Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-08-12, 10:04
Το avatar του χρήστη Σύλφη
Σύλφη Ο χρήστης Σύλφη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Ερώτηση προς τον νηματοθέτη: γιατί δεν ασχολείται η ίδια η γυναίκα σου που είχε την εμπειρία αυτή;
Έχω την αίσθηση οτι επηρέασε εσένα περισσότερο απο την ίδια.
Έχει την γνώση οτι εσύ το ψάχνεις το θέμα;αν ναι ,τι γνώμη έχει για όλα αυτά,εκείνη τι πιστεύει οτι ήταν το άγγιγμα αυτό;
Πέρα από τις απορίες μου,να σου πω οτι αυτή η εμπειρία δεν είναι ασυνήθιστη και πως στον καθένα,κάτι διαφορετικό βγάζει,είτε αδιαφορία,είτε τρόμο,είτε μια επιβεβαίωση αγιοσύνης κτλ.
Σημασία έχει πως το ίδιο το άτομο το αισθάνεται,οι γνώμες των άλλων δεν είναι σφραγίδα,κανείς δεν ξέρει τα πάντα,εικάζει μόνο,αλλά ακόμη κι έτσι,δίνεται η ευκαιρία της περαιτέρω διερεύνησης του φαινομένου.
Μπορεί να αποτελέσει ένα άνοιγμα του νου προς νεες κατευθύνσεις γνώσεως,πιο πνευματικές και δεν εννοώ θρησκευτικές.Στο ταξίδι αυτό της γνώσης,απάντηση καθαρή για το άγγιγμα ίσως να μην λάβεις,αλλά δεν θα σε απασχολεί πλέον.
Όμως,μην στέκεσαι μόνο έδω στο φόρουμ,μην ζητάς έτοιμες μόνο απαντήσεις,ψάξε και ερεύνα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-08-12, 12:40
nt1969 Ο χρήστης nt1969 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Η γυναικα μου ανηκει στους ανθρωπους που ακομα κι αν δει τη μαχη των αστρων ξαφνικα στον ουρανο θα πει οτι το χολιγουντ κανει ταινια. Δηλ δεν πιστευει ουτε στο παραμικρο μεταφυσικο η ανεξηγητο φαινομενο. Ακομα κι εμενα μου εκανε εκπληξη που αντεδρασε ετσι στο υποτιθεμενο αγγιγμα. Θεωρητικα θα επρεπε να το θεωρουσε κατι που το προκαλεσε ο οργανισμος της και οχι κατι διαφορετικο. Ηταν η πρωτη φορα που δεν μπορουσε να δωσει μια λογικη εξηγηση για το τι συνεβει. Ηταν η πρωτη φορα που ενιωσε φοβο χωρις να ξερει απο τι. Μου εκανε εντυπωση ακομα και που το ειπε.

Το συζητησαμε μερικες φορες , δωσαμε την εξηγηση οτι πιθανον ηταν νευρικη αντιδραση του οργανισμου, η εν τελη κατι φανταστικο που δημιουργησε ο οργανισμος της κι εκει το ληξαμε για να ησυχασει. Δεν το εχουμε κι απο οτι καταλαβαινω δε θελει να το ξανασυζητησουμε. Ξερω ομως οτι οι απανησεις που δωσαμε δεν την και δε με καλυπτουν.

Οσο για μενα πιστευω οτι δεν ηταν κατι κακο ουτε καλο. Απλα ηταν κατι τυχαιο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.