Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 12-01-18, 18:05
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοινή λογική;

Τέλος πάντων, δεν με ενοχλεί τόσο η συμπεριφορα του Christos8 όσο η τακτική μελών όπως εσύ, που κάνετε πως δεν βλέπετε τα προφανή. Μόλις βρω χρόνο θα κάτσω να γράψω δυο πράγματα για τη λειτουργία του φόρουμ (όπως την έχω αντιληφθεί μέχρι τώρα ). Μετά ξεκουμπίδια, αρκετό χρόνο χάσαμε...
Ωραία λοιπόν, εφόσον οι αποδείξεις σου στηρίζονται στην κοινή λογική, το μόνο που μένει να κάνουμε είναι να καλέσουμε τους διαχειριστές ώστε να επιβεβαιώσουν τους ισχυρισμούς σου και να αναλάβουν τα διαδικαστικά.
Θα το κάνεις εσύ; Τι λες; Μη μείνουμε με την απορία.
Μέχρι να γίνει αυτό, η επιβεβαίωση ντε, όλα τα προηγούμενα είναι λόγια του αέρα.

Ναι, όταν βρεις χρόνο άνοιξε και θέμα για τη λειτουργία του φόρουμ. Μπορείς επίσης να δηλώσεις υποψηφιότητα για διαχειριστής, σου πάει.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-01-18, 20:27
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη NinaMAr αναφέρεις σε μια αναφορά σου τα εξής....

"ναι θα με ενδιέφεραν και οι επίκλησεις
Και γενικά ότι έχει να κάνει με δαίμονες αλλά όχι τόσο του χριστιανικου "!!!!!!!

Αυτό με μπέρδεψε πολύ...
Για σένα άλλοι οι δαίμονες του Χριστιανισμού άλλοι του Βουδισμού άλλοι του
Ινδουισμού άλλοι του Ιουδαισμού κλπ.. ;;;;;

Κάθε Θρησκεία έχει τους Δαίμονες τις ;;;;;;;;;;
Θα θελα μια απάντηση εάν είναι δυνατόν...

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-01-18, 20:27
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοινή λογική;

Τέλος πάντων, δεν με ενοχλεί τόσο η συμπεριφορα του Christos8 όσο η τακτική μελών όπως εσύ, που κάνετε πως δεν βλέπετε τα προφανή. Μόλις βρω χρόνο θα κάτσω να γράψω δυο πράγματα για τη λειτουργία του φόρουμ (όπως την έχω αντιληφθεί μέχρι τώρα ). Μετά ξεκουμπίδια, αρκετό χρόνο χάσαμε...
Διακρίνω τώρα τελευταία να υπάρχει μια παραξήγηση γενικά μεταξύ καποιων μελών με την Λευκή Λύκο και δεν έχω καταλάβει το γιατί. Προσωπικά πάντα μου απαντούσε εντάξει και ευγενικά.

Νομίζω πως το ότι υποστηρίζει τα <<μαύρα πρόβατα>> στυλ christos8, δεν έχει κάποια σκοπιμότητα, ίσως να είναι πλευρά του χαρακτήρα της, να μην θέλει να βλέπει όλους να την πέφτουν σε έναν(ακόμη και αν υπάρχει λόγος κάποιες φορές)

Απλά όταν είμαστε στο mood της λογομαχίας με τα διάφορα τρολ ,το να παρεμβάλεται μια <<φωνή ειρήνης>> όπως αυτή της Λευκής Λύκου είναι ότι χειρότερο, κόβει την καθημερινή ψυχοθεραπεία μας (όσο να ναι μετά από έναν καυγά νιώθεις πιο ζωντανός χαχαχα).
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-01-18, 20:44
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λευκός Λύκος Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία λοιπόν, εφόσον οι αποδείξεις σου στηρίζονται στην κοινή λογική, το μόνο που μένει να κάνουμε είναι να καλέσουμε τους διαχειριστές ώστε να επιβεβαιώσουν τους ισχυρισμούς σου και να αναλάβουν τα διαδικαστικά.
Θα το κάνεις εσύ; Τι λες; Μη μείνουμε με την απορία.
Μέχρι να γίνει αυτό, η επιβεβαίωση ντε, όλα τα προηγούμενα είναι λόγια του αέρα.

Ναι, όταν βρεις χρόνο άνοιξε και θέμα για τη λειτουργία του φόρουμ. Μπορείς επίσης να δηλώσεις υποψηφιότητα για διαχειριστής, σου πάει.
Γνωρίζεις πολύ καλά ότι όσοι δημιουργούν πολλά προφίλ, έχουν και διαφορετικές i.p, οπότε δεν πιστεύω να μπορεί να εξακριβωθεί κάτι με τα υπάρχοντα τεχνικά μέσα. Οπότε άφησε κατά μέρος τις κουτοπονηριές. Στην τελική δεν με ενδιαφέρει να αποδείξω κάτι, μόνο να γράψω δυο πραγματα μόλις βρω χρόνο και να την κάνω.


Μόνο μια ερώτηση: Πόσο ψυχοφθόρο παίζει να είναι το να προσπαθείς συνέχεια να πείσεις για το πόσο καλός είσαι;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ilias1990 : 12-01-18 στις 20:49
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-01-18, 21:53
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωρίζεις πολύ καλά ότι όσοι δημιουργούν πολλά προφίλ, έχουν και διαφορετικές i.p, οπότε δεν πιστεύω να μπορεί να εξακριβωθεί κάτι με τα υπάρχοντα τεχνικά μέσα. Οπότε άφησε κατά μέρος τις κουτοπονηριές. Στην τελική δεν με ενδιαφέρει να αποδείξω κάτι, μόνο να γράψω δυο πραγματα μόλις βρω χρόνο και να την κάνω.


Μόνο μια ερώτηση: Πόσο ψυχοφθόρο παίζει να είναι το να προσπαθείς συνέχεια να πείσεις για το πόσο καλός είσαι;
Δεν πιστεύεις ότι μπορεί να εξακριβωθεί με τα υπάρχοντα τεχνικά μέσα; Να τους ρωτήσουμε τότε, να τους θέσουμε το πρόβλημα. Εγώ δεν τα πολυκατέχω αυτά.
Για ποιες κουτοπονηριές μιλάς; Προτείνω το επόμενο βήμα, βλέπεις κάποια άλλη λύση; Δεν σε ενδιαφέρει να αποδείξεις, μόνο να δείξεις με το δάχτυλο συγκεκριμένο χρήστη και γενικότερα να μειώσεις, να χαρακτηρίσεις. Περιμένεις και απάντηση στα συμπεράσματα που έχεις βγάλει για μένα, δεν νομίζω πως τη χρειάζεσαι, κοινή λογική έχεις.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-01-18, 22:32
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2015
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Οι αρχικές μου εκτιμήσεις για κάποιους χρήστες εδώ μέσα επιβεβαιώνονται πανηγυρικά!

Τελικά, το ήθος ή η έλλειψη αυτού φαίνεται, έστω και μέσω μιας απρόσωπης διαδικτυακής συνομιλίας.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-01-18, 22:39
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Διακρίνω τώρα τελευταία να υπάρχει μια παραξήγηση γενικά μεταξύ καποιων μελών με την Λευκή Λύκο και δεν έχω καταλάβει το γιατί. Προσωπικά πάντα μου απαντούσε εντάξει και ευγενικά.

Νομίζω πως το ότι υποστηρίζει τα <<μαύρα πρόβατα>> στυλ christos8, δεν έχει κάποια σκοπιμότητα, ίσως να είναι πλευρά του χαρακτήρα της, να μην θέλει να βλέπει όλους να την πέφτουν σε έναν(ακόμη και αν υπάρχει λόγος κάποιες φορές)

Απλά όταν είμαστε στο mood της λογομαχίας με τα διάφορα τρολ ,το να παρεμβάλεται μια <<φωνή ειρήνης>> όπως αυτή της Λευκής Λύκου είναι ότι χειρότερο, κόβει την καθημερινή ψυχοθεραπεία μας (όσο να ναι μετά από έναν καυγά νιώθεις πιο ζωντανός χαχαχα).
Συγγνώμη που σας χαλάω την ψυχοθεραπεία, μ' έκανες και γέλασα.
Έχεις καταλάβει λάθος, κάποιες φορές χρειάζεται να πεις μια κουβέντα παραπάνω, όλοι έχουμε τα όριά μας και ο καθένας διαφορετικό τρόπο που εκφράζεται.

Γιατί είναι ο christos8 "μαύρο πρόβατο" ; Λόγω ιδεολογίας, λόγω συμπεριφοράς και τα δύο; Ποιος το ορίζει αυτό; Το να συκοφαντείται και να προσπαθεί να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, πώς το βλέπεις; Αν το πάμε έτσι, σήμερα ο christos8, αύριο κάποιος άλλος.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-01-18, 23:00
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Λευκός Λύκος είναι φυσικό να θεωρείς οτι συκοφαντούμε τον christos8. Εχετε τον ίδιο βαθμό νοημοσύνης και οι δύο. Ο ενας θεωρεί τους άλλους ηλίθιους και ο άλλος κάνει ότι μπορεί για να το αποδείξει. Προτείνω να αρχίσετε να βγαινετε και παρέα...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-01-18, 23:13
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Λευκός Λύκος είναι φυσικό να θεωρείς οτι συκοφαντούμε τον christos8. Εχετε τον ίδιο βαθμό νοημοσύνης και οι δύο. Ο ενας θεωρεί τους άλλους ηλίθιους και ο άλλος κάνει ότι μπορεί για να το αποδείξει. Προτείνω να αρχίσετε να βγαινετε και παρέα...
Ότι οι άλλοι είναι ηλίθιοι ή ότι και εγώ είμαι ηλίθια αφού ανήκω στους άλλους; Χαζή ερώτηση ε;
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-01-18, 23:46
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Συζητήστε τον με τον christos8, νομίζω θα βρείτε τη λύση...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.