Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 09-07-13, 15:29
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι να μην συγχέουμε και να μην υποτιμάμε αμφότερες τις δυνάμεις
Κάπου σίγουρα θα αστειεύεσαι!!!
Έχει γούστο να θεωρείς, ως δύναμη την επιστήμη!!!

Ο γερασμένος μονόπλευρος τρόπος αξιολόγησης της επιστήμης
(= συγκριτικός υπολογισμός της τώρα γνώσης της, σε σχέση με αυτή που είχε στο παρελθόν), έχει πεθάνει πλέον.
Με συνέπεια να γεννηθεί ο νέος, ο απόλυτος και αντικειμενικός σφαιρικός τρόπος αξιολόγησης της επιστήμης
(= συγκριτικός υπολογισμός της τώρα γνώσης της, και σε σχέση με αυτή που είχε στο παρελθόν, αλλά, και σε σχέση με την μελλοντική, ιλιγγιώδη και αμείωτη απόσταση που έχει, από την άπειρη και ακατάκτητη από την επιστήμη γνώση).

Αποτέλεσμα; Η δύναμη της επιστήμης, ΠΑΝΤΑ, θα είναι μικρή έως ανύπαρκτη.
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 09-07-13, 15:45
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από no slave:
αν δηλαδη δεν αποδυκνειεται το ενα,τοτε αυτοματως αποδεικνυεται το αλλο?
Όχι δεν συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Διότι ούτως ή άλλως, η δημιουργία του ανθρώπου, καθώς και των πάντων, κατ’ ευθείαν από το Θεό, είναι αποδεδειγμένο γεγονός. Απλά, η γελοιότητα που εκπέμπει η αναπόδεικτη θεωρία της εξέλιξης, βοηθάει να γίνει πιο κατανοητή η αποδεδειγμένη περιγραφή της Αγίας Γραφής.
Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από no slave:
Φιλαρακο,αν δεν απεγκλωβιστεις
Ας υποθέσουμε λοιπόν, ότι δεν υπήρχε καμία αναφορά στην Αγία Γραφή, σχετικά με τη δημιουργία όλης της ζωντανής ύπαρξης. Οπότε καλούμαστε ανεπηρέαστοι να δώσουμε απάντηση στο φαινόμενο της ζωής που παρουσιάζεται μπροστά μας. Δηλαδή:
Όλη η ζωντανή ύπαρξη (με εξαίρεση τον άνθρωπο) με κοινό γνώρισμα, μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας.
Ένα ΜΟΝΟ ον με εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) = ο άνθρωπος!!!
Κάθε νοήμον άνθρωπος, εκτιμώντας τη μοναδική αυτή εξαίρεση του ανθρώπου, σε σχέση με ΟΛΗ την υπόλοιπη ζωντανή ύπαρξη,
ευνόητο είναι, να κάνει την υπόθεση, ότι πίσω από το φαινόμενο της ζωής υπάρχει Σχέδιο.
Και αφού υπάρχει Σχέδιο, φυσικό είναι να υπάρχει και Ο Σχεδιαστής = Ο Θεός.
Διότι διαφορετικά, αν δεν υπήρχε Σχέδιο και Ο Σχεδιαστής Θεός, οπωσδήποτε, θα συνέβαινε το εξής:
Όπως δεν είναι περίεργο το ότι βλέπουμε όντα διαφορετικής μορφής, έχοντα όμως κοινό γνώρισμα μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας,
έτσι δεν θα ήταν καθόλου περίεργο (όχι μόνο περίεργο δεν θα ήταν, αλλά ήταν και επιβεβλημένο), να βλέπαμε, και ορισμένα άλλα όντα με διαφορετική μορφή μεταξύ τους και με τον άνθρωπο, έχοντα όμως ως κοινό γνώρισμα, τα ίδια ακριβώς εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) όπως έχει ο άνθρωπος.

Συμπερασματικά: Σε αυτόν το βράχο = Η μοναδική εξαίρεση του ανθρώπου, θα προσκρούει, όχι μόνο το εξελικτικό παραμύθι,
αλλά και οποιοδήποτε άλλο υπάρχει τώρα, ή πρόκειται να υπάρξει στο μέλλον.
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 09-07-13, 15:50
Το avatar του χρήστη biki
biki Ο χρήστης biki δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-05-2013
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Βασίλη δε σε βλέπω ομως να σχολιάζεις τπτ για αυτά:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων
"Enemy of God", "Harry Potter would be put to death" ... κι άλλες χαριτωμενιές. Κι όλα αυτά από μια ελεφαντίνα που αν
σεβόταν την ύλη που ο Θεός της δώρισε για να σουλατσάρει στον πλανήτη, δεν θα την είχε φτάσει στα 850 κιλά ...

Σεβασμός στα δώρα του Θεού και τήρηση των εντολών του (ειδικά της νηστείας, και ως προς την τροφή και ως προς τη σκέψη -put to death- ... )
Ούτε βλέπω να απαντάς σε αυτά που σε ρωτάνε οι υπόλοιποι!! Αφού είσαι τόσο σίγουρος για τις γνώσεις και τα πιστεύω σου , γιατί δεν αφήνεις στην άκρη τις πιπιλες σου και την εύκολη λύση του copy paste και να κάτσεις να συζητήσεις σαν άνθρωπος;;

Μπορείς να ξεκινήσεις ωραιότατα απαντώντας στον PUCK τον οποίο τον γράφεις κανονικότατα ότι και αν σου λέει.

Δεν είναι κακό να παραδεχτείς την άγνοια σου για κατι! Ίσα ίσα που αν δεν παραδεχτείς ότι δεν γνωρίζεις κάτι δεν θα έχεις ποτέ την ευκαιρία να το μάθεις.

Για πάρτο αλλιός λοιπόν!
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 09-07-13, 16:06
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Ο PUCK όπως βλέπεις και στην φωτο του είναι άνθρωπος του διαβόλου, δεν ασχολείται ο Βασίλης με δαυτους, είναι ορκισμένος εχθρός του κακού..

μήπως οι μύστες να αναλάβουν πρωτοβουλία λέω εγώ τώρα.....
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 09-07-13, 16:30
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Τα επιχειρήματά μου biki, όπως αντιλαμβάνεσαι, εκπέμπουν σιγουριά διότι απλούστατα, περιγράφουν αποδεδειγμένα γεγονότα.
Όπως λοιπόν, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι ο ήλιος δεν βγαίνει από την ανατολή, διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός,
το ίδιο, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι δεν είμαστε δημιουργήματα κατ’ ευθείαν πλασμένα από το Θεό, όπως γενικά όλη η δημιουργία,
διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός.
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 09-07-13, 17:07
Το avatar του χρήστη biki
biki Ο χρήστης biki δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-05-2013
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα επιχειρήματά μου biki, όπως αντιλαμβάνεσαι, εκπέμπουν σιγουριά διότι απλούστατα, περιγράφουν αποδεδειγμένα γεγονότα.
Όπως λοιπόν, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι ο ήλιος δεν βγαίνει από την ανατολή, διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός,
το ίδιο, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι δεν είμαστε δημιουργήματα κατ’ ευθείαν πλασμένα από το Θεό, όπως γενικά όλη η δημιουργία,
διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός.
Και τι γίνετε βρε Βασίλη για τις τρύπες της θρησκείας αυτής..;
Αυτά πως τα προσπερνάς ; δεν αναρωτήθηκες ποτέ σχετικά; πως μπορεί η λογική σου , ενός ανθρώπου που ζει στη συγκεκριμένη εποχή με συγκεκριμένες γνώσεις που πάνω κάτω όλοι έχουμε, να μην αναρωτιέσαι πως δημιουργιθικαμε από τον Αδάμ και την Εύα όλοι εμείς;! Κάτσε δηλαδή αυτό είναι τραβηγμένο! Και δεν το δέχεσαι καν ως συμβολική ιστοριούλα με ενδεχομένως κάποιο δίδαγμα αλλα ως γεγονός αποδεδειγμένο κιόλας! Και δεν απαντάς κιόλας σε ερωτήσεις που σου γίνονται! Το μόνο που κανεις είναι να επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά τα ίδια! Δεν σου λέμε βρε άνθρωπε να αλλαξοπιστισεις σου λέμε να αποδείξεις τα λεγόμενα σου για να πιστουμε βρε παιδί μου και εμείς οι του διαβόλου!!
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 09-07-13, 17:45
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
[...] ... πλασμένα από το Θεό, όπως γενικά όλη η δημιουργία,
διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός ... [...]
Αποδεδειγμένα γεγονότα για έναν υποστηρικτή της αντικειμενικότητας της Βίβλου είναι το ότι ο Αδάμ, η Εύα, ο Κάιν και ο Άβελ ήταν ανώμαλοι, ότι ο Θεός είναι άδικος, επειδή αφήνει το κάθε νέο βρέφος να γεννιέται με αυτό το προπατορικό αμάρτημα και πρέπει μόνο του να εξιλεωθεί μετά από αγώνα δεκαετιών και αν... Αποδεδειγμένο γεγονός θεωρείται και το ότι ο Νώε έπρεπε να σπουδάσει Ναυπηγός Μηχανικός στα 50 του, για να κατασκευάσει μόνος του κάτι που -έως και σήμερα- δεν δύναται να κατασκευαστεί (να δημιουργήσει ένα καράβι που να χωράνε όλα τα ζώα του κόσμου ... εις διπλούν!).

Αποδεδειγμένο γεγονός για την Επιστήμη είναι το ότι έχεις υπολογιστή, ηλεκτρικό ρεύμα, internet, για να συζητάς μαζί μας. Αποδεδειγμένο γεγονός για την Επιστήμη είναι το ότι γεννήθηκες σε νοσοκομείο και όχι σε πάκο από άχυρα, με την μητέρα σου να απολαμβάνει όλες τις υπηρεσίες της γέννας και εσύ να έχεις όλη την Επιστημονική υποστήριξη από την στιγμή που κοιμόσουν στο νοσοκομείο, έως την στιγμή που εμβολιάστηκες στα 5 σου, παρακολουθώντας στην τηλεόραση το αγαπημένο σου cartoon, που όλως τυχαίως οφείλει την ύπαρξή του, στην οπτικοακουστική επιστήμη!

Το αν δεν έχουμε βρει την θεραπεία για τον καρκίνο, ή για τον HIV, ή το αν δεν έχουμε ανακαλύψει νέους πολιτισμούς, ή το αν δεν έχουμε ιδέα για το πως μπορούμε να περάσουμε στα πεδία της αθανασίας και αυτά συνυπογράφουν την ανικανότητα της Επιστήμης, είναι εξίσου σημαντικά επιχειρήματα με το ότι η Εύα πλάσθηκε από το πλευρό του Αδάμ, άρα και θα πρέπει η γυναίκα να είναι υποχείριο του άνδρα!

Χωρίς να θέλω να ταράξω τα ήρεμα λιμνάζουσα νερά της θεωρίας σου, αλλά και το ότι αντιπαρατίθεσαι εδώ μαζί μας, σχηματίζοντας εσύ μια γνώμη για εμάς και εμείς μία γνώμη για 'σένα, ανήκει στα όρια της κοινωνιολογικής Επιστήμης!

Καλώς ή κακώς, την Επιστήμη την βλέπεις παντού γύρω σου. Αν θες να την βαφτίσεις "Θεό", τότε είναι δικαίωμά σου...
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 09-07-13, 18:10
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Τρολλάρεις ασύστολα μπαγασάκο, αλλά χαλάλι.
Μάλλον δεν θα βγάλω κορμί στον Θεϊκό Ήλιο σε κάποια Θεϊκή Παραλία της Θεϊκής Ελλάδος φέτος,
οπότε θα κάνουμε μαζί σπονδές στον Troll-God από τον βωμό του metafysiko.gr.

Let's rock 'n' (t)roll, then ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποτέλεσμα; Η δύναμη της επιστήμης, ΠΑΝΤΑ, θα είναι μικρή έως ανύπαρκτη.
Σωστά. Αλλά είναι καλή γιαγιάκα. Δίνει στέγη, τροφή, νερό, ηλεκτρισμό, ίαση κλπ, σε όλα τα τρολλάκια που τη χλευάζουν. Δείξε χαρακτήρα και μην τη στεναχωρείς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν συμφωνώ με το σκεπτικό σου.
Ποιο σκεπτικό ΤΟΥ ρε φίλε; Ερώτηση κάνει ο άνθρωπος και μάλιστα την απαντάει ο ίδιος, υποδεικνύοντας το λάθος στους συλλογισμούς σου :

Παράθεση:
αν δηλαδη δεν αποδυκνειεται το ενα,τοτε αυτοματως αποδεικνυεται το αλλο? δηλαδη αν δεν αποδειξουμε οτι ειμαι σκυλος,τοτε αποδεικνυεται οτι ειμαι γατα ε? Για να ειμαι αλλο ζωο,ουτε λογος...ειναι δεδομενο οτι ειμαι γατα!!! Επισης ουτε λογος περι αποδειξης οτι ειμαι γατα!!!
ούτε τα στοιχειώδη ρε τρολλάκι μου;;;; ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διότι ούτως ή άλλως, η δημιουργία του ανθρώπου, καθώς και των πάντων, κατ’ ευθείαν από το Θεό, είναι αποδεδειγμένο γεγονός.
Η απόδειξη ύπαρξης Θεού-Δημιουργού υπάρχει στο μυαλό των πιστών.
Η απόδειξη μη-ύπαρξης Θεού-Δημιουργού υπάρχει στο μυαλό των άθεων.

Στο είπε και ο Paul στο μήνυμα #98 :

Παράθεση:
Δεν μπορώ να αποδείξω ότι μας έφτιαξε ο Θεός, ούτε κάποιος άλλος μπορεί να μας αποδείξει ότι ΔΕΝ μας έφτιαξε ο Θεός. Αυτό είναι το νόημα του παραπάνω ποστ. Είναι αξιωματικές θέσεις που λαμβάνει ο καθένας για τον εαυτό του.
Η αλήθεια είναι πως αυτό είναι brain-burner, οπότε άστο ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά, η γελοιότητα που εκπέμπει η αναπόδεικτη θεωρία της εξέλιξης, βοηθάει να γίνει πιο κατανοητή η αποδεδειγμένη περιγραφή της Αγίας Γραφής.
Στο μυαλό του πιστού, ειδικά του "στείρου πιστού" αυτού που απλά αποδέχεται χωρίς εσωτερική εργασία ή προσωπική απόδειξη, πολλά εκπέμπουν γελοιότητα.
Που να μπορούσες να δεις τι εκπέμπει αυτός ως προς τους άλλους ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλη η ζωντανή ύπαρξη (με εξαίρεση τον άνθρωπο) με κοινό γνώρισμα, μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας. Ένα ΜΟΝΟ ον με εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) = ο άνθρωπος!!!
Χαμηλή στάθμη διανόησης κι επικοινωνίας έχει κι ένα μωρό. Μετά μεγαλώνει.
Google-αρε να βρεις πράγματα περί διανόησης κι επικοινωνίας του υπόλοιπου ζωικού βασιλείου.
Με προσοχή, μην επέλθει ο όλεθρος ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάθε νοήμον άνθρωπος, εκτιμώντας τη μοναδική αυτή εξαίρεση του ανθρώπου, σε σχέση με ΟΛΗ την υπόλοιπη ζωντανή ύπαρξη, ευνόητο είναι, να κάνει την υπόθεση, ότι πίσω από το φαινόμενο της ζωής υπάρχει Σχέδιο. Και αφού υπάρχει Σχέδιο, φυσικό είναι να υπάρχει και Ο Σχεδιαστής = Ο Θεός.
Γιατί υπάρχει σχέδιο; Ποιο είναι αυτό; Γιατί υπάρχει σχεδιαστής; Αποδείξεις που να ισχύουν για όλους; Ένα ολόκληρο φόρουμ σε παρακαλάει να του δώσεις φως.
Όλοι κρέμονται απ' τα χείλη σου, αλλά εσύ ... βράχος. Δεν αποκαλύπτεις τίποτα στους αμύητους. Εύγε, μη ρίχνεις μαργαριτάρια στα γουρούνια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διότι διαφορετικά, αν δεν υπήρχε Σχέδιο και Ο Σχεδιαστής Θεός, οπωσδήποτε, θα συνέβαινε το εξής:
Όπως δεν είναι περίεργο το ότι βλέπουμε όντα διαφορετικής μορφής, έχοντα όμως κοινό γνώρισμα μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας,
έτσι δεν θα ήταν καθόλου περίεργο (όχι μόνο περίεργο δεν θα ήταν, αλλά ήταν και επιβεβλημένο), να βλέπαμε, και ορισμένα άλλα όντα με διαφορετική μορφή μεταξύ τους και με τον άνθρωπο, έχοντα όμως ως κοινό γνώρισμα, τα ίδια ακριβώς εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) όπως έχει ο άνθρωπος.
"οπωσδήποτε";;; ποιος το λέει αυτό; α, εσύ οκ!
"επιβεβλημένο";;; ποιος το λέει αυτό; α, πάλι εσύ οκ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμπερασματικά: Σε αυτόν το βράχο = Η μοναδική εξαίρεση του ανθρώπου, θα προσκρούει, όχι μόνο το εξελικτικό παραμύθι,
αλλά και οποιοδήποτε άλλο υπάρχει τώρα, ή πρόκειται να υπάρξει στο μέλλον.
Έεεεεεετσι!!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα επιχειρήματά μου biki, όπως αντιλαμβάνεσαι, εκπέμπουν σιγουριά διότι απλούστατα, περιγράφουν αποδεδειγμένα γεγονότα.
Σωστό. Γαβγίζουν αγγλικά οι σκύλοι; Όχι. Άρα μας έφτιαξε ο -συγκεκριμένος, μην ξεχνιόμαστε- Θεός.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως λοιπόν, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι ο ήλιος δεν βγαίνει από την ανατολή, διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός, το ίδιο, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι δεν είμαστε δημιουργήματα κατ’ ευθείαν πλασμένα από το Θεό, όπως γενικά όλη η δημιουργία, διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός.
Ο ήλιος βγαίνει από κάπου που ονομάσαμε Ανατολή για να συνεννοούμαστε. Αν το είχαμε ονομάσει Τζαγκρίν Λερν, επίσης θα έβγαινε από κει. Άσε που δεν
"βγαίνει" από πουθενά ... (μην το ψάξεις αυτό, είναι σατανικό και προσπαθεί να βγάλει την ακίνητη Γη από το κέντρο ενός σύμπαντος που γυρίζει γύρω της).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο PUCK όπως βλέπεις και στην φωτο του είναι άνθρωπος του διαβόλου, δεν ασχολείται ο Βασίλης με δαυτους, είναι ορκισμένος εχθρός του κακού..
Ο Puck είναι άνθρωπος του Φωτός. Όπως και οι "W"arlord, στη φωτογραφία του. Αλλά το επικό μέταλλο είναι σε ανώτερο βαθμό μύησης.
Πες μου σε τι βαθμό είσαι τώρα, για να δω τι θα κάνω.

Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 09-07-13, 20:50
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Η πλάκα είναι ότι και στα άλλα φόρουμ που γράφει, ο βασιλάκης έχει αποδείξει ότι δεν κατέει πράμα από επιστήμη και τεχνολογία... Μέσες άκρες, θα σου πει ότι ο άνθρωπος περπάταγε παρέα με τους δεινόσαυρους.

Εκεί λοιπόν βρίσκεται όλη η ουσία του θέματος:
Ότι αποφασίζει κάποιος που δεν ξέρει καν από θεωρητικές επιστήμες και τεχνολογία, ότι η επιστήμη και τεχνολογία είναι μηδέν...
Σαν να έρχεται ένα μέλος από μία φυλή της ζούγκλας που δεν είχε ξαναδεί καν μέταλλο και να πέφτει να προσκυνάει τους θεούς που κάνουν τα αεροπλάνα να πετούν...

Από εκεί και πέρα καλό κουράγιο σε όλους εσάς...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 10-07-13, 00:03
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Vasiilis κρατα γερά. Είμαι στο πλάι σου για ότι χρειαστείς. Οχι τίποτε, αλλα έχω πολλά προηγούμενα με τους υπόλοιπους. Μ΄ αρέσει που τους αντιμετωπίζεις μόνος, ένας εναντίον όλων.

Θέλω να μού πείς όμως κάτι, για να συμπληρώσω την απάντησή μου επιχειρηματολογώντας υπέρ σου. Άντε τους μαύρους τους μαυρισε ο ήλιος, μιάς και πηγαν στην Αφρικη. Τους κίτρινους και τους κόκκινους, πως κιτρινισαν, και κοκκίνησαν; Μηπως μαζεύτηκαν όλοι οι Μαυροι μαζί, όλοι οι κίτρινοι μαζί, κι όλοι οι Κοκκινοι μαζί και μετανάστευσαν; Διευκρίνησε σε παρακαλώ.

Αλλα κυρίως θέλω να μου πείς για τον Όφι. Το φίδι που ήταν πιό μπροστα απο τους ανθρώπους κι έπαιζε στα δαχτυλα την ανθρώπινη ψυχολογία. Όλο και κάποιο βασίλειο θα άφησε . Δεν μπορεί. Κάτι λαφιάτες και κάτι οχιές που ξέρω, δεν μιλούν κάν. Κάτι κόμπρες στην τηλεοραση είδα να χορεύουν , αλλά και αυτές δεν μου κάνουν
Έψαξα στο ίντερνετ, αλλά τίποτε. Άν ξέρεις κανένα site, καμιά διεύθυνση γράψε την.
Ειδικά εκείνη η ικανότητά του να ξεγελάει και να εξαπατά τις γυναίκες , με ενδιαφέρει πολύ.

Καλη Δύναμη.


---------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.