Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-07-09, 12:42
Το avatar του χρήστη Niphrentil
Niphrentil Ο χρήστης Niphrentil δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-06-2009
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nasoskrs
Επισης απο προσωπικη εμπειρια σε σκοπια πριν απο 11 χρονια, ειχα δει εναν φανταρο να με πλησιαζει...και πιστεψτε με, ηταν τοοοοσο αληθινος που τον εψαχνα για καμια ωρα γυρο απο τη σκοπια.Το θεμα ειναι οτι δεν αισθανθηκα οτι ανοιξα τα ματια μου(οτι κοιμομουν).Απλα εξαφανιστηκε.Εγω πιστευω πως ημουν τοσο κουρασμενος που ηταν παιχνιδια του εγκεφαλου.Δεν θελω να πιστεψω οτι ηταν καποια μεταφυσικη οντοτητα.
Μια φορά με είχε πιάσει υπνηλία στο αυτοκίνητο ενώ οδηγούσα και ΕΙΔΑ οτι, και καλα, ένα άλλο αυτοκίνητο είχε διπλώσει στη μέση του δρόμου και μάλιστα άλλαξα και λωρίδα για να το αποφύγω μέχρι που όταν πέρασα από το σημείο εκείνο, δεν υπήρχε τίποτα... (Από τότε φυσικά δεν έχω ξαναοδηγήσει κουρασμένος!!!) Απλά, θέλω να πω ότι δε χρειάζετε να "κοιμάσαι" για να δεις "ονειρο"!

Όσο για εσένα Incubus, εγώ πιστεύω οτι απλά η μητέρα σου θα ξαναέζησε στο όνειρο το σκηνικό που την ξύπνησες (μαζί με το "ονειρικό" στοιχείο) και ενώ σαν μνήμη έχει το γεγονός οτι την ξύπνησες, σαν αναμνηση έχει αυτό που είδε στο όνειρο. (Εγώ την πάτησα περίπου με τον ίδιο τρόπο όταν χτύπησε το ξυπνητήρι μου μια μέρα, ξύπνησα, το έκλεισα, γύρισα πλευρό και ονειρεύτικα οτι είχα σηκωθεί και είχα πάει κανονικά στη δουλειά μου. Μέχρι που με ξύπνησε το τηλέφωνο του αφεντικού που με έψαχνε!!! XD )

Υ.Γ. Sorry, η μητέρα του φίλου σου!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Niphrentil : 27-07-09 στις 12:47
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-07-09, 12:59
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nasoskrs
χωρις παρεξηγηση....

μαρεσει το επιχειρημα σου στο "Δεν βλέπω κανένα λόγο να ανησυχεί"!!

χαχαχαχ ......ελιωσα.Δεν είναι αυτό το επιχειρήμα.Το υποννοούμενο επιχείρημα είναι ότι ήταν νοητική προβολή διότι ξύπνησε απότομα,αλλά και να ήταν οντότητες του αστρικού,πάλι δεν θα μπορούσαν να τη βλάψουν.....Τι να πω....Υπάρχει λόγος να φοβάται? .Ο φόβος είναι μια ψευδαίσθηση του εγκεφάλου.Και ένα υπερεμπόδιο το οποιο πρεπει να αντιμετωπιζουμε διαρκως.Οι παραιτερω εξηγησεις ειναι περιττες(περι του φοβου).Ξέρουμε,αλλά αδυνατούμε να το χωνέψουμε.

__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-07-09, 19:01
agelina Ο χρήστης agelina δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2008
Περιοχή: Κάπου εκεί έξω.
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Εγώ θα προτιμούσα να μας έλεγες περισσότερα για την ψηλή μορφή που είδε η μητέρα του φίλου σου. Και μάλιστα με αρκετές λεπτομέρειες. Οσες περισσότερες μπορείς.
Και μετά βλέπουμε και υποθέτουμε.!
__________________
Μη κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θα ήθελες να σου κάνουν!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-07-09, 13:48
Incubus Ο χρήστης Incubus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Δυστιχως δεν μπορω να σου πω πολλα γιατι δεν υπαρχει κατι.Το μονο που μου ειπε ειναι πωσ ειδε μια ψηλη μορφη ακριβως διπλα στο φιλο μου χωρις να μπορει να ξεχωρισει καποιο χαρακτηριστικο λογω ελλειψης φωτος.Το μονο που με προβληματιζει ειναι η σιγουρια της μητερας του πως ηταν και καποιος αλλος εκει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.