Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #321  
Παλιά 24-10-18, 15:39
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Αγαπητέ seismic, η δική μου συμβουλή είναι να αφοσιωθείς στην εφεύρεσή/πατέντα σου και να αποφεύγεις τα πολλά πάρε δώσε σε φόρα.
Εδώ χάνεις χρόνο και συγχίζεσαι και δεν σε βοηθάει στην περαιτέρω τελειοποίηση της πατέντας.
Η πατέντα σου είναι για να σώσει ζωές και περιουσίες, όχι για να μας εξηγήσεις πως γίνεται με την πακτωμένη βίδα και το δοκάρι που δεν στριφογυρίζει.

Εγώ σαν καταναλωτής θα σου έλεγα πως
1. δεν θέλουμε να πέσουν τα ταβάνια πάνω μας
2. δεν θέλουμε να εκσφενδονιστούμε απ το ασανσερ προς τα πάνω(το είπε ο R-b-t3r αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς)
3. Να έχει ένα φυσιολογικό κόστος, αν ας πούμε αγοράσω ένα διαμέρισμα 100χιλ ευρώ, αν είναι εφοδιασμένο με αντισεισμική θωράκιση, να δώσω ακόμη 20%, 120.
Άντε 130. Από κει και πάνω αρχίζουν τα δύσκολα, αν μου που 500χιλ, δεν τα έχω. Επομένως θέλουμε να σώσουμε ζωούλες του φτωχού και μικρομεσαίου λαού και όχι
τα πολύ ακριβά σπίτια.
Δηλαδή ως καταναλωτής αυτά θέλω.

Φιλικά

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 24-10-18 στις 15:42
  #322  
Παλιά 24-10-18, 15:43
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ seismic, η δική μου συμβουλή είναι να αφοσιωθείς στην εφεύρεσή/πατέντα σου και να αποφεύγεις τα πολλά πάρε δώσε σε φόρα.
Εδώ χάνεις χρόνο και συγχίζεσαι και δεν σε βοηθάει στην περαιτέρω τελειοποίηση της πατέντας.

Η πατέντα σου είναι για να σώσει ζωές και περιουσίες, όχι για να μας εξηγήσεις πως γίνεται με την πακτωμένη βίδα και το δοκάρι που δεν στριφογυρίζει.

Εγώ σαν καταναλωτής θα σου έλεγα πως
1. δεν θέλουμε να πέσουν τα ταβάνια πάνω μας
2. δεν θέλουμε να εκσφενδονιστούμε απ το ασανσερ προς τα πάνω(το είπε ο R-b-t3r αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς)
3. Να έχει ένα φυσιολογικό κόστος, αν ας πούκε αγοράσω ένα διαμέρισμα 100χιλ ευρώ, αν είναι εφοδιασμένο με αντισεισμική θωράκιση, να δώσω ακόμη 20%, 120. Από κει και πάνω αρχίζουν τα δύσκολα, αν μου που 500χιλ, δεν τα έχω.
Δηλαδή ως καταναλωτής αυτά θέλω.

Φιλικά
Πεστα βρε Λίτσα!
Μαλλιασε η γλώσσα μας να του τα λέμε και δεν καταλαβαίνει!
  #323  
Παλιά 24-10-18, 15:49
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Πεστα βρε Λίτσα!
Μαλλιασε η γλώσσα μας να του τα λέμε και δεν καταλαβαίνει!
Ναι R-b-t3r μου
Αυτό με το ασανσέρ και την στρατόσφαιρα, μπορείς να το αναλύσεις κάπως?
Δηλαδή, σαν κανόνι όλμος θα φύγει ο θάλαμος με τους ανθρώπους μέσα?
Δηλαδή, τρομακτικό λίγο. ε?
  #324  
Παλιά 24-10-18, 15:53
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

@ seismic

Και επίσης του χρόνου το καλοκαίρι, να μας καλέσεις στην Ιο να μας δείξεις την πατέντα και να σου πούμε την γνώμη μας, εγώ κοιμάμαι και σε σλιπινγκ μπαγκ, δεν με πολυνοιάζουν δωμάτια και κρεβάτια και τέτοια, απλά θέλω μια εξωτερική τουαλέτα και λίγο ντούζ, τρώω λίγο πίνω ελάχιστα δε καπνίζω δε κάνω φασαρία.

Αυτά

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 24-10-18 στις 15:54
  #325  
Παλιά 24-10-18, 15:57
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι R-b-t3r μου
Αυτό με το ασανσέρ και την στρατόσφαιρα, μπορείς να το αναλύσεις κάπως?
Δηλαδή, σαν κανόνι όλμος θα φύγει ο θάλαμος με τους ανθρώπους μέσα?
Δηλαδή, τρομακτικό λίγο. ε?
Το σχολίαζαν οι μηχανικοί. Το ειχα αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα εδω στο φορουμ οταν αντίγραφα τα σχόλια των μηχανικών.
Απο αυτά που αντιλαμβάνομαι το κτίριο βρίσκεται υπο ένταση συνέχεια για να μπορέσει να απορροφηθεί ο κραδασμός. Ε αν αστοχήσει το υλικό ενας μηχανικός σχολίαζε οτι με το ενα τέταρτο της προέντασης που ζητά η πατέντα του τρελού ειχαν αντικείμενο 60 τόνων που εκσφενδονίστηκε 400 μέτρα.
Κάνε εναν υπολογισμό να δεις τα 600 κιλά του ασανσέρ με την 4πλασια+ προένταση που θα πάνε...
Απο την Σαντορίνη στην Κατερίνη
  #326  
Παλιά 24-10-18, 16:14
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σχολίαζαν οι μηχανικοί. Το ειχα αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα εδω στο φορουμ οταν αντίγραφα τα σχόλια των μηχανικών.
Απο αυτά που αντιλαμβάνομαι το κτίριο βρίσκεται υπο ένταση συνέχεια για να μπορέσει να απορροφηθεί ο κραδασμός. Ε αν αστοχήσει το υλικό ενας μηχανικός σχολίαζε οτι με το ενα τέταρτο της προέντασης που ζητά η πατέντα του τρελού ειχαν αντικείμενο 60 τόνων που εκσφενδονίστηκε 400 μέτρα.
Κάνε εναν υπολογισμό να δεις τα 600 κιλά του ασανσέρ με την 4πλασια+ προένταση που θα πάνε...
Απο την Σαντορίνη στην Κατερίνη
Ο Ήφαιστος, νεογέννητο, όταν τον γέννησε και κλώτσησε η Ήρα, πήγε απ την Κατερίνη στη Λίμνο, λες να σχετίζεται? Διότι και ο Ήφαιστος ηφαίστεια φωτιές σεισμοί ...
  #327  
Παλιά 24-10-18, 16:27
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Ήφαιστος, νεογέννητο, όταν τον γέννησε και κλώτσησε η Ήρα, πήγε απ την Κατερίνη στη Λίμνο, λες να σχετίζεται? Διότι και ο Ήφαιστος ηφαίστεια φωτιές σεισμοί ...
Χαχα α για πλάκα το είπα, δεν γνώριζα ότι σχετίζονται!
  #328  
Παλιά 24-10-18, 16:27
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ seismic, η δική μου συμβουλή είναι να αφοσιωθείς στην εφεύρεσή/πατέντα σου και να αποφεύγεις τα πολλά πάρε δώσε σε φόρα.
Εδώ χάνεις χρόνο και συγχίζεσαι και δεν σε βοηθάει στην περαιτέρω τελειοποίηση της πατέντας.
Η πατέντα σου είναι για να σώσει ζωές και περιουσίες, όχι για να μας εξηγήσεις πως γίνεται με την πακτωμένη βίδα και το δοκάρι που δεν στριφογυρίζει.

Εγώ σαν καταναλωτής θα σου έλεγα πως
1. δεν θέλουμε να πέσουν τα ταβάνια πάνω μας
2. δεν θέλουμε να εκσφενδονιστούμε απ το ασανσερ προς τα πάνω(το είπε ο R-b-t3r αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς)
3. Να έχει ένα φυσιολογικό κόστος, αν ας πούμε αγοράσω ένα διαμέρισμα 100χιλ ευρώ, αν είναι εφοδιασμένο με αντισεισμική θωράκιση, να δώσω ακόμη 20%, 120.
Άντε 130. Από κει και πάνω αρχίζουν τα δύσκολα, αν μου που 500χιλ, δεν τα έχω. Επομένως θέλουμε να σώσουμε ζωούλες του φτωχού και μικρομεσαίου λαού και όχι
τα πολύ ακριβά σπίτια.
Δηλαδή ως καταναλωτής αυτά θέλω.

Φιλικά
Αγαπητή Litsa αυτά που λέει ο R-b-t3r είναι όλα προπαγάνδα. Την αλήθεια θα την μάθεις από τους εξειδικευμένους ανθρώπους πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία. Το ερώτημα είναι ποιοι είναι οι αρμόδιοι που ξέρουν?
Είναι οι Αρχιτέκτονες? = όχι
Είναι οι πολιτικοί μηχανικοί? = όχι.
Ποιοι ασχολούνται με την αντισεισμική τεχνολογία ?
Με την αντισεισμική τεχνολογία ασχολούνται μόνο οι καθηγητές της αντισεισμικής τεχνολογίας και κυρίως οι διευθυντές των σεισμικών βάσεων των πανεπιστημίων. Δηλαδή αυτοί που έχουν την γνώση του να κρίνουν ένα σεισμικό πείραμα. Δύο από αυτούς τους καθηγητές ένας Έλληνας και ένας Αμερικανός οι οποίοι είναι παγκόσμιας εμβέλειας αναγνωρίζουν το όφελος της ευρεσιτεχνίας μου.
Ο ένας από αυτούς ήταν ο αντιπρόσωπος της Ελλάδας στα Ηνωμένα Έθνη πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία δες το βιογραφικό του εδώ. https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0...B4%CE%B7%CF%82
Αυτός ο καθηγητής όχι μόνο με υποστηρίζει αλλά είναι συνεργάτης μου
Ας δώσει την απάντηση αυτός που ξέρει για αυτά που είπε ο άσχετος R-b-t3r Άκου την τηλεφωνική του συνέντευξη για την πατέντα κάτω κάτω σε αυτό το link http://www.zougla.gr/greece/article/...i-evresitexnia
Δες τον καθηγητή και εδώ μαζί μου σε ένα διαγωνισμό τι λέει για την πατέντα και πίστεψε όποιον θες. https://www.youtube.com/watch?v=8t-q...Cex2A&index=69
Η ευρεσιτεχνία είναι κάτω από έρευνα από τους αρμόδιους φορείς. Τα αποτελέσματα είναι φανταστικά καλά και αυτά είναι που αναμένω να ολοκληρωθούν για να τοποθετηθεί σε κατασκευές. Χρηματοδότηση της έρευνας γίνετε από τις ενδιαφερόμενες εταιρείες και είναι πολλές.
Δυστυχώς στην Ελλάδα όλα θέλουν τον χρόνο τους ο οποίος είναι υπερβολικά μεγάλος. Εγώ κάνω ότι μπορώ για να γίνει προϊόν αλλά χωρίς πιστοποιήσεις δεν μου επιτρέπουν οι φορείς να το τοποθετήσω σε κατασκευές. Αν πάρω τις πιστοποιήσεις να είσαι σίγουρη ότι δεν θα ρωτήσω τον R-b-t3r

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 24-10-18 στις 16:48
  #329  
Παλιά 24-10-18, 16:50
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή Litsa αυτά που λέει ο R-b-t3r είναι όλα προπαγάνδα. Την αλήθεια θα την μάθεις από τους εξειδικευμένους ανθρώπους πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία. Το ερώτημα είναι ποιοι είναι οι αρμόδιοι που ξέρουν?
Είναι οι Αρχιτέκτονες? = όχι
Είναι οι πολιτικοί μηχανικοί? = όχι.
Ποιοι ασχολούνται με την αντισεισμική τεχνολογία ?
Με την αντισεισμική τεχνολογία ασχολούνται μόνο οι καθηγητές της αντισεισμικής τεχνολογίας και κυρίως οι διευθυντές των σεισμικών βάσεων των πανεπιστημίων. Δηλαδή αυτοί που έχουν την γνώση του να κρίνουν ένα σεισμικό πείραμα. Δύο από αυτούς τους καθηγητές οι οποίοι είναι παγκόσμιας εμβέλειας αναγνωρίζουν το όφελος της ευρεσιτεχνίας μου.
Ο ένας από αυτούς ήταν ο αντιπρόσωπος της Ελλάδας στα Ηνωμένα Έθνη πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία δες το βιογραφικό του εδώ. https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0...B4%CE%B7%CF%82
Αυτός ο καθηγητής όχι μόνο με υποστηρίζει αλλά είναι συνεργάτης μου
Ας δώσει την απάντηση αυτός που ξέρει για αυτά που είπε ο άσχετος R-b-t3r Άκου την τηλεφωνική του συνέντευξη για την πατέντα κάτω κάτω σε αυτό το link http://www.zougla.gr/greece/article/...i-evresitexnia
Δες τον καθηγητή και εδώ μαζί μου σε ένα διαγωνισμό τι λέει για την πατέντα και πίστεψε όποιον θες. https://www.youtube.com/watch?v=8t-q...Cex2A&index=69
Η ευρεσιτεχνία είναι κάτω από έρευνα από τους αρμόδιους φορείς. Τα αποτελέσματα είναι φανταστικά καλά και αυτά είναι που αναμένω να ολοκληρωθούν για να τοποθετηθεί σε κατασκευές. Χρηματοδότηση της έρευνας γίνετε από τις ενδιαφερόμενες εταιρείες και είναι πολλές.
Ναι είναι όνειρο ζωής μου να δώσω συνέντευξη στη ζούγκλα!
Και για αυτό σε φθονώ. Να δώσω και εγώ συνέντευξη σε trash tv για trash πατέντα! Τι όνειρο!
Γαμάτη πατέντα. Με ένα γερό εγκάρσιο κύμα θα μπείς σε υποτροχιακή πτήση στην στρατόσφαιρα! Αξιοζήλευτη!
  #330  
Παλιά 24-10-18, 17:00
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι είναι όνειρο ζωής μου να δώσω συνέντευξη στη ζούγκλα!
Και για αυτό σε φθονώ. Να δώσω και εγώ συνέντευξη σε trash tv για trash πατέντα! Τι όνειρο!
Γαμάτη πατέντα. Με ένα γερό εγκάρσιο κύμα θα μπείς σε υποτροχιακή πτήση στην στρατόσφαιρα! Αξιοζήλευτη!
Θα πίστευες τον καλύτερο καθηγητή των ΗΠΑ ?
Διευθυντή της μεγαλύτερης σεισμικής βάσης των ΗΠΑ?
Αυτόν...
https://www.ce.berkeley.edu/people/faculty/mosalam
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.