Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-10-10, 18:48
Shady Ο χρήστης Shady δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή Νομιζω πως μπορω να δω τις αυρες των ανθρωπων!

Πριν απο πεντε χρονια αρχισε να μου συμβαινει κατι περιεργο.Οταν κοιταζα καποιων για πανω απο 20 λεπτα χωρισ να κοιταξω αλλου εβλεπο κατι σαν φωτεινο περιγραμμα.Με τον καιρο αυτο αρχισε να γινεται ολοκαι πιο ευκολο.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να βλεπω το περιγραμμα σε 10 δευτερολεπτα που κοιταω καποιον ανεξαρτητως αν αυτοσ κινητε η οχι και στο ενα λεπτο περιπου το περιγραμμα εχει μεγεθοσ 7 εκατοστων.Συνηθωσ ειναι ασπρο αλλα μου εχει τυχει να δω και μπλε και πρασινο.Τι ακριβωσ ειναι αυτο που βλεπω?????
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-10-10, 14:38
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Αυτο φιλε shady ειναι η αυρα του ανθρωπου,την εβλεπα και εγω οταν ειμουνα μικρος,κοιτα να το εξασκησεις γτ η εξελιξη αυτου του χαρισματος γινετε πραγματικα πολυ καλο και σου σωζει την ιδια σου και αλλονον καντα σου ζωη!!!
αλλα με την εξελιξη χανεις την δυνατοτητα να "βλεπεις" την αυρα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-10-10, 15:52
Shady Ο χρήστης Shady δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 5
Question

Και πως να το εξασκεισω? Τι μπορω να κανω? Σημενει κατι αυτη η αυρα??
ΕΙμαι τελειως ασχετη με ολα αυτα βοηθηστε με!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-10-10, 22:09
saimon Ο χρήστης saimon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Έχω ακριβός την ίδια ιδιότητα

Έχω ακριβός την ίδια ιδιότητα και θα μπορούσα να τολμήσω να πω και παραπάνω αλλά είναι τόσο ιδιαίτερες που φοβάμαι να επεκταθώ παραπάνω προς το παρόν
Αλλά σε καταλαβαίνω τα χρώματα είναι οπός τα λες και είναι η αρχή τον δυνάμεων σου έπεται και η συνεχεία
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-10-10, 22:15
saimon Ο χρήστης saimon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή κάποτε αυτούς τους ανθρώπους τους καίγανε τώρα τους θαυμάζουνε

Όσο αφορά τις γνώσεις πάνω στα θέματα αυτά είναι καλά κριμένες αλλά σε γενικές γραμμές είναι το πρώτο στάδιο για την εξέλιξη του ατόμου που κατέχει την ιδιότητα σε θεραπευτή και κ.τ.λ. το μόνο που μπορώ να πω δημόσια είναι ότι κάποτε αυτούς τους ανθρώπους τους καίγανε τώρα τους θαυμάζουνε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-10-10, 22:18
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Δεν αντιλέγω, αλλά έχετε εξετάσει το κάθε ενδεχόμενο να είναι κάτι χημικό? Έχω διαβάσει και δει μερικά ντοκιμαντέρ για ουσίες που δημιουργούν υπερβολική διαύγεια και κάνουν τα χρώματα ποιο έντονα, κτλ.
Δεύτερη ερώτηση.. Όταν το κάνετε, ζορίζετε τα μάτια σας να το δουν? Η σε κάθε μάτια/βλεμα, βλέπετε και αύρες τριγύρω? Πρέπει δηλαδή να φοκουσαρετε πολύ ώρα η κάποια δεύτερα για να εμφανιστή η αύρα? Σουφρώνετε τα μάτια κρατώντας τα ανοιχτα?.. (σε βαθμό να τσούζουν λιγάκι μετά..)
Γιατί αν δεν κάνω λάθος, τα πάντα τριγύρω έχουν αύρα.. και τα λουλούδια! Και κανείς δεν ανέφερε κανεις ότι τα ζώα και λουλούδια έχουν αύρα..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 08-10-10 στις 22:30
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-10-10, 22:33
saimon Ο χρήστης saimon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη

Να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη καταρχάς βλέπω ότι είναι ζωντανό να έχει αύρα αλλά τα άψυχα αντικείμενα έχουνε ενέργεια και συνήθως λιγότερα χρώματα έως και ένα
Και όχι δεν χρειαζετε να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω απλά μερικές φορές λόγο κούρασης θέλει κάνα δύο λεπτά συγκέντρωσης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saimon : 08-10-10 στις 22:34
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-10-10, 22:38
saimon Ο χρήστης saimon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τότε η ζωή σας είναι σαν ουράνιο τόξο!
Κάπως έτσι γιατί εγώ προσωπικά βλέπω και την ενέργεια του εδάφους εκεί είναι τα περίεργα θέματα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-10-10, 22:57
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Πολύ όμορφο ακούγετε, αν και εγώ δεν είμαι σκεπτικιστής, είμαι λίγο πρακτικός όμως.. Θα σου πρότεινα να το εξετάσεις γενικότερα το θέμα διοτι μερικοι γιατροι λενε

«Skeptics such as Robert Todd Carroll contend that auras may be seen for reasons such as migraines, synesthesia,[6] epilepsy, a disorder within the visual system, a disorder within the brain, or due to the influence of psychedelic drugs such as LSD.[7][8] Eye fatigue can also produce an aura, sometimes referred to as eye burn»

και γιατί όχι να γινόταν ένα πείραμα μετά!.. Αν όντος βλέπεις αύρα, σίγουρα θα καταλαβαίνεις και πότε ένας άνθρωπος μπορεί να πεθάνει! Η αν έχει κάποια αρρώστια!! (χτύπα ξύλο).. πολύ όμορφο χάρισμα ακούγετε και πολλά υποσχόμενο ως έχει την προσφορά.

Μην τρομάζεις για τον όρο επιληψία.. το έχουν τροπάριο οι δογματικοί που δεν δέχονται την εξέλιξη, τα πάντα να τα μεταφράζουν ως επιληψία.. όμως έχει και ένα σορό άλλα στοιχεία.. όπως ημικρανίες, ασυναισθησία (Δεν ξέρω τι είναι αυτό ως όρος ιατρικής !!), ανωμαλία στο οπτικό, ανωμαλία του εγκεφάλου, ναρκωτικά και LSD..! Πάντως όπως και να έχει.. και ανωμαλία να είναι, σίγουρα το καλύτερο δώρο για ένα καλλιτέχνη!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 08-10-10 στις 23:08
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.