Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #451  
Παλιά 02-10-12, 15:26
Το avatar του χρήστη Cathy
Cathy Ο χρήστης Cathy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Gabriell πολύ σωστά το θέτεις το θέμα.
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι τα ακασικά αρχεία υπάρχουν αλλαδεν μπορεί να τα δει κανείς. Σίγουρα μπορούν κάποιοι αλλά θα συμφωνήσω και με την φίλη TinaGR ότι αυτό είναι κάτι που πολύ δύσκολα αποκτιέται και όταν κάπιος μπει σε αυτό το μονοπάτι, έχει πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει ως εκεί μια και υποθέτω ότι αυτά θα ανήκουν σε πολύ υψηλά επίπεδα συνειδητότητας ίσως.
Θεωρώ πως με εξάσκηση, πιστη και κρατώντας την συνείδηση μας "καθαρή" απο το Εγώ, όλοι μας μπορούμε να μάθουμε τα πάντα. Τελικά όλα είναι θέμα θέλησης.
Τώρα οσο αφορά την ερώτηση του anastasi θα ήταν πολύ ενδιαφέρον κάποιος να την απαντήσει αλλά δεν νομίζω ότι έχει καταφέρει κάποιος απο εδω μέσα να δει ή να διαβάσει αυτα τα αρχεία. προφανώς ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο μπορούν να πλησιάσουν αυτη την γνώση. Όμως ακόμα και αν υπήρχε κάποιος να μας δώσει πληροφορίες, πως θα μπορούσαμε να εξακριβώσουμε την εγκυρότητα και αξιοπιστία αυτών εφόσον οι ίδιοι δεν έχουμε τέτοια γνώση.
__________________
Όλα τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Cathy : 02-10-12 στις 15:26
Απάντηση με παράθεση
  #452  
Παλιά 04-10-12, 12:54
Angelika28970 Ο χρήστης Angelika28970 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-02-2011
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

καλησπερα! χμμ....αστρικη προβολη.... για μενα ειναι δυσκολο να την πετυχω. για αλλους πολυ ευκολο. ειχα μια εμπειρια πριν απο μερικες μερες αλλα δεν ξερω τι ακριβως ηταν....ηταν παραξενο. μπορει να ηταν αστρικη προβολη μπορει και οχι
__________________
το οτι δεν βλεπουμε κατι,δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει!!!
Απάντηση με παράθεση
  #453  
Παλιά 04-10-12, 13:11
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

γνωριζει κανεις αρκετα καλα τα αστρικα ταξιδια, ωστε να μου δωσει τα φωτα του, σχετικα με μια περιεργη εμπειρια που ειχα???

περιμενω πμ...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #454  
Παλιά 04-10-12, 13:11
TinaGR Ο χρήστης TinaGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-04-2010
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
γνωριζει κανεις αρκετα καλα τα αστρικα ταξιδια, ωστε να μου δωσει τα φωτα του, σχετικα με μια περιεργη εμπειρια που ειχα???

περιμενω πμ...
Πες μας την εμπειρια σου και οποιος γνωριζει κατι σχετικα μπορει να σε βοηθησει..
Απάντηση με παράθεση
  #455  
Παλιά 04-10-12, 13:27
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Όσοι έχετε κάνει αστρική προβολή,πιστεύετε ότι είναι δημιούργημα του εγκεφάλου,παρόλο που μπορεί να δείτε με ακρίβεια τα πάντα?Οι επιστήμονες,και γενικά οι περισσότεροι,έχουν αυτή την άποψη.
Απάντηση με παράθεση
  #456  
Παλιά 04-10-12, 13:31
TinaGR Ο χρήστης TinaGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-04-2010
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από justin19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσοι έχετε κάνει αστρική προβολή,πιστεύετε ότι είναι δημιούργημα του εγκεφάλου,παρόλο που μπορεί να δείτε με ακρίβεια τα πάντα?Οι επιστήμονες,και γενικά οι περισσότεροι,έχουν αυτή την άποψη.
Γιατι δεν ξεκινας μονη σου να ανακαλυψεις αυτο που θελεις να μαθεις?....Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει...
Απάντηση με παράθεση
  #457  
Παλιά 04-10-12, 13:46
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TinaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Πες μας την εμπειρια σου και οποιος γνωριζει κατι σχετικα μπορει να σε βοηθησει..


μα αυτο ειναι το θεμα μου....δεν θα ηθελα να την πω δημοσια
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #458  
Παλιά 04-10-12, 14:09
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
γνωριζει κανεις αρκετα καλα τα αστρικα ταξιδια, ωστε να μου δωσει τα φωτα του, σχετικα με μια περιεργη εμπειρια που ειχα???

περιμενω πμ...
Θέλεις ερμηνεία της εμπειρίας σου ή θέλεις βοήθεια σε κάτι συγκεκριμένο;
Απάντηση με παράθεση
  #459  
Παλιά 04-10-12, 14:09
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TinaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι δεν ξεκινας μονη σου να ανακαλυψεις αυτο που θελεις να μαθεις?....Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει...
Τι εννοείς?Ο πατριος μου,με έμαθε ότι όλα είναι προϊόντα του εγκεφάλου,και αυτό μάλλον πρέπει να κάνω,γιατί υποστηρίζοντας κάτι για αστρική προβολή κλπ,με περνάνε για τρελό,όλοι και οι συγγενείς.Γενικά δείχνω διαφορετικός μπροστά σε όλους.Και επίσης είναι φίλος και όχι φίλη.
Απάντηση με παράθεση
  #460  
Παλιά 04-10-12, 14:15
TinaGR Ο χρήστης TinaGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-04-2010
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από justin19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι εννοείς?Ο πατριος μου,με έμαθε ότι όλα είναι προϊόντα του εγκεφάλου,και αυτό μάλλον πρέπει να κάνω,γιατί υποστηρίζοντας κάτι για αστρική προβολή κλπ,με περνάνε για τρελό,όλοι και οι συγγενείς.Γενικά δείχνω διαφορετικός μπροστά σε όλους.Και επίσης είναι φίλος και όχι φίλη.
Συγγνωμη..Λοιπον φίλε μου ας ξεκινησουμε λοιπον με το οτι εχεις δικη σου προσωπικοτητα και δικη στου υποσταση...Να κανεις μονος σου ερευνες και ανακαλυψεις..δηλαδη αν σ ελεγε ο πατριος σου πως ο γαιδαρος πεταει θα το πιστευες??
Και οταν εχεις δικη σου αποψη για κατι που ισως είναι παράξενο για άλλους απλά το κρατάς για τον εαυτό σου και το συζητάς με κάποιον που έχει όρεξη να ακούσει...Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι στο ιδιο πνευματικο επιπεδο...Οι περισσοτεροι ανήκουν στη μάζα όπως είπα...
Εγώ προτιμώ να είμαι διαφορετική και να ξέρω παρά να είμαι ναρκωμένο πρόβατο που ασπάζομαι τυφλά όσα μου προστάζει το σύστημα κ η κοινωνία...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.