Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 01-04-10, 02:28
timoskouros Ο χρήστης timoskouros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2010
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΕΙΡΑΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Τιμο σε συγχαίρω για το κουράγιο σου και αυτά που περνάς, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ΜΗΝ δεις την ταινία paranormal activity.
Δυστηχος την εχω δει... ηταν τρομακτηκη αλλα οκ.Αυτα που γεινονταν στην ταινια δεν γινοντε και σε εμενα.Γιατι εκει στο σπιτι τους, ειχαν να κανουν με εναν δεμονα ή με ενα Poltergiest.Εγω εδω εχω να κανω με κατι διαφορετικο.Μπορει να ειναι ψυχες που με μισουν και θελουν το κακο μου ή κατι παρομιο.Δεν ειμαι ειδικος σε αυτα και δεν ξερω.Την ταινια την ειχα δει πριν αρχισουν να συμβαινουν ολα αυτα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη timoskouros : 01-04-10 στις 02:32
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-04-10, 02:31
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΕΙΡΑΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Trithemius η ταινία είναι πολύ καλή (άποψη μου..) και αρκετά τρομαχτική, ο τίμος είναι μικρός και νομίζω πως είναι αρκετά αυτά που περνάει , απλά ακούγοντας κάποια τραγούδια από την ανάποδη. Άμα δει και την ταινία θα λαλήσει τελείως…
Ακόμα αναρωτιέμαι για το νόημα αυτού που έγραψες...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-04-10, 02:38
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα αναρωτιέμαι για το νόημα αυτού που έγραψες...
Αν και ξεφεύγουμε απο το θέμα τι ακριβώς δεν κατάλαβες?
Γιατί νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος..
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-04-10, 02:54
timoskouros Ο χρήστης timoskouros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2010
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Ειπαρχει περιπτοση ολα αυτα που βλεπω να τα βγαζει το μιαλο μου ? Ειπαρχει τετια πιθανοτητα ? Αλλα δεν νομιζω να τα βγαζει το μιαλο μου... γιατι τοτε με το μπουκαλι της κοκας και με το συρταρι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη timoskouros : 01-04-10 στις 02:54
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-04-10, 03:00
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timoskouros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειπαρχει περιπτοση ολα αυτα που βλεπω να τα βγαζει το μιαλο μου ? Ειπαρχει τετια πιθανοτητα ? Αλλα δεν νομιζω να τα βγαζει το μιαλο μου... γιατι τοτε με το μπουκαλι της κοκας και με το συρταρι...
Δεν ειπαμε οτι τα βγαζεις απο το μυαλο σου, απλά πιστεύω ότι εχεις την ικανότητα της διαίσθησης ανεπτυγμένη και το να βλέπεις πράγματα πέρα του συνυθισμένου. Είναι ένα ατού για κάποιους, για άλλους πάλι όχι.
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-04-10, 03:26
timoskouros Ο χρήστης timoskouros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2010
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΕΙΡΑΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειπαμε οτι τα βγαζεις απο το μυαλο σου, απλά πιστεύω ότι εχεις την ικανότητα της διαίσθησης ανεπτυγμένη και το να βλέπεις πράγματα πέρα του συνυθισμένου. Είναι ένα ατού για κάποιους, για άλλους πάλι όχι.
Οχι εγω αλλο θελω να πω.Λεω μηπως ολα αυτα που βλεπω τα κανει το μιαλο μου.Αυτο θελω να πω

Εγω να εχω τετιες διαισθησεις ? Δεν νομιζω... αν ηταν ετσι θα εβλεπα συνεχεια... οχι μονο 2-3 φορες.Αλλα μπορει και να εχω αυτη την διαισθηση... αλλα και παλι.Για να την παρω δεν πρεπει να την κληρονομισο απο καπου ?

Και κατι αλλο που μπορει να βοηθισει.Ο συνχορεμενος ο θειος μου εκανε μαγεια.Ειχα βρει ενα βιβλιο του... ηταν ενα κοκκινο και μεσα ειχε διαφορα μαγια... για ερωτες και για τετια...Μηπως αυτο σινδεετε με εμενα ? Μιπως ειρθε καπιος για να ριξει ενα βαρος πανω μου για ενα λαθος του θειου μου ? Σας το λεω αυτο γιατι εχω παρει το ονομα του και μερικα απο τα χαρακτηριστικα του.Και αυτος metal ακουγε ειχε κατσαρο μαλλι, οπως εγω.Επεζε και αυτος drums οπως και εγω... :/ .Ελπιζω να βοηθισε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη timoskouros : 01-04-10 στις 03:36
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-04-10, 09:46
Το avatar του χρήστη mariaelli
mariaelli Ο χρήστης mariaelli δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2008
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Τιμόθεε δεν έχει να κάνει με το ότι έχεις το ίδιο όνομα με τον θείο σου ή με το ότι του μοιάζεις σε κάποια εξωτερικά χαρακτηριστικά.
Επίσης το καλύτερο είναι να μην το πολυσκεφτεσαι γιατί έτσι του δίνεις "δύναμη". Νομίζω σου είπε και κάποιος άλλος το ίδιο πράγμα ή κάτι παρόμοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-04-10, 14:04
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timoskouros Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι εγω αλλο θελω να πω.Λεω μηπως ολα αυτα που βλεπω τα κανει το μιαλο μου.Αυτο θελω να πω

Εγω να εχω τετιες διαισθησεις ? Δεν νομιζω... αν ηταν ετσι θα εβλεπα συνεχεια... οχι μονο 2-3 φορες.Αλλα μπορει και να εχω αυτη την διαισθηση... αλλα και παλι.Για να την παρω δεν πρεπει να την κληρονομισο απο καπου ?

Και κατι αλλο που μπορει να βοηθισει.Ο συνχορεμενος ο θειος μου εκανε μαγεια.Ειχα βρει ενα βιβλιο του... ηταν ενα κοκκινο και μεσα ειχε διαφορα μαγια... για ερωτες και για τετια...Μηπως αυτο σινδεετε με εμενα ? Μιπως ειρθε καπιος για να ριξει ενα βαρος πανω μου για ενα λαθος του θειου μου ? Σας το λεω αυτο γιατι εχω παρει το ονομα του και μερικα απο τα χαρακτηριστικα του.Και αυτος metal ακουγε ειχε κατσαρο μαλλι, οπως εγω.Επεζε και αυτος drums οπως και εγω... :/ .Ελπιζω να βοηθισε...
Τιμόθεε δεν νομίζω ότι το να βλέπεις πράγματα παράξενα είναι απαραίτητα να είναι κληρονομικό. Ο καθένας μπορεί να πετύχει κάτι τέτοιο κάτω υπό κατάλληλες προϋποθέσεις ανοίγοντας κάποιες πύλες είτε ηθελημένα είτε άθελα του. Όσον αφορά το θείο σου συμφωνώ απόλυτα με την mariaelli.
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-04-10, 18:22
timoskouros Ο χρήστης timoskouros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2010
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mariaelli Εμφάνιση μηνυμάτων
Τιμόθεε δεν έχει να κάνει με το ότι έχεις το ίδιο όνομα με τον θείο σου ή με το ότι του μοιάζεις σε κάποια εξωτερικά χαρακτηριστικά.
Επίσης το καλύτερο είναι να μην το πολυσκεφτεσαι γιατί έτσι του δίνεις "δύναμη". Νομίζω σου είπε και κάποιος άλλος το ίδιο πράγμα ή κάτι παρόμοιο.
Δεν το πολυσκευτομε.Χθες που ειχαν φιγει οι γονεις μου κατα τις 9:30 ειμουν μονος στο σπιτι.Πιγα στην κουζηνα και ειπα :

"Τι θες απο μενα ? Γιατι μου τα κανεις ολα αυτα ? Τι θες ? Πιος εισαι ? Θελω να φυγεις "

Πρεπει να με ακουσε οταν του τα ειπα αυτα.Γιατι σιμερα δεν ειχα καπιο προβλημα μαζι του.Ουτε εγινε τιποτα παραξενο.Αλλα σινεχεια οπως καθομε στον υπολογιστη μου, Μ κοιταξω την πορτα μου μερικες φορες βλεπω ενα κεφαλι να με κοιταει.Ενα μαυρο πραγμα.Μολις το κοιταξω φευγει.Εκανε και κατι περιεργους θοριβους το ψειγιο μου χθες... σταζανε και οι βρισες... ολο τις κλινω και παλι τις βρισκω να σταζουνε...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-04-10, 23:30
Black Angel Ο χρήστης Black Angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως δεν έγινε κατανοητό αυτό που θέλω να πω... Έγινε κατανοητό λες;
Πιστευω πως λαθος νομιζεις και εγινε απολυτα κατανοητο αυτο που λες. Αν προσεξες αυτο που εγραψα στον Τιμοθεο "αν ημουν εγω στη θεση σου" τοτε δεν θα εμπαινες στον κοπο να σχολιασεις αυτο που του εγραψα γιατι ηταν μια καθαρα υποθετικη προσωπικη αντιδραση αν συνεβαινε σε εμενα.
Αλλα το θεμα δεν ειναι αν καταλαβα εγω αυτο που εγραψες αλλα οποιος μπορει να βοηθησει τον Τιμοθεο εξαλλου ο καθενας μας εκφραζει ελευθερα την αποψη του και το αν ειναι σωστη ή οχι θα το κρινει αυτος που χρειαζεται βοηθεια.

Φιλικα
Black Angel
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.