Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 07-02-07, 16:09
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

agaliarep κ σε μένα συμβαίνει αυτό που λες.

Βασικά, έχω καταλάβει περίπου τί συμβαίνει. Εγώ, ας πούμε, καμιά φορά ανοίγω την σελίδα του φόρουμ αλλά εκείνη την ώρα μπορεί να τύχει να κάνω κάτι άλλο. Έτσι, όταν πάω να ελέγχξω τα "νέα μηνύματα" μετά, δεν μου εμφανίζει τπτ κ γράφει: "δεν υπάρχουν νέα μηνύματα". Δλδ, αν μπεις κ δεν πατήσεις να δεις αμέσως για νέα μηνύματα, μετά από λίγο χρονικό διάστημα είναι σαν να τα έχεις επισημάνει σαν διαβασμένα.

Το θέμα είναι πόσο είναι αυτό το χρονικό διάστημα!!!
Χάρη αναμένω απάντηση
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 08-02-07, 08:41
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Antonia
Λύση 1η:
Μήπως μπαίνεις και σαν επισκέπτης;; Διότι αν διαβάζεις κάτι χωρίς να έχεις συνδεθεί και μετά συνδέεσαι τότε απλά θα σου δείχνει πως δεν το έχεις διαβάσει, ενώ το έχεις.

Λύση 2η:
Πέρα από το σηματάκι που λες, μπορείς να καταλαβαίνεις πως υπάρχουν νέα μηνύματα αν ανοίξεις την κεντρική κατηγορία του κάθε θέματος πρώτα, κι όχι κατευθείαν το θέμα. Εκεί η λίστα με τα θέματα είναι ενημερωμένη κι αυτά που έχουν νέα μηνύματα είναι με έντονα μπλε γράμματα (bold), οπότε ξεχωρίζουν. Αυτή η διαδικασία είναι λίγο πιο χρονοβόρα, διότι αναγκάζεσαι να ανοίγεις μία-μία τις κατηγορίες του φόρουμ.

Λύση 3η:
Αν σε ενδιαφέρουν τα θέματα που έχεις ήδη απαντήσει, τότε πηγαίνοντας στον πίνακα ελέγχου μπορείς να τσεκάρεις για νέες απαντήσεις από εκεί που λέει "Θέματα που Παρακολουθείτε". Φυσικά, μπορείς να ενημερώνεσαι και μέσω e-mail για αυτά. Υπάρχει η επιλογή για "Άμεση Ειδοποίηση μέσω e-mail".

Ελπίζω να βοήθησα.
1. Δεν μπαίνω ποτέ σαν επισκέπτης.
2. Αυτό που λες, το βγάζει μόνο και εφόσον φαίνονται τα νέα μηνύματα στην επιλογή. Όταν δεν μου τα βγάζει στην επιλογή, ούτε στις κατηγορίες φαίνονται πιο Bold. Βασικά φαίνονται ότι όλα είναι διαβασμένα. Μου έχει συμβεί πάρα πολλές φορές στο παρελθόν με αποτέλεσμα, όχι μόνο να απαντάνε χρήστες σε ερωτήματα μου και να μην απαντώ ποτέ σε αυτούς, (αυτό είναι το λιγότερο κάποια στιγμή θα τα δω) αλλά π.χ. όπως το θέμα που έγινε με την Μικα, πριν λίγες μέρες και η απόφαση της να αποχωρίσει ήταν κάτι που το έμαθα, εφόσον ο Lux άνοιξε, θέμα. Εάν δεν είχε γίνει θα εξακολουθούσα να πιστεύω ότι η Μικα είναι ακόμα στο Forum.
Παρόλα αυτά ακόμα και να ήταν έτσι, όπως λες είναι χρονοβόρα διαδικασία και όπως ξέρεις μπαίνω από την δουλειά, τώρα πια και δεν έχω παρά ελάχιστο χρόνο.
3. Όπως καταλαβαίνεις από την πιο πάνω απάντηση δεν είναι μόνο τα θέματα που παρακολουθώ, αλλά και θέματα (όπως οι ανακοινώσεις της ομάδας, όπου δεν υπάρχει διάλογος, για να δω κάποια επόμενη απάντηση) που χάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 20-04-07, 20:13
Το avatar του χρήστη _SperanS_
_SperanS_ Ο χρήστης _SperanS_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2007
Περιοχή: Τάρταρος
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Μια ερωτηση απο μενα. Γιατι δεν μου λειτουργει το [img][/img] με αποτελεσμα να μη μπορω να βαλω εικονες;;; Μηπως υπαρχει κατι που πρεπει να γνωριζω;;
Τα υπολοιπα παντως λειτουργουν κανονικα , κλπ.
__________________
----- --- -------
ΑΙΔΗΝ Δ' ΕΧΩΝ ΒΟΗΘΟΝ ΟΥ ΤΡΕΜΩ ΣΚΙΑΣ
'Οταν έχω βοηθό τον Άδη, δεν φοβάμαι τις σκιές.
Άγνωστος αρχαίος ποιητής
(Από Πλουτάρχου "Παραμυθητικός προς Απολλώνιον")
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 20-04-07, 20:20
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

_SperanS_ κατ' αρχας για να βαλεις εικονα στο φορουμ αυτη πρεπει να ειναι ηδη οnline (δηλαδη ειτε να την εχεις παρει απο καποιο site, ειτε να την εχεις ανεβασει εσυ ο ιδιος σε καποιο free hosting site οπως π.χ το pathfinder ή το imageshack). Εαν το εχεις κανει αυτο βαζεις το url της φωτογραφιας αναμεσα στα 2 στον κωδικα που εγραψες πιο πανω.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-04-07 στις 20:20
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 20-04-07, 20:47
Το avatar του χρήστη _SperanS_
_SperanS_ Ο χρήστης _SperanS_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2007
Περιοχή: Τάρταρος
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beetlejuice
_SperanS_ κατ' αρχας για να βαλεις εικονα στο φορουμ αυτη πρεπει να ειναι ηδη οnline (δηλαδη ειτε να την εχεις παρει απο καποιο site, ειτε να την εχεις ανεβασει εσυ ο ιδιος σε καποιο free hosting site οπως π.χ το pathfinder ή το imageshack). Εαν το εχεις κανει αυτο βαζεις το url της φωτογραφιας αναμεσα στα 2 στον κωδικα που εγραψες πιο πανω.
Ναι, αυτο εκανα και πρωτα. Τελος παντων φαινεται οτι καποιες συγκεκριμενες εικονες που δοκιμαζα ειχαν το προβλημα χωρις να επρεπε κανονικα να εχουν. Θα το ερευνησω. Ευχαριστω για την αμεση βοηθεια
__________________
----- --- -------
ΑΙΔΗΝ Δ' ΕΧΩΝ ΒΟΗΘΟΝ ΟΥ ΤΡΕΜΩ ΣΚΙΑΣ
'Οταν έχω βοηθό τον Άδη, δεν φοβάμαι τις σκιές.
Άγνωστος αρχαίος ποιητής
(Από Πλουτάρχου "Παραμυθητικός προς Απολλώνιον")

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _SperanS_ : 20-04-07 στις 20:48
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 23-04-07, 09:35
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Υπάρχει η περίπτωση να αφήνεις κενό ανάμεσα στον κώδικα; Δηλαδή μεταξύ [img] και [/img]; Αυτό ίσως δημιουργεί το πρόβλημα, αφού αυτόματα το site το βλέπει σα link και βάζει τον κώδικα [url]. Μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις αν κάνεις edit στο μήνυμά σου, αφού του κάνεις προεπισκόπηση. Αν συμβαίνει αυτό απλά σβήσε τον κώδικα [url].

Επίσης, πρόσεξε μήπως η φωτογραφία σου δεν είναι RGB. Ελπίζω να βοήθησα.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 03-05-07, 10:54
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Εγώ εξακολουθώ να έχω το παρακάτω πρόβλημα.

Παράθεση:
Πολλές φορές όταν μπαίνω στο Forum βλέπω ότι υπάρχουν νέα μηνύματα, ξέρεις είναι κόκκινα, τα εικονίδια στα αριστερα. Μετά όμως όταν πατάω να νέα μηνύματα, λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα. Έτσι πρέπει να ψάχνω ένα ένα τα θέματα που με ενδιαφέρουν για να δω καμία εξέλιξη...
Δεν το γράφω γιατί περιμένω να γίνει κάτι αλλά απο αγανάκτηση και μόνο. . .
Σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερα να μην μετατρέπονται τα μυνήματα σε διαβασμένα παρα μόνο απο την επιλογή που ήδη υπάρχει;
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 06-05-07, 00:55
Το avatar του χρήστη _SperanS_
_SperanS_ Ο χρήστης _SperanS_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2007
Περιοχή: Τάρταρος
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Τελικα το δικο μου προβλημα με τις εικονες εμφανιζεται μονο στην υπογραφη. Στα posts ολα λειτουργουν κανονικα. Ομως αν προσπαθησω να βαλω οποιαδηποτε εικονα στην υπογραφη μου, βγαζει link σε λευκη σελιδα με την συγκεκριμενη εικονα.
Τα img λειτουργουν σαν url απο μονα τους Λεει οτι ο κωδικας [IMG] ειναι εκτος λειτουργιας.
Ολιγον κουφο μου φαινεται. Μονο σε εμενα συμβαινει αυτο;; Σε τι μπορει να οφειλεται;;
__________________
----- --- -------
ΑΙΔΗΝ Δ' ΕΧΩΝ ΒΟΗΘΟΝ ΟΥ ΤΡΕΜΩ ΣΚΙΑΣ
'Οταν έχω βοηθό τον Άδη, δεν φοβάμαι τις σκιές.
Άγνωστος αρχαίος ποιητής
(Από Πλουτάρχου "Παραμυθητικός προς Απολλώνιον")

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _SperanS_ : 06-05-07 στις 00:59
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 06-05-07, 10:43
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Κώδικας:
O BBcode [img][/img]
είναι απενεργοποιημένος στο signature,άρα δε μπορείς να βάλεις κάποια εικόνα στην υπογραφή σου.
Θα επιβεβαιώσω σε επικοινωνία με τον admin της κοινότητας.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 07-05-07, 12:08
Το avatar του χρήστη _SperanS_
_SperanS_ Ο χρήστης _SperanS_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2007
Περιοχή: Τάρταρος
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apan@samos
Κώδικας:
O BBcode [img][/img]
είναι απενεργοποιημένος στο signature,άρα δε μπορείς να βάλεις κάποια εικόνα στην υπογραφή σου.
Αυτο ειναι προσωρινο, θα διορθωθει καποια στιγμη;;; Προσωπικα μου φαινεται περιεργο να λειτουργει στα posts και να μη λειτουργει στην υπογραφη.
__________________
----- --- -------
ΑΙΔΗΝ Δ' ΕΧΩΝ ΒΟΗΘΟΝ ΟΥ ΤΡΕΜΩ ΣΚΙΑΣ
'Οταν έχω βοηθό τον Άδη, δεν φοβάμαι τις σκιές.
Άγνωστος αρχαίος ποιητής
(Από Πλουτάρχου "Παραμυθητικός προς Απολλώνιον")
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.