Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 22-02-08, 10:44
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Ωραία, μια που όπως φαίνεται τα πράγματα έχουν αρχίσει και ηρεμούν, θα έλεγα πως όλα αυτά τα θέματα της γκρίνιας και των παραπόνων, διάφορες ανακοινώσεις, κ.λπ., θα πρέπει να διαγραφούν. Όχι απαραίτητα αμέσως, αλλά, τις επόμενες μέρες. Είναι κρίμα τα νέα μέλη που εγγράφονται να αντικρίζουν όλα αυτά και να δημιουργούν εντυπώσεις. Επίσης μια ιστοσελίδα σαν το Metafysiko στα σίγουρα θα δέχεται επισκέψεις και από δημοσιογράφους που ενδιαφέρονται να προβάλουν ένα θέμα, ή ψάχνουν πληροφορίες και άτομα να μιλήσουν γι’ αυτό. Δεν είναι δυνατό να αντικρίζουν μια τέτοια κατάσταση. Ελπίζω να συμφωνούν τα μέλη σε αυτό και έτσι να λήξη για πάντα αυτή η ιστορία.
__________________
coinsmania
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 22-02-08, 11:01
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Εγω προσωπικά διαφωνώ κάθετα με αυτή σου την πρόταση γιατί θεωρώ ότι είναι στρουθοκαμηλισμός. Τίποτε δεν γίνεται τυχαία. Ίσα ίσα που πιστεύω ότι η αντιπαράθεση που έγινε και μέσα απο την οποία τελικά σταθήκαμε όρθιοι, είναι ένα κατα πρώτον ένα καλό παράδειγμα ότι με διάλογο και ουσιαστική επαφή όλα λύνονται και δεύτερον και κυριώτερον, είναι ένα μήνυμα σε όλους αυτούς που θα χαιρόντουσαν αφάνταστα αν το σάιτ διαλυόταν, ότι κοιτάξτε κύριοι αυτό δεν θα το πετύχετε τόσο εύκολα.. οπότε μην βιάζεστε να χαρείτε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 22-02-08 στις 11:04
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 22-02-08, 11:50
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Εγω προσωπικά διαφωνώ κάθετα με αυτή σου την πρόταση γιατί θεωρώ ότι είναι στρουθοκαμηλισμός...
Απλά μια πρόταση έκανα. Τα μηνύματα προς όλους τους αποδέκτες ελήφθησαν υπ’ όψην (όπως αναφέρθηκε), δε νομίζω ότι σφυρίζει κανείς αδιάφορα σα να μην έγινε τίποτα. Τώρα το να μείνουν γραμμένα ίσως δεν είναι καλή ιδέα. Αυτό είπα ουσιαστικά.
__________________
coinsmania
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 22-02-08, 12:20
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK
Πολλοί, τη λέτε στον Μιχάλη, διότι «έβγαλε στη φόρα προσωπικά δεδομένα». Το προσωπικό δεδομένο είναι πως υπήρχε ένας δεσμός δύο ανθρώπων που, για τους οποιουσδήποτε λόγους, διαλύθηκε; Ακόμα κι αν το δεχτώ, τόσο ευαίσθητοι γίνατε ξαφνικά όλοι; Μπράβο … αλλάζει ο κόσμος προς το καλύτερο βλέπω.

Με την ουσία, όμως, τι παίζει;

Είναι αλήθεια πως ο beetlejuice ζήτησε την απομάκρυνση δύο ανθρώπων λόγω προσωπικής δυσαρέσκειας, ναι ή ου ;

Είναι αλήθεια πως ο beetlejuice έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό της ομάδας για να γίνει αυτό (ή αυτοί ή εγώ, διαλιέχτεεεε ), ναι ή ου ;

Απάντηση για την ταμπακέρα δεν έχω δει ακόμη.

Αν θέλεις ο Μιχάλης, ο Puck, ο μπήξε ο δείξε και οι λοιποί αρωγοί να στηρίξουν το χώρο, ας αυτοπροσδιοριστεί με πράξεις αυτός ο χώρος, για να κάνει ο καθένας το κουμάντο του.
Διότι, «άμεση δημοκρατία» και «αρχαιοελληνικό ήθος» με «αυτοί θα φύγουν γιατί έτσι γουστάρω» και «είστε ελεύθεροι να ψηφίσετε ό,τι θέλω», είναι κακόγουστο θέατρο χειρότερο κι απΆ αυτό των ταλέντων της Αννίτας Πάνια.
Όπως, επίσης, και το κουκούλωμα, το γρήγορο σπρώξιμο της βρώμας κάτω απΆ το χαλί μην τη δει η πεθερά, τα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε κλπ κλπ κλπ.

Πριν την ειρωνεία προς τον Δον Κιχώτη-Μιχάλη, που τελικά ασχολήθηκε πολύ περισσότερο με την κατΆ εσάς «ουσία» (που τόσο πολύ αναφέρθηκε σ΄αυτό το thread), δηλαδή, αυτό καθΆ αυτό το post-άρισμα (πολύ περισσότερα από σχεδόν όλους τους gateway-άδες), αλλά και νόημα κειμένου, άρθρωση λόγου κλπ, μήπως να διορθώσουμε την μέχρι τώρα πορεία που είναι «μας φτύνουν κι εμείς νομίζουμε πως βρέχει»;
Νομίζω πως λέει με τον πλέον ξεκάθαρο τρόπο όλα όσα έλεγα και λέω κι εγώ, χωρίς να χρειάζομαι alter ego, "Αθηνά" μου. Δεν χρειάζομαι ούτε καν προσωπικά μηνύματα, ούτε επαφές με msn ούτε καμία άλλη υπόγεια μέθοδο, "Αθηνά" μου, γιατί απλούστατα, σε αντίθεση με το alter ego σας, δεν έχω σκοπό να πείσω κανέναν, "Αθηνά" μου.
Για την ουσία των πραγμάτων, "Αθηνά" μου, δεν είδα κανέναν να μιλάει. Διαψεύδει το alter ego σας, "Αθηνά" μου ότι τα πράγματα έγιναν όπως περιγράφω; Και εννοώ δημόσια, "Αθηνά" μου, διότι υπογείως καταλαβαίνουν όλοι πλέον τι συμβαίνει, "Αθηνά" μου.
Αφήστε δε που δεν δημοσιοποίησα κανένα προσωπικό δεδομένο του alter ego σας, "Αθηνά" μου, διότι μίλησα για απομάκρυνση των δύο χρηστών για λόγους προσωπικούς, που δεν είχαν καμία σχέση με το καλώς ή κακώς έχειν των καθηκόντων τους σε ό,τι αφορά στο Μεταφυσικό, "Αθηνά" μου. Τα υπόλοιπα το alter ego σας τα ανέφερε σε όοολο τον κόσμο και όχι εγώ. Και ο κόσμος δεν είναι χαζός, ώστε να μη μπορεί να κάνει τις συνδέσεις που πρέπει, "Αθηνά" μου.
Εγώ γνωρίζω πως όποιος θέλει να κρατήσει την προσωπική του ζωή, "Αθηνά" μου μακριά από όλα αυτά, την κρατάει. Να, δείτε εμένα, για παράδειγμα. Και μη φανταστεί το alter ego σας, "Αθηνά" μου ότι την τεράστια προσπάθεια που καταβάλει για να αντιστραφεί το εδώ και πολύ καιρό αρνητικό σε βάρος του κλίμα, δεν την έχει αντιληφθεί ο κόσμος, πόσ μάλλον εγώ που τυγχάνει να γνωρίζω τους τρόπους και τις μεθόδους που χρησιμοποιεί.
"Αθηνά" μου, ποσώς με ενδιαφέρει εάν είσθε η Αθηνά φαινοτυπικώς και καρυοτυπικώς. Μου αρκεί που εσείς πιστεύετε κάτι τέτοιο. Έχετε και ωραίο όνομα, αρχαιοπρεπέστατο, μάλιστα και όχι τυχαία. Δεν πιστεύω στην τύχη και στις συμπτώσεις, άλλωστε, πιστεύω στη συγχρονικότητα και σε άλλα πολλά. Όμως, "Αθηνά" μου, το πρόβλημα είναι ότι αντί να συζητά κανείς για την ουσία και ιδιαίτερα εκείνοι που τη γνωρίζουν καλά, μένουν σε επιφάνειες και παίζουν με τη νοημοσύνη μας, "Αθηνά" μου, κατηγορώντας εμένα για δονκιχωτισμό και μάλιστα με μη αγαθούς σκοπούς.
Ας μας πει το alter ego σας, "Αθηνά" μου ότι τα γεγονότα, όπως τα περιγράφω στα θέματα που μου σβήστηκαν άμεσα, δεν έγιναν έτσι όπως τα περιγράφω και μετά ας συζητήσουμε για ανατροφές και προγονικά ιδεώδη, "Αθηνά" μου. Αλλά ας μην παίζει με τη νοημοσύνη όλων μας. Εγώ συνειδητά μίλησα για όλα όσα μίλησα, "Αθηνά" μου, γνωρίζοντας ότι θα είμαι ένας, μόνος μου, εναντίον ολόκληρου του συντονιστικού και μη μηχανισμού αλλά δεν δίστασα και δεν κρύφτηκα πίσω από τις πλάτες κανενός, "Αθηνά" μου.
Να είστε καλά, "Αθηνά" μου κι εσείς και το alter ego σας και πάντα τέτοια.

Υ. Γ Την τελευταία φορά που μίλησα στο Στέκι (οφείλω να ομολογήσω ότι η δημιουργία του ήταν μια εξαιρετικά καλή πρωτοβουλία), ήταν χώρος μεταφυσικής αναζήτησης και όχι προπαγάνδας. Γιατί αν είναι έτσι να μαζέψω κι εγώ πέντε φίλους μου στο σπίτι και να τους πω τη δική μου άποψη και να βγουν μετά και να κάνουν ότι τα έμαθαν όλα. Ψυχραιμία παίδες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 22-02-08 στις 12:29
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 22-02-08, 14:54
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Α ρε Μιχάλη, εδώ και λίγες μέρες έχεις γίνει τόσο αδιάλλακτος που εύχομαι πραγματικά να μην γκρεμίσεις όσα έκτισες τόσα χρόνια.

Όταν βγήκαν ο agaliarep ή o puck προσωπικά δεν βγήκα να τους πω ότι είστε θύματα προπαγάνδας ή κάτι σχετικό, τους σέβομαι ως ανθρώπους και το ξέρουν οι ίδιοι αυτό αρκετά καλά και το μόνο που ζήτησα (στην περίπτωση του agaliarep) ήταν να μάθουν πρώτα και τις δύο πλευρές του νομίσματος ώστε η κρίση τους να είναι όσο το δυνατόν πιο δίκαιη. Και το ίδιο ζήτησα από όλους.
Εσύ από την άλλη, στο παρόν σου post βγαίνεις και μειώνεις συνειδήσεις και ανθρώπους λέγοντας ότι όσοι άνθρωποι τόλμησαν να διαφωνήσουν έχουν πέσει θύμα προπαγάνδας. Σχετικά πράγματα μου έλεγες και σε προσωπικό επίπεδο μέσω msn, αλλά όπως σου είπα προσωπικά δεν θα βγάλω ποτέ στη φόρα πράγματα που μου εμπιστεύτηκες για να στηρίξω τις απόψεις μου.. δεν έχω την ανάγκη να το κάνω.
Στο είπα και προσωπικά Μιχάλη, έχεις κάνει οικτρά λάθη τις τελευταίες μέρες και όποιο δίκιο είχες στα μάτια του πολύ κόσμου έχει χαθεί (εγώ το κρατάω πάντως, να το ξέρεις). Δεν αποδέχεσαι τα λάθη σου και αυτό είναι που με τρομάζει, γιατί προσωπικά σε γνώρισα ως έναν άνθρωπο που μέσα από τη συζήτηση αλλάζει ο ίδιος και αλλάζει ανθρώπους. Έχεις εμπιστευτεί επικίνδυνα τις τελευταίες μέρες την προσωπική σου κρίση, και αυτή είναι η τελευταία φορά που θα στο πω.
Όταν ένας άνθρωπος πιστεύει ότι όσοι συμφωνούν μαζί του το κάνουν αυτόβουλα επειδή βλέπουν το δίκαιο, ενώ όσοι διαφωνούν μαζί του είναι βαλτοί ή alter ego, τότε κάτι πάει λάθος δεν μπορεί, δεν νομίζεις;

Και για να στο πω και δημοσίως ακόμα μια φορά. Εγώ σε γνώρισα ως έναν άνθρωπο ξεκάθαρο και τα σαφή υπονοούμενα που αφήνεις τις τελευταίες μέρες προς πάσα κατεύθυνση, καθώς και η στρατηγική που είχες φτιάξει στο μυαλό σου ενόσω ήσουν ακόμα στην ομάδα και γνωρίζοντας ότι όλα τα μέλη της σου μιλάνε ανοιχτά όπως ο καθαρός ουρανός, μου δείχνουν έναν άνθρωπο που δεν είχα δίπλα μου τα τελευταία 2 χρόνια.
Ο αγαθός αγώνας πέρα από έναν αγαθό σκοπό που πιστεύουμε ότι έχουμε (γιατί δεν πιστεύω ότι έχεις την εντύπωση ότι αυτό είναι αντικειμενικό για όλους τους ανθρώπους), πρέπει να συνοδεύεται και από τη δική μας αγαθή στάση. Και εκεί για εμένα έσφαλες..

Η ξεκάθαρη θέση της συντονιστικής ομάδας για το τι έγινε υπάρχει ήδη αναρτημένη στο φόρουμ, έως το βράδυ θα βγει και η ανακοίνωση της ομάδας Gateway. Και μπορείς πλέον να δεις (αν δεν θέλεις βέβαια, no offence), όπως όλοι στο φόρουμ, το πως μπορεί κάποιος να είναι ξεκάθαρος δίχως να εκθέτει τα προσωπικά ανθρώπων.. γιατί το έκανες Μιχάλη όσο και αν φιλοσοφείς επί αυτού.
Πρόδοσες Μιχάλη ανθρώπους και την ίδια σου τη θέση, όταν με τη στάση σου δεν πήρες καν μέρος στις ζυμώσεις όταν έπρεπε (και περίμεναν όλοι από εσένα), αλλά είχες κάνει ένα προσωπικό σχέδιο και περίμενες υπομονετικά να παρθεί η απόφαση για να βγάλεις την ουρά σου απ' έξω και να αρχίσεις να βάλεις.
Και μέσα σε όλη σου τη στάση, που σίγουρα γίνεται με το αίσθημα του δικαίου μέσα σου και όχι της κακίας (δεν το αμφισβητώ) αλλά το ίδιο αισθανόταν και ο Χίτλερ για όσους γνωρίζουν ιστορία, χάνεις το μέτρο και εκθέτεις ακόμα περισσότερες καταστάσεις, αφήνεις τεράστια περιθώρια με υπονοούμενα σου (διόλου καθαρές κουβέντες) να πιαστεί ο καθένας και να βγάλει συμπεράσματα βάλλοντας άδικα ανθρώπους.. και αυτό δεν σε απασχολεί όπως μου είπες. Και όμως, για όσους γνωρίζουν αλλά δεν θέλουν να εκθέσουν ανθρώπους έχεις ήδη πει "μικρά ψέμματα", ελπίζω ασυνείδητα, για μία σειρά διαφορετικών πραγμάτων.. σε μία αψυχολόγητη προσπάθεια να διαχωρίσεις τη θέση σου από τι;

Και για να σου θυμίσω, ήμουν ο πρώτος Μιχάλη που μίλησα με πλήθος ανθρώπων για να σε βοηθήσω να έρθεις σε επαφή με εκδοτικούς οίκους και περιοδικά, μετά από σχετική σου επιθυμία. Το ήθελες και προσπάθησες, δίχως να τα καταφέρεις ίσως στο βαθμό που επιθυμούσες.. παρά τα όσα αφήνεις να εννοηθούν από τα λόγια σου ότι ποτέ δεν το επιδίωξες.
Το ήθελες Μιχάλη και πιστεύοντας ότι έχεις πραγματικό ενδιαφέρον για το χώρο του μεταφυσικού, αλλά και ότι είσαι σίγουρος για αυτά που κάνεις, σε βοήθησα όσο μπορούσα.. Βλέποντας όμως τώρα με τι τρόπο προσπαθείς να ξεχάσεις το παρελθόν σου στο συγκεκριμένο κομμάτι, αν μη τι άλλο χαίρομαι που δεν κατάφερα να σε βοηθήσω όσο ειλικρινά ήθελα τότε.. γιατί ο έντυπος χώρος της αναζήτησης στην Ελλάδα σίγουρα θέλει ανθρώπους με αγνές προθέσεις, αλλά συνάμα και ανθρώπους που να είναι σίγουροι για το τι είναι και που θέλουν να φτάσουν.
Το να γυρνάς λέγοντας όσα λες και αφήνοντας σαφή υπονοούμενα για ανθρώπους που είχες δίπλα σου και σου είχαν φερθεί με κάθε ειλικρίνεια και ευγένεια, είναι άκυρο.. δεν θέλω να σε χαρακτηρίσω γιατί δεν μ' αρέσει να χαρακτηρίζω ανθρώπους που δεν γνωρίζω καλά (αν και μέχρι χθες, ακόμα και μετά τα όσα έγιναν, πίστευα ότι σε γνώριζα).

Και όσο για την "Αθηνά" που αναφέρεις με τόση έπαρση νομίζοντας ότι ξέρεις τι κρύβεται πίσω από το όνομα, ειλικρινά.. πότε άλλαξες τόσο δεν κατάλαβα. Προσπάθησε να δεις και τις απόψεις της "άλλης πλευράς" (αν και για εμένα δεν υπάρχουν πλευρές, παραμόνο άνθρωποι) και να αναγνωρίσεις τα όποια λάθη σου.. εδώ το έχουμε ήδη κάνει και οι αλλαγές έχουν ήδη αρχίσει να έρχονται και θα έρθουν και άλλες. Γιατί πάντα έτσι γινόταν τα τελευταία 5 χρόνια και δεν ξέρω πως δεν το κατάλαβες. Προσπάθησε να κάνεις και εσύ το ίδιο.. όσο δύσκολο και αν είναι να παραδεχθείς τα σφάλματα σου, πάντα αυτό σε οδηγεί στην εξέλιξη.

Σύντομα η κοινότητα θα επανέλθει στον αρχικό σκοπό της ύπαρξης της, όπως άλλωστε ποτέ δεν άφησε ακόμα και αυτές τις μέρες (σημαντικό έργο παράγεται, πλήθος συζητήσεων γίνονται και τόσα άλλα).

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 22-02-08, 15:14
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Υ. Γ Την τελευταία φορά που μίλησα στο Στέκι (οφείλω να ομολογήσω ότι η δημιουργία του ήταν μια εξαιρετικά καλή πρωτοβουλία), ήταν χώρος μεταφυσικής αναζήτησης και όχι προπαγάνδας. Γιατί αν είναι έτσι να μαζέψω κι εγώ πέντε φίλους μου στο σπίτι και να τους πω τη δική μου άποψη και να βγουν μετά και να κάνουν ότι τα έμαθαν όλα. Ψυχραιμία παίδες.
φιλε Μιχαλη...
πιστεψε με οτι αν καποια συμβει το παραπανω που λες εμεις ο "απλος κοσμος" που δεν ειμαστε ουτε τυφλοι ουτε κουφοι (ευχομαι να υπαρχουν πιο πολλοι απο οτι πιστευω οτι υπαρχουν...) δεν θα καθησουμε να μασαμε κουτοχορτο...στο κατω κατω το στεκι δημιουργηθηκε με σκοπο την αναζητηση και μονο.

τωρα αν κατι τετοιο εχει συμβει ηδη ας αναρωτηθει ο καθενας τι ρολο και τι σκοπο πραγματικα εχει να μας προσφερει το στεκι.
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 22-02-08, 16:25
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Σχετικά πράγματα μου έλεγες και σε προσωπικό επίπεδο μέσω msn, αλλά όπως σου είπα προσωπικά δεν θα βγάλω ποτέ στη φόρα πράγματα που μου εμπιστεύτηκες για να στηρίξω τις απόψεις μου.. δεν έχω την ανάγκη να το κάνω.
Κατανοώ την απεγνωσμένη σου προσπάθεια να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα και δεν σε κακίζω στο ελάχιστο. Την τακτική του Πόντιου Πιλάτου που προσπαθείς να επιδείξεις την κατανοώ επίσης. Δεν έχεις ανάγκη μεν να βγάλεις πράγματα στη φόρα, όπως λες αλλά με μεγάλη ευκολία αφήνεις να εννοηθούν πράγματα που συζητήσαμε. Υπό μία έννοια, δηλαδή, κάνεις περίπου αυτό που κατηγορείτε κι εμένα ότι έκανα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Στο είπα και προσωπικά Μιχάλη, έχεις κάνει οικτρά λάθη τις τελευταίες μέρες και όποιο δίκιο είχες στα μάτια του πολύ κόσμου έχει χαθεί (εγώ το κρατάω πάντως, να το ξέρεις).
σε ευχαριστώ για την καλοσύνη που έχεις να ισχυρίζεσαι ότι κρατάς το δίκιο που έχω. Το εάν έχασα ή όχι το δίκιο μου εγώ και όχι η ομάδα και συγκεκριμένο μέλος της ομάδας εδώ και καιρό, το αποδεικνύουν πράγματα που ποτέ δεν λάβατε υπόψη σας. ¶σε τους χρήστες να γνωρίζουν από μόνοι τους σε ποιόν αποδίδουν το δίκιο και σε ποιόν όχι. Εσάς σας ενδιαφέρει περισσότερο από εμένα να διατηρήσετε ατσαλάκωτη την εικόνα σας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Δεν αποδέχεσαι τα λάθη σου και αυτό είναι που με τρομάζει, γιατί προσωπικά σε γνώρισα ως έναν άνθρωπο που μέσα από τη συζήτηση αλλάζει ο ίδιος και αλλάζει ανθρώπους. Έχεις εμπιστευτεί επικίνδυνα τις τελευταίες μέρες την προσωπική σου κρίση, και αυτή είναι η τελευταία φορά που θα στο πω.
Παρά το μεγαλεπίβολο των δηλώσεών σου ("έχεις εμπιστευτεί επικίνδυνα την προσωπική σου κρίση κλπ κλπ"). Θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι κι εσύ έχεις επικίνδυνα εμπιστευτεί την κρίση άλλων, αντί για τη δική σου. Δηλαδή, ποιανού την κρίση να εμπιστευτώ, αν όχι τη δική μου; Τη δική σας;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Όταν ένας άνθρωπος πιστεύει ότι όσοι συμφωνούν μαζί του το κάνουν αυτόβουλα επειδή βλέπουν το δίκαιο, ενώ όσοι διαφωνούν μαζί του είναι βαλτοί ή alter ego, τότε κάτι πάει λάθος δεν μπορεί, δεν νομίζεις;
Απευθύνεσαι σε έναν άνθρωπο που τυγχάνει να έχει και κάποια μόρφωση, πέρα από το εάν έχει δίκιο ή άδικο στη συγκεκριμένη περίπτωση. Για αυτό σταμάτα να διαστρεβλώνεις τα όσα σου είπα, καθώς απέχουν από αυτό που αναφέρεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Η ξεκάθαρη θέση της συντονιστικής ομάδας για το τι έγινε υπάρχει ήδη αναρτημένη στο φόρουμ, έως το βράδυ θα βγει και η ανακοίνωση της ομάδας Gateway. Και μπορείς πλέον να δεις (αν δεν θέλεις βέβαια, no offence), όπως όλοι στο φόρουμ, το πως μπορεί κάποιος να είναι ξεκάθαρος δίχως να εκθέτει τα προσωπικά ανθρώπων.. γιατί το έκανες Μιχάλη όσο και αν φιλοσοφείς επί αυτού.
Και τώρα δηλαδή αυτό αποτελεί σοβαρό επιχείρημα; Μα, τι να περίμενε κανείς να πει η όποια συντονιστική ομάδα, δηλαδή, ότι έχει άδικο; Μην παίζεις με τις λέξεις. Κατανοώ την απεγνωσμένη προσπάθεια να καλύψεις τα ακάλυφτα. Αν σε βολεύει να νομίζεις ότι δήθεν αποκάλυψα προσωπικά δεδομένα, πίστευέ το, από εμένα κανένα πρόβλημα. Θα συμφωνήσει άλλωστε μαζί σου και η Αθηνά.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Πρόδοσες Μιχάλη ανθρώπους και την ίδια σου τη θέση, όταν με τη στάση σου δεν πήρες καν μέρος στις ζυμώσεις όταν έπρεπε (και περίμεναν όλοι από εσένα), αλλά είχες κάνει ένα προσωπικό σχέδιο και περίμενες υπομονετικά να παρθεί η απόφαση για να βγάλεις την ουρά σου απ' έξω και να αρχίσεις να βάλεις.
Πρόδοσα ανθρώπους εγώ...μάλιστα. Ήθελα να ήξερα, δεν έχετε καμία ντροπή επάνω σας; Σου είπα να εκτονώσουμε το κλίμα αλλά να μην με προκαλέσετε κι εσύ μιλάς για προδοσίες και μάλιστα από εμένα. Συγχαρητήρια. Και μάλιστα δεν πήρα θέση στις ζυμώσεις και είχα κάνει και από πάνω ένα προσωπικό σχέδιο. Για να κερδίσω τί, Νίκο; Τι έχω ανάγκη να κερδίσω εγώ από όλο αυτό; Να φτιάξω δικό μου φόρουμ, δική μου κοινότητα και να μαζέψω τον δυσαρεστημένο από το Μεταφυσικό κόσμο εκεί; Λυπάμαι αλλά εγώ δεν χρησιμοποίησα υπόγειους τρόπους για να βάλω εναντίον άλλων sites, δεν μπήκα ως ανώνυμος χρήστης για να κάνω επιθετικά σχόλια στις δικές τους ιστοσελίδες και ένας Θεός ξέρει τι άλλοι τρόποι χρησιμοποιήθηκαν εν αγνοία σου ή εν πλήρη γνώση σου άραγε;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Και μέσα σε όλη σου τη στάση, που σίγουρα γίνεται με το αίσθημα του δικαίου μέσα σου και όχι της κακίας (δεν το αμφισβητώ) αλλά το ίδιο αισθανόταν και ο Χίτλερ για όσους γνωρίζουν ιστορία, χάνεις το μέτρο και εκθέτεις ακόμα περισσότερες καταστάσεις, αφήνεις τεράστια περιθώρια με υπονοούμενα σου (διόλου καθαρές κουβέντες) να πιαστεί ο καθένας και να βγάλει συμπεράσματα βάλλοντας άδικα ανθρώπους.. και αυτό δεν σε απασχολεί όπως μου είπες. Και όμως, για όσους γνωρίζουν αλλά δεν θέλουν να εκθέσουν ανθρώπους έχεις ήδη πει "μικρά ψέμματα", ελπίζω ασυνείδητα, για μία σειρά διαφορετικών πραγμάτων.. σε μία αψυχολόγητη προσπάθεια να διαχωρίσεις τη θέση σου από τι;.
Συνεχίζεις να λες ανακρίβειες. Ατυχής η εξίσωσή μου με τον Χίτλερ. Εγώ δεν όρισα το μεταφυσικό ως "ζωτικό μου χώρο", όπως τον όρισε ο Μηνάς. Ποιός μιλούσε περί ζωτικού χώρου; Και σαφώς και δεν φέρω ευθύνη για το εάν ο καθένας ερμηνεύει κατά το δοκούν και συμφέρον. Κι εσείς άλλωστε αυτό κάνετε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Και για να σου θυμίσω, ήμουν ο πρώτος Μιχάλη που μίλησα με πλήθος ανθρώπων για να σε βοηθήσω να έρθεις σε επαφή με εκδοτικούς οίκους και περιοδικά, μετά από σχετική σου επιθυμία. Το ήθελες και προσπάθησες, δίχως να τα καταφέρεις ίσως στο βαθμό που επιθυμούσες.. παρά τα όσα αφήνεις να εννοηθούν από τα λόγια σου ότι ποτέ δεν το επιδίωξες.
Το ήθελες Μιχάλη και πιστεύοντας ότι έχεις πραγματικό ενδιαφέρον για το χώρο του μεταφυσικού, αλλά και ότι είσαι σίγουρος για αυτά που κάνεις, σε βοήθησα όσο μπορούσα.. Βλέποντας όμως τώρα με τι τρόπο προσπαθείς να ξεχάσεις το παρελθόν σου στο συγκεκριμένο κομμάτι, αν μη τι άλλο χαίρομαι που δεν κατάφερα να σε βοηθήσω όσο ειλικρινά ήθελα τότε.. γιατί ο έντυπος χώρος της αναζήτησης στην Ελλάδα σίγουρα θέλει ανθρώπους με αγνές προθέσεις, αλλά συνάμα και ανθρώπους που να είναι σίγουροι για το τι είναι και που θέλουν να φτάσουν.
Πάλι παραπληροφορείς τον κόσμο, προσπαθώντας ατυχώς να στρέψεις τους λόγους της δυσαρέσκειάς μου σε άλλες κατευθύνσεις. Δεν επεδίωξα μια συνεργασία μου με περιοδικά ή με εκδοτικούς οίκους. Μου το προτείνατε και σας είπα να το κοιτάξετε αν και σας δήλωσα αυτολεξί ότι είμαι πολύ δειλός για να κάνω κάτι τέτοιο και πως δεν είμαι σίγουρος ότι έχω την ικανότητα.
Η προώθησή μου, σύμφωνα με λεγόμενα που ξέρεις ότι ειπώθησαν και όχι από εμένα μάλιστα, ήταν στα πλαίσια του να κάνει καλό στην ίδια την ομάδα. Δεν λύσσαξα ντε και καλά να εκδόσω βιβλία μου και κακώς λες ψέμματα στον κόσμο. Ούτε και με ενοχλεί που το κάνεις εσύ, μαγκιά σου και μπράβο σου και καλά κάνεις κιόλας.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
όσο για την "Αθηνά" που αναφέρεις με τόση έπαρση νομίζοντας ότι ξέρεις τι κρύβεται πίσω από το όνομα, ειλικρινά.. πότε άλλαξες τόσο δεν κατάλαβα. Προσπάθησε να δεις και τις απόψεις της "άλλης πλευράς" (αν και για εμένα δεν υπάρχουν πλευρές, παραμόνο άνθρωποι) και να αναγνωρίσεις τα όποια λάθη σου.. εδώ το έχουμε ήδη κάνει και οι αλλαγές έχουν ήδη αρχίσει να έρχονται και θα έρθουν και άλλες. Γιατί πάντα έτσι γινόταν τα τελευταία 5 χρόνια και δεν ξέρω πως δεν το κατάλαβες. Προσπάθησε να κάνεις και εσύ το ίδιο.. όσο δύσκολο και αν είναι να παραδεχθείς τα σφάλματα σου, πάντα αυτό σε οδηγεί στην εξέλιξη.
¶λλα λόγια να αγαπιόμαστε, ε; Ξέρουν και οι πέτρες ότι αποτελεί πάγια τακτική του Μηνά, τόσο σε επίπεδο φόρουμ όσο και εκτός αυτού να μπαίνει είτε ως ανώνυμος είτε με ψευδώνυμα και να συμμετέχει σε διαμάχες. Η περίπτωση Παθοκτόνου, είναι ενδεικτική για όσους τη θυμούνται, για να μην πω και την περίπτωση Λουξ τις καλές εκείνες εποχές.
Κι ενώ δήθεν με μεγαλοκαρδία αποφεύγεις, όπως λες, να με χαρακτηρίσεις, με έχεις πει΄ήδη προδότη, ψεύτη και ένα σωρό άλλα. Που και να ήθελες να με χαρακτήριζες, δηλαδή...
Για την ακρίβεια, η ενασχόλησή μου με το φόρουμ και με όλες τις βικτωριανές συνομωσίες, από εκείνες που αποκρύπτετε από τον κόσμο για να μην τσαλακωθεί η εικόνα μερικών μερικών, το μόνο που κατάφεραν είναι να μου προκαλέσουν μια τεράστια απέγχθεια για τον ίδιο το χώρο της μεταφυσικής. Ναι, Νίκο νόμιζα ότι εσύ διέφερες και ότι είχαμε κώδικες επικοινωνίας μεταξύ μας αλλά σε παρακολουθώ να συμμετέχεις σε διαδικασίες που σε θεωρητικό επίπεδο και μόνο, με τον ιδιαίτερο τρόπο γραφής σου, δείχνουν ότι τελικά σαφώς και δεν ταίριζα εγώ με την ομάδα. Γιατί όταν σας λένε την αλήθεια αντιδράτε με τον ίδιο τρόπο που επισήμως και δημοσίως κατακρίνετε.
Κλείνοντας εδώ, εκφράζοντας την πλήρη και απόλυτη απέγχθειά μου, λέγοντας ότι λέτε ψέμματα στον κόσμο, σας παρακαλώ να με μπανάρετε ώστε να μην μπορώ να μπω στον πειρασμό καν να ασχοληθώ ξανά. Εκφράζετε δυστυχώς όλα εκείνα τα οποία έχω απορρίψει στην προσωπική μου ζωή.
Καλή σας συνέχεια
.
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 22-02-08, 16:54
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Τι να πω ρε Μιχάλη.. τον ιδιαίτερο αυτό κώδικα επικοινωνίας μεταξύ μας πάντα εμπιστευόμουν και γι' αυτό σε προσέγγισα ξανά μετά από όσα έγιναν μέσω msn για μία πιο άμεση και ξεκάθαρη συζήτηση. Την απέφυγες όμως, σε μία προσπάθεια να μην αλλάξεις απόψεις.. οκ, εγώ ποτέ δεν είχα σκοπό να σε κάνω να αλλάξεις άποψη (ποτέ δεν το επιδιώκω), να σε καταλάβω και να με καταλάβεις προσπάθησα και αυτό το έκανα γιατί είμαι εγώ και εσύ, και όχι γιατί είναι η ομάδα και ένα πρώην μέλος της.
Αλλά εντάξει.. "είχαμε μία διαδικτυακή σχέση άλλωστε και δεν έγινε τίποτα", έτσι δεν είναι;

Η αλήθεια πάντα βρίσκεται κάπου στη μέση, και αυτό θα έπρεπε να το ξέρεις πολύ καλά.. όπως άλλωστε μου το έδειξες αρκετές φορές κατά το παρελθόν. Όταν κλείνεσαι στον εαυτό σου, κόβεις κάθε άλλη παράμετρο και βγάζεις συμπεράσματα βασισμένα στη δική σου λογική και συνείδηση. Και τότε κάθε άνθρωπος σφάλει, αυτός είναι ο κανόνας. Δεν σε κάλεσα ποτέ να εμπιστευτείς την κρίση τη δική μου, μήτε κανενός άλλου. Σε κάλεσα να ακούσεις και να καταλάβεις, να εξηγήσεις ξεκάθαρα σε ανθρώπους και να έχεις την υπομονή να σε καταλάβουν. Έτσι επιτυγχάνεται η επικοινωνία και η αλληλοκατανόηση, και τότε οι όποιες διαφωνίες όσο σημαντικές και αν είναι παραμένουν διαφωνίες και δεν μας ωθούν σε γενικόλογες ακυρώσεις και χαρακτηρισμούς.
Υπό αυτό το πρίσμα, ξέρεις πολύ καλά ότι διαφωνώ κάθετα με άτομα εκτός και εντός της G, αλλά ξέρω να τους κατανοώ και ξέρουν να με κατανοούν με αποτέλεσμα η διαφωνία μας να είναι επικοδομητική και να μας ωθεί προς την εξέλιξη. Όπως άλλωστε συμβαίνει ανάμεσα σε πραγματικούς φίλους.. Δεν εμπιστεύομαι τις κρίσεις των άλλων επικίνδυνα, τις ακούω και προσπαθώ να τις κατανοήσω, προσπαθώντας παράλληλα να εξηγήσω τις δικές μου και να μην τους τις επιβάλλω.

Έχεις δίκιο ότι σε χαρακτήρισα και πραγματικά σου ζητώ συγγνώμη, μιας και ειλικρινά δεν ήταν ο σκοπός μου. Ίσως νομίζω ακόμα ότι σε γνωρίζω καλά και γι' αυτό προχωράω σε τέτοιες κρίσεις, μιας και οι συνήθειες (καλές ή κακές) δεν κόβονται μέσα σε μια μέρα..
Από εκεί και πέρα, πριν κρίνεις ως ψέματα τα όσα σου είπα σκέψου πως τα είπα και έως ποιο σημείο. ¶φησε λίγο την αδιαλλαξία στην άκρη και θα δεις ότι στην πραγματικότητα όσα έγραψα εγώ στο ποστ μου περί εκδόσεων, είναι τα ίδια με αυτά που λες. Απλά ο καθένας τα βλέπει από τη δική του πλευρά, η διαφορά είναι ότι εγώ δέχομαι τη δική σου οπτική και κατανοώ ότι τα όσα λες δεν είναι ψέμα αλλά μία υποκειμενική άποψη δίχως συζήτηση.

Ban δεν δόθηκε σε κανέναν χρήστη δίχως να καταστρατηγήσει του κανόνες του φόρουμ, και δεν θα δοθεί μήτε σε εσένα. Αν θέλεις πραγματικά να banαριστείς, πρέπει να πατήσεις κανόνες.. και ειλικρινά -πίστεψε με- είναι το τελευταίο που θέλω να δω από εσένα.

Και για ακόμα μία φορά θα πω κάτι.. η διαφορετική άποψη δεν είναι ψέμα, είναι μία διαφορετική οπτική. Για να ξέρεις αν όντως είναι ψέμα, πρέπει να έχεις το σθένος να συζητήσεις και να δεις και την άλλη οπτική γωνία, και τότε να κρίνεις ξανά τις δικές σου απόψεις.
Δεν πιστεύω ότι λες συνειδητά ψέματα, γιατί δεν λες ψέματα, αλλά έχεις μία εξαιρετικά υποκειμενική θέαση των καταστάσεων τελευταία δίχως το σθένος να εισέλθεις σε συζήτηση. Ζητάω συγγνώμη για τα λόγια μου που έδωσαν περιθώριο σε εσένα και σε άλλους να υποθέσουν ότι σε αποκαλώ ψεύτη. Δεν σε θεωρώ ψεύτη και θέλω πραγματικά να το κάνω ξεκάθαρο σε όλους.

Μην υποτιμάτε την προσωπική συζήτηση, είναι το Α και το Ω για μία ουσιαστική επικοινωνία μακριά από παρεξηγήσεις και εντάσεις.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Solon Aimonas Eautou : 22-02-08 στις 16:55
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 22-02-08, 19:12
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Φίλε ΚΑΝΕ,
ίσως και έχεις δίκιο. Μπήκα Τρίτη βράδυ με φαινομενική ησυχία, και μετά Τετάρτη βράδυ με το μπάχαλο υλοποιημένο. Λες να διάβασα διαφορετική version, "βελτιωμένη". Οκ, ας το δεχτώ. Η ουσία, όμως, είναι άλλη. Η ουσία είναι τα "ναι ή ου" που ρωτώ και κανένας δεν απαντά (ως και τώρα που γράφω αυτό το post). Υπάρχουν σοβαρές καταγγελίες από πρόσωπο καθόλα σεβάσμιο στο χώρο της Κοινότητας, και αντί να βγουν άνθρωποι να υπερασπιστούν τον εαυτό τους και τη δουλειά τους, παίζει τουμπεκασιόν ψιλοκομέ και άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε.

Ήταν "βαριά" η δημοσίευση μου. Έβγαινε όμως από μέσα μου. Με ξέρεις και προσωπικά και ξέρεις αν γουστάρω τη φάση metafysiko. Δεν μου αρέσουν οι κηλίδες, αλλά μέχρι τώρα κανείς δεν τις καθαρίζει.

Ας είναι. Δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θεματάκι. Όλοι πήραμε θέση ή διατηρήσαμε κάποια στάση. Ας κρίνει ο καθένας με βάση τα πιστεύω του.

Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.

-------------------------------------------------------------------------

Φίλε NOCTURNAL,
δικαιολογημένο το υφάκι και η ειρωνία. No offence. Δεν γνωριζόμαστε κιόλας, είτε διαδικτυακά είτε προσωπικά. Ισχύουν τα παραπάνω + 2 ακόμα :

1. Σαφώς και δεν είναι μέλος της Gateway ο apan. Λόγω κούρασης, άλλα υπαγόρευε ο εγκέφαλος κι άλλα έγραφαν τα χέρια. Σε ευχαριστώ για τη διόρθωση.

2. Συμμετέχω σε δημόσιο forum κι ότι έχω να πω ή να διευκρινήσω θα το κάνω δημόσια. Δεν έχω στείλει και δεν θα στείλω π.μ., sms, mms, e-mail, ΕΛΤΑ, ταχυδρομικό περιστέρι ή θα κάνω τηλεφωνική κλήση, για τίποτα. Όποιος βάλλεται δημόσια, αποκαθιστά το όνομά του δημόσια. Και μην ξεχνάς πως καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες μαζί μου.
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 22-02-08, 20:08
Το avatar του χρήστη 5οος Αγγελος
5οος Αγγελος Ο χρήστης 5οος Αγγελος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 92
Προεπιλογή

Καλησπερα σε ολους

Αυτο που θα πω πιστευω οτι αντιπροσωπευει γενικα ολο το forum που αποτελειται απο εμας τους απλους χρηστες που πανω κατω γνωριζουν ή και ειχαν την υποψεια του τι συμβαινει.

Η παρακληση μου και η βαθεια μου επιθυμια ειναι η εξης:

Γιατι δηλητηριαζετε τις σκεψεις μας γιατι δηλητηριαζετε την κριση μας γιατι δεν βαζετε μια τελεια επιτελους.Ολοι εχουμε κριση και ολοι καταλαβαμε και αποφασισαμε τι και ποιος φταιει αλλα επιτελους μην αφηνετε αυτη την αρωστια αυτο τον ιο να σαπησει αυτο το forum οσο δικιο ή αδικο και εαν εχει η μια ή αλλη πλευρα εμας μας αηδιαζετε εσας κανει κακο.

Ξερω Μιχαλη οτι εχεις πικραθει αλλα σταματα, ολοι μας και εκεινοι που σε ξερουν αλλα και εκεινοι που σε εμαθαν μεσα απο εδω, μεσα απο τα γραφηματα σου ξερουν τι ατομο εισαι, δεν χρειαζεται αλλο να απαντας στο μαχαιρι με μαχαιρι.

Κι εσεις ολοι οι συντονιστες σταματηστε επιτελους, εαν θελετε να τα ξεκαθαρησετε καθηστε βαλτε τα κατω και μιληστε μεταξυ σας να ειστε βεβαιοι γνωριζουμε ή μαθαμε οσοι δεν ξεραμε ποιος ή ποιοι κανουν κακο σε εσας.
Απλα σταματηστε να υπολθαπτετε αλλο τους ή τον ενοχο...

Βρειτε μια λυση αλλα μην μας δηλητηριαζετε μην μας κανετε να σας γυρισουμε την πλατη...


Ευχαριστω
Γρηγορης
__________________
και ο πέμπτος άγγελος άδειασε την φιάλη του στον θρόνο του θηρίου και σκοτώθηκε η βασιλεία του και οι οπαδοί του δάγκασαν τις γλώσσες τους από τον πόνο και βλασφήμησαν τον Θεό για τους πόνους που είχαν και δεν μετανόησαν για τα έργα τους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 5οος Αγγελος : 22-02-08 στις 20:11
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.