Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-02-08, 01:50
djweber Ο χρήστης djweber δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Παράθεση εμπειρίας και ερωτήματα

Γεια σε όλους, μολις σημερα ανακαλυψα το site αυτο ψαχνοντας να βρω καποιες απαντησεις σε ενα θεμα που με απαχολει και εχει σχεση με το μεταφυσικο. Θα σας παραθεσω λοιπον την παρακατω ιστορια...

Οταν ημουν σε μικρη ηλικια, ο πατερας μου ετυχε να λειπει σε ταξιδι και η μητερα μου και εγω ειμασταν μονοι στο σπιτι. Περνοντας η ωρα, η μητερα μου αποκοιμηθηκε μπροστα απο την τηλεοραση, ενω αυτη λειτουργουσε ακομα. Μετα απο καποια ωρα ξυπναει βλεποντας την τηλεοραση ανοιχτη αλλα η οθονη ηταν μαυρη. Ακουσε τοτε απο την tv μια φωνη να της μιλαει και να της λεει "ηρθα να σε παρω" και αλλα πραγματα τα οποια δεν εχω καταφερει ακομα να μαθω αφου δεν θελει να συζηταει αυτο το θεμα.

Μετα απο καμποσα χρονια, σε μια ενημερωτικη εκπομπη για το μεταφυσικο, ακουσε οτι τη ιδια βραδια πριν τοσα χρονια και αλοι 4-5 ανθρωποι ειχανε βιωσει αυτο το γεγονος. Οι υπλοιποι που παρακολουθουσαν τηλεοραση εκεινη την ημερα εβλεπαν το προγραμμα κανονικα.

Αυτο σωκαρε παρα πολυ την μητερα μου και δεν το συζηταει ποτε...

Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας για το παραπανω...προκειτε για EVP? η ειναι κατι αλλο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη djweber : 04-02-08 στις 01:50
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-02-08, 08:11
Ieroplustos Ο χρήστης Ieroplustos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από djweber
"ηρθα να σε παρω"
Den nomizo na iparxei apadisi se afto..Giati kata ta legomena su exume to gegonos ala den iaprxi apotelesma.
Monos fobos.

Alithia pia ekpobh stin tv ekane tin ekpobi opos les kai parusiase to sigekrimeno thema?

An itan gegonos tha to ixan sizitisi kialia atoma.

Den einai oti den se pistevo.. ala akugete periergo Isos san ena oneiro pu blepun se megaliteres ilikies anthropoi. Logo fobu. To EVP pu les i alios lefkos thoribos den liturgi etsi, tulaxisto apo ena documanter pu exo di.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ieroplustos : 04-02-08 στις 08:13
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-02-08, 09:39
djweber Ο χρήστης djweber δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

θα προσπαθησω να μαθω σε ποια εκπομπη εγινε αναφορα.. το περιστατικο εγινε προ 15ετιας και παραπανω... αυτο που με εκανε να το σκευτω λιγο παραπανω ειναι οτι κατα τα λεγομενα αυτης της εκπμομπης και αυτα που μου ειπαν το ειδανε και αλλοι το ιδιο βραδυ...

θα προσπαθησω να μαθω περισοοτερα, και ελπιζω να καταληξουμε καπου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.