Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #231  
Παλιά 28-03-13, 22:54
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Μα γιατί εκνευρίζεστε αγαπητοί μου; Δεν πιστεύω πως υπάρχει λόγος. Ειλικρινά. Ο καθείς από όλους μας αποκαλύπτεται στο βαθμό και στο μέτρο που ο ίδιος, ή η ίδια νιώθει προστατευμένος/η. Η συναρμογή και η συνάφεια των δηλώσεών του μαρτυρά πολλά για όποιον είναι σε θέση να τα παρακολουθεί με τη δέουσα προσοχή. Θα κάνω έναν παραλληλισμό με ένα moto: " clothes are making a statement. Costumes are telling a story..." Θα μου πει κάποιος που κολλάει αυτό εδώ. Και όμως αναλογιστείτε λίγο αγαπητοί μου: ό,τι δηλώνουμε ως προσωπική μας πεποίθηση ή πιστεύω, μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικό ή να απέχει κατά πολύ από αυτό που επιθυμούμε να διαλέξουμε για να μας εκφράσει δυναμικά απέναντι σε ένα δύσκολο , δύσπιστο η΄ δυσπρόσιτο κοινό , που τοποθετείται πίσω από την ανωνυμία. Οι λέξεις άλλωστε κρύβουν μεγάλη δύναμη. Τόση που μπορούν να κάνουν "θαύματα"...
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #232  
Παλιά 29-03-13, 03:58
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Επειδη Puck μου ανηκω σε μεταφυσικο χωρο, αν πω ψεματα επανω σε θεματα μεταφυσικης, θα τιμωρηθω αυστηρα.
Ψέματα;; Εδώ αλήθειες λές , παραπάνω απ όσες χρειάζεται και σε τιμωρούν, που να πεις και ψέματα... Στα Τάρταρα θα σ εξορίσουν. Μη θυμηθω τι μου έκαναν για τις αποκαλύψεις μου πάνω στο θέμα 21/12...

Παράθεση:
Οσον αφορα αν εχω δει εξωγηινους, εχει συμβει, αλλα οχι μονο σε εμενα.
Οι εξωγήινοι είναι στην πραγματικότητα πολυδιάστατα όντα τα οποία αντιλαμβάνονται παραπάνω διαστάσεις απο αυτές που εμείς μπορούμε να αντιληφθούμε. Αυτό που βλέπουμε με τα μάτια μας δεν είναι παρα μόνο η σκιά των πολλών διαστάσεών τους επάνω στο τετραδιάστατο επίπεδό της υλικής μας υπόστασης. Ωστόσω μέσω της υπέρβασης και με την καθοδήγηση κατάλληλου δασκάλου μπορούμε να έρθουμε σε επικοινωνία μαζί τους. Πριν το επιχειρήσουμε θα πρέπει να ασφαλίσουμε το αστρικό μας σώμα απο κακόβουλες οντότητες για να αποτρέψουμε την αποστράγγιση της ενέργειας.

Παράθεση:
Και βεβαια εχουμε προστασια. Ολοι? Εμεις στην Ελλαδα σιγουρα ολοι.
Παράθεση:
Οσον αφορα την ιδιαιτερη προστασια που εχει η Ελλαδα, ειναι τοσο πολυδιαστατο, εχει τοσες πολλες πτυχες το θεμα αυτο,
Είναι αλήθεια!! Αυτή η προστασία είναι τόσο ιδιαίτερη ωστε δεν φαίνεται!! Μόνο προχωρημένοι μύστες ή εξαιρετικά ταλέντα μπορούν να αντιληφθούν την φύση της όμως οι απανταχού Έλληνες βρίσκονται κάτω απο την ομπρέλα της. Κάτι τσιράκια που έχω στο αστρικό πεδίο μου είπαν οτι η κρίση χρέους που έχουμε αυτή την στιγμή είναι τεχνητή και αποσκοπεί στο να ενεργοποιηθεί ο πολυδιάστατος αμυντικός μηχανισμός της Ελλάδας προκειμένου να "λαδωθεί" και να ετοιμαστεί για πιο κρίσιμες μελλοντικές καταστάσεις. Γι αυτό μη σας τρομάζουν τα νέα μέτρα , οι μειώσεις και τα χαράτσια. Στην πραγματικότητα είμαστε προστατευμένοι...

Παράθεση:
Καν' τε ό,τι μπορείτε μεγάλοι μύστες και θεραπευτές.
Λοιπόν αγαπητέ,

Το παρακάτω ξόρκι χωρισμού είναι απο το σπουδαίο βιβλίο Amare Magicae του Σουλπικίου Ρωμαίου. Θα πρέπει να το κάνεις όταν το φεγγάρι βρίσκεται σε χάση. Χρειάζεσαι δύο χούφτες χώμα για το στοιχείο της γής, νερό για το στοιχείο του ύδατος , ένα αναμμένο άσπρο κερί για το στοιχείο της φωτιάς και τέλος έναν ανεμιστήρα για το στοιχείο του αέρα. Βάζεις σε ένα μεταλλικό μπωλ το χώμα και προσθέτεις τόσο νερό ωστε να γίνει μία παχιά λάσπη . Στην συνέχεια δαγκώνεις τρείς φορές το κερί και κάθε φορά πριν το δαγκώσεις λες "subvenite me ex alica". Στην συνέχεια το ανάβεις και το στερεώνεις στο μπώλ με την λάσπη. Βάζεις και τον ανεμιστήρα να φυσάει. Τότε παίρνεις λίγο χλωριούχο νάτριο και ρίχνεις επάνω στην φλόγα του κεριού τρείς φορές λέγοντας κάθε φορά την γνωστή φράση subvenite me ex alica. Τέλος σβήνεις το κερί και ανοίγεις τα παράθυρα να εξαγνιστεί ο χώρος. Όσο ο χώρος θα εξαγνίζεται ο Σουλπίκιος προτείνει να καταναλώνεται προαιρετικά ένα ποτήρι λικέρ της αρεσκείας μας.

Θα ξαναβρείς τον χαμένο σου εαυτό!!
Καλή σου επιτυχία!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xtabay : 29-03-13 στις 04:00
Απάντηση με παράθεση
  #233  
Παλιά 29-03-13, 09:52
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Δεν τα ξερω τα νεα επεισοδια του Χαρυ Ποτερ.

Αφου βαζετε την Alienology σαν θεμα μεταφυσικο, ε οντως οι μεταφυσικοι που μπαινουν κατα καιρους στα site και διαβαζουν, για να ξερουν και τι παιζεται λιγο, εχουν κανει κατι κοιλιακους απο τα γελια παιδι μου,
κι ας ειναι 60 χρονων.

Το οτι υπαρχουν οντα σε αλλα Ηλιακα Συστηματα, αν αυτο μανουλα μου ειναι θεμα μεταφυσικο, ε αντε καλα, οτι πειτε.

Να' στε καλα βρε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 29-03-13 στις 09:52
Απάντηση με παράθεση
  #234  
Παλιά 29-03-13, 10:40
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
μην φοβασαι, οπως σου προανεφερα, εχω σεληνη στον κριο!!!





@Χρυσαυγη

__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #235  
Παλιά 29-03-13, 11:22
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων




sam, ωρες ωρες δεν το χεις!!!
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #236  
Παλιά 29-03-13, 12:03
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Το οτι υπαρχουν οντα σε αλλα Ηλιακα Συστηματα, αν αυτο μανουλα μου ειναι θεμα μεταφυσικο, ε αντε καλα, οτι πειτε.
Τελικά, αυτοί οι εξωγήινοι είναι υλικά όντα που απομυζούν ενέργεια από τους ανθρώπους με υλικούς όρους, ή είναι άϋλα όντα και ό,τι κάνουν το κάνουν στο αστρικό πεδίο;
Τα "οντα σε αλλα Ηλιακα Συστηματα" είναι υλικά όπως εγώ κι εσύ, ή είναι οντότητες όπως οι πλανήτες του δικού μας συστήματος ( σύμφωνα με κάποιους εσωτεριστές; )

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως οι μεταφυσικοι που μπαινουν κατα καιρους στα site και διαβαζουν, για να ξερουν και τι παιζεται λιγο, εχουν κανει κατι κοιλιακους απο τα γελια παιδι μου, κι ας ειναι 60 χρονων.
Για να το χοντρύνω (λιγουλάκι), όποιος "μεταφυσικός" θέλει να δώσει πράγματα στους "πληβείους", "πλέμπα", "αμύητους", "βέβηλους", κλπ,
έχει τη δυνατότητα να το κάνει και στο παρόν forum και σε άλλα. Εκεί που "κολλάει" το όλο θέμα είναι στα μισόλογα και στις ανύπαρκτες αποδείξεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν τα ξερω τα νεα επεισοδια του Χαρυ Ποτερ.
Τα παλιά επεισόδια του Kοσμικού MMORPG που έχει στήσει ο ΥΗVH, όμως, μια χαρά τα ξέρεις και "κάνεις κοιλιακούς"
με όσους δεν λαμβάνουν μέρος σ' αυτό το παιχνίδι και προτιμούν να παίξουν trivial pursuit.



Απάντηση με παράθεση
  #237  
Παλιά 29-03-13, 12:21
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων

Τα παλιά επεισόδια του Kοσμικού MMORPG που έχει στήσει ο ΥΗVH, όμως, μια χαρά τα ξέρεις και "κάνεις κοιλιακούς"
με όσους δεν λαμβάνουν μέρος σ' αυτό το παιχνίδι και προτιμούν να παίξουν trivial pursuit.
επιασε το ξορκι!!! επανηλθες φιλτατε!!!

welcome back bro!!

@χρυσαυγη

με αγνοεις...σου ζητησα κατι...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #239  
Παλιά 29-03-13, 16:06
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αφου βαζετε την Alienology σαν θεμα μεταφυσικο
Η Alienology, μπορεί να έχει κάποια κενά θεωρητικού υποβάθρου, αλλά είναι -τουλάχιστον- πολύ πιο ενδιαφέρουσα από τα κηρύγματα που μας έχεις παραθέσει τόσες σελίδες τώρα! Γιατί πολύ απλά αποτελεί κάτι νέο, σε αντίθεση με τις δικές σου πεποιθήσεις, οι οποίες βγαίνουν συχνά/πυκνά από το χρονοντούλαπο της ιστορίας και έχουν την δυσωδία της ναφθαλίνης! Δίχως αυτό να σημαίνει ότι ασπάζομαι την Alienology, αλλά εμπρός σε αυτά που διαδίδεις, τόσο όσων αφορά το περιεχόμενο, όσο και σε ότι αφορά τον τρόπο διάδοσης, η Sophia_Aiwnia εμπρός σου, φαντάζει μέγας Διδάσκαλος! ... με ότι κι αυτό συνεπάγεται ... !

Παράθεση:
Για να το χοντρύνω (λιγουλάκι), όποιος "μεταφυσικός" θέλει να δώσει πράγματα στους "πληβείους", "πλέμπα", "αμύητους", "βέβηλους", κλπ, έχει τη δυνατότητα να το κάνει και στο παρόν forum και σε άλλα. Εκεί που "κολλάει" το όλο θέμα είναι στα μισόλογα και στις ανύπαρκτες αποδείξεις.


Παράθεση:
Τα παλιά επεισόδια του Kοσμικού MMORPG που έχει στήσει ο ΥΗVH, όμως, μια χαρά τα ξέρεις και "κάνεις κοιλιακούς" με όσους δεν λαμβάνουν μέρος σ' αυτό το παιχνίδι και προτιμούν να παίξουν trivial pursuit.


Οι Οίκοι μπορούν να σε δεχτούν πίσω, δηλώνοντας υποταγή στους Μεγάλους Παλαιούς και ορκιζόμενος αιώνια αφοσίωση, μπορείς να ξανατοποθετηθείς στην πρώτη γραμμή κρούσης περιστατικών που έχουν ως σκοπό την βεβήλωση του ονόματος των Οίκων!

demi, anna και xtabay προάγεσθε σε Μύστες τιμητικού 3ου και ανωτέρου βαθμού...
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #240  
Παλιά 29-03-13, 17:39
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων

demi, anna και xtabay προάγεσθε σε Μύστες τιμητικού 3ου και ανωτέρου βαθμού...
ελπιζω να φανω ανταξια στις προσδοκιες σου, μεγα δασκαλε...αρκει να συμφωνει κ η ντεμιραν!!
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.