Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 17-01-09, 13:50
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Ακουσα για ένα πλάσμα (δεν ξέρω τι είδους) που μπορεί να καλεστεί μέσο κάποιου τελετουργικού και να του ζητήσεις να σου βρει αυτό που ψάχνεις απότι μου είπανε ... όνομα δεν θυμάμαι .. αλλα έχει περίεργο όνομα και πατώντας το όνομα στο google μου είχε βγάλει και στην wikipedia κάτι φωτογραφίες... ήταν ένα πράγμα σαν τερατάκι.. imp νομίζω τα λένε (μυθικό μάλλον) έχει ακούσει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό
Αν δεν μας πεις το όνομά του πώς να σε βοηθήσουμε;

Φαντάζομαι δεν είναι μόνο ένα αυτό που μπορείς να επικαλεστείς μέσω τελετουργικού για να του ζητήσεις πληροφορίες...
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 17-01-09, 17:30
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Φυσικα και δεν ειναι μονο ενα τετοιο πλασμα. Μπορει να ειναι και ο δαιμονας Shax που μπορει να βρει χαμενα πραγματα, ή πραγματα που ειναι χαμενα μεν αλλα δεν τα κρατανε μοχθηρα πνευματα.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 17-01-09, 17:56
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Φυσικα και δεν ειναι μονο ενα τετοιο πλασμα. Μπορει να ειναι και ο δαιμονας Shax που μπορει να βρει χαμενα πραγματα, ή πραγματα που ειναι χαμενα μεν αλλα δεν τα κρατανε μοχθηρα πνευματα.
Ναι αλλα απότι ξέρω τίποτα δεν είναι δωρεάν , έχει κανεις ιδέα τι πρέπει να δώσω για να πάρω αυτό που θέλω σε μια τέτοια περίπτωση?
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 17-01-09, 18:33
WATCHER Ο χρήστης WATCHER δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή vampires

Δεν χρειάζεται link συνάδελφοι , αν όντως είναι vampire θα μας βρει και πίστεψε με αν είναι να μιλήσω μαζί του δίχως να με φάει για πρωινό είμαι μέσα , άλλωστε τρέφονται με ενέργεια ( αύρα ) σωστά;
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 17-01-09, 23:41
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Ναι αλλα απότι ξέρω τίποτα δεν είναι δωρεάν , έχει κανεις ιδέα τι πρέπει να δώσω για να πάρω αυτό που θέλω σε μια τέτοια περίπτωση?
Σιγουρα τιποτα δεν ειναι δωρεαν, αλλα γιατι ομως θες να δωσεις αυτο το "κατι" και σε ποιον? Τι ειναι αυτο που θες να παρεις? Δυναμη? Εξουσια? Υπεροχη? Δεν αξιζει ουτε μια τριχα σου να δωσεις για να τα κερδισεις. Αυτα μπορεις να τα αποκτησεις μονος σου χωρις τελετες και αλλα μαντζουνια. Η μαγεια δεν κανει και κατι το σπουδαιο.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 18-01-09, 08:49
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Σιγουρα τιποτα δεν ειναι δωρεαν, αλλα γιατι ομως θες να δωσεις αυτο το "κατι" και σε ποιον? Τι ειναι αυτο που θες να παρεις? Δυναμη? Εξουσια? Υπεροχη? Δεν αξιζει ουτε μια τριχα σου να δωσεις για να τα κερδισεις. Αυτα μπορεις να τα αποκτησεις μονος σου χωρις τελετες και αλλα μαντζουνια. Η μαγεια δεν κανει και κατι το σπουδαιο.
Δεν διατίθεμαι να πουλήσω την ψυχή μου στον διάβολο (ξέρω ακούγεται κάπως αυτό ) απλά είμαι διατεθειμένος να κάνω ότι χρειαστεί για να βρω αυτό που ψάχνω. Τελικά δεν πήγα στο "στέκι" τους όπως μου το είχαν πει ... ο φίλος μου δεν ερχόταν με τίποτα και εγώ δεν σκέφτομαι να παω μονος με τίποτα. Δεν ξέρω τι θα συναντήσω εκεί.. τον λόγο που δεν ήθελε να έρθει δεν τον κατάλαβα αφού του είχα πει απλά ότι θα πάμε μια βολτίτσα κάπου και απλά τον ήθελα μαζί. Αν και δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη ιδέα να τον πάρω μαζί από την στιγμή που φοβάται πολύ ότι σχετίζεται με τέτοια θέματα και αν όντως έβρισκα αυτό που έψαχνα δεν ξέρω την αντίδραση του...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 18-01-09 στις 08:50
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 18-01-09, 12:15
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Δεν διατίθεμαι να πουλήσω την ψυχή μου στον διάβολο (ξέρω ακούγεται κάπως αυτό ) απλά είμαι διατεθειμένος να κάνω ότι χρειαστεί για να βρω αυτό που ψάχνω. Τελικά δεν πήγα στο "στέκι" τους όπως μου το είχαν πει ... ο φίλος μου δεν ερχόταν με τίποτα και εγώ δεν σκέφτομαι να παω μονος με τίποτα. Δεν ξέρω τι θα συναντήσω εκεί.. τον λόγο που δεν ήθελε να έρθει δεν τον κατάλαβα αφού του είχα πει απλά ότι θα πάμε μια βολτίτσα κάπου και απλά τον ήθελα μαζί. Αν και δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη ιδέα να τον πάρω μαζί από την στιγμή που φοβάται πολύ ότι σχετίζεται με τέτοια θέματα και αν όντως έβρισκα αυτό που έψαχνα δεν ξέρω την αντίδραση του...
Αφου εχεις κοψει κινηση και βλεπεις οτι για καποιο λογο δεν θελει, καλυτερα να μην πιεσεις καταστασεις.
Οσον αφορα στο να βρεις αυτο που θελεις, υπαρχουν και αλλοι τροποι, πιο ακινδυνοι απο το να πας σε ενα "στεκι" που ουτε η μανα του ξερει που ειναι, να συναντησεις ατομα που επισης δεν γνωριζεις. Δοξα τους θεους υπαρχουν πολλα βιβλια για να ανακαλυψεις τον πραγματικο σου εαυτο και το που ανηκεις πραγματικα.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 18-01-09, 13:06
mikede12345 Ο χρήστης mikede12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2007
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

καλησπερα
ενδιαφερον το θεμα σου
παρακολουθησα αυτα που λες
και εχω βγαλει συμπερασμα
δεν ξερω αν παρακολουθεις λιακοπουλο
παντως πρεπει να συνομιλησες με καποιον μπαχομεχ εκ του γενους νεφελιμ
οι μπαχομεχ ειναι οι κλασικοι βρυκολακες και απο εκει βγηκε και ο θρυλος
των βρυκολακων.
αλλωστε ζουν αναμεσα μας κρυμενοι απο τους ανθρωπους
αλλαζοντας μορφη οποτε θελουν χωρις να δει καποιος την πραγματικη τους
ταυτοτητα.
εως την ημερα της επιστροφης τους στην γη και των υπολοιπων απο τα εγκατα
της γης
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 18-01-09, 13:45
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

καλα ποιος ανθρωπος δινει βαση σημερα στο λιακοπουλο...τον τελευταιο καιρο πεταει απειρες κοτσανες ανα εκπομπη και πρεπει να εισαι τελειως ασχετος για να τον πιστεψεις....ας μη βαλουμε λοιπον καλυτερα αυτον τον τυχαρπαστο και φαντασιοπληκτο τηλεοπωλη στη συζητηση
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 18-01-09, 15:20
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut
καλα ποιος ανθρωπος δινει βαση σημερα στο λιακοπουλο...τον τελευταιο καιρο πεταει απειρες κοτσανες ανα εκπομπη και πρεπει να εισαι τελειως ασχετος για να τον πιστεψεις....ας μη βαλουμε λοιπον καλυτερα αυτον τον τυχαρπαστο και φαντασιοπληκτο τηλεοπωλη στη συζητηση

Συμφωνω. Ετσι οπως το παει θα μας πει οτι και η Θωδη ειναι η μετενσαρκωση της Κλεοπατρας.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.