Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-11-05, 15:33
Το avatar του χρήστη ΓΛΑΥΞ
ΓΛΑΥΞ Ο χρήστης ΓΛΑΥΞ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 13
Talking υπαρχουν εξωγηινοι;

αν και εχω διαβασει αμετρητα βιβλια και εχω ψαξει χιλιαδεσ ωρεσ στο διαδικτυο και θελω να πιστεψω οτι υπαρχουν εξωγηινοι ακομα δεν εχω πειστει.
θελω να πιστεψω αλλα δεν εχει γινει κατι που να με πεισει.
να πω οτι ειμαι ερασιτεχνησ αστρονομοσ με ενα αρκετα καλο τηλεσκοπιο 114μμ το οποιο πριν δυο περιπου χρονια το ειχα στραμμενο χειμωνα καλοκαιρι στον ουρανο και προσπαθουσα να βρω και εγω κατι το περιεργο.
η σεληνη οποτε μποσουσα να την δω ηταν παντα ηρεμη το ιδιο και οι πλανητεσ οπου δε συνεβενε απολυτωσ τιποτα.
μια φορα μονο ειδα κατι στον ουρανο που πηγαινε με τρελη ταχυτητα.
ξιαφνιαστηκα χαρηκα τρομαξα ολα μαζι μα πανω απο ολα ενιωσα τυχεροσ που συνεβει κατι και σε εμενα.
αμεσωσ σημειωσα την τροχια του και την επομενη με εναν φιλο μου που εχει και αυτοσ τηλεσκοπιο καλυτερησ ευρειασ παρατηρησης (εμενα ειναι deep sky) το ξαναπιασαμε η ταχυτητα οπως προανεφερα ηταν μεγαλη καλυψε ολον τον θολο σε δευτερολεπτα.
σημειωσα αυτη τη φορα την ωρα και την τροχια του καλυτερα και εψαξα τισ τροχιεσ των δορυφορων. η αληθεια ειναι οτι δεν βρηκα τιποτα αλλα ξερω οτι οι στρατιωτικοι δορυφοροι δεν εχουν τισ τροχιεσ τουσ κοινεσ.η τελικη μου αποφαση αφου συνεβη κατι ξανα και ξανα στην ιδια περιπου τροχια και σε μικρη αποκλιση ωρασ τοτε ειναι δορυφορος.
τα λεω ολα αυτα γιατι οπωσ ειπα θελω να πιστεψω αλλα τιποτα.
αν καποιος εχει καποια εμπειρια επιστημονικα ορθη περιμενω να μου απαντησει.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
__________________
ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΩ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.