Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Περιοδικά Βιβλιογραφία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-07-09, 18:07
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Εξαιρετικά τα νέα για όλους τους φίλους της χαοτικής μαγείας… μετά από πολλές συζητήσεις με τον εκδότη αλλά και με ορισμένους καλούς, στενούς συνεργάτες, στα μέσα του 2010 θα κυκλοφορήσει από τις εκδόσεις Αρχέτυπο μια μελέτη για την ιστορία, τις προσωπικότητες και την πρακτική της Μαγείας του Χάους! Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το θέμα θα παρουσιάζω τακτικά στο προσωπικό μου blog (www.necronomicongnosis.gr) όπως και για άλλα σχετικά project, όπως την κυκλοφορία του δεύτερου τόμου από την προσωπική μου μελέτη για το Νεκρονομικόν!
Stay tune to the current
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-09-09, 17:42
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή To Νέο μου Ημερολόγιο είναι πλέον Γεγονός!

Συμπληρώνοντας σχεδόν ένα χρόνο από την ημέρα έναρξης της προσωπικής μου ιστοσελίδας (www.necronomicongnosis.gr), αποφάσισα να προχωρήσω σε μια ουσιώδη αλλαγή που θα εμπλουτίσει το περιεχόμενο του site με περισσότερες θεματικές, ενώ θα αυξήσει μαζί το επίπεδο αλληλοεπίδρασης με τους εκατοντάδες φίλους που με τιμάνε με την επίσκεψη τους κάθε μήνα.
Έτσι ενσωμάτωσα στις λειτουργίες του ιστότοπου την νέα version του προσωπικού μου ημερολογίου, στο οποίο εκτός από τα σχόλια μου πάνω σε θέματα αποκρυφισμού, θα δημοσιεύω καθημερινά σχεδόν, ειδήσεις από όλο τον κόσμο και προβληματισμούς που αφορούν το παράξενο και το μυστήριο γενικότερα.
Μπορεί ο τίτλος του ημερολογίου (Αποφένεια) να μοιάζει παράδοξος, είναι όμως εμπνευσμένος από το νέο βιβλίο του πατέρα της Χαοτικής Μαγείας, Peter Carroll, The Apophenion: a chaos magick paradigm (2008) που περιγράφει την προσπάθεια του σύγχρονου ανθρώπου να βρει νόημα μέσα σΆ ένα σύμπαν υψηλών παραδοξοτήτων.
Συνδεθείτε λοιπόν με την νέα βελτιωμένη μορφή του blog μου
Hail Apophenia – Hail Mystery
http://apopheneia.blogspot.com/
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 24-05-10, 23:11
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

το τελειωσα σημερα το βιβλιο και πρεπει να ομολογησω οτι προκειται για μια πολυ ''ψαγμενη'' μελετη και μπορω να πω οτι εκτιμησα το γεγονος οτι ο συγγραφεας παραθετει στοιχεια χωρις να παιρνει αμεσα θεση και εκθετοντας κυριως γεγονοτα...αυτο που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ομως ειναι η περιεργη ουσια (λευκος χρυσος) που εξαφανιζοταν κατι που δεν ειχα ακουσει ποτε ξανα!!!οσο για τη μαγεια του necronomicon δεν μπορω να πω πολλα μιας και ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα μαγεια...θα με ενδεφερε παντως να ξερω αν ο συγγραφεας εχει ασχοληθει με το θεμα της πρακτικης μαγειας (με τη μαγεια του necronomicon εν προκειμενω)
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bahamut : 24-05-10 στις 23:11
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-05-10, 21:20
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Η απάντηση στο τελευταίο ερώτημα είναι θετική! Δείγματα αυτής μου της πρακτικής εργασίας, μπορείς να βρεις στο site μου www.necronomicongnosis.gr, όπως και στον δεύτερο τόμο του βιβλίου που μόλις διάβασες, το οποίο (αν όλα πάνε καλά) θα εκδοθεί κάποια στιγμή το 2011.
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.