Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιά 15-06-09, 13:49
Giwrgos_M Ο χρήστης Giwrgos_M δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

1.Eνοω οτι δεν εκανα ας πουμε καποια εξασκηση για να πετυχω αστρικη προβολη,μετα απο αυτα αρχιζω και ψαχνομαι...

2.Εχω ακουσει περι πνευματικων πατερων και ηθελα να μαθω γυρω απο αυτο το θεμα.
Απάντηση με παράθεση
  #202  
Παλιά 24-06-09, 14:58
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Axxxxxx...είμαι πολύ μπερδεμένη
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 24-06-09 στις 15:03
Απάντηση με παράθεση
  #203  
Παλιά 24-06-09, 15:01
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Λοιπόν...θέλω κάποιος που ξέρει να μου ξεκαθαρίσει κάτι....Όταν κάνουμε αστρική προβολή,είναι δυνατό να μεταβάλλουμε τη πραγματικότητα γύρω μας(εννοώ του φυσικού κόσμου)?...Για παράδειγμα να μετακινήσουμε ένα αντικείμενο('' '')...?..Ρωτάω επειδή κάπου διάβασα πως ο γνωστός Monroe κατόρθωσε να κάνει διάφορα τέτοια...
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 24-06-09 στις 15:04
Απάντηση με παράθεση
  #204  
Παλιά 24-06-09, 15:16
Το avatar του χρήστη algozron
algozron Ο χρήστης algozron δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

Γεια σας παιδια. Τώα ξεκίνησα να διαβάζω αυτο το θέμα. Πάντα ήθελα, αλλα είναι μεγάλο και θέλει χρόνο... Είδα στα πρώτα post εναν φίλο να λέει για το αν υπαρχει συνδεση ψυχης και μυαλου. Και θα απαντήσω με το τι πιστεύω αν και δε ξέρω αν έχετε γράψει παρακάτω κάτι.

Το μυαλό είναι ένα εργαλείο που χρησιμοποιεί η ψυχή για να μπορέσει να ερθει σε επαφή με τον φυσικό κόσμο. Δηλαδή για παράδειγμα, αν ένας άνθρωπος μπορούσε να αντιγράψει εναν εγκέφαλο και να φτιάξει έναν τεχνητό, τότε κάλλιστα μια ψυχή θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει αυτό το νέο "όχημα". Όπως κάλλιστα θα μπορούσαμε να γράψουμε με ενα κάρβουνο, με ενα στυλό, με ενα μολύβι, με ενα πληκτρολόγιο κτλ κτλ...

Αυτο φυσικά δε μου το είπε κανείς, ενα δικό μου συμπέρασμα είναι πάνω σε μια ερώτηση που έψαχνα τρόπο να απαντηθεί. (τι θα γίνει όταν οι άνθρωποι καταφέρουν να φτιάξουν ενα σώμα ωστε να αντέχει στο χρόνο. Αθανασία; Η ψυχή τι θα απογίνει; Γιατι ώς γνωστόν, παρατείνεις την ζωη με τεχνητά πνευμόνια, καρδιά, ορούς και χίλια δυο, αλλα αν πεθάνει ο εγκέφαλος, πέθανες κι εσύ.)

Τώρα δε ξέρω αν κολλάει με αυτό το θέμα...
Απάντηση με παράθεση
  #205  
Παλιά 25-06-09, 21:42
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
Λοιπόν...θέλω κάποιος που ξέρει να μου ξεκαθαρίσει κάτι....Όταν κάνουμε αστρική προβολή,είναι δυνατό να μεταβάλλουμε τη πραγματικότητα γύρω μας(εννοώ του φυσικού κόσμου)?...Για παράδειγμα να μετακινήσουμε ένα αντικείμενο('' '')...?..Ρωτάω επειδή κάπου διάβασα πως ο γνωστός Monroe κατόρθωσε να κάνει διάφορα τέτοια...
Προσωπική μου αίσθηση είναι ότι κάτι τέτοιο δεν θα έπρεπε να είναι εφικτό.
Αλλά ποιος ξέρει, ίσως και να γίνεται...
Έχει κάποιος να μοιραστεί κάποια τέτοια εμπειρία;
Απάντηση με παράθεση
  #206  
Παλιά 25-06-09, 23:51
-ΕΛ- Ο χρήστης -ΕΛ- δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2009
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΝΧΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΙ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ (ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ) ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟΜΑΣ ΣΩΜΑ Π.Χ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΜΕ ΥΛΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΝΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΥΧΟ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΝΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΥΛΙΚΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΜΕ,ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΓΛΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΑ ΕΓΡΑΦΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΜΠΗΡΕΙΕΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΘΑΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ,ΤΟ ΠΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ!
__________________
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΝΟΜΙΟ,ΚΙΝΗΣΗ,ΕΞΕΛΙΞΗ,ΓΝΩΣΗ,ΑΠΑΙΤΗΣΗ!
Απάντηση με παράθεση
  #207  
Παλιά 02-07-09, 17:32
Miltakos Ο χρήστης Miltakos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2009
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Θα μπορούσε κανείς να μου συνδέσει τις έννοιες αστικό ταξίδι, συνηδειτό ονείρεμα και διαλογισμός γιατί κάπου το χάνω?
Απάντηση με παράθεση
  #208  
Παλιά 03-07-09, 13:07
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Miltakos
Θα μπορούσε κανείς να μου συνδέσει τις έννοιες αστικό ταξίδι, συνηδειτό ονείρεμα και διαλογισμός γιατί κάπου το χάνω?
Νομίζω τα εξής:

Αστρικό ταξίδι: Να είμαι στο άστρικο πεδίο συνειδητός (ενώ κοιμάμαι...)

Συνειδητό ονείρεμα: γνωρίζω ότι κοιμάμαι αλλά συνεχίζω να ονειρεύομαι (συνειδητά), προβάλλω δηλαδή δίκες μου εικόνες

Διαλογισμός: αν εννοείς εξωσωματική εμπειρία μέσω διαλογισμού τότε ισχύει ότι και στην αστρική προβολή αλλά πηγαίνεις σε υψηλότερη διάσταση (καθαρότερη ενέργεια)

Κάποια άλλη άποψη;
Απάντηση με παράθεση
  #209  
Παλιά 04-07-09, 16:05
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb
Νομίζω τα εξής:

Αστρικό ταξίδι: Να είμαι στο άστρικο πεδίο συνειδητός (ενώ κοιμάμαι...)

Συνειδητό ονείρεμα: γνωρίζω ότι κοιμάμαι αλλά συνεχίζω να ονειρεύομαι (συνειδητά), προβάλλω δηλαδή δίκες μου εικόνες

Διαλογισμός: αν εννοείς εξωσωματική εμπειρία μέσω διαλογισμού τότε ισχύει ότι και στην αστρική προβολή αλλά πηγαίνεις σε υψηλότερη διάσταση (καθαρότερη ενέργεια)

Κάποια άλλη άποψη;
Νaeb πώς μπορεί κανείς αφού συνειδητοποιηθεί στο όνειρό του να πραγματοποιήσει αστρικό ταξίδι,αντί να προβάλλει εικόνες στο νου του??Θα θελα να ακούσω την άποψή σου...
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #210  
Παλιά 06-07-09, 10:32
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή


Αν συνειδητοποιήσουμε ότι είμαστε σε όνειρο και δεν βγούμε από αυτό, τότε υπάρχει ο κίνδυνος να παρασυρθούμε πίσω σε αυτό. Αυτό που κάνω είναι ένα αλματάκι και αιωρούμε για λίγο οπότε το όνειρο καταρρέει. Μετά περιμένω λίγο και το άστρικο εμφανίζεται ή αμέσως ζητάω να μεταφερθώ εκεί που θέλω.

Έχω την αίσθηση όμως ότι το σημαντικότερο είναι να μην ονειροπολούμε κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τότε το όνειρο σταματάει πιο εύκολα.

Υπάρχει κάποια άλλη προσέγγιση;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.