Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-07-06, 18:59
Pavlis Ο χρήστης Pavlis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-07-2006
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Εμπείριες απο την Κύπρο

Για σας με λένε παύλο απο Κύπρο και παρακολουθω αρκετο καιρο την σελιδα αυτη και μας εχετε παρασυρει στα φαινόμενα αυτα ( την παρέα ) και να μιλάμε σχεδον καθε νυχτα για το τη παράξενα πραγματα συμβαινουν ! Κανω αυτο το θεμα για 2 εμπειριες που μου σηνεβηκαν πριν 8-9 χρονια... και στης 2 περιπτωσης παντα οι πρωταγωνιστες ( πρωταγωνιστες γιατι δεν ξερουμε αν αυτα που θυμωμασταν ηταν ονειρο ή πραγματικοτητα ) ημασταν εγω και ο ξάδελφος μου και πέζαμε κατω στην αυλή ενω οι πατεράδες μας κ ο παππους μας ηταν στην βαρκα και ετοιμαζονταν να φυγουν για ψαρεμα οταν εγω κ ο ξαδελφος μου ειδαμε μια σκια στον φαρο και ερχοταν προς το μερος μας , αρχισαμε να φωναζουμε και ο παππους μας επιασε το τουφεκι κ το πυροβολησε μετα δεν θυμαμαι τιποτα , οταν βρέθηκα με τον ξαδελφο μου θυμωμασταν τα παντα και οι διο με ακριβεια και αποφασισαμε να παμε εκει που πυροβολισε την σκια ο παππους μας και ειδαμε μια μαυραδα που εμιαζε με με ενα ανθρωπο με τα χερια σηκομενα με μεγαλα νυχια ... Η άλλη περιπτωση καθομασταν στην αυλη και ειδαμε ενα μεγάλο πράσινο βραχο να πεφτει στην θαλασσα και να εξαφανιζετε χωρις κανενα κυμα ή θορυβο ! και παλι οτι ιδα το ιδε και ο ξαδελφος μου αλλα ειπαμε να μην το ψαξουμε αλλα πριν απο 2 χρονια νοικιασαμε βαρκα για να παμε βαρκαδα και καθως πηγεναμε βλεπουμε μια μεγαλη τρυπα που βλεπουμε μονο οταν πεφτει ενας κομήτης και θυμηθήκαμε εκείνη την νύχτα ....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-07-06, 11:50
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητέ Παύλο,

καλώς ήρθες στην παρέα μας καταρχήν (επισήμως τουλάχιστον). Οι εμπειρίες που περιγράφεις θα μπορούσαν απλά να θεωρηθούν περιπετειώδη φαντασιτκά όνειρα, αλλά όταν μας λες πως τα ίδια ακριβώς θυμάται και ο ξάδελφός σου, τότε τα πράγματα περιπλέκονται. Θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέριες για αυτό που περιγράφεις στην πρώτη εμπειρία; Δηλαδή, όταν ξαναπήγατε στο μέρος τι ακριβώς είδατε που έμοιαζε με "έναν άνθρωπο με τα χέρια σηκωμένα με μεγάλα νύχια". Ήταν πράγματι άνθρωπος ή μια μαυρίλα; Κι αυτή η μαυρίλα που ήταν; Σε κάποιο τοίχο; Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι εννοείς γιατί δεν τα περιγράφεις αναλυτικά. Επίσης σε τι ηλικία είσασταν; Και όταν σας συνέβει και όταν ξαναπήγατε. Τέλος, ο παππούς σας δε ζει πια και δεν μπορείτε να τον ρωτήσετε για το περιστατικό και τι θυμάται αυτός; Ή έστω οι πατεράδες σας πρέπει να θυμούνται κι αυτοί κάτι.

Για τη δεύτερη εμπειρία, και πάλι δεν είσαι απόλυτα σαφής. Όταν λες ότι είδατε έναν βράχο να πέφτει, από πού ακριβώς; Από τον ουρανό ή να ξεκολλάει από άλλα βράχια ας πούμε; Επίσης, η τρύπα που είδατε όταν ξαναπήγατε ήταν στη θάλασσα; Δηλαδή ξαφνικά μέσα στο πέλαγος υπάρχει μια τρύπα;! No way... Ή εγώ δεν κατάλαβα σωστά ή εσύ θα μας τρελάνεις! Αν είναι έτσι να προειδοποιήσουμε τους περαστικούς να μην τους παρασύρει η ρουφήχτρα (δίνη) και βρεθούν στον κάτω κόσμο!
Σοβαρά τώρα, πες μας λεπτομέριες για να μην βγάζουμε μόνοι μας συμπεράσματα...
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-07-06, 18:22
Pavlis Ο χρήστης Pavlis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-07-2006
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Agapiti Antonia ,

Thnx gia tn apantisi sou alla twra dn vriskome stin Kipro gia na mporo na grapso pio analitika tin istoria mou alla molis epistrepso tha sou apantiso
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.