Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-12-07, 01:01
Το avatar του χρήστη metalmaniac
metalmaniac Ο χρήστης metalmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2006
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή Ripley's Believe It or Not!

Τα απίστευτα του Ρίπλεϊ σε ταινία !!!


αρχικά σκηνοθέτης θα ήταν ο Tim Burton και αργότερα ο Michel Gondry

τελικά ο σκηνοθέτης θα είναι ο Spike Jonze που έχει σκηνοθετήσει μεταξύ άλλων και τα Adaptation,Being John Malkovich και ήταν παραγωγός στο Jackass: The Movie

το ρόλο του Ρίπλεϊ θα ερμηνεύσει ο Jim Carrey

μία περίληψη του θέματος της ταινίας
Παράθεση:
Plot Summary: "Believe It or Not" is based on the exploits of Robert Ripley, the explorer and newspaper columnist who created "Ripley's Believe It or Not." The project picks up Ripley at a time when he has attained celebrity status through a "Believe It or Not" column that chronicled his search for the greatest oddities on the planet. Along the way, he learns to appreciate his unusual human discoveries as more than mere conquests to be catalogued.
Πηγή

IMDB


εδώ και εδώ θα βρείτε βιογραφίες του Robert Ripley
__________________
4 8 15 16 23 42 execute
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-12-07, 10:20
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Εμένα μου άρεσε αυτό με το κρανίο ένος στιγερού δολοφόνου που είχε μείνει αναλλοίωτο και το είχε μπροστά του ο Τζιμ Κάρει!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-12-07, 13:33
Το avatar του χρήστη metalmaniac
metalmaniac Ο χρήστης metalmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2006
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aspirin
Εμένα μου άρεσε αυτό με το κρανίο ένος στιγερού δολοφόνου που είχε μείνει αναλλοίωτο και το είχε μπροστά του ο Τζιμ Κάρει!
τι,πώς,πού ?

σε τι αναφέρεσε Ασπιρίνιε ?
μήπως έχεις δει την ταινία?(που θα βγει το 2009...)
__________________
4 8 15 16 23 42 execute
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-12-07, 14:24
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Στη σειρά αναφερόμουνα σόρρυ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-12-07, 15:46
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Ενδιαφέρον πρέπει να είναι!

Αν και αδιαμφισβήτητα θα προτιμούσα Tim Burton για την σκηνοθεσία!

Ας είναι, δεν πειράζει!
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-12-07, 00:29
poltergeist-gr Ο χρήστης poltergeist-gr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-07-2007
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Πρωτότυπη ιδέα, δεν περίμενα πως η σειρά αυτή θα μπορούσε να γίνει και ταινία.
Αν κρίνω από τη σειρά, η ταινία αναμένεται να είναι συναρπαστική και ενδιαφέρον.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη poltergeist-gr : 16-12-07 στις 00:29
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-12-07, 12:11
Aristedis Ο χρήστης Aristedis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2007
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Δια την ταινίαν δεν έχω γνώμην ,αλλά δια το τηλεοπτικόν πρόγραμα έχω να πω ότι πρἐπει να το αποφεύγετε διότι έχει αποκλειστικώς έν σκοπόν ,να δημιουργείσει ψυχολογικά προβλήματα εις τους τηλεθεατάς και να καταπιέσει κάθε ωραία σκέψιν που θα μπορούσεν ο εγκέφαλος να αναπαράγει...
Σκεφτείτε μόνον πληγομένους βαριά ανθρώπους δείχνει που προκαλούν αηδία...Ακόμη και η σκηνοθεσία παρουσιάζει έτσι το θέμα ώστε να προκαλεί μεγαλυτέρα διαταραχήν...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-12-07, 14:31
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Για να μιλήσω στη γλώσσα σου μιας και δεν καταδέχεσαι να χρησιμοποιήσεις την δικια μας, αρχίζω...

Κατ' αρχάς το προγραμμαν ειναι εξαιρετικον και παρουσιάζει θεσπέσια θέματα από όλον τον γνωστόν σήμερα κοσμον, ανεξιχνίαστα περιστατικά και περιεργας εικόνας... οι άνθρωποι δεν προκαλούν αηδιαν αλλά ευνασμα για δημιουργικην σκεψην εις τα προβληματαν που πιθανώς έχουν!

Πάντως ( για να γυρίσω πίσω στη γλωσσά μου ) καλύτερα είναι να μιλάς Νέα Ελληνικά φιλέ Αριστείδη ''διότι'' καλά είναι να ξέρεις και αλλά πράγματα για τη γλώσσα μας αλλά να μιλάς τα νέα έτσι ώστε να σε καταλαβαίνουμε και να μην μας είναι δυσάρεστο να διαβάζουμε τα post!! Γιατί άμα άρχιζα και εγώ να μιλώ λατινικά θα γινόταν το site ''ολίγoν'' @#$%^!& !! Άμα με έπιασες!!
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-12-07, 16:26
Aristedis Ο χρήστης Aristedis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2007
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Belthazor
Για να μιλήσω στη γλώσσα σου μιας και δεν καταδέχεσαι να χρησιμοποιήσεις την δικια μας, αρχίζω...

Κατ' αρχάς το προγραμμαν ειναι εξαιρετικον και παρουσιάζει θεσπέσια θέματα από όλον τον γνωστόν σήμερα κοσμον, ανεξιχνίαστα περιστατικά και περιεργας εικόνας... οι άνθρωποι δεν προκαλούν αηδιαν αλλά ευνασμα για δημιουργικην σκεψην εις τα προβληματαν που πιθανώς έχουν!

Πάντως ( για να γυρίσω πίσω στη γλωσσά μου ) καλύτερα είναι να μιλάς Νέα Ελληνικά φιλέ Αριστείδη ''διότι'' καλά είναι να ξέρεις και αλλά πράγματα για τη γλώσσα μας αλλά να μιλάς τα νέα έτσι ώστε να σε καταλαβαίνουμε και να μην μας είναι δυσάρεστο να διαβάζουμε τα post!! Γιατί άμα άρχιζα και εγώ να μιλώ λατινικά θα γινόταν το site ''ολίγoν'' @#$%^!& !! Άμα με έπιασες!!
Σ'ευχαριστώ δια την ειρωνίαν...Ο τρόπος που εκφράζομαι κατατάσετε εις την Νέαν Ελληνικήν...Εάν σου είναι δυσάρεστος η ανάγνωσις ,σου προκαλεί εμετό ή καρδιακά εμφράγματα μην διαβάζεις το ''post''.Άκου ''post''...

Κακώς συνεχίζω αλλά θέλω να μου λύσεις την απορίαν μου.Πως γίνετε να βρίσκεις θεσπέσια τα θέματα της εκπομπής ,δηλαδή τα κομένα χέρια,τα διαλυμένα πρόσωπα ,κάποιους που τρώνε κατσαρίδας κ.α. και να σου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα ο τρόπος γραφής μου...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-12-07, 22:03
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aristedis
Σ'ευχαριστώ δια την ειρωνίαν...Ο τρόπος που εκφράζομαι κατατάσετε εις την Νέαν Ελληνικήν...Εάν σου είναι δυσάρεστος η ανάγνωσις ,σου προκαλεί εμετό ή καρδιακά εμφράγματα μην διαβάζεις το ''post''.Άκου ''post''...

Κακώς συνεχίζω αλλά θέλω να μου λύσεις την απορίαν μου.Πως γίνετε να βρίσκεις θεσπέσια τα θέματα της εκπομπής ,δηλαδή τα κομένα χέρια,τα διαλυμένα πρόσωπα ,κάποιους που τρώνε κατσαρίδας κ.α. και να σου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα ο τρόπος γραφής μου...
Παρακαλώ, όποτε θες σου ξαναρίχνω μια δόση..

Παντός ο τρόπος που εκφράζεσαι είναι καθαρεύουσα και όχι Νέα Ελληνική και δεν μου προκαλεί καρδιακά εμφράγματα αλλά γέλια μέχρι δακρύων!!

Μου αρέσουν τα ''Τα απίστευτα του Ρίπλεϊ'' γιατί πολύ απλά δείχνει και αλλά πράγματα εκτός από την καθημερινή πραγματικότητα! Τα κομμένα πόδια και οι κατσαρίδες είναι και αυτά μέρος του κόσμου μας, άμα ένας άνθρωπος βλέπει μονό την όμορφη πλευρά τότε είναι σαν τα άλογα με παρωπίδες! Όταν κάποιος έχει γνωρίσει μονό την ομορφιά δεν θα την εκτιμήσει γιατί δεν ξέρει και το χειρότερο... και έξαλλου δεν μου προκαλούν κανένα συναίσθημα η σειρά εκτός από γέλιο... Τέλος.. ο τρόπος γραφής σου είναι ασυνήθιστος έως σπαστικός.. θα σου άρεσε να έγραφα εγώ σε λατινικά για να μην καταλάβαινες Χρηστό? Ε?
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.