Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-07-12, 23:32
goldberg2 Ο χρήστης goldberg2 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-05-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή Περιεργος Ανθρωπος

Καλημερα παιδια ειμαι νεος στο site και ειναι η πρωτη φορα που γραφω.Θα ηθελα να σας πω για μια εμπειρια που ειχα οταν ημουν μικρος.Ημουν 3 χρονων και ειχαμε παει με τον πατερα μου και τον αδερφο μου να δουμε σε αγωνα μπασκετ τον μεγαλυτερο αδερφο μου,οταν χωρις να το καταλαβω ο αδερφος μου και ο πατερας μου ειχαν παει στο περιπτερο να παρουν κατι και νομιζοντας εγω οτι εφυγαν αποφασισα να φυγω γυρνοντας σπιτι (το οποιο ηταν κοντα μονο που μεσολαβουσε ενας τρομερα επικινδυνος δρομος).Εκει λοιπον στο φαναρι περιμενοντας να περασω το δρομο ξαφνικα καποιος μου εδωσε το χερι και κοιταζοντας τον ηταν ενας ανθρωπος με ασπρα μαλλια και ολα τα ρουχα του μπεζ ακομη και το καπελο του μπεζ.Εγω εδωσα το χερι μου και με περασε απεναντι τους δυο δρομους που μεσολαβουν μεχρι να φτασω σπιτι μου και μετα με αφησε χωρις να πει κουβεντα παροτι επρεπε να περπατησω 2 στενα ακομη εξισου επικινδυνα.Εγω συνεχισα προς το σπιτι μου και στριβοντας στην οδο που μενω τον ειδα στην αλλη ακρη του δρομου τον κοιτουσα για 2 λεπτα μεχρι που αποφασισα να παω σπιτι μου και να χτυπησω κουδουνι.Μου ανοιξε η μητερα μου και απο τοτε δεν τον ξαναειδα.Την επομενη μερα καταλαβα οτι δεν ημουν αρκετα ψηλος για να χτυπησω το κουδουνι!!! Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο παιδια και ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-07-12, 09:45
Το avatar του χρήστη SadOnAngel
SadOnAngel Ο χρήστης SadOnAngel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Goldberg κατά την γνώμη μου 3 ετών όλα θα σου φαίνονταν περίεργα. Δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρες μνήμες σε ηλικία 3 ετών. Ίσω το μυαλουδάκι σου ήθελε να φτιάξει έτσι αυτόν τον άνθρωπο. Ίσως έτσι τον φαντάστηκες εκείνη την στιγμή. Εγώ ειλικρίνα δεν έχω καμμιά μνήμη από 3 ετών και αν έχω είναι νοπές με πολλές πολλές ασάφειες. Να σου εξηγήσω δηλαδή θυμάμε ότι ο πατέρας μου μου είχε πάρει ένα μεγάλο κόκκινο φουσκωτό μπαλόνι με αυτοκινιτάκια ζωγραφισμένα πάνω του.Μετά από χρόνια έβλεπα κάτι παλιές φωτογραφίες και αντίκρισα ένα κίτρινο μπαλόνι που δεν ήταν δα και τόσο μεγάλο όπως το χα στο μυαλό μου και για αυτοκινητάκια ούτε λόγος Mickey Maus είχε πάνω ..Κατά την γνώμη μου περίεργα παιχνίδια μυαλού
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-07-12, 00:20
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SadOnAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
Goldberg κατά την γνώμη μου 3 ετών όλα θα σου φαίνονταν περίεργα. Δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρες μνήμες σε ηλικία 3 ετών. Ίσω το μυαλουδάκι σου ήθελε να φτιάξει έτσι αυτόν τον άνθρωπο. Ίσως έτσι τον φαντάστηκες εκείνη την στιγμή. Εγώ ειλικρίνα δεν έχω καμμιά μνήμη από 3 ετών και αν έχω είναι νοπές με πολλές πολλές ασάφειες. Να σου εξηγήσω δηλαδή θυμάμε ότι ο πατέρας μου μου είχε πάρει ένα μεγάλο κόκκινο φουσκωτό μπαλόνι με αυτοκινιτάκια ζωγραφισμένα πάνω του.Μετά από χρόνια έβλεπα κάτι παλιές φωτογραφίες και αντίκρισα ένα κίτρινο μπαλόνι που δεν ήταν δα και τόσο μεγάλο όπως το χα στο μυαλό μου και για αυτοκινητάκια ούτε λόγος Mickey Maus είχε πάνω ..Κατά την γνώμη μου περίεργα παιχνίδια μυαλού
Μπορεί να το είδες στον ύπνο σου και να νομίζεις ότι όντως το έχεις ζήσει.. Οι δικές μου αναμνήσεις από εκείνη την ηλικία είναι αυτά τα όνειρα που ένιωθα πολύ αληθινά, όπως πχ χιόνια τον Αύγουστο ή πλημμύρα στο σπίτι
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.