Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #511  
Παλιά 30-10-18, 17:05
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εν ετει 2009 λοιπον, ενας seismic πιο ξεκαθαρος, που πουλαγε απλα γουρουνι στο σακκι και εψαχνε χρηματοδοτες.

Στις: 12 Σεπ 2009 13:52
Φίλοι Μηχανικοί και Αναγνώστες. Όπως γνωρίζεται η ευρεσιτεχνία πέρασε την Διεθνή έκθεση έρευνας, και έγινε διεθνή δημοσίευση. Από εδώ και πέρα χρειάζονται πολλά χρήματα για την κατοχύρωση των πνευματικών δικαιωμάτων σε κάθε μία χώρα ξεχωριστά. Οι χώρες είναι 200 και η κάθε μία στοιχίζει μέσω όρο ...... ευρώ. Στην προσπάθειά μου να κατοχυρώσω όσες πιο πολλές συμφέρουσες χώρες μπορώ, σας κάνω την εξής πρόταση. Όποιος από εσάς θέλει και μπορεί να με βοηθήσει οικονομικά να κατοχυρώσω μία ή και περισσότερες χώρες, του παραχωρώ το 50% των πνευματικών μου δικαιωμάτων επί της χώρας, ή των χωρών που θα με βοηθήσει οικονομικά στην κατοχύρωση.
http://www.freestuff.gr/forums/viewt...10038346e63d13
Τέτοιο γέλιο έχω χρονια να ρίξω! να σαι καλά seismic!
Ψάχνεις για μαλάκες δηλαδή!
Άτιμη κρίση τα χάλασες όλα!
  #512  
Παλιά 30-10-18, 17:06
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωπα...ωπα... εδω τωρα υπαρχει φαουλ. Ποιο πραγμα να σβησει και γιατι; Παλι λογοκρισια δηλαδη; Να βγαινει ο αλλος να γραφει οτι του κατεβει στο κεφαλι και να τον αφηνουν ετσι; Να μη μιλαει κανενας; Τι λετε ρε παιδια...



Δεν εκπλησσομαι που για μια φορα ακομα παιρνεις εμμεσα το μερος εντος τρολ.
Έλα ντε; Γιατί να τα σβήσει; Και το σημαντικότερο γιατί να ειδοποιηθεί; Αυτή είναι μια καλή ερώτηση.

Κι εγώ δεν εκπλήσσομαι που έχεις το θράσος και μου μιλάς ακόμα. Χαίρομαι που κατάλαβες αυτό που ήθελες από αυτό που έγραψα. Καλή συνέχεια στο θέατρο του παραλόγου με τ' άλλα παιζάκια.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
  #513  
Παλιά 30-10-18, 17:08
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέτοιο γέλιο έχω χρονια να ρίξω! να σαι καλά seismic!
Ψάχνεις για μαλάκες δηλαδή!
Άτιμη κρίση τα χάλασες όλα!
Ένα εκατομμύριο στοίχημα βάζω αν μπορέσουν να κατασκευάσουν πιο γερό πείραμα από αυτό. https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q
Ποια κότα θα τολμήσει αυτό το στοίχημα?
Ρε νούφαρα βάλτε στοίχημα να σας τα πάρω να γελάω
  #514  
Παλιά 30-10-18, 17:21
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Ποιός ασχολείται μαζί σου ρε σούργελο.

Δείτε τι έγραψε κάποιος θεούλης
Παράθεση:
επειδή άρχισα να κουράζομαι και δεν είναι ούτε αστείο πια, έγραψες:

Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Για ένα σπίτι 100 μ2 πέντε ορόφων το κόστος είναι
8 γεωτρήσεις βάθους 5 μ κόστος 800 ευρώ
8 μηχανισμοί με τα συρματόσχοινα 8000 ευρώ
Συνεργείο για προένταση 1000 ευρώ
Γέμισμα των γεωτρήσεων με σκυρόδεμα 2000 ευρώ
Δικό μου κέρδος και ΦΠΑ όλα μαζί 20000 ευρώ.
Αν η οικοδομή των 5 ορόφων κοστίζει 500000 ευρώ είναι 4000 ευρώ ανά όροφο 100 τ.μ
έστω οτι σου δίνω 200.000 οι οποίες "καλύπτουν" τα έξοδα "τελειοποίησης".


έτσι έχουμε:
200000 για:
να γίνει "έτοιμο προιόν"
γίνουν περαιτέρω πειράματα

με την παραδοχή οτι
θέλει κάποιον για τις υπογραφές
θέλει "διαφήμιση"/προώθηση
θέλει χώρους (γραφεία, προσωπικό κλπ)
πρέπει να επενδυθούν άλλα ~200000 για να γίνει αρχή εργασιών.

μέχρι εδώ, χωρίς "απρόοπτα" έχουμε σύνολο ~400.000
σε αυτά, να προσθέσουμε ένα κέρδος ~50% (για οικοδομή μιλάμε και για την ψυχή της μαμάς του δεν επενδύει κανείς)
άρα συνολικά 600.000

με 4000 / όροφο 100τ.μ. έχουμε:
600000/4000=150
150x100 τ.μ. = 15000 τ.μ.

Άρα
μέχρι να "χτιστούν" αυτά τα 15000 τ.μ. δεν έχεις λαμβάνειν τίποτε
μέχρι να "χτιστούν" αυτά τα 15000 τ.μ. έχω στην πλήρη και αποκλειστική μου κυριότητα την πατέντα
μέχρι να "χτιστούν" αυτά τα 15000 τ.μ. δεν έχεις κανένα απολύτως δικαίωμα πάνω στην πατέντα και ότι άλλο την αφορά ή απορρέει από αυτή
αν παρουσιαστεί κάποιο λάθος ή "λάθος" (εσκεμμένο ή αθέλητο δηλαδή) π.χ. απόκρυψη στοιχείων, μη σωστή πρόβλεψη/μελέτη είσαι ο αποκλειστικός υπεύθυνος έναντι της υπάρχουσας νομοθεσίας

όλα αυτά χωρίς να υπολογίσω το ΦΠΑ (δέχομαι οτι τα 4000 είναι καθαρά κέρδος) και άλλα απρόλεπτα έξοδα

δέχεσαι;
και συνέχισε ο χριστιανός

Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι...

Στείλε μου Π.Μ με ένα email ή τηλέφωνο να σε ενημερώσω και να συζητήσουμε.
δεν μου απάντησες αν δέχεσαι

επίσης δεν πρόσεξα αν διάβασες και τα παρακάτω:

1. η προσφορά υπολογίστηκε με κέρδος 4000/ όροφο 100 τ.μ. Αν αυτό μεταβληθεί, θα υπάρχει ανάλογη μεταβολή.
2. μετά την τριετία θα αρχίσουν να τρέχουν τόκοι υπερημερίας
3. προυπόθεση είναι να υπάρχουν τα εχέγγυα για την παροχή της χρηματοδότησης
Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
4000 είναι μικτά
Δεν ενδιαφέρομαι για δάνειο. Για συνεργάτες ναι αλλά πρέπει να μιλήσεις με τον νομικό μου σύμβουλο.
και με ποιό τρόπο, νομίζεις, οτι μπορεί να εξασφαλιστεί η επένδυση μου;

συνεχίζεις να αποφεύγεις την ερώτηση: δέχεσαι με τους παραπάνω όρους; (χονδρικά πάντα - οι νομικοί μπορεί να έχουν περαιτέρω "απαιτήσεις" για προσθήκες)
Φυσικά ποτέ δεν δέχτηκε, οπότε ο άνθρωπος του είπε στο τέλος

Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει θέμα αναγνώρισης ούτε θέμα κεφαλαίου.
Κατασκευές θέλουμε να κάνουμε την μελέτη την κατασκευή και την τοποθέτηση.
Συνεργία μηχανήματα γραφεία υπάρχουν όλα.
το τι θέλετε να κάνετε, δεν με απασχολεί/ενδιαφέρει. Αυτό που απαιτώ είναι η εξασφάλιση της επένδυσης μου.
αν δεν υπάρχει θέμα αναγνώρισης και, πολύ περισσότερο, θέμα κεφαλαίου, γιατί ζητάς χρηματοδότηση;
Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστά τα λες και συμφωνώ να μην βγάλω χρήματα εγώ μέχρι να καλυφθεί η επένδυσή σου. Δεν παίρνω την ευθύνη της επένδυσης που θα κάνεις. Παίρνω την ευθύνη της καλής μελέτης
Και μετά την απόσβεση πως θα συνεχίσουμε, με τι ποσοστά?
Αν δεν παίρνεις την ευθύνη της επένδυσης (οικονομική, νομική), συνάγεται οτι η επένδυση ενέχει κινδύνους πέραν του αποδεκτού.
Το κομμάτι πέραν της απόσβεσης δεν με αφορά/απασχολεί στην παρούσα φάση.

Ούτως ή άλλως η ευθύνη για πιθανά, ηθελημένα ή αθέλητα λάθη αφορά αποκλειστικά εσένα.

Οπότε, όπως μπορεί να γίνει αντιληπτό, το ποσοστό κέρδους (ασφάλεια) θα αυξηθεί δυσανάλογα, μάλλον, περαιτέρω.

θα ήθελα να γνωρίζω μέχρι ποιού σημείου αυτό θεωρείται αποδεκτό από εσένα:
να θυμίσω οτι ο αρχικός υπολογισμός ήταν στο ~50%. Το 120%-130% θεωρείς οτι σε "καλύπτει";

Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κατάλαβα την τελευταία ερώτηση? Θα σου πω όμως τι δέχομαι. Βάζεις ένα κεφάλαιο 600000 μετά την απόσβεσή του
Συνεχίζουμε με 45%εσύ 55% εγώ.
Δεν γίνεται/λειτουργεί έτσι:

οι όροι για πιθανή χρηματοδότηση είναι απολύτως δεσμευτικοί και θα πρέπει να γίνουν αποδεκτοί εγγράφως.
οι όποιες ευθύνες επίσης θα συμπεριλαμβάνονται στους όρους.

το γενικό πλαίσιο είναι το παραπάνω με όποιες βελτιώσεις γίνουν (δεν υποκαθιστώ σε καμμία περίπτωση νομικά θέματα).

η τελευταία ερώτηση αφορά το ποσοστό "ασφαλείας" της όποιας χρηματοδότησης.
στα 10 θα ζητηθούν 10+12 ή 10+13 τελικά (ίσως και παραπάνω ή και λιγότερα ανάλογα από το αποτέλεσμα του risk assessment).

θεωρείς οτι σε "καλύπτει";

Υ.Γ. δεν είναι δυνατόν να παραχωρείς το χ% από κάτι που δεν έχεις - σε αυτή τη φάση τουλάχιστον.
Υ.Γ.2 Το κεφάλαιο χρηματοδότησης θα είναι 200.000 όπως είπα και αρχικά. Με μεγαλύτερο κεφάλαιο θα απαιτηθεί άλλος τρόπος υπολογισμού.
Παράθεση:
Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν γίνεται ή δεν γίνετε έτσι. Πάντως δάνειο δεν θέλω. Έχω δώσει και εγώ πολλά χρήματα αλλά το κυριότερο πολύ χρόνο.
Πάνω στην πατέντα αυτή μπορούν να γίνουν άλλες 5 και η έρευνα συνεχίζεται.
Αυτό που θέλω εγώ είναι να βρω έναν επενδυτή να υπογράψουμε ένα σύμφωνο εμπιστευτικότητας να του πω τι υπάρχει και τι πρέπει να γίνει
να αναλάβει τα έξοδα και να πάρει το ποσοστό του όχι μόνο από την πατέντα αυτή αλλά και τις τυχόν άλλες που θα προκύψουν και θα κατοχυρωθούν παγκόσμια.
Βασικά μία συνεργασία κερδίζω κερδίζεις.
Άρα επί του πρακτέου δεν ζητάς επενδυτή/χρηματοδότη, αλλά κάποιον που να θέλει να "πετάξει" μερικές χιλιάδες.
Γιατί δεν το γράφεις από την αρχή και αφήνεις να "εξελιχθεί" μια τέτοια συζήτηση;

Ίσως κάποια εταιρεία που απλά "κατωχυρώνει" ευρεσιτεχνίες για μελλοντική χρήση, να μπορεί να σε εξυπηρετήσει.
Συνήθως είναι οργανισμοί με στρατιές δικηγόρων/νομικών.
Καλή τύχη να σου ευχηθώ.

Υ.Γ. τα "θέλω" μας είναι πάντα υποκειμενικά.
Δεν είναι δυνατόν να με απασχολεί τι επένδυση έκανες εσύ. Τη δική μου προσπαθώ να προστατέυσω. Αυτονόητο είναι.
ο χρόνος μπορεί να είναι μετρήσιμο μέγεθος αλλά δεν αποτελεί αναγκαστικά και μέγεθος "αποτίμησης"

κατόπιν τούτων, η πιθανή πρόταση αποσύρεται όπως καταλαβαίνεις.
  #515  
Παλιά 30-10-18, 17:47
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Αν δεν καταλάβατε τι έγινε στο παραπάνω μήνυμα, ο κύριος seismic εμπιστεύεται τόσο την πατέντα του που δεν δέχεται να έχει νομική ευθύνη απέναντι σε πιθανή αστοχία της κατασκευής!
Την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο!

Τον "ξεβρακώνει" κανονικά ο τύπος στο adsl.
Παράθεση:
Αν δεν παίρνεις την ευθύνη της επένδυσης (οικονομική, νομική), συνάγεται οτι η επένδυση ενέχει κινδύνους πέραν του αποδεκτού.
Το κομμάτι πέραν της απόσβεσης δεν με αφορά/απασχολεί στην παρούσα φάση.
Εδώ φυσικά τουμπεκί ο seismic. Ολόκληρη πατέντα, θα έχουμε και ευθύνη;; Σε παρακαλώ φίλε! Με τι νομίζεις ότι έχεις να κάνεις;;

Το συμπέρασμα είναι όλα τα λεφτά:
Παράθεση:
Άρα επί του πρακτέου δεν ζητάς επενδυτή/χρηματοδότη, αλλά κάποιον που να θέλει να "πετάξει" μερικές χιλιάδες.
Γιατί δεν το γράφεις από την αρχή και αφήνεις να "εξελιχθεί" μια τέτοια συζήτηση;
Κοινώς ο seismic ψάχνει για μαλάκες!
  #516  
Παλιά 30-10-18, 18:09
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπω πάντως ότι χρησιμοποιείται το φόρουμ αυτό, όπως και διάφορα άλλα, για συστηματική διασπορά ψευδών πληροφοριών. Σαφέστατα πρόκειται για απάτη μέσω διαδικτύου, ποιος ξέρει ποια είναι τα πραγματικά κίνητρα. Ίσως αλίευση αφελών επενδυτών.
Αφενός δεν συχνάζουν λεφτάδες στα φόρα (έχουν και καλύτερα πράγματα να κάνουν), αφετέρου εν έτει 2018 δεν ενδιαφέρεται σχεδόν κανείς να φορτωθεί με επιπλέον ΕΝΦΙΑ... μας φτάνουν αυτά που έχουμε & πληρώνουμε ήδη.

Με άλλα λόγια, χάνει τον χρόνο του ο κατά τα άλλα συμπαθής παππούς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Που είναι το ίδιο πράγμα μέσες άκρες, μια νέα μέθοδος πακτώματος ή όπως το λένε οι μηχανικοί τέλος πάντων στο έδαφος.
Δεν μιλά πουθενά για αντισεισμικό σύστημα ως σύνολο. Αυτό για τους κυκλώνες-ανεμοστρόβιλους τι το θες αφού και καλά το θες για σπίτια;;
Πόσα σπίτια έπεσαν στην Ελλάδα απο ανεμοστρόβιλο;;
Climate change.

Μπορεί βέβαια να ψάχνει επενδυτές στην Αμερική, όπου και κυκλώνες έχουν συχνά και ξύλινα σπίτια...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Η γυναίκα μου οι συγγενείς μου, οι συγχωριανοί μου με συχαίνονται και με θεωρούν ψώνιο.
Παντοφλάκιας;

Αν δεν σε αντέχουν ούτε στην Ίο, τι να λέμε τώρα...
  #517  
Παλιά 30-10-18, 19:06
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Ομολογώ ότι αν ήξερα πόσο βλάκες είσαστε δεν θα άνοιγα αυτό το θέμα.
1000000 ΕΥΡΏ ΣΤΟΊΧΗΜΑ ΒΆΖΩ Δεν το κάνω γιατί είμαι απατεώνας αλλά γιατί πιστεύω τι έχω κάνει.
Τώρα θα πω και δύο λόγια στους επισκέπτες
Θα σας αποκαλύψω γιατί πραγματικά γράφω στα φόρουμ
Δεν γράφω για να βρω χαζούς.
Δεν γράφω γιατί είμαι τρελός ή ότι άλλο λένε.
Γράφω για να ξεσκεπάσω την σαπίλα της Ελλάδας.
Αυτή η ξενόφερτη σαπίλα που μολύνει κάθε τι σπουδαίο και Ελληνικό.
Ένας εφευρέτης κανονικά πρέπει να κρύβει την έρευνά του για να μην του την φάνε τα λαμόγια.
Εγώ για πρώτη φορά παγκοσμίως έβαλα το στήθος μου μπροστά σε αυτά τα κοράκια που πολλά από αυτά με ακολουθούν από φόρουμ σε φόρουμ και επιστημονικά απέδειξα αυτό που ήθελαν να κρύψουν επιμελώς.
Τι ήθελαν να κρύψουν? Την αξία της πατέντας.
Όλες οι Ελληνικές πατέντες δεν έχουν τύχη λόγο του ότι τα τσογλάνια αυτά τις θάβουν.
Έλα όμως που εγώ δεν κρύφτηκα όπως κάνουν οι άλλοι εφευρέτες αλλά τους έκανα το εξής απλό.
Τους απαντώ σε κάθε απορία.
Καταλαβαίνουν μεν τι έχω κάνει Βρίζουν μόνο σαν απάντηση. Αυτό και μόνο δείχνει το ξεβράκωμα του συστήματος που συστηματικά τους κάνω.
Για αυτό γράφω στα φόρουμ.
Γιατί θέλουν να σταματήσουν τις πατέντες?
Γιατί η πατέντες μπορούν να απογειώσουν την Ελλάδα μας οικονομικά.
Ποιοι τους βάζουν να με τρολάρουν?
Ξένα κράτη.
Τα ποιο πολλά Ελληνικά φόρουμ εκπέμπουν από ξένα κράτη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 30-10-18 στις 19:14
  #518  
Παλιά 30-10-18, 19:16
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομολογώ ότι αν ήξερα πόσο βλάκες είσαστε δεν θα άνοιγα αυτό το θέμα.
1000000 ΕΥΡΏ ΣΤΟΊΧΗΜΑ ΒΆΖΩ Δεν το κάνω γιατί είμαι απατεώνας αλλά γιατί πιστεύω τι έχω κάνει.
Τώρα θα πω και δύο λόγια στους επισκέπτες
Θα σας αποκαλύψω γιατί πραγματικά γράφω στα φόρουμ
Δεν γράφω για να βρω χαζούς.
Δεν γράφω γιατί είμαι τρελός ή ότι άλλο λένε.
Γράφω για να ξεσκεπάσω την σαπίλα της Ελλάδας.
Αυτή η ξενόφερτη σαπίλα που μολύνει κάθε τι σπουδαίο και Ελληνικό.
Ένας εφευρέτης κανονικά πρέπει να κρύβει την έρευνά του για να μην του την φάνε τα λαμόγια.
Εγώ για πρώτη φορά παγκοσμίως έβαλα το στήθος μου μπροστά σε αυτά τα κοράκια που πολλά από αυτά με ακολουθούν από φόρουμ σε φόρουμ και επιστημονικά απέδειξα αυτό που ήθελαν να κρύψουν επιμελώς.
Τι ήθελαν να κρύψουν? Την αξία της πατέντας.
Όλες οι Ελληνικές πατέντες δεν έχουν τύχη λόγο του ότι τα τσογλάνια αυτά τις θάβουν.
Έλα όμως που εγώ δεν κρύφτηκα όπως κάνουν οι άλλοι εφευρέτες αλλά τους έκανα το εξής απλό.
Τους απαντώ σε κάθε απορία.
Καταλαβαίνουν μεν τι έχω κάνει Βρίζουν μόνο σαν απάντηση. Αυτό και μόνο δείχνει το ξεβράκωμα του συστήματος που συστηματικά τους κάνω.
Για αυτό γράφω στα φόρουμ.
Γιατί θέλουν να σταματήσουν τις πατέντες?
Γιατί η πατέντες μπορούν να απογειώσουν την Ελλάδα μας οικονομικά.
Ποιοι τους βάζουν να με τρολάρουν?
Ξένα κράτη.
Η συνωμοσιολογία έχει βαρέσει κόκκινο στα χρόνια των μνημονίων... οι κακοί ξένοι που μας επιβουλεύονται μπλα μπλα μπλα. Λες και μου φταίνε οι Γερμανοί που ο Έλληνας διπλοπαρκάρει, δεν σέβεται αντικαπνιστική νομοθεσία κλπ.

Κούρασε αυτή η καραμέλα, βρες άλλη.
  #519  
Παλιά 30-10-18, 19:21
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συνωμοσιολογία έχει βαρέσει κόκκινο στα χρόνια των μνημονίων... οι κακοί ξένοι που μας επιβουλεύονται μπλα μπλα μπλα. Λες και μου φταίνε οι Γερμανοί που ο Έλληνας διπλοπαρκάρει, δεν σέβεται αντικαπνιστική νομοθεσία κλπ.

Κούρασε αυτή η καραμέλα, βρες άλλη.
Δεν περίμενα να ακούσω κάτι διαφορετικό.
Όπως δεν θα ακούσω ποτέ τεκμηριωμένη απάντηση γιατί είναι άχρηστο το αντισεισμικό.
Βρίζετε δηλαδή ανέμελα και χωρίς να έχετε τις γνώσεις έναν άνθρωπο που σας έσωσε από τον σεισμό και πολλές άλλες φυσικές καταστροφές?
Απίστευτο και αγενές. Αλλά Ελληνικό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 30-10-18 στις 19:26
  #520  
Παλιά 30-10-18, 19:28
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομολογώ ότι αν ήξερα πόσο βλάκες είσαστε δεν θα άνοιγα αυτό το θέμα.
1000000 ΕΥΡΏ ΣΤΟΊΧΗΜΑ ΒΆΖΩ Δεν το κάνω γιατί είμαι απατεώνας αλλά γιατί πιστεύω τι έχω κάνει.
Τώρα θα πω και δύο λόγια στους επισκέπτες
Θα σας αποκαλύψω γιατί πραγματικά γράφω στα φόρουμ
Δεν γράφω για να βρω χαζούς.
Δεν γράφω γιατί είμαι τρελός ή ότι άλλο λένε.
Γράφω για να ξεσκεπάσω την σαπίλα της Ελλάδας.
Αυτή η ξενόφερτη σαπίλα που μολύνει κάθε τι σπουδαίο και Ελληνικό.
Ένας εφευρέτης κανονικά πρέπει να κρύβει την έρευνά του για να μην του την φάνε τα λαμόγια.
Εγώ για πρώτη φορά παγκοσμίως έβαλα το στήθος μου μπροστά σε αυτά τα κοράκια που πολλά από αυτά με ακολουθούν από φόρουμ σε φόρουμ και επιστημονικά απέδειξα αυτό που ήθελαν να κρύψουν επιμελώς.
Τι ήθελαν να κρύψουν? Την αξία της πατέντας.
Όλες οι Ελληνικές πατέντες δεν έχουν τύχη λόγο του ότι τα τσογλάνια αυτά τις θάβουν.
Έλα όμως που εγώ δεν κρύφτηκα όπως κάνουν οι άλλοι εφευρέτες αλλά τους έκανα το εξής απλό.
Τους απαντώ σε κάθε απορία.
Καταλαβαίνουν μεν τι έχω κάνει Βρίζουν μόνο σαν απάντηση. Αυτό και μόνο δείχνει το ξεβράκωμα του συστήματος που συστηματικά τους κάνω.
Για αυτό γράφω στα φόρουμ.
Γιατί θέλουν να σταματήσουν τις πατέντες?
Γιατί η πατέντες μπορούν να απογειώσουν την Ελλάδα μας οικονομικά.
Ποιοι τους βάζουν να με τρολάρουν?
Ξένα κράτη.
Τα ποιο πολλά Ελληνικά φόρουμ εκπέμπουν από ξένα κράτη
Οι δρακονιανοί και οι κενταυριανοί φταίνε για όλα!
Και οι Νεφελίμ!! Πάντα οι Νεφελίμ και οι μασόνοι ρε παιδί μου!
Οι Πέρσες φταίνε, οι Ρωμαίοι, οι Άραβες, οι Ιταλοί, οι Γάλλοι, οι Άγγλοι, οι Αμερικάνοι, οι Σοβιετικοί, οι Τούρκοι, οι Αλβανοί και γενικά οποίος ειναι εντός 10000 χιλιομέτρων!
Μόνο εσύ δεν φταίς αθώο πλασματάκι...
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.