Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 25-10-13, 14:08
panosfromlydian Ο χρήστης panosfromlydian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2013
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω μια πορεία στο χώρο από μικρό παιδάκι (~30 χρόνια) και, πίστεψέ με, έχω αλλάξει πολλές φορές άποψη καθώς δεν μου αρέσει να παραμένω στατικός σε έναν δυναμικό κόσμο. Το μεγάλο πρόβλημα ονομάζεται βίωμα ή/και απόδειξη. Έχεις να μοιραστείς μαζί μας κάτι ουσιώδες; Αν πιστεύεις τον κάθε έναν, έτσι επειδή σου αρέσει το παραμύθι του, δεν πας πουθενά. Είτε μιλάμε για θρησκεία, είτε για θεωρία συνομωσίας, είτε για φιλοσοφία, είτε για οτιδήποτε.

Περί συνειδητότητας, αόρατου κόσμου, πνευμάτων, αστρικού πεδίου, κωδικοποιημένης μυθολογίας και και και, έχω διαβάσει αμέτρητα. Απτή απόδειξη δεν είχα ποτέ. Βέβαια, η αναζήτηση συνεχίζεται, αλλά πλέον περνάει από κόσκινο τόσο λεπτό που ακόμα και ηλεκτρόνιο θα πρέπει να κάνει δίαιτα για να περάσει.

Οπότε, αν έχεις να μας πεις για τον άνθρωπο αυτόν, πες το, αφού μάλλον δεν θα σπαταλήσω χρόνο για τα γραπτά κάποιου που χρησιμοποιεί 4 ονόματα για να μας πει τις σκέψεις του.

Το "πρόβλημα" της ανάπτυξης τόσο σε ποσότητα όσο και σε ποιότητα, δεν μπορεί να αντιμετωπίζεται μονομερώς. Εξολοθρεύω τους "ξύπνιους" με μέσα που καταστρέφουν και μένα αφήνοντας τα κουνέλια να γεννοβολάνε, δεν υφίσταται.








Τωρα τι να σου πω?Αν εισαι λατρης της λογικης ,το βιβλιο που σου παραθετω θα το αγαπησεις.
Εσυ νομιζεις οτι ειμαι ενα χαζος που πιστευει σε συνομωσιολογιες.
Δεν μπορω να κανω κατι για αυτο.

http://www.scribd.com/doc/74666748/H...-Consciousness

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panosfromlydian : 25-10-13 στις 14:08
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.