Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιά 21-10-08, 23:32
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

φίλτατε απέριττε, αφού δεν αφορά ομάδες του φόρουμ και η εν λόγω ομάδα είναι σε επαφή μαζί σου όπως μας ανέφερες, γιατί το έθεσες εδώ?

απλά μου κάνει εντύπωση, με την έννοια, οτι θορυβούμαστε όλοι όσοι είμαστε της αναζήτησης στούς δρόμους..

όπως καταλαβαίνεις, δημιουργούνται κάποιες ανησυχίες και ίσως όχι αδικαιολόγητα..

δεν ζητώ στοιχεία, απλά ένα φώς στο τούνελ..

ευχαριστώ, φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #162  
Παλιά 21-10-08, 23:50
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Το ότι δεν είναι γνωστές δεν σημαίνει ότι δεν παρακολουθούν το φόρουμ και αφορμή μου έδωσε το περιστατικό στο οποίο έκανα παραπομπή. Δικαιολογώ την ανησυχία εφόσον δεν είχε γίνει διευκρίνηση... Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μέσα απο κάτι που συνέβει σε κάποιον άλλο δεν μπορούμε κι εμείς όλοι οι υπόλοιποι ή οι υπόλοιπες ομάδες να έχουν τον νου τους για τυχόν περίεργα που μπορούν να συμβούν. Όλοι όταν μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες ξέρουμε ότι υπάρχει και ένα ρίσκο. Αυτό δεν είναι μυστικό.
Αυτά...
Απάντηση με παράθεση
  #163  
Παλιά 21-10-08, 23:54
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Το ότι δεν είναι γνωστές δεν σημαίνει ότι δεν παρακολουθούν το φόρουμ και αφορμή μου έδωσε το περιστατικό στο οποίο έκανα παραπομπή. Δικαιολογώ την ανησυχία εφόσον δεν είχε γίνει διευκρίνηση... Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μέσα απο κάτι που συνέβει σε κάποιον άλλο δεν μπορούμε κι εμείς όλοι οι υπόλοιποι ή οι υπόλοιπες ομάδες να έχουν τον νου τους για τυχόν περίεργα που μπορούν να συμβούν. Όλοι όταν μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες ξέρουμε ότι υπάρχει και ένα ρίσκο. Αυτό δεν είναι μυστικό.
Αυτά...

οκ. τώρα με κάλυψες πλήρως..
ασφαλώς και όποιος ''γυρίζει'' παίρνει τα ρίσκα του..

χρόνια τώρα..

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #164  
Παλιά 22-10-08, 01:50
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

καλησπερα

φιλε γιαννη,ετσι για να γινω και λιγο γραφικος,οταν ανοιξες αυτο το θεμα τι ειχες στο μυαλο σου?αν θυμασαι ελεγες για παραξενους <<ανθρωπους>>τους οποιους προσπαθησες να φωτογραφισεις.

ποιοι κατα τη γνωμη σου ειναι αυτοι που ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ?ειναι οι ιδιοι που κανουν τα ιδεογραμματα στους τοιχους?αυτοι που παρακολουθησαν την ομαδα που ανεφερες?ειναι τελικα ανθρωποι?

μονο την γνωμη σου ζητω,αφου την αληθεια ειναι δυσκολο να την γνωριζει κανεις

φιλικα,Σπυρος
Απάντηση με παράθεση
  #165  
Παλιά 22-10-08, 10:22
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς είναι. Αν κάποια στιγμή έχει τύχει στην ζωή σας να συναντήσετε κάποιον που να σας προξενεί ανατριχίλα χωρίς εμφανή λόγο, που να βλέπετε μια ανθρώπινη παρουσία αλλά να νοιώθετε ότι δεν είναι ανθρώπινη τότε καταλαβαίνετε τι λέω. Προσωπικά μου έχει τύχει μια δυο φορές να έλθω σε επαφή με τέτοιο άτομο ευτυχώς για λίγο και ακόμα όταν σκέφτομαι τις συγκεκριμένες στιγμές η τρίχα μου σηκώνεται κάγκελο. Δεν μπορώ να σας το μεταφέρω. Όσοι έχει τύχει να έχουν παρόμοια εμπειρία καταλαβαίνουν πολύ καλά τι λέω.
Απο την άλλη όπως είναι φυσικό και επόμενο υπάρχουν καταστάσεις και δραστηριότητες που δεν είναι προς κοινοποίηση. Οι περισσότεροι εδώ δίνουμε μέχρι εκεί που κρίνουμε ότι πρέπει. Απο εκεί και πέρα υπάρχουν στεγανά. Και είναι σοφό αυτό να συμβαίνει. Κάποιες έρευνες που γίνονται είτε απο ομάδες είτε απο μεμονωμένα άτομα δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν. Μην σας πω ότι ήδη έχω μετανοιώσει για πράγματα που έβγαλα προς τα έξω στο παρελθόν. Και πάντα πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας ότι όποιος μας πλησιάζει ειδικά μέσα απο τέτοιους χώρους, ποτέ δεν ξέρουμε ποιος πραγματικά είναι, ποιός είναι ο σκοπός του, για ποιον ενδεχομένως δουλεύει και τι ακριβώς ψάχνει. Αυτό απο εκεί και πέρα επαφίεται στην δική μας την διάκριση και την διαίσθησή μας.
Φιλικά...

ΥΓ: Αυτή ακριβώς η έμπειρία αγαπητέ φίλε με έβαλε στην σκέψη να αρχίσω να φωτογραφίζω στο υπέρυθρο φάσμα. Μήπως υπάρχει κάτι που εκεί φαίνεται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 22-10-08 στις 10:23
Απάντηση με παράθεση
  #166  
Παλιά 22-10-08, 13:21
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Η απάντηση του καλου φίλου Απέριττου νομίζω πως λέει πολλά...

Ίσως θα έπρεπε να συμπληρώσω πως πολλά δεν βγαίνουν προς τα έξω και
με τον φόβο τυχόν γελοιοποιήσης αυτών που θα αναφέρουν...

Ευχαριστώ.
ΥΓ.Φίλε μου Απέριττε θέλω να συζητήσουμε σχετικά με φωτό στο υπέρυθρο
φάσμα...
Απάντηση με παράθεση
  #167  
Παλιά 22-10-08, 19:15
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Η απάντηση του καλου φίλου Απέριττου νομίζω πως λέει πολλά...

Ίσως θα έπρεπε να συμπληρώσω πως πολλά δεν βγαίνουν προς τα έξω και
με τον φόβο τυχόν γελοιοποιήσης αυτών που θα αναφέρουν...

Ευχαριστώ.
ΥΓ.Φίλε μου Απέριττε θέλω να συζητήσουμε σχετικά με φωτό στο υπέρυθρο
φάσμα...
Ρε συ Γιώργο μας δουλεύεις και συ τώρα? Όλα αυτά που λέει ο απέριττος είναι προφανή, και έτσι είναι ...αλλά το θέμα δεν είναι αυτό, αλλά ο τρόπος που τα είπε
και τα υπονοούμενα που άφησε, θόλωσε τα νερά και δεν βρίσκω το λόγο πραγματικά να το κάνει εδώ μέσα και αφού ξέρει ότι σαν ομάδες περιηγητών εδώ στο μεταφυσικό είναι η ΠΥΘΕΑΣ και η ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ ΜΟΝΟ άρα από την στιγμή που το ξέρει θα έπρεπε από την αρχή να μας εξαιρέσει και όχι μετά από την δική μου παρέμβαση. Όλα τα αλλά τ ακούω βερεσέ.
Άνοιξα τον υπολογιστή μου σήμερα και είδα καμία 10 ρια email που με ρωτάγανε γιατί τα λέει αυτά ο απέριττος για την ομάδα! Και έχω φρικάρει εντάξει? Όπως φρίκαρε και αυτός όταν ο Σόλων Αίμωνας είχε γράψει περί προσωπικών ημερολoγίων και του έκανε λεκτική επίθεση ο απέριττος λέγοντας του να μην μιλάει αόριστα αλλά να πει ανοιχτά ποιους εννοούσε λέγοντας αυτό, τώρα το κάνει ο ίδιος μιλώντας αιολα και αόριστα καλύπτοντας με ένα πέπλο μυστήριου την όλη υπόθεση αλλά και ταυτόχρονα σπιλώνει ομάδες με τα λεγόμενα του.
Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από τον Γιάννη γιατί έχουμε πει και δυο προσωπικές κουβέντες.
Και θα μπορούσε να με πάρει ένα τηλ και να μου πει ''ξέρεις ρε φίλε έτσι κι έτσι'' και όχι με τον τρόπο που το έκανε...
Έτσι λοιπόν αποφάσισα ν απέχω για κάποιο χρονικό διάστημα από το στέκι γιατί όπως λέει και ο απέριττος ''ζουν ανάμεσα μας''

Υ.Γ δεν το ξερά ότι θα έπρεπε να δίνω και λόγο που πάω και ερευνώ και να παίρνω την άδεια κάποιων.
Ότι κάνω το κάνω για την πάρτη μου και την ομάδα.
Είμαι πολύ πικραμένος και δεν το κρύβω όπως δεν έκρυψα και τον θυμό μου...
Υ.Γ.1 παραπέμπω στην υπογραφή μου...
__________________
http://paysanias.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧΡΟΝΟΣ : 22-10-08 στις 19:36
Απάντηση με παράθεση
  #168  
Παλιά 22-10-08, 22:27
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε μου ΧΡΟΝΕ δεν ανακατεύτηκα στα περί ομάδων έρευνας
(και ούτε θέλω) με οποιονδήποτε τρόπο.....

Η αναφορά μου ήταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ στά λόγια του φίλου
Απέριττου πως.....
<< πως πολλά δεν βγαίνουν προς τα έξω και
με τον φόβο τυχόν γελοιοποιήσης αυτών που θα αναφέρουν...>>

Πολλοί φίλοι μέσω έμαιλ σε άλλο φόρουμ μου έχουν έχουν πει διά ζώσης
αλλά και μέσω έμαιλ πολλές προσωπικές εμπειρίες που δεν τις αναφέρουν
απο τον φόβο της γελοιοποιήσης.....

ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #169  
Παλιά 22-10-08, 23:46
Το avatar του χρήστη ENDLESS JOURNEY
ENDLESS JOURNEY Ο χρήστης ENDLESS JOURNEY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

Τι να πω τώρα ....Ξεκιναει ενα συναρπαστικο θεμα και κάποιοι τον μετατρέπουν σε σχιζοφενικο
Τα φόρουμ δεν ειναι χωροι για να βγαζει κανεις τα απωθημενα του και τις αντιθέσεις του .
Ίσως όμως -απο την άλλη πλευρά- αυτός να είναι ένα ενδεικτικος τρόπος να δούμε πως λειτουργούμε ως οντότητες, και γιατί τελικά γεμισε ο πλανήτης απο αρνητικότητα και σκοτεινές σκεπτομορφές.
Απλούστατα το συγκεκριμένο φόρουμ όπως και πολλά άλλα είναι ένας μικρόκοσμος του μακρόκοσμου.
Το ξέρετε οτι οι μη ανθρώπινες οντότητες πάνω στον πλανήτη είναι κατα πολύ περισσότερες απο τους ανθρώπους?
Οχι μόνο ζουν ανάμεσα μας αλλά επιβιώνουν απο αυτές τις αντιπαραθέσεις και τις αψιμαχίες και απο κάθε άλλο αρνητικό συναίσθημα .
Απλα δεν είναι ορατοί στα μάτια των περισσότερων .Όταν θα αρχίσουν οι άνθρωποι να αγαπούν και να νιώθουν αυτή την αγάπη και την συμπόνοια πρώτα για τον εαυτο τους και μετα για τον συνάνθρωπο τους τοτε θα δουν την αλήθεια.
Προς το παρον οι άνθρωποι ζουν μεσα στην διαφθορα και στο ψέμα , την καχυποψία και τον έλεγχο.
Ο έλεγχος είναι η έλλειψη αγάπης και αυτό συμβαίνει γιατί οι άνθρωποι φοβούνται να αγαπήσουν και αντι να αγαπήσουν ελέγχουν .
Επίσης εκείνο που μας λείπει πρωτα απο όλα σαν λαός είναι η Γνώση και όταν λεω γνώση δεν εννοω να διαβασει κανεις δυο -τρία περιοδικά και κάποια βιβλία , αλλά να αναζητήσει την γνώση μεσα του.
Γνώση σημαινει να ταξιδεψω μεσα μου και να θεραπεύσω τις εγωκέντρειες, τον ακραδαντο εγωισμο , την αισθηση κατοχης , την επιθυμια ελέγχου, σημαίνει επίσης παραιτούμαι .
Παραιτουμαι απο τα παλια προτυπα και προχωραω μπροστα για να δεχτω τα νεα προτυπα.

Υπάρχει ένα καταπληκτικό βιβλίο: "Ο δρόμος ο λιγότερο ταξιδεμένος " του Σκοτ Πεκ , αξίζει να το διαβασετε.

Τελικά ξέρετε ποσες μη ανθρώπινες οντοτητες υπάρχουν πάνω στην Γη?
Μαντέψτε...
Περίπου 8,5 δισεκατομμύρια !

Καλή συνέχεια .....
__________________
προσωπική ιστοσελίδα : http://www.academyofinnerlight.net

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ENDLESS JOURNEY : 22-10-08 στις 23:48
Απάντηση με παράθεση
  #170  
Παλιά 22-10-08, 23:54
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

πιθανώς κάποιοι να έχουν αντίθετη άποψη στα πράγματα, δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να μιλούν..

καθένας έχει τους λόγους του να το κάνει..

8,5 δις ε?
ευτυχώς που δεν τους έχει βρεί ο αλογοσκούφης..

λίγο χιούμορ δεν βλάπτει νομίζω, για να ελαφρύνει η βαριά ατμόσφαιρα..

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.