Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-07-09, 16:38
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Όπως έγραψα ποιο πάνω δεν έβαλα τίποτα το υποθετικό, ΠΑΡΑ ΕΣΥ σε όλο σου το γράμμα μιλάς εντελώς υποθετικά και ανεξήγητα, και σε μια επιστήμη που δεν ξέρουν τα τρία, δυο. Ούτε καν τον υλικό πλανήτη δεν έχουν εξερευνήσει ακόμη και περιμένεις η επιστήμη να βρει οτιδήποτε πέρα από αυτές της διαστάσεις? Ότι έγραψα εγώ παραπάνω είναι πληροφορίες από yahoo και μια συνέντευξη από την μάνα (δεν θυμάμαι αν ήταν και αυτό yahoo η cnn webpage)
Η επιστήμη δυστυχώς ούτε κάτω από τον ωκεανό δεν έχει ανακαλύψει τη υπάρχει.. πόσο άλλωστε τα παράλληλα η άλλες διαστάσεις.. παράλληλα σύμπαντα ανακαλύφθηκε πρόσφατα ότι ΝΑΙ υπάρχουν.. αλλά δεν ξέρουμε.. αυτή είναι η επιστήμη
Γιαυτο σε παρακαλώ όταν ξαναγράψεις να μην λες ότι μιλάμε υποθετικά ενώ όλα σου τα γραφόμενα δεν είναι τίποτα άλλο από λέξης.. ίσως, υποθετικά, ανεξήγητα..

εγώ προτείνω έναν βιντεα να μπει στη παρέα.. (πτυχιούχο παρακαλώ, γιατί ο ερασιτέχνης ότι και να πει είναι άκυρο.. μιας και γνώση από βιβλίο, δάσκαλους, να στρωθεί να διαβάζει για να το καταφέρει αυτό, να εξελιχτεί, να δει παραέξω τι γίνετε, για το αντικείμενο δεν έλαβε ποτέ. Μόνο το πάθος του και σε τέτοια πράγματα, εμπειρία δεν κολλά). Έτσι ώστε να απαντήσει βλέποντας την εικόνα αυτή (από κινητό) πώς εξηγείτε σε 40 Δευτέρα συνεχούς ροής βίντεο αυτή η αντανάκλαση.. γιατί η αντανάκλαση, δημιουργεί αντανάκλαση στο πάτωμα.. δεν είναι κάτι του φακού.

Πέρα ότι είναι κρεπαρισμένο, είναι λογικό να έχει η εικόνα τα μαύρα της τα χάλια αφού είναι από κινητό μέσα σε δωμάτιο ασφαλείας.
Δεν είχε την πολυτέλεια τον υψηλό ισο και ταχύτητες, του noise reduction και τεχνολογικά ανώτερους αισθητήρες..!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 22-07-09 στις 16:45
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-07-09, 19:12
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Παράθεση:
να μην λες ότι μιλάμε υποθετικά
Σε όλο το θέμα υπάρχει μια βασική υπόθεση - θεωρία. Ότι οι λάμψεις στην φωτογραφία απεικονίζουν κάποιες οντότητες. Ermhs είχα καταλάβει, ότι υποστηρίζεις σε κάποιο βαθμό αυτή την υπόθεση. Κατάλαβα λάθος?
Είπα ότι θα προτιμούσα να έβλεπα τις δηλώσεις της μάνας και του νοσοκομείου, αντί να διαβάζω τι θυμάσαι για τις δηλώσεςι αυτές εσύ ή και (συμπληρώνω) οποιοδήποτε άλλος.Όσο καλή θέληση και να έχεις, δεν είσαι σε θέση να μεταφέρεις με ακρίβεια τις δηλώσεις τους. Ελπίζω ότι συμφωνούμε όλοι σε αυτό.
Το βίντεο δεν το έχουμε στα χέρια μας, οπότε μιλάμε για φωτογραφία. Ο βιντεάς δεν θα μας πει και πολλά, για κάτι που δεν μπορούμε να του δείξουμε.
Παράθεση:
Πέρα ότι είναι κρεπαρισμένο, είναι λογικό να έχει η εικόνα τα μαύρα της τα χάλια αφού είναι από κινητό μέσα σε δωμάτιο ασφαλείας.
Δεν είχε την πολυτέλεια τον υψηλό ισο και ταχύτητες, του noise reduction και τεχνολογικά ανώτερους αισθητήρες..!
Συμφωνούμε απόλυτα. Και για αυτό ακριβώς το λόγο, ότι έχει τα μαύρα της τα χάλια, λέω πως δεν αποτελεί σοβαρό στοιχείο.
Παράθεση:
γιατί η αντανάκλαση, δημιουργεί αντανάκλαση στο πάτωμα.. δεν είναι κάτι του φακού.
Και εδώ συμφωνούμε. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι είναι του φακού. Πλάγια φωτιστική πηγή υπέθεσα, αν διαβάσεις τι γράφω.
Παράθεση:
Η επιστήμη δυστυχώς ούτε κάτω από τον ωκεανό δεν έχει ανακαλύψει τη υπάρχει
Και σε αυτό συμφωνούμε, η επιστήμη έχει κάνει ελάχιστα βήματα μπροστά σε όσα της μένουν να κάνει. Αλλά έχει κάνει βήματα, χάρη σε αυτή ανταλλάσσουμε μηνύματα. Και είτε μας αρέσει είτε όχι, παραμένει το πιο αξιόπιστο εργαλείο που διαθέτουμε για πάρα πολλά πράγματα.

Έχω κάνει μια αυθαίρετη υπόθεση, το επισήμανα όταν την έγραφα. Ο λόγος ήταν, για να δείξω την σημασία που έχει η ανακοίνωση του νοσοκομείου από πρώτο χέρι.
Θέλεις να μου αναφέρεις ποιες άλλες υποθέσεις έκανα που θεωρείς αδικαιολόγητες?

Ermhs φοβάμαι ότι αισθάνθηκες κάπως θιγμένος από τα γραφόμενά μου. Σου ζητώ συγνώμη, αν το ύφος μου ήταν κάπως δεικτικό απέναντί σου. Σημείωσε ότι και εγώ ένιωσα προσβεβλημένος από τα 2 π.μ. σου. Ελπίζω ότι δεν το έκανες ηθελημένα. Πάντως νιώθω πολύ γέρος για να κρατάω κακίες. Τελεία.

Έχω αναφέρει κάποιους λόγους για τους οποίους θεωρώ ότι η συγκεκριμένη φωτογραφία δεν απεικονίζει κάποιες οντότητες, κάνε τον κόπο να μου γράψεις που διαφωνείς.
Αν και υποψιάζομαι ότι δεν διαφωνούμε και τόσο. (Είδες πάλι αυθαίρετη υπόθεση κάνω, αλλά δεν είναι και τόσο αυθαίρετη...)

Επειδή η λέξη "ανεξήγητη θεραπεία" που χρησιμοποίησα μάλλον παρεξηγήθηκε. Πριν μερικά χρόνια ένας φίλος, κορυφαίος ακτινοθεραπευτής, μου είπε ότι σε ένα εξαιρετικά μικρό ποσοστό, (δεν θυμάμαι δυστυχώς πόσο), ο καρκίνος εμφανίζει ανεξήγητη υποχώρηση. Αντίστοιχα φαινόμενα υπάρχουν και σε άλλες ασθένειες. Την πληροφορία την διασταύρωσα με ένα ογκολόγο, που κούραρε την αδελφή μου. Τυχαίνει μάλιστα να γνωρίζω μια περίπτωση που πιθανά να εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία. Παρόλο που είναι πολύ σπάνια φαινόμενα, η καταγραφή και διερεύνησή τους, ίσως να οδηγήσει μελλοντικά σε σημαντικές ανακαλύψεις. (άλλη μια υπόθεση, αλλά αυτή δεν είναι δική μου) Κρατώ επιφύλαξη για τον όρο που χρησιμοποίησε, ίσως να ήταν "αυτόματη" και όχι "ανεξήγητη". Δεν τα θεωρούσε θαύματα, απλά δεν ξέρουμε ακόμα σε τι οφείλονται.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rados : 22-07-09 στις 19:13
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.