Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #611  
Παλιά 02-11-18, 23:06
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΩΛΟΓΕΡΕ, ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΚΩΛΟΠΑΤΕΝΤΑ ΣΟΥ!!!

ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ ΕΙΣΑΙ!!!


Σε έχει γαμήσει μαλάκας με πατέντα? Απίθανο γαμήσι.
  #612  
Παλιά 02-11-18, 23:21
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε έχει γαμήσει μαλάκας με πατέντα? Απίθανο γαμήσι.
Είπε η κυρά παλάμη......
  #613  
Παλιά 03-11-18, 16:20
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

1) Το τοίχωμα και η κολόνα συνδέονται με την δοκό στον κόμβο.
2) Αν η κολόνα χάσει την καθετότητα λόγο κάμψης ή λόγο του ανασηκώματος της μιας πλευράς του πέλματος της βάσης της που προκαλούνται κατά το λίκνισμα της κατασκευής θα παραμορφωθεί και η δοκός διότι συνδέονται στον κόμβο.
3) Αν σταματήσουμε δυναμικά την κολόνα και το τοίχωμα να χάσουν την καθετότητά τους δεν θα υπάρξει και η παραμόρφωση της δοκού.
Δεν θα υπάρξει και η κατάρρευση της κατασκευής διότι χωρίς παραμόρφωση δεν είναι δυνατόν να πέσει ή κατασκευή.
4) Αν πακτώσουμε τα άνω άκρα των τοιχωμάτων με το έδαφος σταματάμε αποδεδειγμένα την στροφή τους που ανασηκώνει το πέλμα της βάσης τους και ακόμα σταματάμε την κάμψη τους. Έτσι θα σταματήσουμε την παραμόρφωση που δημιουργεί ο σεισμός και μας ρίχνει τα σπίτια.
Τι άλλο δεν καταλαβαίνουν οι αρμόδιοι και συνεχίζουν να σχεδιάζουν λάθος?
Εγκληματούν σκοπίμως και τους καταγγέλλω.
Έλυσα το πρόβλημα του σεισμού και αυτοί προσπαθούν κατασπαταλώντας χρήματα του λαού για να βρουν τάχα την λύση στο πρόβλημα του σεισμού την οποία τους την έδωσα στο πιάτο. Προσπαθούν ακόμα να βρουν πότε θα γίνει σεισμός. Λένε ότι τα σπίτια μας αντέχουν σε κάθε ένταση και αστάθμητους παράγοντες του σεισμού. Αν είναι έτσι γιατί σε πολλούς σεισμούς υπάρχουν θύματα? Αν είναι έτσι γιατί προσπαθούν να ερευνήσουν την πρόβλεψη των σεισμών?
Να σας πω γιατί. Για την μάσα.
Ας μου κάνουν μήνυση τώρα που τους έδωσα την αιτία αν θεωρούν ότι ψεύδομαι και συκοφαντώ.
Δεν θα μου κάνουν όμως μήνυση διότι πρέπει να αποδείξουν ότι ψεύδομαι και δεν τους συμφέρει να βγει η αλήθεια της πατέντας μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 03-11-18 στις 16:27
  #614  
Παλιά 03-11-18, 16:29
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Αντί να ξοδέψουμε λεφτά για μία άχρηστη επινόηση, καλύτερα νά βελτιώσουμε τους δρόμους.
Χάνουμε χιλιάδες ανθρώπους το χρόνο σε δυστυχήματα. Τόσοι δεν θα πεθάνουν από σεισμούς σε 500 χρόνια
  #615  
Παλιά 03-11-18, 16:37
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντί να ξοδέψουμε λεφτά για μία άχρηστη επινόηση, καλύτερα νά βελτιώσουμε τους δρόμους.
Χάνουμε χιλιάδες ανθρώπους το χρόνο σε δυστυχήματα. Τόσοι δεν θα πεθάνουν από σεισμούς σε 500 χρόνια
Τότε τα κονδύλια για έρευνα που πάνε στα ινστιτούτα και οργανισμούς για έρευνα ας πάνε στους δρόμους.
Ας ελαττωνόσουν τον υπέρογκα άχρηστο οπλισμό των κατασκευών και ας δώσουν τα χρήματα στους δρόμους. Γιατί να υπάρχει ο ΟΑΣΠ ο ΙΤΣΑΚ το ΕΤΑΜ οι σεισμολόγοι και να σπαταλάμε τα χρήματα σε αυτούς τους οργανισμούς της αντισεισμικής προστασίας και να μην τα ξοδεύουμε σε δρόμους?
Οι κατασκευές οι δικές μου θα στοιχίζουν τα μισά χρήματα από αυτές τις κατασκευές που κάνουν σήμερα. Άμα θες σου λέω και τους
πολλούς λόγους που κατεβάζουν το κόστος στις κατασκευές με την πατέντα μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 03-11-18 στις 16:40
  #616  
Παλιά 03-11-18, 16:41
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Συνεπώς αντί να προβούμε σε οποιαδήποτε τροποποίηση στα σπίτια μας καλύτερα να μείνουν ως έχουν και να πάνε τα λεφτά στους δρόμους ή σε έργα υποδομής.
  #617  
Παλιά 03-11-18, 16:48
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεπώς αντί να προβούμε σε οποιαδήποτε τροποποίηση στα σπίτια μας καλύτερα να μείνουν ως έχουν και να πάνε τα λεφτά στους δρόμους ή σε έργα υποδομής.
Αν θες να πληρώνεις υπέρογκο οπλισμό για το σπίτι σου και να μην είσαι απόλυτα ασφαλείς ναι αυτό να κάνεις.
Τροποποίηση στον σχεδιασμό δεν σημαίνει κατ ανάγκη και ακριβή κατασκευή
Αν βρεις τον τρόπο να κάνεις ένα σπίτι πιο ισχυρό στον σεισμό με λιγότερα χρήματα δεν θα μας βλάψει θα μας ωφελήσει.
Και αυτό έχω κάνει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 03-11-18 στις 17:07
  #618  
Παλιά 03-11-18, 18:16
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντί να ξοδέψουμε λεφτά για μία άχρηστη επινόηση, καλύτερα νά βελτιώσουμε τους δρόμους.
Χάνουμε χιλιάδες ανθρώπους το χρόνο σε δυστυχήματα. Τόσοι δεν θα πεθάνουν από σεισμούς σε 500 χρόνια
Μέσα στην επόμενη δεκαετία (το αργότερο) έρχονται τα self-driving cars... τρελή μπίζνα και η χώρα μας λόγω επιθετικής οδηγικής συμπεριφοράς (βλ. τροχαία) θα γίνει το τέλειο πειραματόζωο.

Νομικό είναι το κώλυμα προς το παρόν (βλ. ασφαλιστικές/αποζημιώσεις), παρά τεχνικό (η τεχνολογία υπάρχει ήδη και δοκιμάζεται εκτενώς στο εξωτερικό)...

Οι διδαχές του Ιαβέρη δεν έκαναν τίποτα τόσα χρόνια (δυστυχώς).
  #619  
Παλιά 03-11-18, 20:02
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέσα στην επόμενη δεκαετία (το αργότερο) έρχονται τα self-driving cars... τρελή μπίζνα και η χώρα μας λόγω επιθετικής οδηγικής συμπεριφοράς (βλ. τροχαία) θα γίνει το τέλειο πειραματόζωο.

Νομικό είναι το κώλυμα προς το παρόν (βλ. ασφαλιστικές/αποζημιώσεις), παρά τεχνικό (η τεχνολογία υπάρχει ήδη και δοκιμάζεται εκτενώς στο εξωτερικό)...

Οι διδαχές του Ιαβέρη δεν έκαναν τίποτα τόσα χρόνια (δυστυχώς).
Νομίζω πως το όλο σύστημα έκδοσης αδειών είναι το πρόβλημα, γίνεται με σκοπό το χρήμα και όχι την απόκτηση γνώσης και κυρίως ωριμότητας των νέων οδηγών,

χθες έκανα το λάθος και μπήκα για δύο-τρια χιλιόμετρα εντός πόλης στο αμάξι γνωστού γνωστού μου και μόνο που δεν άρχισα να προσεύχομαι Και η φάση είναι ότι του έχουν πάρει ήδη το δίπλωμα μια φορά(φυσικά και δεν το γνώριζα πριν μπω)Στη συνέχεια έμαθα ότι σε 5 χρόνια έχει κάνει 15 πλύσεις στομάχου από το ποτό,μόνο ένας ηλίθιος λοιπόν θα ξανάδινε δίπλωμα σε αυτό το άτομο, ένα σοβαρό κράτος δεν θα έπρεπε να ελέγχει κάθε λεπτομέρεια(ιατρικό ιστορικο καθώς και ψυχολογική αξιολόγηση) πριν δώσει σε κάποιον άδεια να χειρίζεται ένα όχημα που ζυγίζει 1μισι τόνο? Αν δεν θεσπιστούν σοβαροί νόμοι(κλιμακούμενη απαγόρευση οδήγησης ως και δια παντός και όχι χρηματικα πρόστιμα) και αν δεν μας φύγει η <<καγκουριά>> και η <<μαγκιά>> κανένας ιαβέρης δεν μπορεί να κάνει κάτι

Βαρέθηκα να ακούω για συνομήλικούς μου από την πόλη που μεγάλωσα που κάθε χρόνο ή πεθαίνουν ή μένουν σε κώμα επειδή τρέχαν (πιωμένοι ή όχι) και να λένε όλοι, <<ψυχούλα ο τάδε-το καλύτερο παιδί-κρίμα>>. Να το χέσω το καλό το παιδί καλύτερα αυτός στο χώμα παρά να πάρει στο λαιμό του κάποια οικογένεια και καλύτερα να κλάψει η δική του μάνα παρά η δικιά μου

βγάζω λίγο rage ή μου φαίνεται

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnkokk : 03-11-18 στις 20:03
  #620  
Παλιά 03-11-18, 20:19
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως το όλο σύστημα έκδοσης αδειών είναι το πρόβλημα, γίνεται με σκοπό το χρήμα και όχι την απόκτηση γνώσης και κυρίως ωριμότητας των νέων οδηγών,

χθες έκανα το λάθος και μπήκα για δύο-τρια χιλιόμετρα εντός πόλης στο αμάξι γνωστού γνωστού μου και μόνο που δεν άρχισα να προσεύχομαι Και η φάση είναι ότι του έχουν πάρει ήδη το δίπλωμα μια φορά(φυσικά και δεν το γνώριζα πριν μπω)Στη συνέχεια έμαθα ότι σε 5 χρόνια έχει κάνει 15 πλύσεις στομάχου από το ποτό,μόνο ένας ηλίθιος λοιπόν θα ξανάδινε δίπλωμα σε αυτό το άτομο, ένα σοβαρό κράτος δεν θα έπρεπε να ελέγχει κάθε λεπτομέρεια(ιατρικό ιστορικο καθώς και ψυχολογική αξιολόγηση) πριν δώσει σε κάποιον άδεια να χειρίζεται ένα όχημα που ζυγίζει 1μισι τόνο? Αν δεν θεσπιστούν σοβαροί νόμοι(κλιμακούμενη απαγόρευση οδήγησης ως και δια παντός και όχι χρηματικα πρόστιμα) και αν δεν μας φύγει η <<καγκουριά>> και η <<μαγκιά>> κανένας ιαβέρης δεν μπορεί να κάνει κάτι

Βαρέθηκα να ακούω για συνομήλικούς μου από την πόλη που μεγάλωσα που κάθε χρόνο ή πεθαίνουν ή μένουν σε κώμα επειδή τρέχαν (πιωμένοι ή όχι) και να λένε όλοι, <<ψυχούλα ο τάδε-το καλύτερο παιδί-κρίμα>>. Να το χέσω το καλό το παιδί καλύτερα αυτός στο χώμα παρά να πάρει στο λαιμό του κάποια οικογένεια και καλύτερα να κλάψει η δική του μάνα παρά η δικιά μου

βγάζω λίγο rage ή μου φαίνεται
Ρεαλιστικά το ξέρεις και το ξέρω ότι δεν πρόκειται να φτιάξει το σύστημα με τα διπλώματα, λαδάκι ολέ... όσο για ψυχομετρικές εξετάσεις, άσε, τι να λέμε τώρα. Σαπίλα παντού.

Self-driving cars & απαγόρευση human driving. Αυτό ακριβώς θα γίνει και εδώ θα είμαστε να το δούμε.

Σκέψου μόνο πως επιβλήθηκαν οι χρεωστικές κάρτες μετά το 2015... σαν την ιστορία με την πατάτα και τον Καποδίστρια.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.