Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 24-07-18, 19:41
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να καταλάβετε για πόσο ξεφτιλισμένο κοράκι και αδίστακτο spamer μιλάμε, γράφει ακριβώς τα ίδια στο esoterica:

http://esoterica.gr/forums/topic.asp...61&whichpage=6

Θα μου πεις, εδώ δεν μπήκε στο κόπο να σεβαστεί τα θύματα της πυρκαγιάς, το ότι βρήκε άλλη μια αφορμή να κρατήσει τις παπαριές του στην επιφάνεια σε χάλασε;

Ρε τυπάκο, ούτε για φτύσιμο δεν αξίζεις τελικά...
Γιατί.. Θα πάρω την άδειά σου ρε σπασμένο δόντι από τσατσάρα Γούστο μου να γράφω όπου γουστάρω. Δεν μας είπες κάνεις
  #102  
Παλιά 24-07-18, 21:39
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Πω πω ρε φίλε άτομα... ίσα να ξερνάς μιλάμε
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
  #103  
Παλιά 24-07-18, 22:44
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Seismic, δεν προσελκύεις επενδυτές (αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν σε fora, που δεν υπάρχουν) για την πατέντα σου με τέτοια συμπεριφορά...

Έριξα μια ματιά και στο FB group σου και είναι ότι να 'ναι (αστειάκια περί Monkeydonia και δεν συμμαζεύεται). Παρατήρησε γύρω σου και θα δεις πως την αποκαλούν όλα τα κράτη και όλες οι εταιρίες (δηλαδή αυτές που θες να σε χρηματοδοτήσουν). Άσε την πολιτική εκτός αν θες να βγάλεις κανά φράγκο.
  #104  
Παλιά 24-07-18, 23:06
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Seismic, δεν προσελκύεις επενδυτές (αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν σε fora, που δεν υπάρχουν) για την πατέντα σου με τέτοια συμπεριφορά...

Έριξα μια ματιά και στο FB group σου και είναι ότι να 'ναι (αστειάκια περί Monkeydonia και δεν συμμαζεύεται). Παρατήρησε γύρω σου και θα δεις πως την αποκαλούν όλα τα κράτη και όλες οι εταιρίες (δηλαδή αυτές που θες να σε χρηματοδοτήσουν). Άσε την πολιτική εκτός αν θες να βγάλεις κανά φράγκο.
Αν θέλουν να βγάλουν χρήματα εδώ είμαι ας έρθουν. Εγώ σε αυτούς δεν πάω.
Μου αρκεί να διορθώσω το σύστημα και να τα λέω όπως τα βλέπω εγώ.
  #105  
Παλιά 24-07-18, 23:14
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θέλουν να βγάλουν χρήματα εδώ είμαι ας έρθουν. Εγώ σε αυτούς δεν πάω.
Μου αρκεί να διορθώσω το σύστημα και να τα λέω όπως τα βλέπω εγώ.
Έχεις σοβαρό θέμα marketing/PR τελικά... ούτε ο Κούλης πάντως δεν εκμεταλλεύτηκε την πυρκαγιά για ψηφαλάκια (αυτός βέβαια έχει επικοινωνιολόγο να τον δασκαλεύει, οπότε γλιτώνει τις χοντράδες τουλάχιστον).
  #106  
Παλιά 24-07-18, 23:38
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις σοβαρό θέμα marketing/PR τελικά... ούτε ο Κούλης πάντως δεν εκμεταλλεύτηκε την πυρκαγιά για ψηφαλάκια (αυτός βέβαια έχει επικοινωνιολόγο να τον δασκαλεύει, οπότε γλιτώνει τις χοντράδες τουλάχιστον).
Εγώ δεν θέλω να εκμεταλλευτώ τους νεκρούς. Απεναντίας θέλω να γλιτώσω κόσμο από τους σεισμούς. Αδιαφορώ αν βγάλω χρήματα. Τίποτα όμως δεν γίνετε χωρίς χρήματα. Πάντως αν ήθελαν να μου δώσουν χρήματα θα μου τα είχαν δώσει και δεν θα με πολεμούσαν μέσα στα φόρουμ. Αφού δεν το κάνουν δεν με ενδιαφέρει πια το χρήμα αλλά ο κόσμος και θα προσπαθήσω να το κάνουν με άλλους τρόπους.
  #107  
Παλιά 25-07-18, 00:03
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω πω ρε φίλε άτομα... ίσα να ξερνάς μιλάμε
Όσοι με ξέρουν από κοντά ξέρουν πόσο ευγενικός άνθρωπος είμαι. Αν μου μιλάς καλά θα σου φερθώ ανάλογα. Αν μου μιλάς επιστημονικά θα κάνω το ίδιο. Σαν οικοδόμος όμως χρόνια στο κουρμπέτι δεν θα αφήσω καμία μοδίστρα να μου κάνει μπούλινγκ
  #108  
Παλιά 25-07-18, 14:16
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Του κάνουν bullying;;; !!! Ήταν επόμενο ότι θα ζήταγε τα ρέστα. Πάντα οι τύποι σαν κι αυτόν ζητάνε τα ρέστα.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
  #109  
Παλιά 25-07-18, 15:12
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Του κάνουν bullying;;; !!! Ήταν επόμενο ότι θα ζήταγε τα ρέστα. Πάντα οι τύποι σαν κι αυτόν ζητάνε τα ρέστα.
Κλασσική νεοελληνική νοοτροπία, όλοι οι άλλοι είναι ανάξιοι,εγώ είμαι ο καλύτερος,όλοι με πολεμάνε. Γενικά οι άλλοι φταίνε για όλα.

Δεν μπορώ να τον κατηγορήσω τόσο για αυτό,όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε την ίδια άποψη ,η οποία,όσο περνάν τα χρόνια τόσο πιο έντονη γίνεται

Το θέμα είναι να είσαι αρκετά λογικός ώστε να μπορείς να αποκρύψεις από τους άλλους την άποψή σου αυτή. Απ'οτι φαίνεται μάλλον έχει ανατραπεί η ισορροπία μεταξύ πεποιθήσεων και κοινωνικής προσαρμογής του εφευρέτη,στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον.

Όσο εκφράζεται όπως εκφράζεται τόσο πιο πολύ θα απομακρύνει το ενδιαφέρον του όποιου επενδυτή. Από τη μία είναι άξια λόγου η προσπάθειά του να επιμείνει στις ιδέες του, ωστόσο είναι και ταυτόχρονα λυπηρή καθώς δεν μπορεί να προσαρμοσθεί στην εποχή του φαίνεσθαι. Κάποιος μπορεί να πουλάει χρυσό για δεκάρες και να μην αγοράζει κανείς και κάποιος άλλος μπορεί να πλουτίσει πουλώντας αέρα, αυτή είναι η κατάσταση σήμερα και δεν ενδείκνυται για επιχειρηματικούς δεινόσαυρους, ακόμα και αν έχουν τις καλύτερες προθέσεις.
  #110  
Παλιά 25-07-18, 15:33
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Αν θέλετε να ξεράσετε, υπάρχουν και χειρότερα δείγματα:

http://www.athensvoice.gr/greece/462...tin-katastrofi
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.