Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 27-11-11, 15:37
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bremerin Εμφάνιση μηνυμάτων
θέλω να σε ρωτήσω να μου πεις ειλικρινά, γιατί ασχολείσαι μαζί τους και σπαταλάς τον χρόνο σου και φαιά ουσία απαντώντας σε αυτιά που δεν ακούνε ή μάλλον που δεν θέλουν να ακούσουν;
Το ίδιο της είπα κι εγώ: να ασχοληθεί μόνο με τα αυτιά που ακούνε και όχι με τα αυτιά που είναι συνδεμένα με εγκέφαλο.
Παράθεση:
Διάβασα τις πρώτες σελίδες της όλης αντιπαράθεσης στην αρχή από περιέργεια κι ύστερα από έκπληξη για το πώς μία ενδιαφέρουσα ιστορία που πηγάζει εμφανέστατα από αγνές προθέσεις και την έμφυτη τάση του ανθρώπου να αναζητά εξηγήσεις εκφυλίζεται σε παρανοϊκό καυγά που καίει μυαλά και δεν έχει τέλος.

Το ίδιο πράγμα λέμε: πρόκειται για μια ιστορία που καίει μυαλά και δεν έχει τέλος.
Παράθεση:
Δεν γνωρίζω ούτε εσένα ούτε αυτούς που σου πάνε κόντρα
Ε, αυτό εννοείτε! Προς τι η διευκρίνιση;
Παράθεση:
πιστεύω ότι οι περισσότεροι πνευματικά υγιείς άνθρωποι που διαβάζουν αυτό το ποστ αναρωτιούνται το ίδιο με εμένα.
Αν είναι δυνατόν να υπάρχουν πνευματικοί πατέρες του Έθνους που να αμφισβητούν αυτά τα τεράστια θαύματα...
Παράθεση:
Γιατί τους απαντάς και το συνεχίζεις;
Έλα ντε... Ιδού η απορία.
Παράθεση:
Απευθύνσου στους φίλους σου και σε άτομα των οποίων τη γνώμη υπολογίζεις και ίσως σε μεγαλύτερους σε ηλικία συγγενείς. Αυτοί θα σε βοηθήσουν.
Υπάρχουν εκατοντάδες χριστιανικές ιστοσελίδες, γεμάτες από πνευματικούς ανθρώπους που ερμηνεύουν τα θαύματα με κάθε λεπτομέρεια.
Έχω να σας προτείνω το παρακάτω Βιβλίο, στο οποίο θα δοθούν όλες οι εξηγήσεις για όλα τα θαύματα της Αγίας, από ένα τέρας του πνεύματος, τον Αρχιμανδρίτη Ζιόμπολα.


Η Αγία Θεοδώρα η εν Βάστα Αρκαδίας (Βίος-Ναός-Ακολουθία)
-Αρχιμανδρίτης Νεκτάριος Ζιόμπολας-

http://www.stamoulis.gr/ViewShopProd...oductId=368315

Πρόλογος στην παρούσα τρίτη έκδοση 5
Εισαγωγή στο Προσκύνημα
της Αγίας Θεοδώρας 11
Για το βίο της Αγίας Θεοδώρας 17
Περί απαθείας 20
Περί Μοναχισμού, αφιερώσεως 22
Λόγοι εις Μοναχήν 26
Το μοναστήρι, που ασκήτεψε 27
Περιέπεσε σε περιπέτεια - συκοφαντήθηκε 28
Περί του θανάτου της Αγίας Θεοδώρας 32
Είναι γυναίκα! 33
Περί συγχωρητικότητος 36
Και η συνέχεια 46
Οσιοπαρθενομάρτυρα 48
Το κτίσιμο του Ναού 51
Η εμφάνιση των δένδρων στη στέγη 53
Ειδικά για το Ναό-θαύμα 55
Περί θαύματος 60
Ενώπιον του Ναού-θαύμα 63
Τελεί θαύματα η Αγία Θεοδώρα; 68
Επέμβαση στη στέγη του Ναού
του Υπ. Πολιτισμού 68
Και ποιοι είναι αυτοί οι «τολμηροί»; www.spin.gr Η Γεωπονική Έρευνα
και τα θαύματα 70
Απάντηση στις επεμβάσεις του Ναού 73
Περί καλοπροαίρετων 81
Και μερικές προτροπές 82
Η Αγία Θεοδώρα - πόλος έλξης
προσκυνητών 84
Αμερικανίδες στο Προσκύνημα
της Αγ. Θεοδώρας 88
Δένδρα στην κόμη - Αγία Θεοδώρα 91
Και κάτι για τους φιλοπερίεργους 93
Η Οσία Θεοδώρα η εν Αλεξάνδρεια 95
Ένα μισοτελειωμένο ημερολόγιο 121
Ακολουθία της Αγίας Θεοδώρας 123
Παρακλητικός Κανόνας 151

Παράθεση:
Απο λαθος υπολογισμο μετα απο καποιες ημερες μου τελειωσε το λαδι και το χωριο δεν εχει πλεον καποιο μαγαζι απο το οποιο θα μπορουσα να προμηθευτω.
Σε περίπτωση πάντως, που κάποιος αποφασίσει να επισκεφτεί το Ίσαρη και έχει ξεμείνει από λάδι, το Ίσαρη έχει παντοπωλείο για να κάνει την δουλειά του.
Τουλάχιστον, έτσι μας ενημερώνει η παρακάτω ιστοσελίδα...










Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Συνοδινός : 27-11-11 στις 15:38
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 01-12-11, 16:14
Το avatar του χρήστη sonata arctica
sonata arctica Ο χρήστης sonata arctica δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bremerin Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή Sonata arctica, πρώτα απ'όλα να σε συγχαρώ για το μουσικό σου γούστο. Δεύτερον θέλω να σε ρωτήσω να μου πεις ειλικρινά, γιατί ασχολείσαι μαζί τους και σπαταλάς τον χρόνο σου και φαιά ουσία απαντώντας σε αυτιά που δεν ακούνε ή μάλλον που δεν θέλουν να ακούσουν;

Διάβασα τις πρώτες σελίδες της όλης αντιπαράθεσης στην αρχή από περιέργεια κι ύστερα από έκπληξη για το πώς μία ενδιαφέρουσα ιστορία που πηγάζει εμφανέστατα από αγνές προθέσεις και την έμφυτη τάση του ανθρώπου να αναζητά εξηγήσεις εκφυλίζεται σε παρανοϊκό καυγά που καίει μυαλά και δεν έχει τέλος. Δεν γνωρίζω ούτε εσένα ούτε αυτούς που σου πάνε κόντρα αλλά πιστεύω ότι οι περισσότεροι πνευματικά υγιείς άνθρωποι που διαβάζουν αυτό το ποστ αναρωτιούνται το ίδιο με εμένα. Γιατί τους απαντάς και το συνεχίζεις; Απευθύνσου στους φίλους σου και σε άτομα των οποίων τη γνώμη υπολογίζεις και ίσως σε μεγαλύτερους σε ηλικία συγγενείς. Αυτοί θα σε βοηθήσουν.

Φιλικά,
Melli

Bremerin,

Χαρηκα που αναγνωρισες τη σημασια του ψευδωνυμου μου και προφανως απο αυτο εχεις μια μικρη ιδεα για τη σταση ζωης μου! Θα ηθελα να απαντησω στις αποριες σου....
Θεωρω οτι η διαλλακτικοτητα ειναι ενα απο τα γνωρισματα που μας καθιστουν κοινωνικα οντα. Δεν απορριπτω λοιπον κανεναν, πριν καταβαλω καθε φιλοτιμη προσπαθεια να τον κατανοησω και αυτο γινεται μονο μεσω του διαλογου. Καθε διαλογος ειναι γονιμος και βλεπω ως προκληση αυτους που εμπεριεχουν ετεροκλητες αποψεις γιατι ειναι πιο επικοδομητικοι κατα τη γνωμη μου. Αλοιμονο αν συναναστρεφομασταν μονο ανθρωππους που συνεπνεαν με εμας! Αυτο, περα του οτι θα ηταν φοβερα βαρετο, δεν θα προηαγαγε και καμια προοδο! Ακομα και στις περιπτωσεις, ομως που οι προσπαθειες αυτες αποβαινουν ατελεσφορες, και παλι εχεις οφελη. Στην προκειμενη περιπτωση το δικο μου οφελος ηταν η παρατηρηση των ανθρωπινων συμπεριφορων, κατι που με γοητευει απο νεαρη ηλικια.
Και επειδη τιποτα δεν ειναι ικανο να με κανει να χασω το χιουμορ μου, θα συνεχισω να απαντω με αυτο: Νιωθω τυχερη που δεν ζω σε καποια προγενεστερη εποχη, γιατι τοτε, πιθανοτατα, ή θα ετρεχα μεσα σε μια αρενα να σωθω απο τα λιονταρια, ή θα μου εκαναν φαλαγγα σε καποιο υπογειο της οδου Μπουμπουλινας μεχρι να μαρτυρησω εαν το Ισαρη εχει παντοπωλειο ή οχι! Επι της ευκαιριας, οποιος το ανακαλυψει τον κερναω λουκουμακι, με την προύποθεση βεβαια οτι θα αναρτησει και την αναλογη φωτογραφια απο το ραφι με το λαδι!
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 03-12-11, 00:15
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sonata arctica Εμφάνιση μηνυμάτων
Bremerin,

Χαρηκα που αναγνωρισες τη σημασια του ψευδωνυμου μου και προφανως απο αυτο εχεις μια μικρη ιδεα για τη σταση ζωης μου! Θα ηθελα να απαντησω στις αποριες σου....
Θεωρω οτι η διαλλακτικοτητα ειναι ενα απο τα γνωρισματα που μας καθιστουν κοινωνικα οντα. Δεν απορριπτω λοιπον κανεναν, πριν καταβαλω καθε φιλοτιμη προσπαθεια να τον κατανοησω και αυτο γινεται μονο μεσω του διαλογου. Καθε διαλογος ειναι γονιμος και βλεπω ως προκληση αυτους που εμπεριεχουν ετεροκλητες αποψεις γιατι ειναι πιο επικοδομητικοι κατα τη γνωμη μου. Αλοιμονο αν συναναστρεφομασταν μονο ανθρωππους που συνεπνεαν με εμας! Αυτο, περα του οτι θα ηταν φοβερα βαρετο, δεν θα προηαγαγε και καμια προοδο! Ακομα και στις περιπτωσεις, ομως που οι προσπαθειες αυτες αποβαινουν ατελεσφορες, και παλι εχεις οφελη. Στην προκειμενη περιπτωση το δικο μου οφελος ηταν η παρατηρηση των ανθρωπινων συμπεριφορων, κατι που με γοητευει απο νεαρη ηλικια.
Το καταλάβαμε.
Άνοιξες αυτό το θέμα για να διαφημίζεις διαρκώς τον εαυτό σου. Πλην όμως, η ιστοσελίδα με τα προξενιά είναι σε άλλο φόρουμ.

Παράθεση:
Νιωθω τυχερη που δεν ζω σε καποια προγενεστερη εποχη, γιατι τοτε, πιθανοτατα, ή θα ετρεχα μεσα σε μια αρενα να σωθω απο τα λιονταρια, ή θα μου εκαναν φαλαγγα σε καποιο υπογειο της οδου Μπουμπουλινας μεχρι να μαρτυρησω εαν το Ισαρη εχει παντοπωλειο ή οχι!
Μάλλον ζεις ένα ατέλειωτο όνειρο.
Παράθεση:
Επι της ευκαιριας, οποιος το ανακαλυψει τον κερναω λουκουμακι, με την προύποθεση βεβαια οτι θα αναρτησει και την αναλογη φωτογραφια απο το ραφι με το λαδι!
Με την προϋπόθεση βέβαια, ότι κι εσύ θα ανεβάσεις καμιά φωτογραφία σου, μπορεί έτσι και να ενδιαφερθεί κάποιος για το λουκουμάκι σου.
Παράθεση:
Απο λαθος υπολογισμο μετα απο καποιες ημερες μου τελειωσε το λαδι και το χωριο δεν εχει πλεον καποιο μαγαζι απο το οποιο θα μπορουσα να προμηθευτω.
Στο παρακάτω βίντεο, εάν κάποιος το σταματήσει στο 1 λεπτό και είκοσι δεύτερα περίπου, θα διαπιστώσει ότι μόνο στο όνειρό σου έχεις δει το Ίσαρη.

Ισαρι Μεγαλόπολης Αρκαδιας

Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 04-12-11, 20:15
Το avatar του χρήστη Σύλφη
Σύλφη Ο χρήστης Σύλφη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Παρακολουθώ το νήμα της συζήτησης και έχω ενοχληθεί πολύ απο την συμπεριφορά του Συνοδινού απέναντι στην sonata.
Θεωρώ,οτι παρατράβηξε το σχοινί και την προσβάλλει σε προσωπικό επίπεδο.
Απορώ γιατί δεν ασχολείται ο συντονισμός με αυτό το θέμα.....
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 04-12-11, 22:28
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σύλφη Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθώ το νήμα της συζήτησης και έχω ενοχληθεί πολύ απο την συμπεριφορά του Συνοδινού απέναντι στην sonata.
Θεωρώ,οτι παρατράβηξε το σχοινί και την προσβάλλει σε προσωπικό επίπεδο.
Απορώ γιατί δεν ασχολείται ο συντονισμός με αυτό το θέμα.....
Κακώς έχεις ενοχληθεί με την συμπεριφορά του Συνοδινού.
Αυτού του είδους το χιούμορ και τα πονηρά παιχνιδάκια είναι επιλογή της θεματοθέτριας και όχι του Συνοδινού. Απλά, δυσκολεύεσαι κι εσύ -όπως κι εγώ στην αρχή- να καταλάβεις το χιούμορ της θεματοθέτριας. Είναι πολύ λεπτό χιούμορ αυτό. Σχεδόν ανύπαρκτο.
Για μένα το παρόν θέμα έχει τελειώσει εδώ και καιρό.
Ελπίζω να ασχοληθείτε με την ανάλυση του ονείρου από δω και πέρα και όχι μαζί μου.
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 07-12-11, 13:45
Το avatar του χρήστη sonata arctica
sonata arctica Ο χρήστης sonata arctica δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σύλφη Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθώ το νήμα της συζήτησης και έχω ενοχληθεί πολύ απο την συμπεριφορά του Συνοδινού απέναντι στην sonata.
Θεωρώ,οτι παρατράβηξε το σχοινί και την προσβάλλει σε προσωπικό επίπεδο.
Απορώ γιατί δεν ασχολείται ο συντονισμός με αυτό το θέμα.....
Συλφη,

Αν ηθελα να μεσολαβισει καποιος για να με "προστατευσει" απο τον Συνοδινο, θα το ειχα ζητησει εδω και καιρο με μηνυμα μου προς τους συντοντιστες. Ομως, δεν ειναι σε θεση, πλεον, να με κανει να νιωσω προσβολη ενα ατομο που αγγιζει τα ορια της γραφικοτητας. Ο μονος λογος ισως που θα επρεπε να επεμβουν ειναι για να προστατευσουν εκεινον απο τον ιδιο του τον εαυτο.

Συνοδινε,

Πραγματικα θαυμαζω την επιμονη και υπομονη σου και φανταζομαι οτι αν τα διοχετευες σε κατι πιο δημιουργικο απο το να ψαχνεις μανιωδως στοιχεια για να με εκθεσεις (δηθεν), θα εκανες θαυματα!
Για διασκεδαση και μονο των εντυπωσεων που ισως αφησες, σε πληροφορω πως η ταμπελα που βρηκες δεν λεει κατι. Αν θελεις να ειναι πιο αρτια η ερευνα σου, φροντισε να βρεις τι κρυβεται πισω απο αυτη και κατα ποσο ανταποκρινεται σε αυτο που θελεις να αποδειξεις. Τα υπολοιπα που λες ειναι απλως αναξια σχολιασμου αφου ειναι τουλαχιστον φαιδρα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sonata arctica : 07-12-11 στις 13:46
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 20-12-11, 10:43
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sonata arctica Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν 8 χρονια περιπου και ενω ειχα τα παιδια μου σχεδον μωρα, ειχα παει για διακοπες μονη μου μαζι τους στο χωριο απο το οποιο καταγομαι, ενω ο συζυγος μου εργαζοταν στην Αθηνα. Απο λαθος υπολογισμο μετα απο καποιες ημερες μου τελειωσε το λαδι και το χωριο δεν εχει πλεον καποιο μαγαζι απο το οποιο θα μπορουσα να προμηθευτω. Τοτε δεν ειχα ακομα δικο μου αυτοκινητο για να μεταβω στην πλησιεστερη πολη και με δυο μωρα δεν ηταν ευκολη η μετακινηση μου με την συγκοινωνια. Ετσι, αναγκαστικα δανειστηκα λιγο λαδι απο μια γειτονισσα μεχρι το σαββατοκυριακο που θα ερχοταν ο συζυγος μου.
Το Σαββατο το πρωι και ενω καθομουν στην αυλη μαζι με μια θεια μου και μια ξαδερφη μου, σταματαει μπροστα στο σπιτι ενα αγνωστο αυτοκινητο. Δεν δωσαμε ιδιαιτερη σημασια, ομως οι επιβατες κοιτουσαν επιμονα προς το μερος μας. Υστερα απο λιγο βγηκε απο το αυτοκινητο μια γυναικα γυρω στα σαραντα. Στην αρχη κοιτουσε το σπιτι μουδιασμενα και αμεσως μετα αρχισε να κλαει! Σηκωθηκαμε και πλησιασαμε για να δουμε τι συμβαινει. Ρωτησαμε εαν θα ηθελε λιγο νερο και προσφερθηκαμε να περασει στην αυλη και να καθησει για να ηρεμησει.
Οταν συνηλθε λιγο και αφου ειχε βγει και ο συζυγος της με το παιδι, αρχισε να μας εξιστορει αυτο που της συναιβει. Το προηγουμενο βραδυ ειχε δει στο ονειρο της οτι ενω ηταν με την κορη της σε εναν περιπατο, συνειδητοποιησε οτι ειχαν χαθει και ειχε αρχισει να νυκτωνει. Τοτε ενοιωσε μεγαλο φοβο γιατι δεν ηξερε τι να κανει. Ξαφνικα εμφανιστηκε μπροστα της μια ηλικιωμενη και μαυροφορεμενη γυναικα που την καθησυχασε λεγοντας της πως θα την βοηθησει να παει σπιτι της. Την πηρε λοιπον απο το χερι και την οδηγησε σε ενα σπιτι αγνωστο προς αυτην. Της ειπε πως αυτο το σπιτι εχει ταξι που θα την παει στον προορισμο της, ενω της ειπε με εμφαση οτι δεν θα δωσει το αντιτιμο σε χρηματα, αλλα σε λαδι! Πριν εξαφανιστει η περιεργη γυναικα της ειπε οτι βρισκοταν στο Ισαρη Αρκαδιας και οτι λεγοταν Θεοδωρα!
Η γυναικα ξυπνησε εχοντας πολυ εντονο το ονειρο στο μυαλο της και κατι της ελεγε μεσα της πως επρεπε να μαθει περισσοτερα γι' αυτο. Σε μια συντομη ερευνα εμαθε πως το Ισαρη Αρκαδιας βρισκεται γυρω στα 70 χιλιομετρα απο εκει που εμενε και ηταν γνωστο για την εκκλησια της Αγιας Θεοδωρας που κατακλυζεται καθε χρονο απο χιλιαδες προσκυνητες που θελουν να θαυμασουν τα 17 δεντρα που φιλοξενει στην σκεπη της. Επεισε λοιπον τον συζυγο της να επισκευτουν το μερος νοιωθοντας την αναγκη να αναψει ενα κερι στην Αγια και να παει λιγο λαδι για τα καντηλια.
Τα πραγματα περιπλεκονται με αυτα που θα σας παραθεσω παρακατω. Εγω εκανα διακοπες στο Ισαρη Αρκαδιας, το σπιτι μου ειναι πανω στον δρομο και περνοντας απο μπροστα του η γυναικα το αναγνωρισε σαν το σπιτι που της ειχε υποδειχτει στο ονειρο της και γι' αυτο και σταματησε! Ο συζυγος μου ειναι οδηγος ταξι και υστερα απο λιγο ηρθε απο την Αθηνα οπως ηταν προγραμματισμενο! Μολις ειδε η γυναικα να σταματαει το ταξι και να κατεβαινει ο αντρας μου αρχισε παλι να κλαιει και να ρωταει τι συμβαινει. Τα ειχαμε ολοι χαμενα ακομα και ο συζυγος της που μεχρι εκεινη τη στιγμη ηταν πολυ δυσπιστος. Οταν δε της ειπα οτι το πιο περιεργο απ' ολα ηταν ειχα ξεμεινει απο λαδι και περιμενα να μου φερουν, εκει πια κοιταζομασταν ολοι προσπαθοντας να κατανοησουμε την κατασταση! Ειμασταν 7 ατομα και οσο και αν προσπαθησαμε δεν μπορεσαμε να βγαλουμε καποια ακρη! Πριν κλεισω θα ηθελα να σας πω πως δεν ειμαι θρησκευομενη και πως ιστοριες σαν και αυτη στο παρελθον θα με εκαναν το λιγοτερο να χαμογελασω ειρωνικα!
Πριν φυγει το ζευγαρι, η γυναικα εβγαλε απο το αυτοκινητο ενα μπουκαλι με λαδι που προοριζε για την εκκλησια. Μου ειπε ομως οτι επρεπε να το δωσει σε εμενα γιατι απο οτι φαινοταν αυτη ηταν η επιθυμια της μαυροφορεμενης γυναικας που προφανως ηταν η Αγ. Θεοδωρα!
Συγκλονιστικό!!! Λες ότι η πίστη σου δεν ήταν δυνατή όμως εγώ πιστεύω ότι η Αγία θεοδώρα σ' αγαπάει. Πιστεύω μετά από αυτό να πίστεψες. Η πίστη μας είναι δυνατή και αληθινή. Το λάδι στο έφερε για να πιστέψεις. Δεν ξέρω αν πρόκειται για σύμπτωση, αλλά λίγο απίθανο δεν είναι; Πως το ερμηνεύεις εσύ;
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 20-12-11, 10:48
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
[Σε περίπτωση πάντως, που κάποιος αποφασίσει να επισκεφτεί το Ίσαρη και έχει ξεμείνει από λάδι, το Ίσαρη έχει παντοπωλείο για να κάνει την δουλειά του.
Τουλάχιστον, έτσι μας ενημερώνει η παρακάτω ιστοσελίδα...[/COLOR]

[/LEFT]

Η κοπέλα μας λέει ότι αυτή η ιστορία έγινε πριν 8 έτη. Το μαγαζί μπορεί να το ανοίξανε μεταγενέστερα. Εγώ την πιστεύω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.