρους σου για το αγόρι αυτό (υποσυνείδητα) και άθελά σου το εκδήλωσες με την κίνηση αυτή;
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΙΑΝΕΙΡΑ : 23-05-11 στις 11:46
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-05-11, 17:10
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΑΝΕΙΡΑ
Μήπως υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον από μέρους σου για το αγόρι αυτό (υποσυνείδητα) και άθελά σου το εκδήλωσες με την κίνηση αυτή;
Έντονο ερωτικό ενδιαφέρον και μιά μορφή ντροπής ταυτόχρονα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-05-11, 19:06
CaoNiMa Ο χρήστης CaoNiMa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-05-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsilier Εμφάνιση μηνυμάτων
Έντονο ερωτικό ενδιαφέρον και μιά μορφή ντροπής ταυτόχρονα
Αυτό μου ήρθε και εμένα

Και εγώ έχω μια απορία... όταν οδηγώ καμιά φορά για 5-6 λεπτά σβήνει ο εγκέφαλος μου και οδηγώ στον αυτόματο. Η πλάκα είναι οτι η κοπέλα μου λέει ότι οδηγώ καλύτερα όταν είμαι στον κόσμο μου, αλλά όταν επανέρχομαι τρομάζω γιατί δεν ξέρω πως βρέθηκα εκεί.
Λογικά θα υπάρχει και επιστημονική εξήγηση αλλά με την ευκαιρία ας μάθω και καμία πληροφορία σχετική.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-06-11, 08:13
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από CaoNiMa
Και εγώ έχω μια απορία... όταν οδηγώ καμιά φορά για 5-6 λεπτά σβήνει ο εγκέφαλος μου και οδηγώ στον αυτόματο. Η πλάκα είναι οτι η κοπέλα μου λέει ότι οδηγώ καλύτερα όταν είμαι στον κόσμο μου, αλλά όταν επανέρχομαι τρομάζω γιατί δεν ξέρω πως βρέθηκα εκεί.
Λογικά θα υπάρχει και επιστημονική εξήγηση αλλά με την ευκαιρία ας μάθω και καμία πληροφορία σχετική.
Και εγώ το παθαίνω μερικές φορές όταν οδηγώ αλλά όχι στον δικό σου βαθμό μου λένε οτι πρόκειται για υπερβολική αφηρημάδα. Πολλές φορές φοβάμαι μήν με πιάσει ο ύπνος εκείνη την ώρα επειδή κοιμάμαι γενικά λίγες ώρες την ημέρα αλλά την δουλειά μου στην οδήγηση την κάνω κανονικά δέν έχω κινδυνεύσει ποτέ.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-12-11, 11:25
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αυτό μου ήρθε και εμένα
Όταν είμαστε ερωτευμένοι με κάποιον CAONIMA τον βλέπουμε, αφού εκεί έχουμε το μυαλό μας. Πάντα τον αναζητούμε με το βλέμμα αν είναι εκεί. Εγώ συμφωνώ με την άποψη του Ερμή. Η φίλη μας μάλλον ήταν αφηρημένη γιατί κάτι άλλο σκεφτόταν εκείνη την ώρα. Εκτός, και αν το άτομο αυτό έγινε αόρατο γι' αυτήν, οπότε θα πρέπει να το μετακινήσουμε στα κεφάλαια της μεταφυσικής. Υπάρχει όμως και κάτι άλλο που με βάζει σε υποψίες. Μπορεί η φίλη της να της είπε ψέματα ότι ήταν εκεί για λόγους που δεν μπορώ να φανταστώ με την προϋπόθεση βέβαια να της έχει πει η Virgo93 ότι τον θέλει. Τα κάνουν αυτά οι φίλες φίλη Virgo93 μην τις εμπιστεύεσαι και πολύ. Αυτή την πιθανότητα δεν την σκέφτηκε κανείς;
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 21-12-11 στις 11:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.