Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικότητες της αναζήτησης

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 29-10-09, 08:12
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Εκτός των Ραδιο Αρβύλα και ΑΜΑΝ, φίλε μου Paul, συμπληρώνω και τον Θέμο (ΟΛΑ9), όπου στη 15' περίπου συνέντευξή που παραχώρησε εκεί ο Uri Geller βγήκε απο το τρυπάκι των νούμερων αλλά και των "νούμερων" και μας εξήγησε εν συντομία και με απλά ελληνοαγγλικά λόγια, τι ακριβώς έχει κάνει αυτά τα χρόνια, με ποιους έχει συνεργαστεί λόγω των ικανοτήτων του και τι ακριβώς κάνει στη ζωή του ως Super μάγος.
Φυσικά κουτάλι λύγισε και ο Θέμος και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία!!!
Τα "νούμερα" δεν έλειψαν ποτέ απο την Ελλάδα, άλλωστε πως να λέιψουν, αφού τα τελευταία χρόνια αυτά τα "νούμερα" αποτελούν και διαμορφώνουν την ελληνική tv...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-10-09, 16:34
Anduril Ο χρήστης Anduril δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον MyBestFriendIsAnAngel! Μα τώρα να λυγίζει κουτάλια; Και να κατέχει υπερφυσικές δυνάμεις, τις ευτελίζει εμμένοντας στο ίδιο τρικ με τα κουτάλια! Σε τί εξυπηρετεί την εξέλιξη της ψυχής του αυτό; Αν ήταν πραγματικός ενδιάμεσος θα βοηθούσε τον κόσμο, όπως κάνουν σοβαροί ενδιάμεσοι που στις ΗΠΑ συνεργάζονται με τις αστυνομικές αρχές και πάνω από όλα δεν θα το διαλαλούσε! Το μεταφυσικό δεν είναι σε καμία περίπτωση κάτι που πρέπει να το πλασάρουμε με αυτό το χυδαίο τρόπο.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 30-10-09, 04:44
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Μου φανηκε πολυ γελοιο που το σκηνικο ηταν...κουταλια!Γιγαντια κουταλια και η πιστα και ο χωρος που ο Γκελερ καθοταν. Επισης οκ καλο το κολπο με τα κουταλια αλλα κανε και τιποτα αλλο τοσα χρονια! Δε μπορεις να ισχυριζεσαι πως εχεις "δυναμεις" με κανα δυο κολπα τοσα χρονια. Θες να το πεις το ψεμα; Ψαξε το και λιγο να μαθεις και πεντε κολπα παραπανω μη τεμπελιαζεις τοσο!
Σαν ταχυδακτυλουργικο σοου μια χαρα ηταν. Δεν θα σχολιασω την εμφανιση ...mentalist που προσπαθουσε με υποβλητικη(νομιζε)φωνη και αγριο βλεμμα να πεισει πως οντως κατεχει δυναμεις.
Ακομη κι αν πιστευα πως οντως ειχε υπερφυσικες δυναμεις ο Γκελερ, και μονο που το εκανε σοου για τα χρηματα αρκουσε για να μου χαλασει μια για παντα αυτη τη πιστη.
Παντως ο 12χρονος αδερφος μου ενθουσιαστηκε με τη...μαγεια
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 30-10-09, 23:44
Giwrgos_M Ο χρήστης Giwrgos_M δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

εγω ξερω οτι οσοι εχουν καποιες παραπανω δυναμεις ουτε βγαζουν λεφτα απο αυτο αλλα ουτε βγενουν δημοσια στα καναλια για να παιξουν υπερανθρωποι..

ειναι ταπεινοι και δεν τους αρεσουν τα φωτα τις δημοσιοτητας...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-11-09, 18:31
axatis Ο χρήστης axatis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2009
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή Mentalists καί Μαγεία Αληθινή

Αγαπητοί Φίλοι πράγματι όλα στό Show τού ANT1 ήταν υπέροχα.
Είναι υπέροχο τό ότι υπάρχουν Έλληνες μέ τέτοιες ικανότητες καί Σήμερα ακόμη! Συνήθως τούς θάβουν όλοι. Μακάρι νά είναι η αρχή αυτό γιά νά ελπίζουμε σέ ενθάρρυνση τών Νέων μας, καί νέα άνοδο στό θέμα ικανότητος μυαλού. Πάντως νομίζω ότι ίσως λίγοι έχουν ικανότητες ESP.
Κανείς από αυτούς μέ βεβαιότητα 1000% δέν έχει πνευματιστική ισχύ!
Καί όμως υπάρχουν Έλληνες psychics πού μπορούν νά κάνουν αληθινά πράγματα μέ πνεύματα. Υπάρχει ένας πού ακαριαία δίνει τήν μόνιμη ισχύ σέ όποιον τό ζητήσει, νά έχει Αγγελική μόνιμη επαφή γιά πάντα, μέ "Νόμο" νά λειτουργούν΄στό Σώμα του 45-50 προειδοποιητικά Μυνήματα καί άλλα πολλά καθώς συνομιλία μέ τούς Αγγέλους καί ακόμη νά νοιώθουν όλοι τήν επαφή μέ τόν Άγγελο! Ικανότηες όπως πρόβλεψη Μέλλοντος, καί εκπλήρωση επιθυμιών!
Αυτό κι άν είναι Αληθινή Μαγεία!
Αυτοί όμως Δέν επιθυμούν δημοσιότητα! Έτσι είναι οι "Αληθινοί"!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη axatis : 01-11-09 στις 18:45
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-11-09, 19:11
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

sorry βρε axatis...αλλα εδώ το έχω...θα το πω...
Που το είδες το υπέροχο καλέ?
Οι καλεσμένοι ήταν για "γέλια" κυρίες να κάνουν πασαρέλα τις βραδινές τους τουαλέτες και να πετούν άσχετες με το θέμα "σπόντες", άνδρες να χαζογελούν μεταξύ τους με αυτό που καλούνταν να κάνουν ως καλεσμένοι και μάλιστα όλα αυτά να τα καταγράφουν οι κάμερες. Το χθεσινό επεισόδιο ήταν εντελώς ερασιτεχνικό και "οτι να'ναι", ξεχώρισαν μόνο ο παρουσιαστής, οι μάγοι μας (που αρκετοί απο δαύτους ήταν αλλοδαποί), και ο Uri για τη σοβαρότητά τους και για το ύφος που είχαν.
Θα γελάσουμε πολύ αυτή την εβδομάδα αν πέσουν οι επαναλήψεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ELPINIKI : 01-11-09 στις 19:13
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 01-11-09, 22:49
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paul

Αλλά και :
http://www.youtube.com/watch?v=H5NwR...eature=related
Που είναι η καλύτερη επίδειξη τηλεκίνησης που έχω δει. Την είδα ξανά και ξανά, διάβασα όλα τα σχόλια, έλεξα αν ισχύουν και όντος ... είναι τηλεκίνηση.
Δεν έχω λόγο να αμφιβάλω για τις ιδιότητες του τύπου αυτού αλλά ούτε καν για το αν υπάρχει ή όχι (λόγω δικών μου πειραματισμών)

Φυσικά υπάρχουν πολλά και πολλά πράγματα που διαβάζει, βλέπει ή ακούει κάποιος. Όποιος ενδιαφέρεται, ας πειραματιστεί για να δει την αλήθεια. Όποιος δεν πιστεύει, σίγουρα δεν θα βρει όσο κι αν λέει ότι έψαξε.
paul αφού τα ψάχνεις, αυτός ο τύπος δεν είναι τσαρλατάνος και υπάρχει. Καμμιά σχέση με τους παλιάτσους του σόου.http://www.youtube.com/watch?v=Aos0hnwiHt8
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-11-09, 15:46
theok Ο χρήστης theok δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Εγώ πάντως που πίστευα ότι ο Geller υπάρχει μία πιθανότητα να έχει έστω και κάποιες από τις "ικανότητες" που παρουσιάζει βλέποντας τον στο show έχω αρχίσει να τις αμφισβητώ και αυτές.Δεν σας φάνηκε παράδοξο που έφυγε ο Nefesch;Κατά την γνώμη μου η δική του ήταν από τις πιο εντυπωσιακές παρουσιάσεις (αν δεχτούμε ότι δεν είχε συννενοηθεί από πριν με την Μανωλίδου) και όμως ο Geller τον "έδιωξε".Γιατί άραγε;Μήπως επειδή είχε την ατυχία αυτό που παρουσίασε να μοιάζει πολύ με αυτά που κάνει ο Geller;Μήπως απλά τον "έδιωξε" επειδή ήξερε τον τρόπο με τον οποίο γίνεται κάποια από τα "κόλπα" του Uri;Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι το νούμερό του δεν ήταν εντελώς στημένο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη theok : 03-11-09 στις 15:47
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-11-09, 16:22
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Το μόνο Υπερφυσικό πάνω στον URI είναι η ταχύτητα με την οποία αυξάνονται τα μηδενικά στους τραπεζικούς του λογαριασμούς.
Κατα τ' αλλα είναι μέτριος και για ταχυδακτυλουργός ακόμα...!
__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 02-10-14, 22:37
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Αυτό πρέπει να το δείτε:

Psychic Uri Geller says he can bend iPhones with his mind

Το καραγκιοζιλίκι "ούκ έσται τέλος"...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.