Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Βαθμολογία της σειράς.
9-10 23 63,89%
8-9 7 19,44%
7-8 2 5,56%
6-7 1 2,78%
5 0 0%
Κάτω από τη βάση. 3 8,33%
Ψήφισαν: 36. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-10-07, 10:32
tsompanos Ο χρήστης tsompanos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Οντως ο Χιρο έμεινε στο παρελθον για τον λόγο που είπε καιο evrippidis. Αλλά ενισχύει όμως την υποψία μου πως τελικα ο παιδικός ήρωας του Χιρο είναι ο ιδιος ο Χιρο. Μην ξεχνάμε και τον πίνακα απο τον πρώτο κύκλο που δείχνει τον Χιρο με το ξιφος εναντίον κάποιου δράκου.
Μεγάλη χαζομάρα (τράβηγμα σεναριου) που ο Πετρος Πετρέλι δεν άνοιξε το κουτάκι με τις πληροφορίες για το ποιο είναι. Δλδ φοβήθηκε τι? Μηπως ειναι κάποιος που δεν είναι καλός? Ημαρτον. Επαναληψη σεναρίου στον πρωτο κύκλο εψαχνε να βρει που ανήκει. Ερωτήματα ποιος είμαι που ανήκω γιατι είμαι ετσι είναι και αλλοι με δυνάμεις σαν και τις δικές μου κλπ κλπ τον κάνανε να ψαχνετε. Μόλις το βρήκε παθαίνει αμνησία και βουρ και απο την αρχή. Αν και το ότι βρίσκετε με το "μεταλιο" της εταιρίας στο στήθος του κάτι δεν μου κολλάει.
Το ότι η Κλαιρ βρίσκεται εκει που ο πατέρας της είναι νεκρός μαζί με καποιον (σύμφωνα με τον πινακα 8/8) δεν σημαίνει πως τον σκοτωσε η βοήθησε να τον σκοτώσουν. Αν το κάνει αυτό μάλλον είναι μεγάλη γαιδούρα εκτός και αν αλλάξουν τοσο πολυ τα δεδομένα. Πολύ πιθανόν να έχουμε κάποιο σενάριο όπως και στον πρωτο κύκλο (save the cheerleader save the world). ΤΙP Το αυτοκίνητο της Κλαιρ που κλέψανε είναι το ίδιο που φεύγουν τα δυο αδέρφια απο την φυλακή μαζί με τον άλλο κρατούμενο. Το αυτοκίνητο που φεύγουν έχει ένα αυτοκόλλητο Go Conquistadors οπου το C θυμίζει κάτι σαν φεγγάρι και έιναι στις στολές σε όλες των cheerleader του σχολείου της Κλαιρ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsompanos : 11-10-07 στις 10:33
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-10-07, 12:04
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Lightbulb !

Παράθεση:
Γιατί έμεινε ο Χίρο πίσω; Εμ για το προφανές

Έπαθε την πλάκα του με την κινεζούλα
Ναι αυτό φαίνεται! Αλλά γνωρίζουμε ότι ξέρει καλά πως η παραμονή του εκεί μπορεί να βλάψει τον κόσμο. Εξάλλου όταν γύριζε πίσω φώναξε τον ήρωά του και όχι την κινεζούλα!!

Παράθεση:
ενισχύει όμως την υποψία μου πως τελικα ο παιδικός ήρωας του Χιρο είναι ο ιδιος ο Χιρο
Όσο γι αυτό δεν είχα καμία αμφιβολία από την αρχή! Και τώρα που έμεινε πίσω αρχίζω να το πιστεύω ακόμα πιο έντονα.

Παράθεση:
ΤΙP Το αυτοκίνητο της Κλαιρ που κλέψανε είναι το ίδιο που φεύγουν τα δυο αδέρφια απο την φυλακή μαζί με τον άλλο κρατούμενο. Το αυτοκίνητο που φεύγουν έχει ένα αυτοκόλλητο Go Conquistadors οπου το C θυμίζει κάτι σαν φεγγάρι και έιναι στις στολές σε όλες των cheerleader του σχολείου της Κλαιρ
Καλέ τι μάτι έχεις??? Όντως τώρα που το λές...όμως έτσι μπλέκονται πάρα πολύ τα πράγματα!! (πως βρέθηκε το αμάξι της Κλαίρ στο Μεξικό??)

Παράθεση:
Το ότι η Κλαιρ βρίσκεται εκει που ο πατέρας της είναι νεκρός μαζί με καποιον (σύμφωνα με τον πινακα 8/8) δεν σημαίνει πως τον σκοτωσε η βοήθησε να τον σκοτώσουν
Δυστυχώς νομίζω πως η Κλαίρ είναι όντως υπεύθυνη για το θάνατο του πατέρα της...και απ οτι φαίνεται ερωτεύεται το νεο της φιλο και παίρνουν εκδίκηση μαζί...Εξάλλου ο πίνακας ποτέ δεν κάνει λάθη ούτε καν στις λεπτομέρειες!!!

Είδομεν στο επόμενο επεισόδιο!!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Julliet : 11-10-07 στις 12:05
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-10-07, 14:21
tsompanos Ο χρήστης tsompanos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Julliet
(πως βρέθηκε το αμάξι της Κλαίρ στο Μεξικό??)



Δυστυχώς νομίζω πως η Κλαίρ είναι όντως υπεύθυνη για το θάνατο του πατέρα της...και απ οτι φαίνεται ερωτεύεται το νεο της φιλο και παίρνουν εκδίκηση μαζί...Εξάλλου ο πίνακας ποτέ δεν κάνει λάθη ούτε καν στις λεπτομέρειες!!!

Είδομεν στο επόμενο επεισόδιο!!
Προφανής λόγος είναι οτι το έκλεψε ο τύπος που ήταν στην φυλακή μαζί με τα αδέρφια και για κάποιο λόγο την έκανε για το Μεξικό αλλά ατύχησε και τον πιάσανε. Αυτο δεν με απάσχολει όσο το ότι έχω δει σε καποιο preview για τα επόμενα επεισόδια ότι ο syler συναντιέται με τα αδέρφια.

Καταρχήν ο πινακας δείχνει τον πατέρα της Κλαιρ πεθαμένο. Λεπτομέρια ο ένας φακός απο τα γυαλια δεν είναι απλός σπασμένος αλλά με μια τρυπα που έγινε λογικά απο σφαίρα όπλου. Κανένας απο τα 2 ατομα που δεν δείχνει να κρατάει όπλο ούτε και κάποιο όπλο στον τόπο του εγκλήματος (συνήθως αυτα εμφανίζονται στους πίνακες του ζωγράφου Isaak οι αιτίες δλδ η το όπλο). Στον πίνακα δεν φαινεται αν είναι ο νεαρός που πεταει αλλά αν κρίνω απο τον ίσκιο του δεν μου βγαίνει οτι είναι ο νεαρός (κυρίως το χτένισμα).Με μπερδεύει η Κλαιρ που δίπλα είναι ο πατέρας της νεκρός και αυτήν φιλάει καποιον. Εντάξει δεν έμαθε τώρα τι έκανε ο πατέρας της το ξέρει απο τον πρώτο κύκλο. Μήπως πάιζει τιποτα σε illusion (ψευδαίσθηση syler η καποιος με παρόμοια δυναμη).
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 12-11-07, 14:20
Το avatar του χρήστη Φ@ύλος Κύκλ(Ο)S
Φ@ύλος Κύκλ(Ο)S Ο χρήστης Φ@ύλος Κύκλ(Ο)S δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2007
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

απ οτι είδα σε κάποιο τρειλερ
η σειρά θα παρουσιάζεται απο το αλτερ
κάθε Τετάρτη στις 9 . 00

αν θυμάμαι καλά
εκτός και αν ηταν ονειρο !
__________________
"" Δίχως το Παρελθόν δεν υπάρχει Μέλλον ""
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-11-07, 16:23
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Φ@ύλος Κύκλ(Ο)S
απ οτι είδα σε κάποιο τρειλερ
η σειρά θα παρουσιάζεται απο το αλτερ
κάθε Τετάρτη στις 9 . 00

αν θυμάμαι καλά
εκτός και αν ηταν ονειρο !
Καλά θυμάσαι!! Κάθε Τετάρτη στις 9:00μμ στο Alter! Μακάρι να το συνεχίσουν και πέρα από τον 1ο κύκλο και να μην προβάλουν τα επεισόδια όπως τους κατέβει!!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-11-07, 19:02
Το avatar του χρήστη evripidis
evripidis Ο χρήστης evripidis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Μακεδονία
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evripidis 09-10-07 16:23
Πριν το σχολιασμό μου για το 3ο επεισόδιο του 2ου κύκλου (περιμένω σε λίγο τους υπότιτλους για να μην κουράζομαι στην μετάφραση ), "ανακοινώνω" ότι ο 1ος κύκλος ξεκινάει να προβάλλεται στην ελληνική τηλεόραση αύριο Τετάρτη 21:00 στο Alter.

Οπότε όσοι δεν έχετε παρακολουθήσει και έχετε περιέργεια, ιδού η ευκαιρία. Όσο για όλους εσάς που τα έχετε δει, μια επανάληψη δεν βλάπτει

Απλά σημειώνω για τον φίλο Φ@ύλος Κύκλ(Ο)S ότι έχει ήδη ξεκινήσει η προβολή από το Alter.

Πάντως για όσους βλέπουν τον 2ο κύκλο και παρακολούθησαν το τελευταίο επεισόδιο, πιστεύω θα συμφωνήσουν ότι τα πράγματα αρχίζουν να "ξεφεύγουν" και να γίνονται super ουαου!

Συναισθήματα αλα Lost αρχίζουν να με πλημμυρίζουν και μ'αρέσει....
__________________
.:::Είθε το μάτι της Thundera να είναι πάντα δίπλα σου...

http://eye-of-thundera.blogspot.com/


"Όταν μάθουμε να ελέγχουμε τον εγκέφαλό μας, θα απαντήσουμε πολλά ερωτήματα..."
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 13-11-07, 10:22
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Lightbulb !!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evripidis
τα πράγματα αρχίζουν να "ξεφεύγουν" και να γίνονται super ουαου!
Ο ναι!! Συμφωνώ απόλυτα!! Τα πράγματα αρχίζουν και ξεφεύγουν άγρια! Επίσης νομίζω πως ξέρω ποιός θα σκοτώσει το μπαμπά της Κλαίρ!! Ο Μοχίντερ!!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 13-11-07, 11:01
Το avatar του χρήστη evripidis
evripidis Ο χρήστης evripidis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Μακεδονία
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Julliet συμφωνώ με τον Δρ. Σουρες

Αλλά από την άλλη είναι λίγο προφανές ρε γ..., λόγω του ότι έχουμε δει κάπως αυτό το σκηνικό στους πίνακες (βλέπε πίνακας με Μοχίντερ που πυροβολεί και ο γυαλάκιας στον άλλο πίνακα νεκρός). Αν είναι έτσι χάνετε το σασπένς.

Σκέφτομαι ίσως ο murderer είναι η ίδια η Κλαιρ, μαθαίνοντας στο τέλος όλη την αλήθεια και μην αντέχοντας άλλο, του την φύτεψε . Έπειτα "στεναχωρημένη" πέφτει στην αγκαλιά του flying-boyfriend της.
__________________
.:::Είθε το μάτι της Thundera να είναι πάντα δίπλα σου...

http://eye-of-thundera.blogspot.com/


"Όταν μάθουμε να ελέγχουμε τον εγκέφαλό μας, θα απαντήσουμε πολλά ερωτήματα..."
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-11-07, 11:11
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Νομίζω πως μπορεί να μάθουμε σήμερα...!!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Julliet : 13-11-07 στις 11:11
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-11-07, 12:16
Alex Ο χρήστης Alex δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Para poly kalh!!!!
Eytyxws pou den anablh8hke h probolh ths logw ths apergias twn senariografwn...Alla ema8a oti me to Lost yparxei problhma kai oti exoun gyristei mono 4 epeisodia. Isxyei?

Ακομα μια παρακληση για τη χρησιμοποιηση των ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ στα επομενα σου μηνυματα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-11-07 στις 16:36
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.