Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 21-01-13, 18:58
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ---

Φίλε μου kostas21, τα τσιγκελάκια που πρέπει να βρεις φαντάσου τα σαν τα αγκίστρια για το ψάρεμα, δε ξέρω πως θα μπορούσα να στα περιγράψω καλύτερα. Απο εκεί και πέρα, αυτά θα δημιουργήσουν ενα ενεργειακό πεδίο γύρω απο το σάκο του μποξ τραβώντας την σκοτεινή ενέργεια που έχει δεχτεί, και τα κεριά θα τη διοχετεύσουν πίσω στον καθρέφτη. Γι'αυτο και η μύτη στη διάταξη των κεριών πρέπει να κοιτάει τον καθρέφτη. Έτσι ουσιαστικά παίρνεις την ενέργεια των μοχθηρών δυνάμεων και την ξαναστέλνεις πεσκέσι.

Εντελώς πληροφοριακά επίσης, ο μεγάλος σαμάνος Αχτένιστο Καταϊφι της φυλής των Αραουκάνων μου είπε μέσω skype οτι είναι καλό να πάρεις ως κατοικίδιο μαύρη χελώνα του Κολοράντο, την οποια τα κακά πνεύματα φοβούνται όπως ο διόλος το λιβάνι...
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 21-01-13, 19:00
kostas21 Ο χρήστης kostas21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2013
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Grigorios o Ellhn Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου kostas21, τα τσιγκελάκια που πρέπει να βρεις φαντάσου τα σαν τα αγκίστρια για το ψάρεμα, δε ξέρω πως θα μπορούσα να στα περιγράψω καλύτερα. Απο εκεί και πέρα, αυτά θα δημιουργήσουν ενα ενεργειακό πεδίο γύρω απο το σάκο του μποξ τραβώντας την σκοτεινή ενέργεια που έχει δεχτεί, και τα κεριά θα τη διοχετεύσουν πίσω στον καθρέφτη. Γι'αυτο και η μύτη στη διάταξη των κεριών πρέπει να κοιτάει τον καθρέφτη. Έτσι ουσιαστικά παίρνεις την ενέργεια των μοχθηρών δυνάμεων και την ξαναστέλνεις πεσκέσι.

Εντελώς πληροφοριακά επίσης, ο μεγάλος σαμάνος Αχτένιστο Καταϊφι της φυλής των Αραουκάνων μου είπε μέσω skype οτι είναι καλό να πάρεις ως κατοικίδιο μαύρη χελώνα του Κολοράντο, την οποια τα κακά πνεύματα φοβούνται όπως ο διόλος το λιβάνι...
ααχχααααχααχχααχαχαχαχαααχχααχαααχαχαχχαχααχχαχα κλαιωωωωω αχχαχαχαχαχαα
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 21-01-13, 20:31
blouhak Ο χρήστης blouhak δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-01-2013
Περιοχή: Κως
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Καλά ψηλέ.. ένα απλό εκκρεμές είναι... όσο βαρύ και να ναι κουνιέται... sorry που σου χαλάω το όνειρο... Δεν είναι δαίμονας ούτε κάτι άλλο σατανικό. Εξάλλου τόσο κόσμο έχει αυτή η Γη, με σένα βρήκε να ασχοληθεί ο εξ' από 'δώ? Άμα σου εμφανιστεί κανας δαίμονας βραδιάτικο πιθανότερο είναι να είναι ο Μητσοτάκης παρά κανένα πόδι του διαβόλου...

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j...41248874,d.Yms
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 21-01-13, 21:31
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
υπαρχει καμια προσευχη η οτιδηποτε αλλο για την κακοτυχια ολα στραβα μου πανε και νομιζω πως παιζει να ειναι απο τοτε που κρεμασα τον σακο στον δωματιο μου απο τοτε ειμαι ανεργος και πολυ ατυχος τελικα ολα συνδεονταιμετα3υ τους αλλα δεν μπορω να τον 3εκρεμασω
Εγώ αυτό που αντιλαμβάνομαι από τα μηνύματά σου, είναι ότι διανύεις μία περίοδο πνευματικής ύφεσης και αυτό έχει σαν αντίκτυπο την κακοτυχία σου, η οποία δεν είναι τίποτα παραπάνω από σκουρόχρωμο κάρμα γύρω από την αύρα σου! Σίγουρα ο σάκος του μποξ που κρέμεται από το ταβάνι σου έχει τον δικό του ρόλο στην όλη κατάσταση, αλλά όπως κάθε εκκρεμές, έτσι κι αυτό το συγκεκριμένο, θα πρέπει είτε να παραμείνει σταθερό, είτε να καλυφθεί από κάτι που δε θα μπορεί να το κινεί, μιας και όπως σου έχω γράψει σε προηγούμενο post, αυτός ο σάκος με την κίνησή του αποτελεί την δημουργία πυλών για την είσοδο διαφόρων οντοτήτων!

Υπάρχουν αρκετές προσευχές που θα μπορούσες να διαβάσεις, μερικές εξ αυτών υφίστανται στην Λατινική Γλώσσα και είναι ιδιαίτερα αποδοτικές! Καλό θα είναι να προβείς στις απαραίτητες διαδικασίες, έτσι ώστε να τελείωνεις όσο το δυνατόν νωρίτερα με αυτό σου το πρόβλημα!

Η δική μου συμβουλή είναι να μην πάρεις ποτέ τον καθρέφτη μπροστά από τον σάκο του μποξ και να διαβάζεις την απαραίτητη Λατινική Προσευχή, όποτε νιώθεις παράξενα! Δεν υπάρχει κάποια απαραίτητη διαδικασία, αλλά πρέπει οπωσδήποτε αυτή η προσευχή να συνοδεύεται από κτύπημα των χεριών, σαν παλαμάκια, για να δείχνεις ότι είσαι εκεί και να τρομάζεις κατά κάποιο τρόπο τα πνεύματα που θέλουν το δικό σου το Κακό!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 22-01-13, 00:57
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η δική μου συμβουλή είναι να μην πάρεις ποτέ τον καθρέφτη μπροστά από τον σάκο του μποξ και να διαβάζεις την απαραίτητη Λατινική Προσευχή
Και εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή , οτι η απάντηση βρίσκεται στην Λατινική Μαγεία. Προσπάθησα να βρώ βοήθεια για την περίπτωση του φίλου μας στο Grimorium Verum αλλα τίποτα... Ξεκοκκάλισα το conjurationes adversus principem tenebrarum και πάλι, δεν υπήρχε κάτι που να συνάδει με την περίπτωση που μας παρουσίασε ο συμφορουμίτης μας και τότε η λύση έλαμψε μπροστά στα μάτια μου σαν υπέρλαμπρος αστέρας!!!

Φενγκ Σούι !! Η κινέζικη σοφία θα κάνει για άλλη μια φορά το θαύμα της.

Λοιπόν φίλε κώστα21,

Το πρόβλημά σου βρίσκεται στον συνδυασμού εκκρεμούς - καθρέφτη αλλά δεν κινδυνεύεις καθόλου. Αναφέρθηκε πολύ σωστά και σε προηγούμενα ποστς οτι ο συνδυασμός αυτός δημιουργεί πύλες προς το αστρικό πεδίο όμως δεν αναφέρθηκε οτι για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται η παρουσία ενός μύστη ο οποίος θα καστάρει το κατάλληλο ξόρκι . Αυτό που καταλαβαίνεις εσύ είναι οι δονήσεις μόνο του αστρικού πεδίου. Φαντάσου μια πόρτα κλειδωμένη που την ταρακουνάει ο άνεμος αλλά δεν μπορεί να την παραβιάσει αν κάποιος δεν την ξεκλειδώσει με το κλειδί.

Το παρακάτω τελετουργικό που θα σου περιγράψω είναι 100% ακίνδυνο και θα δημιουργήσει στεγανά εμποδίζοντας έτσι την ταλάντωση απο τα αστρικά κύματα. Δεν χρειάζεται να είσαι μυημένος για να το κάνεις.

Θα πάρεις ένα καθαρό κομμάτι βάμβακος (το γνωστό σε όλους μας μπαμπάκι) και θα το βαπτίσεις σε ξίδι (προσωπικά προτιμώ την μάρκα ΤΟΠ αλλά στην τελική όλες καλές είναι ...). Στην συνέχεια θα περάσεις με το βαμβακι 4 φορές με φορά σαν αυτή των δεικτών του ρολογιού το ασημένιο κάδρο του καθρέφτη για να εξαγνιστεί απο τις όποιες κακές φορτίσεις. Μετά θα πάρεις ενα μαρκαδόρο (όχι ανεξίτηλο για να σβήνεται) και θα ζωγραφίσεις στο κέντρο του καθρέφτη ένα τέλειο τετράγωνο με ακμή 10εκατοστών και στις γωνίες του , έξω απο το τετράγωνο μικρά ισοσκελή τριγωνάκια.

Και τώρα το δύσκολο μέρος: Θα πρέπει να μάθεις την εξής κινέζικη προσευχή απ΄έξω Wǒ láizì chéngshì hé ròuguì de dǐngbù. Προσοχή στην προφορά , έχει σημασία. Ουώ λάιζι τσενγκσι χε ροουγκουί ντε ντιιινγκμπού. Τα γράμματα ch προφέρονται τσ όπως το τσίχλα και τα γράμματα sh προφέρονται με παχύ σ όπως λέμε shakira. Στην λέξη dingbu το ντι το τραβάς λίγο γιατί το ι είναι μακρό σαν να λέμε ιιιι.

Τέλος κάθεσαι ανάμεσα στον σάκο και τον καθρέφτη κρατώντας στο δεξί σου χέρι ένα αναμμένο κερί με το πρόσωπο προς την δύση κατα τις απογευματινές ώρες που ο ήλιος δύει και λές 4 φορές την παραπάνω προσευχή. Μόλις τελειώσεις σβήνεις το κερί και αφήνεις τον καπνό να εξαφανιστεί εντελώς και να γίνει ένα με τον αέρα του δωματίου. Μόλις γίνει και αυτό ανοίγεις το παράθυρο να αεριστεί ο χώρος και σβήνεις το τετράγωνο με τα τριγωνάκια απο τον καθρέφτη με ένα κομμάτι πανί ψεκασμένο με αζαξ.

Ο σάκος θα παραμείνει ακλόνητος!!

Καλή σου επιτυχία!!!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 27-01-13, 12:11
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Κωστα, αν το θεμα σου ειναι ο σακος του μποξ που πολυ πιθανον να σου κουνησε καποιο κακο πνευμα στο δωματιο.
Φιλε μου, του εχεις δωσει πολυ μεγαλη εκταση. Και δινωντας του εκταση, του δινεις και αξια, και δινωντας αξια σε εκεινο, μειωνεται η δικη σου αξια και αμυνα.
Στην μαγεια, γιατι ολα αυτα ειναι Μαγεια, ε λοιπον στην μαγεια το παν ειναι η Κυριαρχια. Αν λοιπον κυριαρχησεις στον εαυτο σου και στον φοβο σου, εγινε το λυσιμο απο μονο του.
Και αν σημερα σου κουνανε τον σακο και του δινεις τοσο μεγαλη σημασια και σε απασχολει, ε τα θελει ο πισινος σου καθε μηνα να σου.. κουνανε και απο κατι. Εσυ να τρεχεις στα site να ψαχνεις λυσεις και αυτοι...να σκανε στα γελια στην κυριολεξια πισω απο την πλατη σου.

Οσον αφορα την Μαγεια ειναι η καλοβουλη και η κακοβουλη. Τα δε εργαλεια επισης και αυτα χωριζονται σε καλοβουλα και κακοβουλα, καθως και τα υλικα που χρησιμοποιουνται. Ο καθρεφτης λοιπον ειναι εργαλειο σχεδον κατεξοχην της μαυρης μαγειας, χωρις να κρινω κανεναν.
Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει. Αλλα το ξερεις οτι ειναι της Μαυρης? Αν ναι, τοτε υπαρχουν και αλλα τελετουργικα πιο κοντινα μας, φτιαγμενα με ελληνικες ευχες που στο κατω κατω καταλαβαινεις και τι λεει. Γιατι το πιο σημαντικο στην Μαγεια ειναι να γινει φυση σου και οταν διαβαζεις αυτα που διαβαζεις, να τα εννοεις, να επιθυμεις εντονα και να δινεις ενεργεια και δυναμη με αυτο τον τροπο. Αν δεν ξερεις φιλε μου τι λες, αν δεν το νιωθεις εντονα μεσα σου, ε συγνωμη τι κανεις?
Δεν ρωτας καλυτερα την γιαγια σου να σου πει τι κανει για να ευλογει στο σπιτακι της?
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 27-01-13, 12:21
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Οποιος ξερει κανενα τελετουργικο καλο, γιατι δεν το παραθετει σωστα με ακριβεια, βημα - βημα για να μαθουμε και εμεις που δεν ξερουμε και πολλα?
Και παρακαλω επειδη θελω να ξερω τι λεω, οποτε please τα λογακια να ειναι στα Ελληνικα.
Σε αναμονη για απαντηση απο τους εμπειρους.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 27-01-13, 14:18
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Θέλεις τελετουργικό για ποιον σκοπό;
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 27-01-13, 22:32
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Κάθε φορά που διαβάζω για μαγεία ή ανάλογα θέματα, πάντα είχα την απορία για το πως πείθουν ορισμένοι άνθρωποι τα "θύματα" της υπόθεσης για την σκοτεινή ή φωτεινή πλευρά. Αν λοιπόν είναι κάποιος έτοιμος να ακούσει μια άποψη καλό θα ήταν να μην είναι φορτωμένος εκ των προτέρων με δεισιδαιμονίες. Θα προτρέψω ο ενδιαφερόμενος ανάλογα τις πεποιθήσεις του να μελετήσει πολύ καλά τον εαυτό του. Έχω ξαναπεί πως δεν σηκώνεται κάποιος ένα πρωί φορτωμένος να ξεπαστρέψει ένα γείτονα-υπάλληλο- εργοδότη-κακό συγγενή κ.λ.π. Στην περίπτωση που το κάνει όμως , θα πρέπει να γνωρίζετε πως τα μαντζούνια και οι όποιες" ευχές " δεν φέρνουν την λύση στο πρόβλημα. Ελάχιστοι είναι γνώστες μεθόδων ικανών να επιφέρουν λύτρωση. Ανάλογα με το τι πιστεύει ο καθένας, αναζητά σωτηρία. Αν πάλι πιστεύεται ότι εδώ θα γίνουν αναφορές σε μαγικά ξόρκια και επικλήσεις πνευμάτων και ο,΄τι άλλο, από τον λίγο καιρό που είμαι μέλος, θεωρώ ότι δεν θα ικανοποιηθεί έτσι η περιέργειά σας. Αν πάλι κάνω λάθος το κρατώ για μένα..
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 27-01-13, 22:40
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Φιλη Χρυσαυγη ως νεο μελος και βαση των νομων της καλης ευγενειας καλο θα ηταν να εκφραζεσαι λιγο πιο " ομορφα" και ευγενικα. Ως junior member μην το παιζεις senior member φυσικα θα περιμενω την αναλογη επιθεση ευχομαι να ειναι στα ορια της ευπρεπειας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.