Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-11-18, 22:02
emerald Ο χρήστης emerald δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2014
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elias Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κυρία που κλήθηκε να βρει αν υπάρχει θέμα με μάγια γνώριζε ότι θεωρούσες πολύ πιθανό να έχει γίνει κάτι οπότε αν έμεινε μόνη για λίγο μπορούσε να το εκμεταλλευθεί. Έμεινε μόνη όμως;
Όχι δεν έμεινε μόνη.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-11-18, 22:04
emerald Ο χρήστης emerald δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2014
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero
Πήγα και σε Ιερέα και έφερα και παπά σπίτι έκανα ευχέλαιο, μάλιστα πρώτα του πρότεινα να κάνουμε αγιασμό και μου λέει κατευθείαν να κάνουμε ευχέλαιο... Σου έχω στείλει και μήνυμα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-11-18, 22:12
emerald Ο χρήστης emerald δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2014
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dementor Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν πείσεις τον εαυτό σου για κάτι υπάρχει ο κίνδυνος να το εκπροσωπείς..δεν υπάρχουν δαιμονισμένοι και προσευχές, εμπιστοσύνη στον πατέρα θέλει.Γι αυτό ο Χριστός είχε ενα μαδερι και τους ξυπνούσε μια χαρά.. φέρε μου δαιμονισμένο και ενα ξύλο και θα δεις τι καλα θα θεραπευτεί από μόνος του
Έχω πίστη μεγάλη. Έχω ανάγκη να πιστεύω. Λύσε μου όμως μια απορία, γιατί υπάρχει η προσευχή του Αγ. Κυπριανού και γιατί η εκκλησιά δέχεται την βασκανία? εφόσον κατά τα λεγόμενα όλων εδώ μέσα δεν υφίστανται μαγεία? και έν πασει περίπτωσή εδώ το forum είναι μόνο για φαντάσματα και περίεργα όνειρα? Τα μάγια δεν τα δεχεται η ομάδα?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-11-18, 09:19
Elias Ο χρήστης Elias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2018
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero
Bλέπουμε όλοι την πραγματικότητα μέσα από τα γυαλιά που φοράμε...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-11-18, 18:26
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από emerald Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω πίστη μεγάλη. Έχω ανάγκη να πιστεύω. Λύσε μου όμως μια απορία, γιατί υπάρχει η προσευχή του Αγ. Κυπριανού και γιατί η εκκλησιά δέχεται την βασκανία? εφόσον κατά τα λεγόμενα όλων εδώ μέσα δεν υφίστανται μαγεία? και έν πασει περίπτωσή εδώ το forum είναι μόνο για φαντάσματα και περίεργα όνειρα? Τα μάγια δεν τα δεχεται η ομάδα?
Μπορεί κάποιοι να πιστεύουν οτι τα μάγια μπορούν να βλάψουν κάποιον άνθρωπο και κάποιοι άλλοι οτι δεν μπορούν να βλάψουν κανέναν. Όμως δεν μπορεί να πει κανείς οτι δεν υπάρχουν. Αφού είναι πάρα πολλοί οι επαγγελματίες μέντιουμ, μελλοντολόγοι και μάγοι που μπορείς να πας και να ζητήσεις να κάνουν λευκή ή μαύρη μαγεία.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-11-18, 20:11
Elias Ο χρήστης Elias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2018
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί κάποιοι να πιστεύουν οτι τα μάγια μπορούν να βλάψουν κάποιον άνθρωπο και κάποιοι άλλοι οτι δεν μπορούν να βλάψουν κανέναν. Όμως δεν μπορεί να πει κανείς οτι δεν υπάρχουν. Αφού είναι πάρα πολλοί οι επαγγελματίες μέντιουμ, μελλοντολόγοι και μάγοι που μπορείς να πας και να ζητήσεις να κάνουν λευκή ή μαύρη μαγεία.
Αυτό βέβαια θα μπορούσε να είναι απλώς ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 08-11-18, 03:01
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elias Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό βέβαια θα μπορούσε να είναι απλώς ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.
Θέλω να πω οτι υπάρχουν άνθρωποι που τους πληρώνεις και φτιάχνουν όλες αυτές τις βλακείες με τις τρίχες, τα σαπούνια, τις καρφίτσες, τα χώματα, κλπ.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-11-18, 12:33
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero
Δηλαδή, σε όποιον ιερέα και να πας, άμα σου διαβάσει την σχετική ευχή θα σου φύγει το όποιο πρόβλημα (σχετικό με μαγεία) έχεις; Τι να σου πω... αυτά μόνο όσοι είναι μέσα στους στενούς κύκλους της εκκλησίας τα πιστεύουν. Εγώ (και αρκετοί άλλοι) έχω δει κάποιους να τρέχουν από τον ένα παπά στο άλλον, να έχουν ξοδέψει ένα σωρό λεφτά σε τάματα, δωρεές και ...φακελάκια και να μην βρίσκουν λύση. Εγώ πιστεύω πως τα ποσοστά αυτών που δεν είναι σε θέση να κάνουν τίποτε, στα λίγα πραγματικά θύματα μαγείας που υπάρχουν, είναι τα ίδια. Εντός και εκτός εκκλησίας.
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-11-18, 13:27
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή, σε όποιον ιερέα και να πας, άμα σου διαβάσει την σχετική ευχή θα σου φύγει το όποιο πρόβλημα (σχετικό με μαγεία) έχεις; Τι να σου πω... αυτά μόνο όσοι είναι μέσα στους στενούς κύκλους της εκκλησίας τα πιστεύουν. Εγώ (και αρκετοί άλλοι) έχω δει κάποιους να τρέχουν από τον ένα παπά στο άλλον, να έχουν ξοδέψει ένα σωρό λεφτά σε τάματα, δωρεές και ...φακελάκια και να μην βρίσκουν λύση. Εγώ πιστεύω πως τα ποσοστά αυτών που δεν είναι σε θέση να κάνουν τίποτε, στα λίγα πραγματικά θύματα μαγείας που υπάρχουν, είναι τα ίδια. Εντός και εκτός εκκλησίας.
Είναι ακόμα ένα ψευδώνυμο του christos8. Ariesz0, όπως ήταν και το Marioz και αρκετά άλλα. Φαίνεται κι από τον τρόπο γραφής που μαρτυράει 'τρικυμία εν κρανίω'
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-11-18, 16:42
Elias Ο χρήστης Elias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2018
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να πω οτι υπάρχουν άνθρωποι που τους πληρώνεις και φτιάχνουν όλες αυτές τις βλακείες με τις τρίχες, τα σαπούνια, τις καρφίτσες, τα χώματα, κλπ.
Παρεξήγησα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.