Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-11-16, 11:42
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή Νεκρός θείος σε όνειρο.

Μέχρι την ηλικία των 6 μου μεγάλωσα με έναν αγαπημένο θειο. Ήταν πρώτος Ξαδερφος της γιαγιάς μου και μέναμε μαζί γιατι ήταν ανύπαντρος και γιατί είχε χάσει και η γιαγιά μου τον άντρα της, έτσι τον αγαπούσα σαν παππού μου.
Μου έδωσε πολύ αγαπη αφού ακόμα τον θυμάμαι καλά. Την μέρα που γεννήθηκε η αδερφή μου πέθανε αυτός από καρκίνο. Πάντα μου έλειπε καθώς μεγάλωνα.
Δεν τον είχα δει ποτέ στο όνειρο μου. Πρόπερσι όμως τον ονειρεύτηκα έξω από μια εκκλησία να φοράει μαύρο κουστούμι και μαύρα γιαγιά ηλίου, μόλις τον είδα πέταξα από την χαρά μου , πήγα κοντά του αλλά δεν μου μίλησε και στεναχωρήθηκα. Μετά από ένα μήνα πέθανε ο αδερφός του από καρκίνο και αυτός αγαπημένος θείος.

Πριν λίγες μέρες ονειρεύτηκα ότι είχαμε τραπέζι στο πατρικό μου με στενούς συγγενείς, χτύπησε το κινητό μου με απόκρυψη αριθμού, το σηκώνω μπροστά σε όλους και άρχισε να μου μιλάει ένας με αντρική φωνή και λέω ποιος είναι; Κ ήταν αυτός ο θείος μου. Μου έλεγε μπορεί να πέρασαν τόσα χρόνια που είμαι στον ουρανό αλλά πάντα σε βλέπω και σε καμαρώνω και μου έλεγε είσαι πολύ καλή κοπέλα και μετά ζήτησε τον πατέρα μου και δεν ξέρω τι του έλεγε αλλά ο πατέρας μου συγκινήθηκε.
Πιστεύετε ότι οι νεκροί μας βλέπουν όντως;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-11-16, 09:57
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyelena Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέχρι την ηλικία των 6 μου μεγάλωσα με έναν αγαπημένο θειο. Ήταν πρώτος Ξαδερφος της γιαγιάς μου και μέναμε μαζί γιατι ήταν ανύπαντρος και γιατί είχε χάσει και η γιαγιά μου τον άντρα της, έτσι τον αγαπούσα σαν παππού μου.
Μου έδωσε πολύ αγαπη αφού ακόμα τον θυμάμαι καλά. Την μέρα που γεννήθηκε η αδερφή μου πέθανε αυτός από καρκίνο. Πάντα μου έλειπε καθώς μεγάλωνα.
Δεν τον είχα δει ποτέ στο όνειρο μου. Πρόπερσι όμως τον ονειρεύτηκα έξω από μια εκκλησία να φοράει μαύρο κουστούμι και μαύρα γιαγιά ηλίου, μόλις τον είδα πέταξα από την χαρά μου , πήγα κοντά του αλλά δεν μου μίλησε και στεναχωρήθηκα. Μετά από ένα μήνα πέθανε ο αδερφός του από καρκίνο και αυτός αγαπημένος θείος.

Πριν λίγες μέρες ονειρεύτηκα ότι είχαμε τραπέζι στο πατρικό μου με στενούς συγγενείς, χτύπησε το κινητό μου με απόκρυψη αριθμού, το σηκώνω μπροστά σε όλους και άρχισε να μου μιλάει ένας με αντρική φωνή και λέω ποιος είναι; Κ ήταν αυτός ο θείος μου. Μου έλεγε μπορεί να πέρασαν τόσα χρόνια που είμαι στον ουρανό αλλά πάντα σε βλέπω και σε καμαρώνω και μου έλεγε είσαι πολύ καλή κοπέλα και μετά ζήτησε τον πατέρα μου και δεν ξέρω τι του έλεγε αλλά ο πατέρας μου συγκινήθηκε.
Πιστεύετε ότι οι νεκροί μας βλέπουν όντως;

Καλή σου μέρα... Πιστεύω όπως σου ξανα είπα ότι έχεις προφητικές δυνάμεις και σου βγαίνουν στα όνειρα. Επειδή είχατεωέντονη σχέση σε επηρρέασε και είδες το μέλλον του. Όμως για τα υπόλοιπα μετά τον θάνατό του αυτό που νομίζω είναι ότι απλά ήταν της φαντασίας σου. Γιατί οι νεκροί δεν εμφανίζονται σε εμάς, είναι σε μέρος το οποίο δεν έχει επικοινωνία με τον κόσμο μας και ούτε θέλουν οι ίδιοι...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-11-16, 20:32
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Έχω ξαναδεί νεκρούς στον ύπνο μου ! Ας πούμε όταν πέθανε ο παππούς μου μετά από 6 μήνες η θεία μου θα νοίκιαζε τ σπίτι του παππού μου σε μια οικογένεια και εγώ δεν είχα ιδέα γιατί ήμουν στην πόλη που σπούδαζα. Είδα λοιπόν στον ύπνο μου τον παππού να κλαίει Κ τον ρώτησα τι έχει ενώ ήξερα ότι έχει πεθάνει και μου είπε ότι είναι πολύ στεναχωρημένος γιατί δεν ήθελε να νοικιάσει η θεία το σπίτι και μου ζήτησε να της πω να μην το νοικιάσει. Της είπα το όνειρο και ανατρίχιασα μόλις μου είπε στο τηλέφωνο ότι νοίκιασε το σπίτι. Ας πούμε αυτό το όνειρο ήταν ξεκάθαρο ότι γνώριζε ο παππούς μου.

Μια άλλη φορά ονειρεύτηκα μια θεία μου με την οποία Δεν είχα πολλές σχέσεις και με ρωτούσε τι κάνω και μου έδινε 20 ευρώ γιατί δεν πρόλαβε να μου τα δώσει πριν πεθάνει (σαν χαρτζιλίκι ) και εγώ δεν τα δεκτηκα με τίποτα.

Έχω Δει και αλλά πολλά όνειρα τα οποία αν ξεκινήσω να τα γράφω δεν θα τελειώσω ποτέ το γράψιμο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-11-16, 20:36
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Επίσης στα 40 μιας αγαπημένης μου θείας είδα στον ύπνο μου ότι την συνάντησα στο δρόμο και κρατούσε μια βαλίτσα και με ρώτησε τι κάνω και πως περνάω.,.την ρώτησα που πάει και μου πε πάω σπίτι μου και την είδα να Μπένει σπίτι που έμενε. Ξύπνησα και όταν ξανά κοιμήθηκα την ξαναείδα να βγαίνει από το σπίτι πάλι με την βαλίτσα και με χαιρέτησε και μου είπε φεύγω τώρα, την ρώτησα που πηγαίνει και μου ζήτησε να έρθω μαζί της να μου δείξει και αρνήθηκα και ξύπνησα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-11-16, 20:39
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Την μέρα που παντρεύτηκαν οι γονείς μου μια γειτόνισα ονειρεύτηκε τον πατέρα της μαμάς μου ο οποίος πέθανε στα 27 του από καρκίνο και φορούσε κίτρινο κουστούμι και τον ρώτησε η γειτόνισα που πηγαίνει και τον χαιρέτησε και αυτός της είπε πάω στον γάμο της κόρης μου γίνεται να λείπω εγώ εκείνη την μέρα; Η γειτόνισα το είπε αμέσως στην μαμά μου και στην γιαγιά μου :-)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-11-16, 21:08
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyelena Εμφάνιση μηνυμάτων
Την μέρα που παντρεύτηκαν οι γονείς μου μια γειτόνισα ονειρεύτηκε τον πατέρα της μαμάς μου ο οποίος πέθανε στα 27 του από καρκίνο και φορούσε κίτρινο κουστούμι και τον ρώτησε η γειτόνισα που πηγαίνει και τον χαιρέτησε και αυτός της είπε πάω στον γάμο της κόρης μου γίνεται να λείπω εγώ εκείνη την μέρα; Η γειτόνισα το είπε αμέσως στην μαμά μου και στην γιαγιά μου :-)
Σίγουρα είσαι άτομο πολύ ευαίσθητο στα μεταφυσικά θέματα... Προτείνω να ψαχτείς με αύρες, σίγουρα έχεις δυνατότητες. Απλά για τους νεκρούς έχω ένσταση , γιατί η γνώμη μου είναι ότι ίσως δαίμονες παριστάνουν νεκρο΄ς ανθρώπους..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-11-16, 21:13
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου :-)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-11-16, 17:14
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Smile

Μία εξήγηση,όχι δική μου αλλά της ψυχιάτρου μου έχω δώσει στο θέμα "επικοινωνία με νεκρό γονιό".
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-11-16, 22:42
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Justin 19 σου απάντησα στο άλλο θέμα "επικοινωνία με νεκρό γονιό "
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.