Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-08-16, 19:51
oneiro Ο χρήστης oneiro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2016
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή πειτε μου τη γνωμη σας

καλησπέρα σας!καινουργια στην παρεα.
θελω να πω τη δικη μου ιστορια μπας και με βοηθησετε να βγαλω καποια ακρη..
ολα ξεκινουν απο μια σχεση που ειχα και εξακολουθω να εχω καποια χρονια τωρα..
καποια στιγμη συγκατοικησαμε..
δν μας εβγαιναν τα οικονομικα και με οχι και τοσο καλο τροπο επεστρεψε ο καθενας σπιτι του..το θεμα ειναι οτι εγω σ αυτο το σπιτι και για πρωτη φορα στη ζωη μου ενιωθα μια παρουσια..δηλ οτι καποιος με κοιταζει οταν κοιμαμαι ,οταν τελοσπαντων εγω γυρναω την πλατη μου..καθως καθομουν ενα πρωι στο κρεβατι και αφου ειχα ξυπνησει απ εναν εφιαλτη--στον οποιο εγω βρισκομουν σε ενα μοναστηρι εξω απ την εκκλησια προσπαθουσαμε να αγκαλιαστουμε με το συντροφο μου κι εμπαινε αναμεσα μας μια φιγουρα ανθρωπου καμμενου--οταν ειδα αυτο τον εφιαλτη λοιπον και ξυπνησα ενιωθα αυτη τη μορφη μεσα στο δωματιο..κι οταν γυρισα να κοιταξω ειδα μια σκια να φευγει απ το δωματιο..απο τοτε και αρκετα συχνα νιωθω αυτη τη μορφη και τωρα..σε αλλο σπιτι πια..
ηρθε στο σπιτι ενα ατομο που ασχολειται με αυτα και μου ειπε οτι μου εχουν φερει μεσα στο σπιτι χωμα απο νεκροταφειο οτι μου εχουν κατι πολυ βαρυ κι οτι ακομα κι επι πληρωμη δεν αναλαμβανει να κανει κατι και να με λυσει..
απο τοτε ολα πανε στραβα..τα παντα..
το αποκορυφωμα ειναι ενα τυπου φυλαχτο που βρηκα κρυμμενο στο σπιτι μου το οποιο ηταν απο δερμα ειχε απ εξω ραμμενες δαγκανες απο καβουρι οι οποιες σχηματιζαν μια αποκοσμη μορφη..ηταν ραμμενο παρα πολυ σφιχτα..το ανοιξα και μεσα ειχε ενα σκουρο κοκκινο μαξιλαρακι και μεσα σ αυτο ηταν μαυρη σκονη λιωμενο κερι και ενα χαρτακι τυλιγμενο το οποιο απ οσο καταφερα να διαβασω ελεγε τις λεξεις "να μη σωσετε.....υιους...."
λογικα ελεγε κι αλλα αλλα επειδη ειχε φθαρει δεν μπορεσα να διαβασω κατι αλλο.
το πηγα στον πνευματικο μου κι εμεινε να το κοιταζει εμβροντητος..το εβαλε στο ιερο μου διαβασε καποιες ευχες και με εξομολογησε..μου ειπε οτι ηταν κατι πολυ βαρυ οτι θα το διαβαζαν 40 μερες κι οτι εγω επρεπε να παω εκει τουλαχιστον την τελευταια μερα για να το καψουμε μαζι..
απο τοτε παιδια εμφανισα μια αδυναμια,μια απροθυμια,εχασα την πιστη μου και δεν ηθελα να ξαναπατησω εκει..
προσπαθησα να κανω την προσευχη του Αγ.Κυπριανου αλλα καθε φορα που την ελεγα κατι γινοταν..οπως να τριζουν τα επιπλα,να ακουω βηματα,να βγαλει φωτια το αιρκοντισιον και δε θυμαμαι και τι αλλο..
με αποκορυφωμα σημερα που παλι προσπαθησα να διαβασω την προσευχη κι επεσα σε ληθαργο..αυτα τα 10 λεπτα που με πηρε ο υπνος ηρθε κι εκατσε κατι πανω μου και με ακινητοποιησε..ολα αυτα πρωινες ωρες..
εχω φοβηθει εχω απογοητευτει,φοβαμαι τα παντα..δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι φοβαμαι..ειμαι σαν φυτο..ο φοβος μου ειναι απροσδιοριστος..
αυτα προς το παρον..συγγνωμη για το "σεντονι"..
περιμενω την αποψη σας..τι πιστευτε οτι ηταν αυτο που βρηκα;μ ενδιαφερει πολυ να ακουσω γνωμες..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-08-16, 20:11
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Προφανώς κάτι γίνεται,ωστόσο παίζει ρόλο και η αυθυποβολή.Χωρίς να έχω εμπειρία και γνώσεις από μάγια(ούτε σαν θύτης ούτε σαν θύμα),αυτό που διαπίστωσα και σε άλλα μέλη που έγραψαν την ιστορία τους εδώ, ήταν το γεγονός ότι η κατάσταση και τα προβλήματα γίνανε χειρότερα όταν γινόταν γνωστή η άσκηση μαγείας στα θύματα(είτε τους το λέγανε είτε βρίσκαν κάποιο περίεργο αντικείμενο).Κατά τη γνώμη μου όσο πιο πολύ προβληματίζεται κάποιος για κάτι τόσο μεγαλύτερα είναι τα αρνητικά αποτελέσματα(όχι μόνο στο θέμα μαγείας γενικά με οποιοδήποτε πρόβλημα που μας απασχολεί)

Το γεγονός ότι επιβεβαίωσε την αρνητική ενέργεια κάποιος ιερέας σημαίνει ότι είναι πιθανό κάτι να υπάρχει.Σαν προσωπική συμβουλή θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του ιερέα.

Σου εύχομαι να ξεπεράσεις το θέμα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-08-16, 20:51
CERT Ο χρήστης CERT δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-08-2014
Μηνύματα: 133
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Ας ξεκινήσουμε από αυτήν την ερώτηση > Εσύ, τι πιστεύεις* ότι είναι αυτό το αντικείμενο που βρήκες και τι πιστεύεις* σχετικά με την όλη κατάσταση ;

*πρόσεξε : σε ρωτάω τι πιστεύεις, όχι τι νομίζεις ή τι θεωρείς, τι πιστεύεις ...

(Στο μήνυμά σου κάπου λες, πως έχασες την πίστη σου.)

Προφανώς, μία πίστη, ένα "πιστεύω" δηλ. που είχες αρχικά αντικαταστάθηκε από μια άλλη πίστη, από ένα άλλο "πιστεύω", πιο, ας πούμε, σκοτεινό, που σε κάνει και φοβάσαι. Συνεπώς, αρχικά, πρέπει να δεις, εσύ τι πιστεύεις για όλο αυτό ... Πιστεύεις, ας πούμε, ότι σου έχουν κάνει μάγια ;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-08-16, 00:03
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

" να βγαλει φωτια το αιρκοντισιον "

Μαλλον μας κανεις πλακα, διαβαζεις την προσευχη και γινονται ολα αυτα.
Αν οντως συμβαινουν μιλαμε για δυνατο πνευμα που δεν εχει ξαναγινει και θα πρεπει να στειλουμε τα καναλια για την επιβεβαιωση του μεταφυσικου παγκοσμιως.

Αν δεν κανεις πλακα εχεις να κανεις με μαυρη μαγεια και βρες εναν εξορκιστη δυνατο ιερεα να τα εξορκισει ολα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-08-16, 09:42
oneiro Ο χρήστης oneiro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2016
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

καλημερα..
εχω περασει και περναω πολυ δυσκολα για να εχω κεφι να μπω σε ενα forum για να κανω πλακα και να περναω την ωρα μου..
καταλαβαινω οτι ισως φαινονται υπερβολικα αυτα που περιγραφω..και δεν ειναι μονο αυτα..
οσο για το μελος που ρωταει πως εχω χασει την πιστη μου..νιωθω απλα αποδυναμωμενη και ανικανη να παλεψω..δεν ημουν ετσι..δε ξερω αν με καταλαβαινετε..
πιο πολυ ανοιξα το θεμα μπας και μαθω τι ηταν αυτο το φυλαχτο και αν μπορω να κανω κατι..
δεν ξερω αν πιστευετε σε μαγισσες και μαγια..ξερω ομως σιγουρα οτι μου τα εχει κανει συγκεκριμενο ατομο αφου φροντισε να με ενημερωσει με απειλητικα μνμ..το ατομο αυτο ασχολειται με αυτα καθως και η μητερα του και η θεια του..η κατασταση εχει ξεφυγει..σορυ αν γραφω ασυναρτητα..ειμαι αρκετα φορτισμενη..κι αναγνωριζω και το δικαιωμα σας βεβαια να με αμφισβητειτε..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-08-16, 10:59
CERT Ο χρήστης CERT δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-08-2014
Μηνύματα: 133
Προεπιλογή

Αγαπητή φίλη, καλημέρα,

Κατ' αρχήν δεν ξέρω αν πιστεύεις πως μπορείς να βοηθηθείς με την κατάσταση που βιώνεις μέσα από ένα φόρουμ. Σε κάθε περίπτωση, ίσως σε βοηθήσουν κάποιες σκέψεις. Θα ήθελα όμως να σου πω κάτι : Τα πράγματα πέρνουν την αξία που τους δίνουμε εμείς. Δεν έχουν αξία από μόνα τους. Αυτό ακριβώς συμβαίνει και με αυτό το αντικείμενο που βρήκες.

Δεν υπάρχει κανένα νόημα στο να κάτσει κάποιος και να σου αναλύσει τι ακριβώς είναι αυτό το αντικείμενο, τι σημαίνει η κατασκευή του και τι εξυπηρετεί το κάθε υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο. Το πολύ πολύ, η ανάλυσή του απλώς να μεγαλώσει τους φόβους σου. Άσε δηλ. που ο καθένας θα δώσει την δική του ερμηνεία και στο τέλος, περισσότερο θα μπερδευτείς παρά θα βοηθηθείς.

Προφανώς, από αυτά που λες, καταλαβαίνω πως πιστεύεις πως σου έχουν κάνει μάγια. Αν συμβαίνει αυτό, τότε η λύση στο πρόβλημά σου είναι απλή : Απλώς, σταμάτα να το πιστεύεις αυτό. Σταμάτα δηλ. να πιστεύεις πως αυτό το αντικείμενο έχει κάποια αξία, πως μπορεί να σου κάνει κακό.

Τίποτε δεν μπορεί να σου κάνει κανένα αντικείμενο και κανένας, αν εσύ πρώτα δεν το αφήσεις να σου κάνει. Μην αφήνεις λοιπόν ένα αντικείμενο, δίνοντάς του κάποια δύναμη, να σου κάνει κακό. Πολύ απλά ... μην πιστεύεις σε τέτοιες ανοησίες και μην αφήνεις να σε επηρρεάζει μια κατασκευή που έχει αξία μόνο γι' αυτόν που την έφτιαξε. Όχι για σένα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-08-16, 11:06
CERT Ο χρήστης CERT δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-08-2014
Μηνύματα: 133
Προεπιλογή

Όσον αφορά τα απειλητικά μηνύματα κι εδώ η λύση είναι απλή. Ο νόμος σε προστατεύει και μπορείς να απευθυνθείς στις Αρχές. Αν κάποιος σε απειλεί και έχεις αποδείξεις πως το κάνει, μπορείς να τον καταγγείλεις.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-08-16, 11:06
Το avatar του χρήστη marioz
marioz Ο χρήστης marioz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2016
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

Μην φοβασαι και κυριως μην χανεις την πιστη σου ολα θα πανε καλα.

Καλα θα ητανε να μαθενες πιος σου το εκανε αυτο να μαζευες στοιχεια οσο/αν μπορεις και να τον καταγγειλεις στην τοπικη ασφαλεια, καθως αυτα αποτελουν απο μονα τους παραβατικες ενεργειες και υπαρχει μεγαλο ενδεχομενο μεσα απο αυτο να ξεδυπλοθουν ακομα και εγκληματικες ενεργειες φυσικα παιζει ρολο και πως θα το πεις.

Μπορω να σε βοηθησω αν θελεις σε αυτον τον τομεα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marioz : 23-08-16 στις 11:09
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-08-16, 16:05
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

CERT συγγνωμη αλλα λες οτι να ναι , σου εχουν κανει ποτε μαγεια και ξερεις οτι δεν εχουν δυναμη?? Μαλλον δεν πιστευεις γενικα στον κοσμο των δαιμονων γιατι αν ενας μαγος σου κανει μαυρη μαγεια μπορει να σε καταστρεψει για πλακα.

Η μοναδικη περιπτωση να το παλεψεις ειναι μεσα απο εξορκισμο.
Φιλη oneiro εχεις δοκιμασει να ζητησεις βοηθεια απο ιερεα εξορκιστη ??

Εχεις να κανεις καθαρα με μαυρη μαγεια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-08-16, 16:11
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radical Εμφάνιση μηνυμάτων
CERT συγγνωμη αλλα λες οτι να ναι , σου εχουν κανει ποτε μαγεια και ξερεις οτι δεν εχουν δυναμη?? Μαλλον δεν πιστευεις γενικα στον κοσμο των δαιμονων γιατι αν ενας μαγος σου κανει μαυρη μαγεια μπορει να σε καταστρεψει για πλακα.

Η μοναδικη περιπτωση να το παλεψεις ειναι μεσα απο εξορκισμο.
Φιλη oneiro εχεις δοκιμασει να ζητησεις βοηθεια απο ιερεα εξορκιστη ??

Εχεις να κανεις καθαρα με μαυρη μαγεια
Το ότι υπάρχει μαγεία είναι σίγουρο.Ωστόσο παίζει όσο νά'ναι ρόλο και η αυθυποβολή του θύματος.Τέλος αν η πίστη του θύματος είναι δυνατή,τότε μπορεί και μόνος του να λύσει την οποιαδήποτε μαγεία(άλλωστε ο Θεός δίνει δύναμη σε όποιον τη ζητάει σωστά).Φυσικά όμως όταν κάποιος βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ,λογικό είναι να κλονιστεί η πίστη του,άρα είναι προτιμώτερο να απευθυνθεί εξαρχης σε έναν ειδικό στο θέμα ιερέα(εξορκιστή) και καλύτερα όχι σε κάποιον τυχάρπαστο μάγο(αφού υπάρχουν πολλοί απατεώνες)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.