Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-01-13, 16:19
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas21 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω μεινει καγκελο με αυτα που μου λετε επισης να αναφερω οτι πριν απο εναν μηνα με ξεματιασε μια φυλη της μανας μου και τρομαξε απο το ποσο πολυ ημουν αν και δεν το ενιωθα εκτος απο μια κακοτυχια που με κυνηγαει τον τελευταιο χρονο δεν 3ερω αν κολαει και αυτο
Κουλαρε. Ο φιλος voel εχει ορεξη για πλακες.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-01-13, 16:42
kostas21 Ο χρήστης kostas21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2013
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb Εμφάνιση μηνυμάτων
Κουλαρε. Ο φιλος voel εχει ορεξη για πλακες.
νομιζα πως γινοντουσαν σοβαρες συζητησεις εδω μεσα...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-01-13, 16:46
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Εγω να δεις απογοητευση που νομιζα οταν ανοιξε το κομματι "Προσωπικες εμπειριες" οτι ο κοσμος θα γραφει σοβαρες εμπειριες.....

Naeb, εισαι πολυ κακος ανθρωπος......πανω που ειχα βρει το ρυθμο και εγραφα κατα τα προτυπα των καλυτεροτερων του μεταφυσικο τελεια τζι-αρ καθετος φορουμ (δλδ ο,τι κατεβασει η κουτρα μου), με εδωσες στυγνα.

Ντροπη σου
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-01-13, 19:23
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Προτείνω να στείλεις ενα ΠΜ στον χρήστη Vakryle ο οποίος έχει αξιόλογη εμπειρία σε αυτά τα θέματα και θα σε κατατοπισει
Και το pm:

Παράθεση:
Φιλε μπορεις να σχολιασεις στο θεμα αυτο μου ειπα οτι εχεις εμπειρια ....ευχαριστω
Κατανοώ το πρόβλημά σου. Ο συναγωνιστής του μεταφυσικού, Voel, παρέθεσε άποψη περί δαιμόνων. Δεν είναι έτσι και όλοι το ξέρουμε αυτό! Γι' αυτό και δε φάνηκε ιδιαίτερα πειστική η απάντησή του! Σίγουρα πρόκειται για αρνητική ενέργεια. Το θέμα είναι να διαπιστώσουμε από που προέρχεται αυτή η αρνητική ενέργεια και να την αντιμετωπίσουμε.

Σύμφωνα με τους Αρχαίους Λατίνους μυστικιστές, υπάρχει ένα βιβλίο το λεγόμενο "Ad Mortem Liknum". Μέσα σ' αυτό αναφέρεται μία πηγή, όπου διαφωτίζει κάποια φαινόμενα εκκρεμών αντικειμένων, τα οποία ήταν υπεύθυνα για δημιουργία πυλών άλλων επιπέδων. Δηλαδή, ο σάκος του μποξ (σαν ένα άλλο εκκρεμές) κουνιέται αριστερά - δεξιά, γιατί έτσι δημιουργεί μία πύλη, μέσα από την οποία μπορούν να εμφανιστούν διάφορες οντότητες. Ο καθρέφτης κάνει καλή δουλειά, γιατί έτσι αποπροσανατολίζει τις οντότητες, με αποτέλεσμα αυτές να μπερδεύονται στον χώρο και να γυρίζουν πίσω. Αυτός ο καθρέφτης σε έχει σώσει με λίγα λόγια.

Η συμβουλή μου είναι να μετακινήσεις, αν μπορείς, τον καθρέφτη πιο κοντά στον σάκο, για να αποτελέσει φράγμα των οντοτήτων. Τώρα, αν πάλι συμβεί κάτι αξιοπερίεργο, εδώ είμαστε να σε διαφωτίσουμε!

Είσαι πολύ τυχερός φίλε μου, σε σημείο που ούτε ο Cain ο Elder δε θα μπορούσε να σε βοηθήσει!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-01-13, 23:14
kostas21 Ο χρήστης kostas21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2013
Μηνύματα: 16
Unhappy

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το pm:



Κατανοώ το πρόβλημά σου. Ο συναγωνιστής του μεταφυσικού, Voel, παρέθεσε άποψη περί δαιμόνων. Δεν είναι έτσι και όλοι το ξέρουμε αυτό! Γι' αυτό και δε φάνηκε ιδιαίτερα πειστική η απάντησή του! Σίγουρα πρόκειται για αρνητική ενέργεια. Το θέμα είναι να διαπιστώσουμε από που προέρχεται αυτή η αρνητική ενέργεια και να την αντιμετωπίσουμε.

Σύμφωνα με τους Αρχαίους Λατίνους μυστικιστές, υπάρχει ένα βιβλίο το λεγόμενο "Ad Mortem Liknum". Μέσα σ' αυτό αναφέρεται μία πηγή, όπου διαφωτίζει κάποια φαινόμενα εκκρεμών αντικειμένων, τα οποία ήταν υπεύθυνα για δημιουργία πυλών άλλων επιπέδων. Δηλαδή, ο σάκος του μποξ (σαν ένα άλλο εκκρεμές) κουνιέται αριστερά - δεξιά, γιατί έτσι δημιουργεί μία πύλη, μέσα από την οποία μπορούν να εμφανιστούν διάφορες οντότητες. Ο καθρέφτης κάνει καλή δουλειά, γιατί έτσι αποπροσανατολίζει τις οντότητες, με αποτέλεσμα αυτές να μπερδεύονται στον χώρο και να γυρίζουν πίσω. Αυτός ο καθρέφτης σε έχει σώσει με λίγα λόγια.

Η συμβουλή μου είναι να μετακινήσεις, αν μπορείς, τον καθρέφτη πιο κοντά στον σάκο, για να αποτελέσει φράγμα των οντοτήτων. Τώρα, αν πάλι συμβεί κάτι αξιοπερίεργο, εδώ είμαστε να σε διαφωτίσουμε!

Είσαι πολύ τυχερός φίλε μου, σε σημείο που ούτε ο Cain ο Elder δε θα μπορούσε να σε βοηθήσει!

δηλαδη ρε παιδια αν δεν υπηρχε ο καθρεφτης τι θα γινοταν ευχαριστω για την συμβουλη
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-01-13, 23:17
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Σύμφωνα με τους Αρχαίους Λατίνους μυστικιστές, υπάρχει ένα βιβλίο το λεγόμενο "Ad Mortem Liknum". Μέσα σ' αυτό αναφέρεται μία πηγή, όπου διαφωτίζει κάποια φαινόμενα εκκρεμών αντικειμένων, τα οποία ήταν υπεύθυνα για δημιουργία πυλών άλλων επιπέδων.
Πολύ σωστά φίλε Vakryle. Και για να γίνουμε πιο συγκεκριμένοι, αναφέρεται το όνομα της ιέρειας που ήταν υπεύθυνη για τον "έλεγχο" αυτών των πυλών, Abundantia Stultitia (πιθανόν να πρόκειται για τίτλο, δεν έχει εξακριβωθεί, αν και το Abundantia είναι αρχαίο λατινικό όνομα). Λέγεται ότι τέτοιες πύλες πήγε να κλείσει και ο Μέγας Αλέξανδρος στην Ινδία, καθώς ο εκεί φύλακας "αστόχησε" και τα προβλήματα με τα όντα άλλης διάστασης πολλαπλασιάστηκαν (μετά, το θέμα εκφυλίστηκε από τους λιακοπουλαίους).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καθρέφτης κάνει καλή δουλειά, γιατί έτσι αποπροσανατολίζει τις οντότητες, με αποτέλεσμα αυτές να μπερδεύονται στον χώρο και να γυρίζουν πίσω. Αυτός ο καθρέφτης σε έχει σώσει με λίγα λόγια.
Θα συμφωνήσω με αυτό που λες για τον καθρέφτη. Λειτουργεί με κάποιον "μαγικό" τρόπο (δεν θα επεκταθώ, λόγω ελλιπών γνώσεων).
Γενικά, υπάρχουν διάφοροι μύστες ανά τους αιώνες που δίνουν κωδικοποιημένα μηνύματα για τη χρήση του καθρέφτη.
Π.χ. οι Αδελφοί Γκριμ με τη Χιονάτη, οι μαγικοί καθρέφτες στα βιβλία του Χάρι Πόττερ ή ακόμα και στην Καινή Διαθήκη :
Α Κορ. 13,12 βλέπομεν γὰρ ἄρτι δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι, τότε δὲ πρόσωπον πρὸς πρόσωπον· ἄρτι γινώσκω ἐκ μέρους, τότε δὲ ἐπιγνώσομαι καθὼς καὶ ἐπεγνώσθην.
Νεοελληνική απόδοση (νοήματος) : Διότι τώρα βλέπουμε σαν μέσα σε μεταλλικό θαμπό καθρέφτη θαμπά και ακαθόριστα, ώστε να μας μένουν πολλά ασαφή και σκοτεινά, άλυτα προβλήματα και απορίες, τότε όμως θα δούμε πρόσωπον προς πρόσωπον, φανερά και καθαρά. Τώρα γνωρίζω ένα μέρος της αληθείας, τότε όμως θα αποκτήσω τέλεια επίγνωση, θα λάβω τόσο καθαρή και τέλεια γνώση, όσον πλήρως και τελείως με έχει γνωρίσει και με οδήγησε στο δρόμο της σωτηρίας ο παντογνώστης Θεός.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συμβουλή μου είναι να μετακινήσεις, αν μπορείς, τον καθρέφτη πιο κοντά στον σάκο, για να αποτελέσει φράγμα των οντοτήτων.
Σωστό. λειτουργεί ως ισχυρό φράγμα πυρός αντι-αεροπορικών πυροβόλων. Η οντότητα "καταρρίπτεται" ή παθαίνει σοβαρή "ζημιά" και δεν μπορεί να βλάψει τον άνθρωπο.

Γενικά, το συγκεκριμένο βιβλίο μαζί με τα 2 που έχω αναφέρει σε άλλα μηνύματα (Codex Arcus Magicae του Γερμανού αποκρυφιστή Karl Friedrich von Bodenwerder και
Nigrum Angelica Nix του Ιταλού πάστορα και μελετητή του απόκρυφου Juliano Vernatore) είναι, ίσως, τα κορυφαία στο είδος τους για συλλογή πληροφοριών.

Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-01-13, 01:00
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Μπράβο παιδιά.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-01-13, 16:11
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν, το εκκρεμές υποδηλώνει πάντα την ύπαρξη μίας πύλης άλλης διάστασης στον τρισδιάστατο κόσμο που ζούμε! Και αυτές τις πύλες δεν τις δημιουργεί η Φύση από μόνη της, ούτε το Σύμπαν. Τις δημιουργούν οντότητες με την προοπτική να εισέλθουν στην απέναντι πλευρά. Στην δική σου περίπτωση, αυτή η πλευρά είναι το δωμάτιό σου. Επομένως, στοχοποιούν εσένα! Το "γιατί", δεν ξέρω να το απαντήσω!

Διαβάζοντας το βιβλίο "Codex Arcus Magicae" του PUCK, μπορώ να θεωρήσω ότι κάτι στο δωμάτιό σου αποτελεί μαγνήτη τέτοιων οντοτήτων. Ίσως να πρόκειται για κάποια μεταγιόν που έχεις, ή δαχτυλίδια, ή και ακόμη εσώρουχα, καθ' ότι τα τελευταία έχουν να κάνουν με το αμάρτημα της λαγνείας! Αυτές οι οντότητες, αν εισέλθουν στον χώρο σου, τότε το πιο πιθανό είναι να καταστρέψουν τα όνειρα που βλέπεις το βράδυ! Αποσκοπούν στον ονειρικό σου κόσμο, γι' αυτό και ο καθρέφτης αποτελεί εμπόδιο. Κάποτε, ο Mephi Sto Phelis (Αμερικανός ερευνητής της PnOoA = Paranormal Office of America) κατέληξε στο συμπέρασμα ότι θα πρέπει να προβείς σε κάποιες κινήσεις για να αντιμετωπίσεις μια για πάντα αυτό το πρόβλημα και να μη σε απασχολήσει ξανά!

Δυστυχώς, εγώ δεν είμαι μυημένος αποκρυφιστής για να ξέρω αυτές τις κινήσεις, αλλά ο PUCK ανήκει σε κόλπους μυστικιστών οίκων, όπου είναι και ο αρμόδιος για να σε κατατοπίσει καλύτερα! Οι γνώσεις του πάνω στα σφραγίσματα πυλών αποτυπώνονται και στο βιβλίο που έχει γράψει στην Λατινική γλώσσα: "Memorium Phantae Exodus" και είναι αυτός στον οποίον θα πρέπει να απευθυνθείς!

Ako Aka Aki φίλε μου, που σημαίνει: Προετοιμάσου Αγωνίσου Νίκησε!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-01-13, 01:34
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Για να δούμε πως μπορεί να βοηθήσει και η πανάρχαια σοφία των λεξαρίθμων:

Εκκρεμες = 395
Καθρέπτης = 723

723-395 = 328

328=Ελληνες = ολα είναι πιθανα

Όμως 3+2+8=13 και 1+3=4 και ως εκ θαύματος καταλήγουμε στο γνωστό μας άγνωστο 4+0=40!!!!

Μα τους 40 Ελοχιμ Vakryle είχες απόλυτο δίκιο τελικά!!. Προτείνω στον φίλο μας να ψάξει καλά μέσα στον χώρο που βρίσκεται ο καθρέφτης και ο σάκος του μποξ για αντικείμενα ή στοιχεία που παραπέμπουν με κάποιο τρόπο στον αριθμό 40 και να τα απομακρύνει άμεσα !
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-01-13, 01:43
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω να δεις απογοητευση που νομιζα οταν ανοιξε το κομματι "Προσωπικες εμπειριες" οτι ο κοσμος θα γραφει σοβαρες εμπειριες.....
τς τς τς έλειψη σοβαρότητας αγαπητέ! Μόνο βέβαια από αυτούς που ανοίγουν θέματα στο κομμάτι "Προσωπικες εμπειριες".


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel Εμφάνιση μηνυμάτων
Naeb, εισαι πολυ κακος ανθρωπος......πανω που ειχα βρει το ρυθμο και εγραφα κατα τα προτυπα των καλυτεροτερων του μεταφυσικο τελεια τζι-αρ καθετος φορουμ (δλδ ο,τι κατεβασει η κουτρα μου), με εδωσες στυγνα.

Ντροπη σου
Ζητώ συγνώμη, σε παρακαλώ συνέχισε ακάθεκτος!
Δώσε επιτέλους ένα μάθημα σε εκείνους που το χρειάζονται
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.