Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 25-07-18, 17:08
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Πριν μερικά χρόνια σκέφτηκα μια ιδέα την έκανα πατέντες έκανα πειράματα πλήρωσα πανεπιστήμια για προσομοιώσεις πήγα στον ΙΤΣΑΚ στον ΟΑΣΠ στο Μετσόβιο μίλησα με τους διευθυντές των οργανισμών αυτών με παγκόσμιους αρμόδιους καθηγητές, πήρα μέρος σε εκθέσεις ευρεσιτεχνιών και σε διαγωνισμούς. Επισκέφτηκα κατασκευαστικές εταιρείες. Μίλησα με επενδυτές, έκανα συνεταίρους βραβευμένους ανθρώπους με δικές τους εταιρείες.
Τώρα κάνω τον μηχανισμό για να τον δοκιμάσω στο έδαφος.
Όλοι αυτοί που ανέφερα με άκουσαν με προσοχή αλλά κανένας δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη. Ο μαλάκας εγώ πληρώνω για να διατηρώ τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας να κάνω μηχανισμούς πειράματα και όλα τα πάρα πάνω.
Θα είχα φτιάξει μια πολυκατοικία με αυτά που έχω χαλάσει μόνος μου.
Το κράτος στα @@κια του ο αγώνας μου. Λες και υπάρχουν πολλές αντισεισμικές πατέντες να εξετάσει με τα κονδύλια έρευνας
Οι πολιτικοί μηχανικοί ή δεν λένε τίποτα ή βρίζουν
Και πολλοί έξυπνοι μέσα στα φόρουμ χωρίς να έχουν καν καταλάβει τι έχω κάνει βρίζουν χωρίς να ξέρουν καν τον λόγο χωρίς να έχουν τεχνική άποψη επί του θέματος.
Ελάτε στην θέση μου και σκεφτείτε αν είσαστε μόνος σας απέναντι σε όλα αυτά πως θα αντιδρούσατε?
Ακούστε εδώ. Ο μισός πλανήτης με ξέρει από τα φόρουμ. Ξέρουν και αυτοί και εσείς ότι αυτό που έκανα θα σώσει εσάς την περιουσία σας και την οικογένειά σας από τις φυσικές καταστροφές. Μαμήστε εμένα ... τους δικούς σας δεν τους σκέπτεστε? Ως προς τι το μίσος που έχετε απέναντί μου?
Έχετε δει πολλούς μ@λ@κες να πληρώνουν από την τσέπη τους για το δικό σας καλό?
Δεν μπορώ να βρω επενδυτές γιατί υπάρχει πολύ κατασκοπία γύρω μου η οποία προσπαθεί να ελέγξει τις κινήσεις μου.
Τα έχω καταλάβει και το μόνο που μου μένει είναι μια δημόσια επιστημονική δημοσίευση για να μάθει ο κόσμος τα πάντα. Άλλωστε αυτό κάνω που γράφω στα φόρουμ. Αυτό που προσπαθούν να κρύψουν από τον κόσμο εγώ το κάνω βούκινο στα φόρουμ. Αυτό δεν με συμφέρει επαγγελματικά. Αλλά παρά να το θάψουν ας το μάθει τουλάχιστον ο κόσμος.
Βασικά θέλουν να αρπάξουν τον κόπο μου χωρίς να μου δώσουν τίποτα.
Κανένας δεν επενδύει μια ολόκληρη ζωή μόνο και μόνο για να σας κοροϊδέψει.
Ο εφευρέτης είναι ο χειρότερος επιχειρηματίας γιατί απλά στο μυαλό του μετράνε οι ιδέες η γνώση και όχι το χρήμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 25-07-18 στις 17:44
  #112  
Παλιά 25-07-18, 17:49
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Αν πιστεύεις ότι είσαι ο Έλληνας Τέσλα και θα δικαιωθείς μετά θάνατον, τι να πω... θα δείξει. Δεν έχουμε κρυστάλλινη σφαίρα.
  #113  
Παλιά 25-07-18, 17:54
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πιστεύεις ότι είσαι ο Έλληνας Τέσλα και θα δικαιωθείς μετά θάνατον, τι να πω... θα δείξει. Δεν έχουμε κρυστάλλινη σφαίρα.
Δεν είμαι Τέσλα Είμαι αυτός που νίκησε τον σεισμό. Είμαι εδώ μέσα με έναν και μόνο σκοπό. Να σας εξηγήσω τι έχω κάνει Είναι πολύ απλό τόσο απλό που θα το καταλάβει και ο σκύλος μου.
Το πείραμα προς το τέλος του βίντεο μιλάει μόνο του. Δείχνει στο αριστερό μέρος της οθόνης πως αντιδρά μια κατασκευή του σήμερα και στο δεξή πως αντιδρά στον σεισμό η κατασκευή του μέλλοντος. https://www.youtube.com/watch?v=zhkUlxC6IK4

Πρόσφατα έκανα μια νέα δημοσίευση στο τεχνικό επιστημονικό συνδρομητικό περιοδικό Μεταλλικές κατασκευές Τεύχος 1/2018 με τίτλο Η ΝΕΑ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ
μέρος της δημοσίευσης είναι τα πάρα κάτω....
Όταν στρίβεις το τιμόνι του αυτοκινήτου η μισή του περιφέρεια έχει καθοδική κατεύθυνση και η άλλη μισή ανοδική κατεύθυνση. Αυτή η περιστροφή στο τιμόνι συντελείτε γύρο από το κέντρο ενός άξονα. Φανταστείτε ένα τοίχωμα μιας κατασκευής το οποίο περιστρέφεται γύρω από την μία γωνία της βάσης του. Οι δυνάμεις που αναπτύσσονται λόγο της περιστροφής του είναι δυνάμεις καθοδικές από την μία του πλευρά και ανοδικές από την άλλη ακριβώς όπως και στο τιμόνι του αυτοκινήτου.
Οι καθοδικές δυνάμεις έρχονται σε αντίθεση με το έδαφος κάτω από το σημείο περιστροφής και υπάρχει ισορροπία δυνάμεων λόγο της αντίδρασης του εδάφους. Οι ανοδικές δυνάμεις που αναπτύσσονται στην άλλη πλευρά του τοιχώματος έρχονται σε αντίθεση με τα στατικά φορτία του κτιρίου τα οποία όμως είναι μικρότερα από τις ανοδικές δυνάμεις. Το αποτέλεσμα είναι να μην υπάρχει ισορροπία δυνάμεων και λόγο του ότι οι ανοδικές δυνάμεις είναι μεγαλύτερες των κάθετων φορτίων υπερνικούν και μετατοπίζουν το ένα άκρο της δοκού προς τα επάνω ενώ το άλλο άκρο της μετατοπίζετε προς τα κάτω παραμορφώνοντας καθ αυτόν τον τρόπο τον κορμό της μέχρι να τον σπάσει.
Εδώ παρατηρούμε ότι η δοκός αντιδρά προς τις ανοδικές εντάσεις αλλά η αντίδρασή της δεν είναι αρκετή και σπάει
Παρατηρούμε ακόμα ότι την μεγάλη ζημιά στις κατασκευές την κάνουν οι ανοδικές εντάσεις.
Εδώ υπάρχει το πρόβλημα που δεν μπορούν να λύσουν οι πολιτικοί μηχανικοί διότι όταν ο σεισμός είναι μεγάλος αυξάνονται οι ανοδικές εντάσεις από την μια πλευρά του τοιχώματος και η ανεπάρκεια της αντίδρασης των δοκών επιφέρει την παραμόρφωση και την καταστροφή. Εδώ έρχεται να δώσει την λύση ( στο πρόβλημα αυτό ) η ευρεσιτεχνία. Αν θέλουμε να μην γυρίζει το τιμόνι του αυτοκινήτου απλά το κλειδώνουμε με ένα λουκέτο. Το λουκέτο όμως για να σταθεροποιήσει το τιμόνι πρέπει να κλειδώσει με το τιμόνι και με ένα σταθερό μέρος. Η ευρεσιτεχνία αυτό κάνει. Κλειδώνει τα ανώτερα άκρα του τοιχώματος με το έδαφος που είναι σταθερό ώστε να σταματήσει την στροφή του η οποία παραμορφώνει τους δοκούς τους σπάει και καταρρέει η κατασκευή. Βασικά παραλαμβάνει τις ανοδικές εντάσεις από το άνω άκρο του τοιχώματος και τις κατευθύνει μέσα στο έδαφος προτού αυτές σπάσουν τις δοκούς.
Οι πολιτικοί μηχανικοί το μόνο όπλο που έχουν για να αντιμετωπίσουν τις ανοδικές εντάσεις είναι η αντίδραση των δοκών. Η ευρεσιτεχνία τους δίνει μία έξτρα δύναμη προερχόμενη από το έδαφος ώστε μαζί με την αντίδραση των δοκών να νικήσουν τις ανοδικές εντάσεις ώστε να επέλθει η επιθυμητή ισορροπία δυνάμεων. Δυστυχώς συνεχίζουν να σχεδιάζουν λάθος με αποτέλεσμα να κινδυνεύουμε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 25-07-18 στις 18:07
  #114  
Παλιά 25-07-18, 18:02
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ:

_______Το Άγιον Πνεύμα διά των όσων μας λέγει με τα παραπάνω χωρία της Καινής Διαθήκης μας οδηγεί στα εξής συμπεράσματα:

Σε καιρούς αποστασίας από τό δρόμο του Θεού θα εκδηλώνεται η οργή του Πανοικτίρμονος Θεού με διάφορα φυσικά καταστροφικά φαινόμενα, όπως για παράδειγμα σεισμοί, πείνα, επιδημίες και αρρώστεις λοιμικές, αιματοχυσίες, εγκληματικότης, καταστροφικές φωτιές, σύνεφα καπνού, που θα ανεβαίνουν μέχρι τόν ουρανό!
Ποιός, άραγε, να είναι ο υπεύθυνος για την απομάκρυνση του Νεοέλληνα από τόν δρόμο του Θεού;

Ποιός άλλος; Ο άθεος Πρωθυπουργός κ. Αλέξιος Τσίπρας και οι Συνεργάτες του; Ιδού μερικά από τα κατορθώματά τους:

Κατάργηση του Θρησκευτικού Όρκου στους Υπουργούς!

Αφαίρεση των Εικόνων του Χριστού μας και των Αγίων μας από τά Σχολεία, τα Γραφεία των Υπουργών, τις Δημόσιες Υπηρεσίες κλπ.

Νομιμοποίηση του Γάμου των Ομοφυλοφίλων διά του Συμφώνου Συμβιώσεως.

Παρελάσεις των Gays και γελειοποίηση των Εικόνων με την ανάρτησή τους στα γεννητικά όργανα τους στις δημόσιες παρελάσεις τους.

Κατάργητης της πρωϊνής προσευχής από τά Σχολεία.

Κατάργηση του εκκλησιασμού των Μαθητών.

Κατάργηση του μαθήματος των Θρησκευτικών από τα Δημόσια Σχολεία.

Περιφρόνηση του Μυστηρίου του χριστιανικού Γάμου, αφού ο Πρωθυπουργός συζεί αστεφά- νωτος με την φιλενάδα του κα Μπέττυ ή Περιστέρα.

Περιφρόνηση του Μυστηρίου της Βαπτίσεως, αφού δεν έχει βαπτίσει τα παιδιά τους.

Εξάπλωση της εγκληματικότητος κατά την περίοδο της Πρωθυπουργίας του. Βλέπε και τον Ρουβίκωνα!

Εξάπλωση του γυμνισμού και εν γενει της ανηθικότητος στη σύγχρονη Κοινωνία μας .

Ο Υπουργός της α-Παιδέιας κ. Γαβρόγλου θέλει να καταργήσει τις Πανελλήνιες Εισαγωγικές Εξετάσεις στην Πανεπιστημιακή Βαθμίδα, ώστε «τα παιδιά μας χωρίς αγωνία το Σάββατο το βράδυ να μπορούν νά πηγαίνουν στα μπάρ για ένα ποτό και για να μπορούν επίσης να ερωτεύωνται»!!!!

ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΑΣΤΗΣ;
Μα, ποιός άλλος από τον Πρωθυπουργό μας;

Ο κ. Τσίπρας, χωρίς ίχνος τσίπας, ανερυθρίαστα:

Κατέστρεψε την Οικονομία της Ελλάδος!

Κατέστησε πένητες τους έως χθές νοικοκυραίους!

Υποδούλωσε την Ελλάδα μας με το Μνημόνια!
Εξαπάτησε τους Έλληνες με το Δημοψήφισμα, του οποίου το αποτέλεσμα ήταν ΟΧΙ και όμως τό ανακοίνωσε ως ΝΑΙ!
Ξεπούλησε την Μακεδονία μας!
Πολέμησε την Ορθοδοξία μας! Και πολλά άλλα είναι τα κατορθώματα του Πρωθυπουργού Τσίπρα! Θαυμάστε τον!

Ναι, αυτο που έλεγα για χρονια, τωρα επιβεβαιώνεται:

Ο Τσίπρας είναι ο Αντίχριστος

Θέλεις και άλλη απόδειξη; Γέμισαν τα φόρουμ άθεους, αντίχριστους, παγανιστές, μασόνους και πράκτορες της Σιών. Δεν μπορεί να γράψει ένας χριστιανός του Θεου της απόψεις του, θα πέσουν να τον φάνε ζωντανό. Βασιλάκης, Χρηστάρας, τι τράβηξαν από τους ανθέλληνες εδώ μέσα, τα μαρτύρια του Ιώβ. Τώρα έβαλαν στο μάτι τον μέγιστο εφευρέτη, τον άνθρωπο που θα σωσει την Ελλάδα, όχι μόνο από τους σεισμούς, όχι μόνο από τις πυρκαγιές αλλά και την υπογεννητικότητα (θα σας πηδήξει όλους... και όλες)

Ηρθε όμως η κατάρα του Θεού, όπως είπε και ο άγιος Καλαβρύτων. Και πολύ σύντομα η λύτρωση, οι άθεοι σπίτια τους, μην πω στο απόσπασμα και μια εθνικόφρονη κυβέρνηση θα φέρει την τάξη, και στην ανάγκη τα τανκς.
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
  #115  
Παλιά 25-07-18, 18:11
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, αυτο που έλεγα για χρονια, τωρα επιβεβαιώνεται:

Ο Τσίπρας είναι ο Αντίχριστος

Θέλεις και άλλη απόδειξη; Γέμισαν τα φόρουμ άθεους, αντίχριστους, παγανιστές, μασόνους και πράκτορες της Σιών. Δεν μπορεί να γράψει ένας χριστιανός του Θεου της απόψεις του, θα πέσουν να τον φάνε ζωντανό. Βασιλάκης, Χρηστάρας, τι τράβηξαν από τους ανθέλληνες εδώ μέσα, τα μαρτύρια του Ιώβ. Τώρα έβαλαν στο μάτι τον μέγιστο εφευρέτη, τον άνθρωπο που θα σωσει την Ελλάδα, όχι μόνο από τους σεισμούς, όχι μόνο από τις πυρκαγιές αλλά και την υπογεννητικότητα (θα σας πηδήξει όλους... και όλες)

Ηρθε όμως η κατάρα του Θεού, όπως είπε και ο άγιος Καλαβρύτων. Και πολύ σύντομα η λύτρωση, οι άθεοι σπίτια τους, μην πω στο απόσπασμα και μια εθνικόφρονη κυβέρνηση θα φέρει την τάξη, και στην ανάγκη τα τανκς.
Εκτός από το να λες μ@λ@κίες κάνεις κάνα άλλο επάγγελμα?
  #116  
Παλιά 25-07-18, 18:32
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Ναι, σιγοντάρω και στις χοντρομ@λ@κιες κάποιων σαν και σένα, αν δεν το κατάλαβες
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
  #117  
Παλιά 25-07-18, 19:31
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, σιγοντάρω και στις χοντρομ@λ@κιες κάποιων σαν και σένα, αν δεν το κατάλαβες
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η m@λ@κι@", fixit.
  #118  
Παλιά 26-07-18, 15:57
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι αυτός που νίκησε τον σεισμό. Είμαι εδώ μέσα με έναν και μόνο σκοπό. Να σας εξηγήσω τι έχω κάνει Είναι πολύ απλό ...
Αν και δεν καταλαβαίνω το "πολύ απλό", δε πειράζει, εκ μέρους και άλλων, σου είμαστε βαθύτατα υποχρεωμένοι και να συνεχίσεις δυνατά...
  #119  
Παλιά 26-07-18, 18:17
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν καταλαβαίνω το "πολύ απλό", δε πειράζει, εκ μέρους και άλλων, σου είμαστε βαθύτατα υποχρεωμένοι και να συνεχίσεις δυνατά...
Σε ευχαριστώ πολύ κυρία Litsa! Αυτό που είπατε είναι αυτό που μου δίνει την δύναμη να συνεχίσω. Για την εφεύρεση θα το πω όσο πιο απλά μπορώ.
Αν πάνω σε ένα τραπέζι τοποθετήσουμε δύο ξύλινες κολόνες. Την μία την βιδώνουμε πάνω στο τραπέζι και την άλλη απλά την ακουμπάμε επάνω του. Αν κάποιος κουνήσει το τραπέζι η ασύνδετη κολόνα θα ανατραπεί αμέσως. Η βιδωμένη με το τραπέζι κολόνα αντέχει στο κούνημα και δεν ανατρέπεται εύκολα. Αυτό κάνει και η πατέντα μου. Βιδώνει τις κολόνες πάνω στο έδαφος για να αντέχουν περισσότερο στο κούνημα του σεισμού. Όταν μία κολόνα ανατρέπεται στραβώνει τα δοκάρια με τα οποία συνδέετε στον κόμβο και τα σπάει. Όταν η κολόνα είναι βιδωμένη πάνω στο έδαφος δεν μπορεί να πάρει την περιστροφή και να τουμπάρει οπότε δεν σπάει τα δοκάρια με τα οποία και συνδέετε στον κόμβο. Αυτό σώζει την κατοικία μας από την κατάρρευση σε έναν μεγάλο σεισμό.
Βιδωμένη κατασκευή https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q
Αβίδωτη κατασκευή. https://www.youtube.com/watch?v=l-X4tF9C7SE

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 26-07-18 στις 18:24
  #120  
Παλιά 26-07-18, 20:19
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

https://www.youtube.com/watch?v=J2I-rHoNkIU
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.