Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 13-09-08, 08:27
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
πολεμαρχο του θεου.
Αυτό τί φρούτο είναι πάλι?
Φρούτο από τα παραμύθια του Λιακό...
Με λίγα λόγια τα έχει κάνει όλα ένα καλό αχταρμά και πουλά τρελά...
Ρε και γιατί δεν κάνουμε και εμείς το ίδιο;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 13-09-08, 12:03
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r
Αυτό τί φρούτο είναι πάλι?

ακριβως αυτο που ειπε ο OANNHSEA ειναι ο πολεμαρχος του θεου.και το μηνυμα του GM-M45 εκει με παραπεμπει.γιαυτο και του ειπα οτι θα επρεπε να γραψει στους νεφελιμ

νομιζω οτι το θεμα <<ζουν αναμεσα μας>>δεν διαφερει και πολυ απο το θεμα <<νεφελιμ>>.και στις 2 περιπτωσεις,καποιοι ζουν αναμεσα στους ανθρωπους.απλα δεν ξερουμε την καταγωγη τους.ειναι εξωγηινοι η εσωγηινοι?θελουν να μας βλαψουν η απλως μας παρατηρουν?ιδου η απορια!!


η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ΚΑΤΙ υπαρχει περα απο τον ανθρωπο.οχι δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.απλα προς τα εκει κλινω.ξερετε ειναι πολλα τα μυστηρια.ισως καποια μερα να τα εξηγησουμε ολα και να ειναι τοσο απλα.


το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πιστευω στον ανθρωπο.οχι στην υπαρξη του αλλα στα εργα του.δεν ειναι μονο η καταστροφη της γης.ειναι γενικοτερα το συστημα ετσι οπως εχει διαμορφωθει.λιγοι οι δυνατοι,πολλοι οι αδυναμοι.γιαυτο και θα ηθελα να υπαρχει ενα κακο ον που μας κυβερναει.πρωτον για να μην ξενερωνω με το ανθρωπινο ειδος(μιας και ανηκω και γω)και δευτερον γιατι καπου εδω γυρω θα υπαρχει και το καλο που θα μας δωσει την ελπιδα.γιαυτο πουλαει και ο λιακοπουλος παιδια.σου πεταει το κακο,αλλα...μετα ολα θα παν καλα.ελπιδα πουλαει!
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 17-09-08, 11:10
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Old cave-dinosaur
Φίλε ΟΑΝNΗSEA και λοιποί...

Η απάντησή μου, ισχύει και για πολλά, δυστυχώς, άλλα posts.

Δεν πήρες χαμπάρι ότι ματαιοπονείς. - Δεν κουράστηκες; !

Το forum, γέμισε ορφανά απο το αντίστοιχο, εγκυρότατο , του "outnet" (βλέπε: "Τρίτο Φρύδι" κλπ).

Βγάλε συμπεράσματα...!!

το εύκολο φίλε old cave-dinosaur είναι να μειώνεις κάποιον όταν δεν μπορείς να κατανοήσεις αυτό που λέει..

όσον αφορά την αξιοπιστία κάποιου και την βαρύτητα των λόγων του εξαρτάται απο την ιστορία του..

ας θυμηθούμε κάτι λοιπόν..

ήσουν στην εκπομπή του Κώστα Χαρδαβέλα και ανέφερες οτι δεν υπάρχει σπήλαιο στην Ελλάδα που να είναι μεγαλύτερο απο 1-1,5 χιλιόμετρο?

αν είσαι ο γνωστός σπηλαιολόγος που νομίζω πως είσαι..

στο πάνελ εκείνο το βράδυ ήταν και ο Πάλμος για να βοηθήσω την μνήμη σου..

περιμένω την απάντηση σου για να συνεχίσω..

αν δεν είσαι αυτός που νομίζω ζητάω ταπεινά συγνώμη.
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 19-09-08, 12:13
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Επειτα απο αρκετές ώρες στα διάφορα θέματα των συζητήσεων και γνωρίζοντας πλέον οτι απευθύνομαι στο σωστό άτομο, θα συνεχίσω τον συλλογισμό μου..

στο προηγούμενο post μου αναφέρθηκα σε εκείνη την εκπομπή..

εκεί λοιπόν άκουσα να λές, εγώ και όλη η Ελλάδα οτι δεν υπάρχει σπήλαιο μεγαλύτερο απο 1-1,5 χιλιόμετρο..

αφού λοιπόν δεν αμφισβητώ τις ικανότητές σου στην σπηλαιολογία φίλε old cave dinosaur, τότε πές μου σε τι εξυπηρετούσε αυτή σου η δήλωση, την στιγμή που αμέσως μετά τηλεφώνησα εγώ στον Κώστα τον Χαρδαβέλα και βγήκα λέγοντας σου, να πάρεις το βιβλίο ΤΑ ΣΠΗΛΑΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ και να διαβάσεις για το σπήλαιο Μααρά που αναφέρεται ξεκάθαρα οτι έχει μήκος 3-3,5 χιλιόμετρα

τώρα ποιός είναι ''αξιόπιστος'' και ποιός όχι?

Δέν αναφέρθηκα στο άτομο σου στα καλά του καθουμένου, αλλά επειδή λίγη ''λάσπη'' μου πέταξες με υπονοούμενα περί της λογικής μου, και πέτα ο ένας πέτα ο άλλος, κάτι θα μείνει στα λευκά μου ρούχα

υπ'όψιν,δεν έχω κανένα σκοπό να γίνει η συζήτηση ''ρίνγκ'', και αν ξαναενοχληθώ απο ειρωνίες και χλευασμό θα απευθυνθώ στούς αρμοδίους συντονιστές γιά οποιαδήποτε διευθέτηση.

Δέν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο,

φιλικά, Ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 19-09-08, 13:10
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αν και το θέμα δεν είναι κατάλληλο για να δώσουμε αυτήν την τροπή στην συζήτηση και απλά επειδή αναφέρθηκε και με όλο τον σεβασμό που έχω στον φίλο τον δεινόσαυρο θα πω το εξής. Υπάρχουν μαρτυρίες απο ανθρώπους που ζουν κοντά σε κάποια συγκεκριμένα σπήλαια ή δίκτυα στοών οι οποίοι αναφέρουν ιστορίες για σημεία και προσβάσεις τα οποία ποτέ δεν δηλώθηκαν επίσημα και μερικά απο αυτά ΦΡΑΧΘΗΚΑΝ απο κάποιους για άγνωστο λόγο. Δεν θα επεκταθώ αλλά όταν έλθει η ώρα θα αναφερθούν σε θέμα που θα ανοιχθεί ειδικά με αυτό το ζήτημα. Επιφυλλάσσομαι... γιατί η ιστορία αυτή έχει πολύ ψωμί και μάλιστα βρώμικο...
Φιλικά...

ΥΓ: και πολύ μυστήριο παρεμπιπτόντως...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 19-09-08 στις 13:12
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 21-10-08, 11:27
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Όσοι παρακολουθούν το θέμα του αγαπητού AvatarGr με τα ιδεογράμματα, πιθανόν να έχουν καταλάβει ότι το θέμα αυτό συνδέεται με εκείνο. Γίνετε πιο παρατηρητικοί σε ώρες και σε χώρους που κινείται λιγότερος κόσμος. Τότε θα παρατηρήσετε περίεργες κινήσεις και "συναθροίσεις". Άτομα εμφανίζονται απο το πουθενά, απρόσμενα και είναι άτομα που δεν ταιριάζουν με την περιοχή. Άτομα παράξενα και αταίριαστα με οτιδήποτε σχετικό εκεί. Δεν πρωτοτυπω. Τα έχει γράψει ο Μπαλάνος στο παρελθόν. Απλά δεν έχουμε μάθει να παρατηρούμε να κοιτάμε με άλλα μάτια.
Δεν μπορώ να επεκταθώ. Αναφέρθηκα με αφορμή αυτήν την μικρή αναφορά που γίνεται στο θέμα του φίλου μας avatar. http://www.metafysiko.gr/forum/showt...&page=48&pp=10
Μπαίνουμε σε βαθειά νερά και δυστυχώς δεν ξέρουν όλοι "κολύμπι". Πολλοί παθαίνουν και "κράμπες". Μια συμβουλή μόνο και σε ομάδες που έχουν ονόματα περιηγητών . Προσοχή παιδιά... δεν είναι αστεία αυτά... Πρόσφατα άνθρωπος που κινείτο σε μια περιοχή που δεν έπρεπε παρακολουθήθηκε απο μια πενταμελή ομάδα ανθρώπων αγνώστου ταυτότητος...
Φιλικά και συμβουλευτικά... (γιατί όντως "ζουν ανάμεσά μας" είτε το πιστεύετε είτε όχι...)
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 21-10-08, 16:16
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Για ποιά περιοχή/περιοχές μιλάμε? Θέλουμε συγκεκριμένα στοιχεία αλλιώς δεν έχει νόημα.
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 21-10-08, 21:42
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μπαίνουμε σε βαθειά νερά και δυστυχώς δεν ξέρουν όλοι "κολύμπι". Πολλοί παθαίνουν και "κράμπες". Μια συμβουλή μόνο και σε ομάδες που έχουν ονόματα περιηγητών . Προσοχή παιδιά... δεν είναι αστεία αυτά... Πρόσφατα άνθρωπος που κινείτο σε μια περιοχή που δεν έπρεπε παρακολουθήθηκε απο μια πενταμελή ομάδα ανθρώπων αγνώστου ταυτότητος...
Φιλικά και συμβουλευτικά... (γιατί όντως "ζουν ανάμεσά μας" είτε το πιστεύετε είτε όχι...)
Για ποια ομάδα μιλάς απεριττε με υπονοούμενα? Μιλά ανοιχτά και χωρίς υπαινιγμούς,μιλας για την ΟΜΑΔΑ ΠΥΘΕΑΣ Η ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ?
__________________
http://paysanias.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧΡΟΝΟΣ : 21-10-08 στις 21:59
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 21-10-08, 22:08
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Δεν αφορά καμία απο τις δύο ομάδες που ανέφερες... Και καλά έκανες και ζήτησες διευκρίνηση... Αυτούς τους οποίους αφορά είναι σε επαφή μαζί μου ήδη.. ευχαριστώ αλλά δεν θα επεκταθώ στο θέμα γιατί αν για κάποια πράγματα μιλούσαμε ανοικτά αγαπητέ Μπέρνι θα υπήρχε πρόβλημα... Σίγουρα για σένα δεν έχει νόημα ευτυχώς. Γι αυτούς που έχει θα την βρουν πιστεύω την άκρη. Και για να ξεκαθαρίσω κάτι... όλες οι ομάδες που ασχολούνται δεν είναι γνωστές στο φόρουμ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 21-10-08 στις 22:11
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 21-10-08, 22:16
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Δεν αφορά καμία απο τις δύο ομάδες που ανέφερες... Και καλά έκανες και ζήτησες διευκρίνηση... Αυτούς τους οποίους αφορά είναι σε επαφή μαζί μου ήδη.. ευχαριστώ αλλά δεν θα επεκταθώ στο θέμα... Και για να ξεκαθαρίσω κάτι... όλες οι ομάδες που ασχολούνται δεν είναι γνωστές στο φόρουμ.
Εντάξει λοιπόν...αν και δεν με κάλυψες απόλυτα...Αλλά αν δεν μπορείς να πεις παραπάνω το σέβομαι...Αν και εξ αρχής έπρεπε να μας βγάλεις εκτός και την ΠΥΘΕΑΣ και την ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ αφού δεν ήταν για εμάς, γιατί έτσι αόριστα μας πήρε όλους η μπάλα...
__________________
http://paysanias.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.