Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-10-07, 17:14
alexandra_r Ο χρήστης alexandra_r δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Hotel Giouli-Porto Heli

Καλησπέρα σε όλους..Θα ήθελα να σας διηγηθώ μια πρωσοπική μου εμπειρία που βίωσα προ 10 ετίας στο Πόρτο Χέλι του νομού Αργολίδας.Ήτανε Σάβαβτο 19 Ιουλίου 1997(μια ημερομηνία που από τότε έχει χαρακτεί βαθιά μέσα στη μνήμη μου) και βρισκόμουνα στο Πόρτο Χέλι.Ήτανε αργά το βράδυ όταν αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε για ψάρεμα(καθότι ο άντρας μου τρελένεται) μιας και δεν είχαμε να κάνουμε κάτι άλλο.Πήγαμε σε μιά περιοχή λίγο απόμερη,ήρεμη,χωρις φώτα και φασαρία πίσω από ένα μεγάλο εγκαταλειλεμένο ξενοδοχείο το hotel giouli.Ήτανε περασμένες 1:00 και καθώς είμασταν καθισμένοι στη μικρή παραλία πίσω απτο ξενοδοχείο ακούστηκε μία δυνατή φωνή γυναίκας σαν κι αυτες που ακούμε στα θρίλερ,μια φωνή σαν στριγκλιά.Πάγωσα!Αμέσως γύρισα και κοίταξα τον άντρα μου!Έκεινος απορειμένος και φοβισμένος προσπαθούσε να με καθυσηχάσει λέγωντας μου ότι ίσως να είναι κάπιοι μεθυσμένοι τουρίστες από την μπροστινή μεριά του ξενοδοχείου που υπάρχει δρόμος.Θέλωντας και μη,τον πίστεψα για να ησυχάσω και γω.Όμως μετά από κανα μισάωρο και ενώ όλα ήτανε οκ γυρισά και κοίταξα το εγκαταλειλεμένο ξενοδοχείο και είδα ότι στον 3ο όροφο του κτιρίου λιγοστό φως σαν από λάμπα και σκιές να σχιματίζονται.Αμέσως είπα στον άντρα μου να κοιτάξει και εκείνος και μόλις γυρισε να κοιτάξει και αυτός όλα έσβησαν και το μονο που μπορούσαμε να δούμε ήτανε 2 μεγάλους κόκκινους κύκλους.Σαν μάτια που μας κοιτούσανε.Χωρίς δευτερη σκέψη τα παρατήσαμε όλα όπως ήτανε και φύγαμε.Σκεφτόμασταν το συγκεκριμμένο γεγονός καθόλη τη περίοδο διαμονής μας στο Χέλι και σκεφτήκαμε μήπως ήτανε όντος τουρίστες και θέλανε να μας τρομάξουν.Γιαυτο και μια μέρα πρίν φύγουμε από το μέρος πήγαμε ξανά εκεί με το αυτοκίνητο και περιμέναμε ναδούμε αν θα συμβεί κάτι.Κάτα διαβολική συμπτωση είδαμε ακριβως τα ίδια πράγματα..Όταν επέστρεψα στην Άθηνα εψαξα για το συγκεκρίμενο μέρος και το μόνο που βρήκα ήτανε ότι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε γίνει ένας φόνος.Και το ερωτημά μου είναι:Τι μπορεί να υπάρχει σ'αυτόν το καταραμένο 3ο όροφο???
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-10-07, 19:19
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Wow! Πολύ ενδιαφέρουσα η ιστορία που ανέφερες alexandra_r! Για να πω την αλήθεια και εγώ τις ίδιες σκέψεις θα έκανα. Το οτι πήγατε όμως απο το ξενοδοχείο και δεύτερη φορά και πάλι ζήσατε το ίδιο πράγμα θα σημαίνει οτι μάλλον δεν ήτανε μεθυσμένοι τουρίστες! Όταν λες, "Κάτα διαβολική συμπτωση είδαμε ακριβως τα ίδια πράγματα.." τι εννοείς ακριβώς? Δηλαδή ακούσατε πάλι μια γυναικεία φωνή να στριγκλίζει και μετά να παρουσιάζονται οι παράξενες φιγούρες στον 3ο όροφο? Μήπως μπορείς να μας πείς περισσότερα για το τι βρήκες σχετικά με τον φόνο που έιχε γίνει σε αυτό το ξενοδοχείο? Έριξα μια ματιά στο διαδύκτιο και βρήκα οτι ακόμα δουλεύει το ξενοδοχείο αυτό!
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 07-10-07 στις 19:20
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-10-07, 20:19
alexandra_r Ο χρήστης alexandra_r δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Όχι φωνή δεν ακούσαμε,αλλά οι σκιές και τα μάτια ήτανε ίδια,ολόιδια!Αυτο που έψαξα και βρήκα ήτανε ότι στο 3ο όροφο είχε γίνει ένας φόνος!Κάποιος είχε σκοτώσει τη σύζηγό του.Και ρώτησα και ντόπιους,πολλοί από τους οποιούς μου το επιβεβαίωααν.Άλλοι δεν είχαν ιδέα.Το ξενοδοχίο αυτό είναι τουλάχιστον 12 με 13 χρόνια ερειπομένο και εγκαταλειλεμένο.Δεν ξέρω γιατί στο internet δείχνει ότι λειτουργεί!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-10-07, 20:21
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexandra_r
Όταν επέστρεψα στην Άθηνα εψαξα για το συγκεκρίμενο μέρος και το μόνο που βρήκα ήτανε ότι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε γίνει ένας φόνος.Και το ερωτημά μου είναι:Τι μπορεί να υπάρχει σ'αυτόν το καταραμένο 3ο όροφο???
Αγαπητή Αλεξάνδρα, θα σε παρακαλούσα να μας δώσεις την πηγή πληροφόρησης για το φόνο που, όπως λες έλαβε χώρα στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Είμαι από την ευρύτερη περιοχή και θα το ψάξω το θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-10-07, 20:25
alexandra_r Ο χρήστης alexandra_r δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Είχα βρεί ένα άρθρο σε μία τοπική εφημερίδα!Αλλά πιο πολύ στηρίχτα στα όσα μου είπανε οι ντόπιοι κάτοικοι που ζουν εκεί και σίγουρα ξέρουν το τόπο τους καλύτερα από εμάς!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-10-07, 23:15
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Έχω εντοπίσει δύο ξεκάθαρες αντιφάσεις:

1)
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexandra_r #1
Όταν επέστρεψα στην Άθηνα εψαξα για το συγκεκρίμενο μέρος και το μόνο που βρήκα ήτανε ότι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε γίνει ένας φόνος.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexandra_r #2
Είχα βρεί ένα άρθρο σε μία τοπική εφημερίδα!Αλλά πιο πολύ στηρίχτα στα όσα μου είπανε οι ντόπιοι κάτοικοι που ζουν εκεί και σίγουρα ξέρουν το τόπο τους καλύτερα από εμάς!
Στην αρχή μας αναφέρεις ότι γύρισες στην Αθήνα και μετά αναζήτησες πληροφορίες.Στη συνέχεια μας αναφέρεις μια τοπική εφημερίδα και τις μαρτυρίες των ντόπιων.

2) Επίσης ,όπως αναφέρθηκε προηγουμένως, ξενοδοχείο "Γιούλη" υπάρχει στο Πόρτο Χέλι και πιθανότατα λειτουργεί.Εσύ μας παρουσιάζεις ότι το ξενοδοχείο είναι εγκαταλελειμμένο πάνω απο 12 χρόνια...

Οι παραπάνω αντιφάσεις δε σημαίνουν απαραίτητα ότι μας δουλεύεις και πως αυτά που λες είναι αναληθή.Αλλά μάλλον πρέπει να συλλεχθούν περισσότερα στοιχεία για να έχουμε μια καλή βάση.

Ανοιχτά ζητήματα είναι το ξενοδοχείο και το θέμα του φόνου.Ας ξεκαθαριστούν αυτά και μετά μπορεί να γίνει η όποια συζήτηση περί κραυγών,σκιών και κόκκινων "ματιών".
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-10-07, 07:20
Το avatar του χρήστη nERaiDoULa
nERaiDoULa Ο χρήστης nERaiDoULa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2007
Μηνύματα: 203
Προεπιλογή

Αυτό που βρήκα κι εγώ για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι , οτι λειτουργεί και μάλιστα έχει και κάποια τηλέφωνα για κρατήσεις ...

http://travel.diadiktyo.net/porto-heli-giouli/greek/
__________________
...Εσύ βουβή στην έρημο την φήμη σου θα σέρνεις επάνω σε αθώες ψυχές , σε μάτια που δεν ξέρεις , θα απανθρακώνεις τις καρδιές σαν μάγισσα του χθες , κελύφη άδεια πίσω σου με πόνο θα μαζεύεις.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-10-07, 10:58
Το avatar του χρήστη chris82
chris82 Ο χρήστης chris82 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-09-2006
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Τα τηλέφωνα του συγκεκριμένου ξενοδοχείου που έχουν -προφανώς- τα ανημέρωτα ελληνικά και μη, Sites παραπέμπουν σε κάποια μάντρα αυτοκινήτων αν κατάλαβα σωστά,παντώς όχι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Το οτι τουριστικές σελίδες έχουν ακόμη το ξενοδοχείο δεν σημαίνει ότι λειτουργεί κιόλλας -μια συμβουλή-.
Ξενοδοχείο με αυτό το όνομα στο Πόρτο Χέλι επίσης δεν υπάρχει μετά απο αναζήτηση σε υπηρεσίες του ΟΤΕ,ο οποίος ενημερώνεται άμεσα όταν κάποια εταιρία-επιχείρηση κλήσει και σταματήσει και τον αριθμό ΟΤΕ που είχαν.
Ο αριθμός τηλεφώνου του hotel giouli ανήκει τώρα σε κάποιον εργολάβο του οποίου το όνομα δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω και δεν νομίζω να έχει και τόσο μεγάλη σημασία.
Προχωρίστε στο σημείο που αφορά τη συγκεκριμένη δολοφονία με περισσότερες λεπτομέρειες.
Ελπίζω να βοήθησα,πάντα φιλικά.
__________________
...it takes no time to fall in love...but it takes you years to know what love is...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chris82 : 08-10-07 στις 11:02
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-10-07, 11:06
Το avatar του χρήστη Akalyptos
Akalyptos Ο χρήστης Akalyptos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι όλη αυτή η ιστορία δεν με έπεισε από την αρχή...
Ήταν πολύ "κλισέ".
Για αποκατάσταση της τάξης λοιπόν ζήτησα από φιλικό ζευγάρι που ταξίδευε προς την περιοχή να περάσει για να δει τι συμβαίνει.
Το ξενοδοχείο πράγματι είναι ανοικτό και δουλεύει κανονικά. Είναι δε ανακαινισμένο.
Το ζητούμενο τώρα λοιπόν δεν είναι τι ήταν "τα κατακόκινα μάτια" αλλά τι οδηγεί κάποιον στο να προσπαθήσει να παραπλανήσει σε δημόσιο βήμα τους συνανθρώπους του.
Ειλικρινά θα ήθελα πολύ να μας το εξηγήσει η φίλη alexandra_r.
__________________
"Η αναζήτηση είναι η πηγή της Γνώσης"
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-10-07, 11:25
Το avatar του χρήστη chris82
chris82 Ο χρήστης chris82 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-09-2006
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akalyptos
Η αλήθεια είναι ότι όλη αυτή η ιστορία δεν με έπεισε από την αρχή...
Ήταν πολύ "κλισέ".
Για αποκατάσταση της τάξης λοιπόν ζήτησα από φιλικό ζευγάρι που ταξίδευε προς την περιοχή να περάσει για να δει τι συμβαίνει.
Το ξενοδοχείο πράγματι είναι ανοικτό και δουλεύει κανονικά. Είναι δε ανακαινισμένο.
Το ζητούμενο τώρα λοιπόν δεν είναι τι ήταν "τα κατακόκινα μάτια" αλλά τι οδηγεί κάποιον στο να προσπαθήσει να παραπλανήσει σε δημόσιο βήμα τους συνανθρώπους του.
Ειλικρινά θα ήθελα πολύ να μας το εξηγήσει η φίλη alexandra_r.
Διάβασες παραπάνω το reply μου ότι δεν υπάρχει πλέον ξενοδοχείο στο Πόρτο Χέλι με αυτό το όνομα και οτι τα τηλέφωνα που παραπέμπουν οι τουριστικές εταιρίες μέσω ίντερνετ αφορούν πλέον κάποιον εργολάβο ο οποίος έχει κάποια -μάντρα- ?
__________________
...it takes no time to fall in love...but it takes you years to know what love is...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.