Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 11-01-14, 21:20
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε γενικές γραμμές το ερώτημα σου ανάγεται σε κάποιο άλλο πιο θεμελιώδες: Στο αν είναι δυνατή η ψυχική δράση απο απόσταση. Δεν εννοώ μαγεία, πνευματισμό ή οτι άλλο, στάσου ακριβώς στο πως το περιγράφω. αλληλεπίδραση από τον έναν άνθρωπο ή οντότητα ή διάταξη, σε κάποιον άλλον. Αν πιστεύεις οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβει, ανεξαρτήτως εκδηλώσεων, συνθηκών ή επιστημονικής αξιοπιστίας, τότε το όχημα βάση του οποίου εκδηλώνεται αυτή η δράση ειναι το HLB. Η αύρα είναι σωματοποίησή του, στο φυσικό μας σώμα. Μια άλλη εκδήλωση του είναι η ενεργειακή ροή μεταξύ των κόμβων που ονομάζονται μεσημβρινοί, αυτούς που χρησιμοποιεί η κινέζικη ιατρική.
Φίλε μου αυτό που αναφέρεις είναι η τηλεπάθεια, ψυχοκίνηση κτλ, τι να φανταστούμε;

Ο τηλεπαθητικός είναι αποδέκτης και δέκτης είναι απλά τα πράγματα.

Μην τα μπερδεύεις όμως φαντάσου ότι οι δέκτες είναι λίγοι και είναι αποκωδικοποιητές ενώ οι αποδέκτες πολλοί.

Γιαυτό και ο άνθρωπος με αυτό το χάρισμα είναι και τα δύο.

Δεν έχει σχέση η απόσταση μπορεί να είσαι και στο άλλο άκρο της γης, βέβαια έχει κάποια εμβέλεια για το ποιους επηρεάζει ποιο συχνά και πόσους ανθρώπους, όταν είσαι ποιο κοντά του.

Και εννοείτε όταν συνδέεται με μία ψυχή είτε αυτό λέγεται οντότητα, είτε άνθρωπος είτε ότι δήποτε, η αλληλεπίδραση είναι αμοιβαία.

Είναι σαν κάποιος να παίρνει μία πληροφορία και να την διανέμει στους άλλους, μπορεί με όνειρα, μπορεί με το ότι δήποτε.

Μήπως πρέπει να μεταφέρουμε την συζήτηση σε άλλο θέμα γιατί το συγκεκριμένο θέμα το έχουμε κουράσει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ιέρεια : 11-01-14 στις 21:23
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 11-01-14, 22:20
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Τηλεπάθεια εγω ξέρω την "νοητική" μεταβίβαση πληροφορίας απο εναν άνθρωπο σε εναν άλλο και αντίστροφα. Ψυχοκίνηση είναι η γνωστή τηλεκίνηση. Ετσι λέγονται αυτά τα πράγματα, όχι επειδή τα λέω εγώ έτσι, αλλα όλοι όσοι ασχολούνται με το μεταφυσικό, είτε το μελετάνε είτε το εξασκούν. Αν εγω τώρα πάω και δέσω με ένα ξόρκι κάποιον φουκαρά, αυτή την ενέργεια που θα την κατατάξεις; ΟΚ θα μου πει κάποιος, αυτό είναι μαύρη μαγεία. Δεν έχει σημασία όμως, δεν του έστειλα τηλεπαθητικά κάτι, εχω κάνει κάτι διαφορετικό. Λίγο να έχεις μελετήσει το θέμα, προς Θεού δεν είπα να το εξασκείς, θα καταλάβεις τι είδους ενέργεια είναι αυτή, και με τι μέσα γίνεται.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 11-01-14 στις 22:27
Απάντηση με παράθεση
  #213  
Παλιά 12-01-14, 07:35
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Τηλεπάθεια εγω ξέρω την "νοητική" μεταβίβαση πληροφορίας απο εναν άνθρωπο σε εναν άλλο και αντίστροφα. Ψυχοκίνηση είναι η γνωστή τηλεκίνηση. Ετσι λέγονται αυτά τα πράγματα, όχι επειδή τα λέω εγώ έτσι, αλλα όλοι όσοι ασχολούνται με το μεταφυσικό, είτε το μελετάνε είτε το εξασκούν. Αν εγω τώρα πάω και δέσω με ένα ξόρκι κάποιον φουκαρά, αυτή την ενέργεια που θα την κατατάξεις; ΟΚ θα μου πει κάποιος, αυτό είναι μαύρη μαγεία. Δεν έχει σημασία όμως, δεν του έστειλα τηλεπαθητικά κάτι, εχω κάνει κάτι διαφορετικό. Λίγο να έχεις μελετήσει το θέμα, προς Θεού δεν είπα να το εξασκείς, θα καταλάβεις τι είδους ενέργεια είναι αυτή, και με τι μέσα γίνεται.
Για εμένα αυτό λέγεται τηλεπαθητική-ψυχοκίνηση και περισσότερο ψυχοκίνηση, αν πάρουμε τον όρο από την ρίζα των λέξεων.

Είναι μορφή πάλι τις κίνησης γιατί μπορείς να κινήσεις,να δεις για παράδειγμα κάποιο είδος ενέργειας και να την μεταφέρεις, όπως στο να μπορείς να δεις το μέλλον, το παρόν και το παρελθόν έχει να κάνει με αυτό το κομμάτι της ψυχικής κίνησης, γιατί τι είναι αυτό που κινούμε;

Την ψυχή αν το θέσουμε όπως το αντιλαμβανόμαστε, βέβαια δεν δίνουμε αυτόν τον όρο και συνήθως αν θέλουμε να το ονομάσουμε λέμε για το παρόν αστρική προβολή και για το μέλλον ή το παρελθόν κάποιοι το συνδυάζουν με την τηλεμεταφορά.

Είναι λεπτοί οι όροι, κατά την άποψη μου ενώ έχουμε δώσει τους όρους τηλεπάθεια, τηλεμεταφορά και ψιχοκίνηση με τον όρο που ανέφερα πάνω, όλα αυτά βρίσκονται στην έβδομη αίσθηση μας, ή αν θέλαμε κάπως να τα διαχωρίσουμε θα δίναμε την έκτη και έβδομη αντίστοιχα.

Αλλά τον όρο ψυχοκίνηση αν το δούμε καθαρά σαν όρο την κίνηση των αντικειμένων, εκεί ο άνθρωπος με το χάρισμα δεν είναι ότι ξεπερνάει τις αισθήσεις του ακριβώς, αλλά μαθαίνει και βλέπει ότι η ύλη είναι εικονική δεν υφίσταται, αλλά και πάλι δεν είναι απόλυτο γιατί το κάνει σε συγκεκριμένα αντικείμενα και προσπαθεί με ενέργεια που διοχετεύει από το σώμα, γιαυτό αν διαβάσουμε θα δούμε ότι κουράζεται και πολύ.

Με όλα αυτά που προανέφερα, λέω ότι δεν μπορούν όλα τα άτομα να το κάνουν αυτό και δεν είναι θέμα μαγείας αυτό που αναφέρουμε πρέπει να το διαχωρίσουμε, η μαγεία είναι επίκληση επικαλείσαι κάτι να σε βοηθήσει από το αόρατο κόσμο, είτε ζητάς την προστασία του, είτε να βλάψεις κάποιον, με λόγια.

Εδώ θα μου πεις όμως αν τα μπερδέψει ο τηλεπαθητικός-ψιχοκινητηκός μπορεί να δημιουργήσει και μία δικιά του σκεπτομορφή για να την κινεί, μπορείς να το δεις και έτσι.

Δεν ανοίγουμε ένα θέμα ή να βρούμε ένα υπάρχον θέμα με τηλεπάθεια-ψυχοκίνηση και μαγεία, γιατί το συγκεκριμένο θέμα δεν αναφέρεται σε αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 12-01-14, 12:29
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Η συζήτησή μας φίλοι μου σε αυτό το θέμα γίνονται όλο και ενδιαφέρουσες...

Φίλη Ιέρεια αναφέρεις....
"Θα συμφωνήσω σε κάποια πράγματα μαζί σου αλλά να είσαι σίγουρος ότι
υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν ξέρουμε, γιατί είναι φυσικό ότι όλα αυτά
αν ήταν και ορατά στον απλό κόσμο θα έπρεπε να υπάρχουν και οι κατάλληλοι
νόμοι για να τους προστατεύουν."

Ναι δεν διαφωνώ και μάλλον αναφέρεσαι για την ικανότητα κάποιων να δούν
τα χρώματα της αύρας και να δουν τα συναισθήματά τους...
Μπορείς να καταλάβεις πολλά και σωστά αναφέρεις πως είναι κάτι πολύ
προσωπικό αλλά αυτό όμως δεν είναι αποτύπωμα κατ' ουδένα τρόπο...

Φίλε μου heretic και για το πεδίο Μέρκαμπα αναφέρεται στα Τσάκρας και
στην χρωματολογική παρουσίαση τους που και πάλι αυτά έχουν άμεση σχέση με την αύρα...
Δεν αναφέρθηκα ποτέ εγώ στην απο απόσταση ελέγχου του αποτυπώματος
της αύρας ή όπως αλλιώς κάποιος θέλει να το ονομάσει και εξ΄άλλου είναι
τόσο πολλές οι εναλλαγές τις και κάτι που δεν είναι σταθερό δεν μπορεί να
χρησιμοποιηθεί σαν κάποιου είδους αποτύπωμα...

Τώρα αναφέρθηκες σε ένα θέμα που δεν το γνωρίζω.....
Τι είναι HLB ????

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 12-01-14, 14:14
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

HLB είναι αυτό που έγραψα σαν Human Light Body. Κοίταξε να δεις, είναι θέμα οπτικής γωνίας πως το βλέπεις δηλαδή. Θεωρούν ότι υπάρχει ένας φορέας εκδήλωσης έξω από το φυσικό σώμα, ο οποίος πιθανόν να υπερβαίνει τα σύνορα του 4-διάστατου σύμπαντος μας, ο οποίος είναι κατά κάποιο τρόπο ο συνδετικός κρίκος ανάμεσα στο ορατό και στο αόρατο.
Κάπως έτσι ορίζεται και η επίδραση του με το φυσικό σώμα που έχουμε, την συγκεκριμένη ενσάρκωση ας πούμε, δημιουργεί αυτά τα κέντρα που ονομάζουμε τσάκρας, τις ροές που ονομάζουμε μεσημβρινούς, την εξωσωματική θερμική ακτινοβολία που ονομάζεται αύρα κτλ.

Επίσης θεωρούν ότι δημιουργεί κάποιο H/M πεδίο που εκτείνεται σε αρκετά μέτρα απόσταση, το οποίο είναι συνέπεια του HLB και αυτό, όχι το ίδιο το φωτεινό σώμα. Αυτό είναι το ενεργειακό αποτύπωμα, γιατί σε κάθε άνθρωπο είναι μοναδικό, ανεξαρτήτως ψυχικής κατάστασης.
Δεν γνωρίζω αναλυτικά πως αυτό μπορεί να ανιχνευτεί, αν γίνεται με παθητικό τρόπο δηλαδή, να το ανιχνεύουν απλά με κάποιου είδους δέκτη, ακόμα και από δορυφόρο, ή ενεργητικό τρόπο, να ακτινοβολούν κάποιο ευρύτερο χώρο με ραδιοσυχνότητες και από την αντήχηση να βλέπουν αν βρίσκεται το συγκεκριμένο άτομο παρών, κάπως όπως λειτουργεί το ραντάρ.

Με αυτά ασχολούμαι αυτό το διάστημα να σου πω την αλήθεια και το ψάχνω κι εγώ. Αν πρόσεξες στην συζήτηση που κάναμε για το παγκόσμιο φαινόμενο των θορύβων, μίλησα για ευαισθησία στα Η/Μ πεδία, από εκεί προέρχεται αυτή.
Επίσης μέσω αυτού του φορέα πρέπει (είναι εκτίμηση αυτή) να επέρχεται η ψυχική δράση, και όταν λέω ψυχική δράση συμπεριλαμβάνω όλα τα psi φαινόμενα γενικώς, όχι μόνο τα εμπαθητικά.

Η αλήθεια είναι πως αυτά δεν είναι επιστήμη, ούτε καν ψευδοεπιστήμη, τα χαρακτηρίζω μεταφυσική γενικώς με κάποιους επιστημονικούς όρους. Πρέπει να έχει πάρει τις αποδείξεις σου, άντε κάποιες ας πούμε, για να κάνεις αυτές τις θεωρήσεις. Αν θέσεις το θέμα δεν υπάρχει τίποτε, προφανώς και δεν υπάρχει και φωτεινό σώμα, άρα δεν υπάρχει και λόγος να σε απασχολεί το θέμα. Άρα είναι θέμα οπτικής γωνίας λοιπόν.

Αυτό που ονομάζουμε μαγεία για παράδειγμα, είναι κάποιες τεχνικές -περί τέχνης πρόκειται έτσι κι αλλιώς- που διαχειρίζονται αυτές τις αλληλεπιδράσεις. Το σημαντικό είναι πως για κανέναν λόγο δεν προκύπτει πως τα φαινόμενα αυτά λειτουργούν με τον τρόπο που λένε οι διάφορες μεθόδους, πχ κάνω κλήση σε κάποιο πνεύμα (evocation) και το δένω να σου δημιουργήσει πρόβλημα. Αυτό είναι η απαραίτητη ας πούμε διαδικασία για να σε φέρει σε ψυχική κατάσταση να δράσεις. Το πως γίνεται η δράση, ουσιαστικά δεν υπάρχει ερμηνεία, γιατί φαίνεται διάφορες μέθοδοι να πετυχαίνουν το ίδιο αποτέλεσμα με εντελώς διαφορετικές μεθόδους. Τελικά μάλλον για ονοματολογία πρόκειται, όχι για κάτι άλλο.

Που θέλω να καταλήξω. Πιστεύω, μάλλον έχω σοβαρές ενδείξεις, ότι κυβερνήσεις και μυστικές υπηρεσίες χρησιμοποιούν και αυτές τις τεχνικές. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιούν μάγους και πνευματιστές παράλληλα με τους πράκτορες και τα γνωστά ύπουλα τεχνάσματα, ή αν έχουν αναπτύξει και όργανα που το κάνουν. Επειδή έχω δει θεραπευτικά όργανα που δρουν βάσει αυτών των αρχών, είναι κυριολεκτικά ένα βήμα παραπέρα να κάνουν το αντίθετο. Άρα θεωρώ ότι υπαρχει πεδίο δράσης εκεί. Αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #216  
Παλιά 12-01-14, 18:04
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Η συζήτησή μας φίλοι μου σε αυτό το θέμα γίνονται όλο και ενδιαφέρουσες...

Φίλη Ιέρεια αναφέρεις....
"Θα συμφωνήσω σε κάποια πράγματα μαζί σου αλλά να είσαι σίγουρος ότι
υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν ξέρουμε, γιατί είναι φυσικό ότι όλα αυτά
αν ήταν και ορατά στον απλό κόσμο θα έπρεπε να υπάρχουν και οι κατάλληλοι
νόμοι για να τους προστατεύουν."

Ναι δεν διαφωνώ και μάλλον αναφέρεσαι για την ικανότητα κάποιων να δούν
τα χρώματα της αύρας και να δουν τα συναισθήματά τους...
Μπορείς να καταλάβεις πολλά και σωστά αναφέρεις πως είναι κάτι πολύ
προσωπικό αλλά αυτό όμως δεν είναι αποτύπωμα κατ' ουδένα τρόπο...
Δεν μιλούσα για την αύρα συγκεκριμένα, το να βλέπει κάποιος την αύρα του άλλου δεν νομίζω ότι είναι κακό, αρκεί βέβαια να μην υπάρχει τρόπος να το εκμεταλλευτεί.
Και όντως αλλιώς είναι ανιχνεύσιμη η αύρα, δεν νομίζω να αφήνει αποτύπωμα τι είναι εκτόπλασμα;

Παράθεση:
Που θέλω να καταλήξω. Πιστεύω, μάλλον έχω σοβαρές ενδείξεις, ότι κυβερνήσεις και μυστικές υπηρεσίες χρησιμοποιούν και αυτές τις τεχνικές. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιούν μάγους και πνευματιστές παράλληλα με τους πράκτορες και τα γνωστά ύπουλα τεχνάσματα, ή αν έχουν αναπτύξει και όργανα που το κάνουν. Επειδή έχω δει θεραπευτικά όργανα που δρουν βάσει αυτών των αρχών, είναι κυριολεκτικά ένα βήμα παραπέρα να κάνουν το αντίθετο. Άρα θεωρώ ότι υπαρχει πεδίο δράσης εκεί. Αυτά.
Εγώ αυτό που έχω δει σε ντοκιμαντέρ, όπου μίλησε ο άνθρωπος της κυβέρνησης στην Αμερική, δεν θυμάμαι καλά ο υπεύθυνος δηλαδή του προγράμματος που τους εκπαίδευε, για το πότε έγινε αυτό και τι ακριβώς κάνανε ήταν οι watchers που παρατηρούσαν το μέλλον.

Δεν θυμάμαι βέβαια που το είδα το έψαξα αλλά δεν το βρήκα και μιλούσε αναλυτικά γιαυτό το πείραμα, όπως το ότι συμπίπτουν πολλά πράγματα με αυτά που είχαν δει.
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 12-01-14, 18:43
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Ιέρεια κάποιος ο οποίος δύναται να βλέπει την αύρα και όλες τις
αποχρώσεις της μπορεί να καταλάβει εάν είναι θυμωμένος εάν λέει ψέματα εάν
είναι άρρωστος κλπ.
Είναι ένα είδος ανεπίτρεπτου κοιτάγματος στα αισθήματα κάποιου...

Αλλά θα συμφωνήσω πως αυτό δεν είναι αποτύπωμα....

Το Εκτόπλασμα είναι η ουσία που ρέει από τα φαντάσματα/πνεύματα και που
τους δίνει την δυνατότητα να υλοποιούνται αλλά και σε αρκετές περιπτώσεις
έχει εμφανισθεί και σε πνευματιστικές συγκεντρώσεις......

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 13-01-14, 06:33
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Ιέρεια, οι Σοβιετικοί επί Στάλιν ξεκίνησαν να συγκροτούν ομάδες από άτομα με ψυχικά χαρίσματα, από όλο το ανατολικό μπλόκ. Η στρατολόγηση αυτή δεν είχε τον χαρακτήρα του προαιρετικού, βάσει των κομουνιστικών ιδεωδών, "να δουλέψεις για την επανάσταση" δηλαδή και όλα αυτά που έλεγαν δημόσια.
Είχε τον χαρακτήρα του παιδομαζώματος μπορώ να το χαρακτηρίσω, την εργασία κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες και όποιος είχε αντίρρηση τον περίμενε το αρχιπέλαγος των γκούλαγκ. Κάπως έτσι χάθηκαν αναρίθμητοι ψυχικοί από την Σοβιετική επικράτεια. Μην σταθείτε στην Kulagina που απέκτησε θετική δημοσιότητα, βάσει των υποτιθέμενων ψυχοκινητικών της. Υπήρξαν άλλοι που δεν ακούστηκαν, δίδυμοι που τους χρησιμοποίησαν σαν ψυχικούς πομποδέκτες για κατασκοπεία στις ΗΠΑ και άλλα.
Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 13-01-14, 18:53
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ιέρεια, οι Σοβιετικοί επί Στάλιν ξεκίνησαν να συγκροτούν ομάδες από άτομα με ψυχικά χαρίσματα, από όλο το ανατολικό μπλόκ. Η στρατολόγηση αυτή δεν είχε τον χαρακτήρα του προαιρετικού, βάσει των κομουνιστικών ιδεωδών, "να δουλέψεις για την επανάσταση" δηλαδή και όλα αυτά που έλεγαν δημόσια.
Είχε τον χαρακτήρα του παιδομαζώματος μπορώ να το χαρακτηρίσω, την εργασία κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες και όποιος είχε αντίρρηση τον περίμενε το αρχιπέλαγος των γκούλαγκ. Κάπως έτσι χάθηκαν αναρίθμητοι ψυχικοί από την Σοβιετική επικράτεια. Μην σταθείτε στην Kulagina που απέκτησε θετική δημοσιότητα, βάσει των υποτιθέμενων ψυχοκινητικών της. Υπήρξαν άλλοι που δεν ακούστηκαν, δίδυμοι που τους χρησιμοποίησαν σαν ψυχικούς πομποδέκτες για κατασκοπεία στις ΗΠΑ και άλλα.
Ναι στην πρώην Σοβιετική Ένωση έκαναν πολλά πειράματα σε ανθρώπους με ψυχικά χαρίσματα και είχε σχέση με τεχνικές που μάθαιναν στους ψυχικούς για να συμμετάσχουν στον ψυχρό πόλεμο με την Αμερική, πράκτορες κτλ.

Βρήκα και ένα άρθρο σχετικά με αυτά που αναφέρεις, σε παλιότερο σου μήνυμα Ψυχοτρονική και ψιονικός πόλεμος.

Στο συγκεκριμένο άρθρο αναλύονται πολλά πράγματα και ως προς τους ορισμούς, τηλεπάθεια, ψυχοκίνηση κτλ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ιέρεια : 13-01-14 στις 18:58
Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 14-01-14, 17:46
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι άνθρωποι αυτοί με πολλά προβλήματα κυρίως Αλτσχάιμερ αλλά και σάκχαρο
που είναι επικίνδυνο για την ζωή του πάσχοντος πως πρέπει να πάρει την (ινσουλίνη)....
Πόσο πολύ θα διευκόλυνε αυτό ?????
Δεν κατάλαβα την ερώτηση.
Θα πρέπει δηλαδή να υπάρχει ένα chip μέσα στο σώμα του πάσχοντα, για να σιγουρευτούμε πως θα πάρει την ινσουλίνη, οπουδήποτε κι αν βρεθεί;
Ή εννοείς πως το chip θα λειτουργήσει σαν "ένδειξη-υπενθύμιση", ακόμα και σε άγνωστα άτομα, για την αρρώστια και τις ανάγκες του πάσχοντα;
Είχα δει παλιότερα μια διαφήμιση, αν θυμάμαι καλά στο εξωτερικό, η οποία πρότεινε σε άτομα με τέτοιου είδους ασθένειες να αγοράσουν ένα πλαστικό μενταγιόν, το οποίο λειτουργούσε ως πομπός, δίνοντας τη δυνατότητα στον ασθενή να πατά ένα μικρό κουμπί, όταν χρειαστεί κάτι, αλλά και στους συγγενείς του να γνωρίζουν ακριβώς πού εκείνος βρίσκεται, ανά πάσα στιγμή. Πάνω στο μενταγιόν, μάλιστα, αναγραφόταν με μικρά γράμματα και η ασθένεια του ατόμου που το φορούσε. Γιατί να είναι αναγκαία, λοιπόν, η χρήση ενός chip, σε τέτοιες περιπτώσεις;
__________________
Θέλουμε τα γεγονότα να ταιριάζουν στις προκαταλήψεις μας.
Όταν δεν ταιριάζουν, είναι ευκολότερο να τα αγνοήσουμε, παρά να αλλάξουμε τις προκαταλήψεις μας.


Jessamyn West
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.