Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Περιοδικά Βιβλιογραφία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-08-06, 21:25
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Ανατριχίλες

Μιας και ένα προηγούμενο θέμα το άνοιξα από κάποιες παιδικές αναμνήσεις που είχα για ένα περιοδικό μου ήρθε και στην μνήμη η “ανατριχιαστική σειρά” παιδικών βιβλίων τρόμου Ανατριχίλες! Την εποχή που πήγαινα γυμνάσιο είχα πάθει τρέλα μ αυτά τα βιβλία και είχα αγοράσει πάνω από τα μισά(γύρω στα 50 πρέπει να είναι όλα αν θυμάμαι).Κάποια ήταν πετυχημένα και πραγματικά ανατριχιαστικά κάποια άλλα πάλι όχι και τόσο…Σίγουρα πάντως ήταν αποτυχημένη η τηλεοπτική μεταφορά τους…Θέλω να δω πόσοι ήταν τρελαμένοι σαν κ εμένα μ αυτά τα βιβλία…

Το πρώτο πρώτο που είχα διαβάσει ήταν “Το κορίτσι και το Τέρας” ενώ πραγματικά πολύ καλό ήταν και το “Λούνα Παρκ του Τρόμου” !!!
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-08-06, 08:01
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

αγαπητε gayteacher εγώ μόνο ένα είχα διαβασει και μου φάνηκε πολύ λάιτ, γιατί απο πολύ μικρός ήμουν φανατικός των θρίλερ, τον τίτλο δεν τον θυμάμε νομίζω πως είχε να κάνει με ένα στοιχιωμένο σπίτι και τα παιδιά, ενα αγόρι και ένα κορίτσι που ήταν αδέρφια βλέπαν κάποια φαντάσματα, και κάτι που έγινε στο δάσος με το αγοράκι... δεν θυμάμε και πολλά, σου έδωσα αρκετα στοιχεία να μου θυμήσεις τον τίτλο; Σίγουρα θα το είχες διαβασει.
Έχω να σου προτείνω και ένα βιβλίο όχι παιδικό, με γλαφυρή διήγηση, φοβερη δράση και κομψή ανατριχίλα, είναι το "οι κούκλες της Μαντάμ Μαντιλίπ" του Αμπρ. Μέρριτ από τις εκδόσεις Σύμπαν ο τόμος 38. Σπάνια με συνεπαίρνουν βιβλία θρίλερ η τρόμου. Έχεις να μου προτείνεις κανένα καλό; Είμαι αρκετά απαιτητικός. Όταν το διαβάζω θέλω να είμαι έτσι
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.