Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #441  
Παλιά 29-10-18, 16:58
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Έχετε σπίτι και το βαρεθήκατε;; Θέλετε να το γκρεμίσετε γιατί δεν το θέλετε;;
Εννοια σας και έχουμε την λύση! Δουλεύουμε πριν απο εσάς για εσάς!
Για αυτό θα σας παρουσιάσουμε την νέα πατέντα για να εξασφαλιστείτε μια και καλή για το πρόβλημα των σεισμών!

Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να δώσετε 100.000 ευρώ μπροστά ή καμιά 150αριά χιλιάδες μετά για να βάλετε μια πατέντα αμφιβόλου ποιότητας, εγκεκριμένη απο αναρίθμητους αναρμόδιους φορείς, δοκιμασμένη μόνο στη φαντασία μας και δημιουργημένη απο έναν τελείως φυσιολογικό, καθημερινό και απλό τρόφιμο του Δρομοκαϊτειου!

Χρησιμοποιήστε τσιμέντα από το διάστημα και συναντήσετε αρχιτεκτονικούς περιορισμούς για μια πατέντα που σας είναι 100% άχρηστη!
Δεν με πιστεύετε; Στην Λευκάδα το 2015 άντεξαν ακόμα και πέτρινα σπίτια. Ειχαμε 2 νεκρούς απο πτώση βράχου και απο πτώση μάντρας αντίστοιχα. Πιστέψετε τον τρόμπα απο την Ίο να σας σώσει θέλει, άσχετα αν δεν κινδυνεύετε!

Θα χαρείτε μάλιστα να μάθετε ότι χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης στους κύκλους των μηχανικών της Ελλάδας, σε σημείο που όλοι μένουν άναυδοι με τίς ηλιθιότητες που γράφει και αδυνατούν να συλλάβουν πώς ο άνθρωπος αυτός κυκλοφορεί ελεύθερος!

Το ερώτημα μάλιστα που επικρατεί τώρα τελευταία στο φόρουμ είναι τι γιωτα ψυχολογικό ήταν στον στρατό. Οι φήμες μιλούν για 4 ή 5.


Θα έχετε μάλιστα την ευκαιρία να κάνετε βόλτα στη στρατόσφαιρα, αν βρίσκεστε μέσα στο ασανσέρ όταν θα καταρρεύσει η οικοδομή και όλα αυτά χάρη στην πατέντα του κύριου seismic.



Ακόμα δεν πήρατε τηλέφωνο;;
210 5252527 να θυμάστε τον μνημονικό κώδικα ΜΑΛΑΚΑΣ. Θα σας απαντήσει ο κύριος Γιάννης δημιουργός της πατέντας σε απευθείας σύνδεση απο την ΙΟ!






Τι δεν καταλαβαίνεις κολλητέ;; Παίρνεις δρόμο και ησυχάζεις. Μένεις και σε τρολαρω ανελέητα. Διάλεξε και πάρε.

Και για τελευταία φορά


ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΩΣ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΕΝΤΑ ΣΟΥ
  #442  
Παλιά 29-10-18, 17:04
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ παίδες προχωράμε σε μηνύσεις και αγωγές
Αν είμαι απατεώνας πρέπει η δικαιοσύνη να με χώσει μέσα.
Αν είσαστε συκοφάντες θα πάτε εσείς μέσα.
Ας αποφασίσει ο νόμος.
ΜΠΛΟΦΑΡΕΙΣ και το ξέρεις...
  #443  
Παλιά 29-10-18, 17:14
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ παίδες προχωράμε σε μηνύσεις και αγωγές
Αν είμαι απατεώνας πρέπει η δικαιοσύνη να με χώσει μέσα.
Αν είσαστε συκοφάντες θα πάτε εσείς μέσα.
Ας αποφασίσει ο νόμος.
Είσαι κομπογιαννίτης καραγκιόζης!
Μας παρουσιάζεις μια μη δοκιμασμένη πατέντα ως έτοιμη για χρήση ψεμα 1ο. Μας λεε οτι η πατέντα σου είναι peer reviewed που δεν είναι και στο έχουν πει οι ίδιοι οι μηχανικοί ψέμα 2ο. Μας είπες οτι θα πέσουν τα σπίτια μας ψέμα 3ο και εδω προβαινεις σε διασπορά ψευδών ειδήσεων που είναι ποινικά κολάσιμο!
Μας είπες οτι η χώρα μας είναι 6η στον κόσμο σε σεισμούς και μετά το αναιρεσες!
Ξέρεις τι υλικό είναι αυτό για να σε βάλει κάποιος μέσα;;; Ε ξέρεις;;;

Θρασύτητα!
  #444  
Παλιά 29-10-18, 17:43
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μας παρουσιάζεις μια μη δοκιμασμένη πατέντα ως έτοιμη για χρήση ψεμα 1ο
Δώσε μου κατασκευή και θα σου βγάλει ο Παναγιώτης Καρύδης άδεια.
Παράθεση:
Μας λεε οτι η πατέντα σου είναι peer reviewed που δεν είναι και στο έχουν πει οι ίδιοι οι μηχανικοί ψέμα 2ο
Δες εδώ ρε καραγκιόζη αν το περιοδικό έχει peer reviewed Peer-Review Resources http://www.scirp.org/journal/ojce/
Παράθεση:
Μας είπες οτι θα πέσουν τα σπίτια μας ψέμα 3ο
Η αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών στην Ελλάδα διαθέτει εδώ και πολλά χρόνια τους πιο σύγχρονους αντισεισμικούς κανονισμούς στον κόσμο! Εν τούτοις οι κατασκευές δεν αντέχουν σε οποιοδήποτε μεγάλο σεισμό. Υπάρχουν πάρα πολλοί αστάθμητοι παράγοντες οι οποίοι μπορούν να επιφέρουν την καταστροφή και στις ποιο σύγχρονες αντισεισμικές κατασκευές. Βασικά οι συντελεστές που καθορίζουν την σεισμική συμπεριφορά των κατασκευών είναι πολυάριθμοι, και εν μέρη πιθανοτικού χαρακτήρα. (Άγνωστη η διεύθυνση του σεισμού, άγνωστο το ακριβές περιεχόμενο των συχνοτήτων της σεισμικής διέγερσης, άγνωστη η διάρκειά της.) Ακόμα οι μέγιστες πιθανές επιταχύνσεις που δίδουν οι σεισμολόγοι, και καθορίζουν τον συντελεστή αντισεισμικού σχεδιασμού έχουν πιθανότητα υπέρβασης, μεγαλύτερης του 10%.
Ο συσχετισμός των ποσοτήτων όπως είναι οι αδρανειακές εντάσεις δυνάμεις απόσβεσης ελαστικές δυνάμεις- δυναμικά χαρακτηριστικά κατασκευής αλληλεπίδραση εδάφους κατασκευής επιβαλλόμενη κίνηση εδάφους είναι μη γραμμικής κατεύθυνσης και δυσκολεύουν πολύ τον σωστό αντισεισμικό σχεδιασμό.
Σκοπός του σύγχρονου αντισεισμικού κανονισμού είναι να κατασκευάσει δομές που: α) Σε συχνούς σεισμούς μεγάλης πιθανότητας να συμβούν δεν θα πάθουν τίποτα, β) Σε σεισμούς μέσης πιθανότητας να συμβούν θα πάθουν μικρές, επιδιορθώσιμες ζημιές και γ) Σε πολύ ισχυρούς σεισμούς μικρής όμως πιθανότητας να συμβούν δεν θα έχουμε απώλειες ανθρώπινων ζωών. Άρα δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούμε τον όρο «απόλυτα» στις αντισεισμικές κατασκευές. Θα πρέπει να χρησιμοποιούμε τον όρο «ποιοτικές» κατασκευές που σημαίνει εφαρμογή τουλάχιστον των απαιτήσεων όλων των σύγχρονων κανονισμών. Η ποιότητα των κατασκευών και η ασφάλειά τους, είναι και συνάρτηση της οικονομικής κατάστασης των χωρών, μεταξύ των άλλων παραγόντων. Είναι ευνόητο ότι φτωχές χώρες δεν μπορούν να συγκριθούν με χώρες όπου έχουν ακριβούς σύγχρονους αντισεισμικούς κανονισμούς.
Αυτή είναι η αλήθεια καραγκιόζη και κάνε μου μήνυση αν είναι ψέματα.
Παράθεση:
Μας είπες οτι η χώρα μας είναι 6η στον κόσμο σε σεισμούς και μετά το αναιρεσες!
Σύμφωνα με στατιστικά στοιχεία η Ελλάδα, από άποψη σεισμικότητας, κατέχει την πρώτη θέση στη Μεσόγειο και την Ευρώπη καθώς και την έκτη θέση σε παγκόσμιο επίπεδο, μετά την Ιαπωνία, Νέες Εβρίδες, Περού, νησιά Σολομώντα και Χιλή.
http://www.oasp.gr/node/207
http://www.mypad.gr/1701-oi-pio-seis...da-sti-dekada/
https://www.parapolitika.gr/article/...us-stin-ellada
Καραγκιόζη.
Παράθεση:
Ξέρεις τι υλικό είναι αυτό για να σε βάλει κάποιος μέσα;;; Ε ξέρεις;;;
Ναι ξέρω. Θα μου τα κλάσεις.
Top Open Access publications matching Civil Engineering Στο δεύτερο καλύτερο περιοδικό πολιτικών μηχανικών στον κόσμο έγραψα http://www.oalib.com/rank/showJourna...%20Engineering και είμαι το πρώτο θέμα σε εκατοντάδες άλλα θέματα του περιοδικού καραγκιόζη. http://www.scirp.org/journal/Hottest...?JournalID=788

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-10-18 στις 18:04
  #445  
Παλιά 29-10-18, 18:08
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΠΛΟΦΑΡΕΙΣ και το ξέρεις...
Ξέρεις τον χαρακτήρα μου για αυτό το λες.
Αλλά να έχω ξοδέψει την ζωή μου στην έρευνα Να έχω δώσει και τόσα χρήματα για αυτήν και να με λένε και απατεώνα είναι πολύ βαρύ για εμένα.
Απαιτώ μια δημόσια συγνώμη. Αν δεν την δώσετε είναι θέμα τιμής για εμένα και θα προχωρήσω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-10-18 στις 18:14
  #446  
Παλιά 29-10-18, 18:17
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις τον χαρακτήρα μου για αυτό το λες.
Αλλά να έχω ξοδέψει την ζωή μου στην έρευνα Να έχω δώσει και τόσα χρήματα για αυτήν και να με λένε και απατεώνα είναι πολύ βαρύ για εμένα.
Απαιτώ μια δημόσια συγνώμη. Αν δεν την δώσετε είναι θέμα τιμής για εμένα και θα προχωρήσω.
Σε προκαλώ δημοσίως να προχωρήσεις σε μηνύσεις, ειδάλλως είσαι ΚΟΤΑ ΛΥΡΑΤΗ...

  #447  
Παλιά 29-10-18, 18:36
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Πολύ εύκολο. Οκ.
  #448  
Παλιά 29-10-18, 18:54
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Οι περισσότεροι εδώ δεν σε κατηγόρησαν ως απατεώνα αλλά ως ματαιόδοξο και ελαφρόμυαλο. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα ποινικά γιατί ήρθες σε ένα χώρο ανταλλαγής ιδεών με τη δική σου θέληση, χωρίς να υπάρχει κανένα ενδιαφέρον δικό μας για την πατέντα καθώς είναι εκτός θεματολογίας και στην ουσία κατέληξες στο να σε κράζουν άγνωστοι σε αγνώστους. Άλλη δουλειά δεν έχουν οι εισαγγελείς, θα κάτσουν να δώσουν εντάλματα για να βρουν τις ηλεκτρονικές ταυτότητές μας επειδή κοροϊδεύουμε ένα γεροξεκούτη χαχαχαχα λες και δεν υπάρχουν άλλα θέματα να ασχοληθούν.

Θα μπορούσα να είμαι εγγονός σου και εν μέρει ντρέπομαι που σου μιλάω έτσι,από κοντά δεν θα μιλούσα ποτέ με αυτό τον τρόπο σε κανένα και χειρότερος από σενα να ήταν, αλλά στην τελική ο σεβασμός κερδίζεται και η συμπεριφορά σου μόνο νικηφόρα δεν είναι όσον αφορά τον σεβασμό.
  #449  
Παλιά 29-10-18, 19:59
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις τον χαρακτήρα μου για αυτό το λες.
Αλλά να έχω ξοδέψει την ζωή μου στην έρευνα Να έχω δώσει και τόσα χρήματα για αυτήν και να με λένε και απατεώνα είναι πολύ βαρύ για εμένα.
Απαιτώ μια δημόσια συγνώμη. Αν δεν την δώσετε είναι θέμα τιμής για εμένα και θα προχωρήσω.
Ελπίζω να αστιεύεσαι που θα σου πούμε και συγνώμη ΚΩΛΟΓΕΡΕ μετά απο αυτά που μας έχεις συρει εδώ μέσα....

Κανένας δικαστής δεν θα μας καταδικάσει γιατί απλά δεν καταλαβαίνεις τίποτα απο νομικά, όχι ότι σκαμπάζεις απο τίποτα άλλο εκτός απο οικοδομές αλλά λέμε τώρα....

Όσο για τις παπαριές που έγραψες πριν, είπες συγκεκριμένα στον valhalla αν θυμάμαι καλά επι λέξει "Θα πέσει το σπίτι σου".
Αυτό είναι διασπορά ψευδών ειδήσεων. Αρκεί να σε βάλει κάποιος μέσα. Και να μην συζητήσω για τις εξυβρίσεις που έχεις προβεί.

Τα υπόλοιπα στα έχουμε ξαναπεί και εδώ και αλλού. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PEER REVIEWED το open journal of engineering χώνεψέ το! Και εγώ σε ρωτάω για το πόσα σπίτια 4όροφα που μένουν άνθρωποι χρησιμοποιούν την πατέντα σου αυτή την στιγμή που μιλάμε. Δεν με νοιάζει αν θα βγάλω άδεια! Σιγά μην χρησιμοποιήσω μια πατέντα που δεν χρειάζομαι!


Μην κάνεις καμιά τέτοια μαλακία, απλά θα χάσεις τα λεφτά σου.
Είσαι βούτυρο στο ψωμί ενός επιτήδειου δικηγόρου που θα μυριστεί λεφτά.
  #450  
Παλιά 29-10-18, 20:03
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι περισσότεροι εδώ δεν σε κατηγόρησαν ως απατεώνα αλλά ως ματαιόδοξο και ελαφρόμυαλο. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα ποινικά γιατί ήρθες σε ένα χώρο ανταλλαγής ιδεών με τη δική σου θέληση, χωρίς να υπάρχει κανένα ενδιαφέρον δικό μας για την πατέντα καθώς είναι εκτός θεματολογίας και στην ουσία κατέληξες στο να σε κράζουν άγνωστοι σε αγνώστους. Άλλη δουλειά δεν έχουν οι εισαγγελείς, θα κάτσουν να δώσουν εντάλματα για να βρουν τις ηλεκτρονικές ταυτότητές μας επειδή κοροϊδεύουμε ένα γεροξεκούτη χαχαχαχα λες και δεν υπάρχουν άλλα θέματα να ασχοληθούν.

Θα μπορούσα να είμαι εγγονός σου και εν μέρει ντρέπομαι που σου μιλάω έτσι,από κοντά δεν θα μιλούσα ποτέ με αυτό τον τρόπο σε κανένα και χειρότερος από σενα να ήταν, αλλά στην τελική ο σεβασμός κερδίζεται και η συμπεριφορά σου μόνο νικηφόρα δεν είναι όσον αφορά τον σεβασμό.
Δέστε στον καθρέπτη τον εαυτό σας και αναρωτηθείτε τι κακό σας έχω κάνει.
Μίλησα επιστημονικά και σκάσατε από την ζήλια που ένας μάστορας μπορεί να σταθεί δίπλα σε σπουδαγμένους. Αυτή είναι η αλήθεια.
Και εγώ δεν σας έχω σεβασμό και δεν σας θεωρώ επιστήμονες όχι γιατί σας ζηλεύω αλλά γιατί δεν μπορείτε να αρθρώσετε έναν επιστημονικό λόγο.
Μόνο ύβρεις έχω ακούσει εδώ μέσα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-10-18 στις 20:08
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.